naprawa zderzaka tylnego po kolizji

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
kuri1986
 

naprawa zderzaka tylnego po kolizji

21 mar 2014 23:16

Drodzy forumowicze,

pewnie niejeden z was miał podobną sytuację do mojej, więc proszę o radę. Otóż kilka dni temu pewna blondyna wjechała mi w tył. Sytuacja klasyczna. Zderzak pęknięty (kwalifikuje się do wymiany na nowy), do tego zniszczona lewa lampka światła przeciwmgłowego i jak się dzisiaj okazało przy oględzinach rzeczoznawcy - lekko zgięta podłużnica.

Naprawa pójdzie z OC sprawcy. Jednak pytanie moje jest następujące: gdzie powinienem się udać (jaki zakład blacharsko-lakierniczy) aby zrobiono mi to naprawdę dobrze? Moje tereny to Warszawa i okolice.

Z góry dzięki za pomoc. :thanks

kuri

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5407
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: naprawa zderzaka tylnego po kolizji

22 mar 2014 00:34

polecam ul.Morelową 3 Malibu Auto Centrum :ok
http://forum.mojaceed.pl/viewtopic.php?f=35&t=3490
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6871
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: naprawa zderzaka tylnego po kolizji

25 mar 2014 15:22

dobry dział, nie ma co :fiu
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
awer
Kierownik
 
Posty: 452
Dołączył(a): 22 lut 2011 21:20
Lokalizacja: Małopolska.
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 PRO, 1,6 Pb 135KM
2014, L

Re: naprawa zderzaka tylnego po kolizji

29 mar 2014 22:09

kuri1986 napisał(a):Zderzak pęknięty (kwalifikuje się do wymiany na nowy), do tego zniszczona lewa lampka światła przeciwmgłowego i jak się dzisiaj okazało przy oględzinach rzeczoznawcy - lekko zgięta podłużnica.


Prawdopodobnie to jeszcze nie wszystko. Pod zderzakiem masz zapewne uszkodzoną styropianową wkładkę, która ulega zniszczeniu, bo absorbuje dużą część energii uderzenia. Tylni zderzak łączy się z plastikową osłoną podwozia (chyba ma chronić podwozie przed kamieniami), która co najmniej musiała pęknąć, jeżeli nic Ci nie "wisi" z tyłu auta i nie tłucze się. Jak masz czujniki cofania, to też powinieneś bacznie im się przyjrzeć. Wiem, bo przerobiłem temat praktycznie po pewnej przygodzie w Krakowie. Naprawiałem bezgotówkowo w ASO (tej co ostatnio "oberwało" się na forum :ha ). Rzeczoznawca wycenił koszt naprawy na około 1000 zł. Faktura wystawiona przez ASO dla ubezpieczyciela sprawcy opiewała na sumę bodajże trzy razy wyższą, ale to już nie był mój problem.
pro_cee'd L+FUN+UVO_pierwsza rejestracja 01.2015
był pro_cee'd Optimum 1.4 109 KM_2008

arek314
Przedszkolak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 24 kwi 2009 08:30
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: naprawa zderzaka tylnego po kolizji

01 kwi 2014 11:31

Mam dobre doświadczenia z Car-droom na Wysockiego, stłuczka była trochę poważniejsza niż zderzak.
cee'd optimum 1,6 crdi 115 KM 2008

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6871
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: naprawa zderzaka tylnego po kolizji

01 kwi 2014 14:15

awer napisał(a):Pod zderzakiem masz zapewne uszkodzoną styropianową wkładkę, która ulega zniszczeniu, bo absorbuje dużą część energii uderzenia. Tylni zderzak łączy się z plastikową osłoną podwozia (chyba ma chronić podwozie przed kamieniami), która co najmniej musiała pęknąć, jeżeli nic Ci nie "wisi" z tyłu auta i nie tłucze się. Jak masz czujniki cofania, to też powinieneś bacznie im się przyjrzeć. Wiem, bo przerobiłem temat praktycznie po pewnej przygodzie w Krakowie. Naprawiałem bezgotówkowo w ASO (tej co ostatnio "oberwało" się na forum ). Rzeczoznawca wycenił koszt naprawy na około 1000 zł. Faktura wystawiona przez ASO dla ubezpieczyciela sprawcy opiewała na sumę bodajże trzy razy wyższą, ale to już nie był mój problem.


U mnie kropka w kropkę to samo,z tym, że robione u Pateckiego i naprawdę dawno nie spotkałem się z takim profesjonalizmem w ŻADNYM serwisie ŻADNEJ marki :good
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl