Wycieraczki tył SW

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
jerl1
Dopiero co...
 
Posty: 6
Dołączył(a): 05 lut 2022 20:03
Lokalizacja: Ustroń/ śląsk
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2008

Wycieraczki tył SW

23 mar 2023 13:15

Witam. Miałem problem z napędem tylnych wycieraczek. Szukając w używkach znajdowałem z wysokimi cenami ok. 300 zł, w stosunku do innych model. Rozebrałem tylną klapę, sfotografowałem cały napęd i pojeździłem po okolicznych szrotach, oryginału nie znalazłem ale po porównaniach i wymiarach, kupiłem z innego modelu kijanki za 50 zł. W domu porównując oba komplety musiałem tylko zamienić plastikową część napędu, mocujący napęd do klapy, bo okazał się inny niż mój. 10 minut pracy i nowy napę za 50 a nie za 300 jak za ten komplet wołają na aledrogo. Ciekawe czemu do ceed I wołają tak wysokie ceny?

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3743
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Wycieraczki tył SW

23 mar 2023 17:44

Prawdopodobnie dlatego, że do starych kijanek o części będzie coraz trudniej więc sobie handlarze windują ceny, a z jakiego modelu dopasowałeś ?
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

AUTOR WĄTKU
jerl1
Dopiero co...
 
Posty: 6
Dołączył(a): 05 lut 2022 20:03
Lokalizacja: Ustroń/ śląsk
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2008

Re: Wycieraczki tył SW

24 mar 2023 08:45

Witam. Po nr wychodzi, że Picanto 06. Gość miał na regale wymontowany, pomierzyłem rozstaw mocowań i ogólny wygląd, gniazdo wtyczki takie samo, wyszło, że bardzo podobny a w domu różnica w nachyleniu łap mocowań była inna i po zamianie z mojego przypasowało wszystko i teraz hula. Według mnie sam mechanizm jest stosowany ten sam w różnych modelach tylko właśnie mocowanie jest inne ale da się podmienić.

Avatar użytkownika
Metody
Dopiero co...
 
Posty: 9
Dołączył(a): 24 lip 2013 10:13
Lokalizacja: Kłecko
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb 100KM
2016

Re: Wycieraczki tył SW

04 kwi 2023 08:25

Trochę sobie w sumie odpowiedziałeś na pytanie, dlaczego te ceny u handlarzy lokalnych są takie, a nie inne - bo potencjalnym klientom nie chce się kombinować i szukać na własną rękę, nawet jak mogą zaoszczędzić. Rozwiązaniem są sklepy typu iparts, gdzie możesz łatwo znaleźć to, czego szukasz. Nawet na popularnym u nas „alledrogo” jest ostatnio coraz drożej, więc i tam niespecjalnie da się znaleźć coś sensownego.

Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl