Klima automat upgrade z manuala

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Grzechu
 

Klima automat upgrade z manuala

26 kwi 2010 22:11

Witam,
na allegro można trafić panel sterowania do klimy automatycznej za śmieszne pieniądze.
http://allegro.pl/item1009938366_panel_ ... r_1_4.html
Zastanawiam się czy taki panel da się podmienić zamiast pokręteł manualnej klimy.
Czy kostki się zgadzają, oraz czy panel sterowania wystarcza czy gdzieś jest po drodze jeszcze jakiś komputerek.
Wydaje mi się, ze to jest kwestia podmiany panelu, ale czy na pewno?
Przerabiał to ktoś?
Pozdrawiam

Avatar użytkownika
N_Jay
Dyrektor
 
Posty: 701
Dołączył(a): 28 cze 2008 02:29
Lokalizacja: W-M
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 126KM
2010

Re: Klima automat upgrade z manuala

27 kwi 2010 14:11

pierre_nick napisał(a):...ale musi być wewnętrzna różnica, chociażby pomiar temperatury w dwóch strefach - kierowca, pasażer.

Dwustrefowe weszły dopiero po FL. Wcześniej były jednostrefowe - i od tej jest ten panel.
Ceed HB 1.6 Opti + ESP, po FL - od 04/2010
Ceed HB 1.4 OptiPlus, So-Red - do 04/2010

AUTOR WĄTKU
szady
 

Re: Klima automat upgrade z manuala

27 kwi 2010 15:10

Klimatyzacja manualna vs automatyczna - samo działanie jest wiadomo inne,
nie wydaje mi się żeby przewody, parownik czy resztę elementów klimy
czymś się różniły. Myślę że jedynie instalacja może się czymś różni -
np ilość kostek albo ilość przewodów doprowadzonych do kostki. Wiadomo
że klimatronik ma więcej funkcji i tutaj może być problem prawidłowym
podpięciem. Oczywiście to są tylko przypuszczenia.
A jak jest naprawdę? trzeba rozebrać i sprawdzić.

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

Re: Klima automat upgrade z manuala

27 kwi 2010 16:09

musisz dodać :czujnik nasłonecznienia, czujnik temperatury wewnętrznej.
Prawdopodobnie jest inne sterowanie klapami nawiewowymi, nawiewem (jest więcej szybkości pracy w automatycznej) oraz może być róznica w sterowaniu sprężarką lub samej sprężarce. Regulacja temperatury moze sie odbywać przed dodawanie cieplego powietrza lub sterowanie stopniem sprężania na sprężarce.

a poza tym - nie polecam automatycznej klimy w modelu przed FL. Po FL jeszcze nie wiem, bo nie bylo upalow.

dodatkow w tym panelu masz jeszcze przycisk AQSa, którego na 100% nie posiadasz :)

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
Grzechu
 

Re: Klima automat upgrade z manuala

27 kwi 2010 17:19

Fakt zapomniałem o czujnikach, a cała reszta wydaje się być taka sama.
W manualu klapy też są sterowane elektronicznie a nie mechanicznie (cięgna i inne takie),
różnica polega jedynie na tym że poziom chłodzenia tu nadaje zaprogramowany komputer (który wg mnie mieści się właśnie za tym panelem),
a tu ...użytkownik pokrętłem.
W serwis manual nie znalazłem schematu który rozróżniał dwa rodzaje klimy, jedynie wspólny,
natomiast pokazane są tylko dwa różne fronty (w celu opisania diagnostyki i ustawień).

Wiele można wywnioskować pewnie oglądając pokrętła od manuala od tyłu.
Jeżeli jedna z kostek jest taka sama, to wg mnie druga jest do czujników i kwestia jest tylko podmiany.
Nie chce mi się jednak rozbierać tej konsoli.

pierre_nick napisał(a):gdyby to była kwestia wymiany tego plastiku jaki pokazałeś - bo dla mnie to jest właśnie panel - to byłoby zbyt piękne.
gdyby było to tak piękne, to Koreańczycy daliby dowód swojej głupoty.

Albo głupoty konsumentów ;)

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klima automat upgrade z manuala

28 kwi 2010 20:47

Grzechu napisał(a):Albo głupoty konsumentów ;)

niby dlaczego głupota konsumentów? dopłata do klimatronika była 1000zł..śmieszne pieniądze..moim zdaniem każdy kto kupował nowy samochód i chciał klimatronik to go po prostu kupił
pozostaje dokładnie przeanalizować złącza na panelach..i poszukać czujników..licząc że jak już sie te kilkaset zł wyda to wszystko zadziała :twisted:
niestety zgodzę się z przedmówcami że automatyczna klima w ceed przed fl jest mało efektywna...nie wiem jakby czujnik nasłonecznienia źle działał, w parne ciepłe dni klima chłodzi dobrze ale w słoneczne jest moim zdaniem za ciepło w samochodzie mimo ustawionej temp 18st (klima na manualu chłodzi dobrze)
inna sprawa że ten automat przydaje się też zimą i zimą fajnie utrzymuje ciepło w samochodzie, ja ogólnie mam ustawioną temp i nawiew chodzi cały rok..tyle że latem dołączam sprężarkę klimy a zimą jeżdze na samymy nawiewie..ale nie pamiętam kiedy nawiew był wyłączony..przydatne ogólnie moim zdaniem
PRO CEED 1.6pb

Atom
Brygadzista
 
Posty: 116
Dołączył(a): 19 wrz 2008 18:16
Lokalizacja: Poznań

Re: Klima automat upgrade z manuala

13 maja 2010 16:44

Tutaj widac ze niestety w manualnej klimie wtyczki sa inne :cry:

http://allegro.pl/item1030830594_kia_ce ... aczem.html

Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl