Wymiana żarówek w przednich reflektorach

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

gruby220
 

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

19 cze 2009 22:50

chyba tez musze wozic plaska 10... 8-)

Avatar użytkownika
chris_1972
Przedszkolak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 05 lip 2009 07:39

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

08 lip 2009 10:56

A można szanowne Koleżeństwo poprosić o zamieszczenie fotograficznej relacji z wymiany żarówek po lewej i prawej stronie? Wszystkie podawane linki sa już nieaktywne - z góry dzięki :)
Ostatnio edytowano 08 lip 2009 12:27 przez chris_1972, łącznie edytowano 1 raz
CEED SW 1.6 DOHC Optimum +

darkdream
 

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

08 lip 2009 11:56

witam
nie wiem jak u was ale ja u siebie po prostu odkręcam te okrągłe pokrywki i wymieniam żarówki fakt dostęp do nich jest ciasny ale z lewej strony samochodu nie miałem problemów z wymianą a po lewej też ujdzie choć ze względu na wielkość mojej reki hehehe będę musiał poświecić tej operacji więcej czasu :)
Pozdr

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5407
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

09 lip 2009 21:48

chris_1972 napisał(a):A można szanowne Koleżeństwo poprosić o zamieszczenie fotograficznej relacji z wymiany żarówek po lewej i prawej stronie? Wszystkie podawane linki sa już nieaktywne - z góry dzięki :)

Z fotkami to na razie na forum krucho ale cofnij się o 2ie strony tam Puhaal bardzo dobrze opisał jak wymienić żarówki 8-)
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

boniol
 

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

20 lip 2009 13:47

Nie wiem czy źle szukałem ale nie znalazłem opisu jak wymienić żarówki kierunkowskazów w szczególności lewego przedniego bo nie działa po przejechaniu dopiero 800km :? chyba że jakiś bezpiecznik ale tylko w przednim kierunkowskazie ??

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5407
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

20 lip 2009 20:11

boniol napisał(a):Nie wiem czy źle szukałem ale nie znalazłem opisu jak wymienić żarówki kierunkowskazów w szczególności lewego przedniego bo nie działa po przejechaniu dopiero 800km :? chyba że jakiś bezpiecznik ale tylko w przednim kierunkowskazie ??

Osobiście nie wymieniałem takiej żarówki (http://www.moto.allegro.pl/item61646029 ... logen.html )ale bez wyjęcia całej lampy ta operacja się nie uda..bo kierunki są w najmniej dostępnym miejscu. Czyli demontaż i montaż taki sam jak przy wymianie pozostałych żarówek :!:
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Kia-nek
 

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

21 lip 2009 09:16

Moze zabrzmi to smiesznie, ale na wymiane zarowek swiatel mijania zawsze jezdze do serwisu, bo nie tylko wymienia, ale i swiatla ustawia.
Jezdze troche po Polsce i szlag mnie trafia, gdy jakis gosc z naprzeciwka wali mi prawym lub lewym reflektorem po oczach... bo oczywiscie co, wymienil zarowke, ale swiatel to juz sobie nie ustawil, ze tez policja nie odbiera takim gosciom dowodow rejestracyjnych. Pamietajcie nie tylko o wymianie zarowek, ale rowniez o ustawieniu swiatel.
Pozdrawiam
Marcin

Hazael
 

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

21 lip 2009 15:09

Nie ma potrzeby regulowania świateł po wymianie żarówek. Przy demontażu reflektorów nie zmienia się ustawień kątów świecenia :!:

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5407
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

23 lip 2009 08:47

Kia-nek napisał(a): ... bo oczywiscie co, wymienil zarowke, ale swiatel to juz sobie nie ustawil,..... Pamietajcie nie tylko o wymianie zarowek, ale rowniez o ustawieniu swiatel.
Pozdrawiam
Marcin

Raczej chodzi o nieumiejętne włożenie żarówki .Regulować nie ma takiej potrzeby.
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

xaliemorph
 

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

23 lip 2009 09:35

Uspokajając innych mówię że wcale nie trzeba się męczyć z wykręcaniem reflektora. Wystarczy odpowiednio wykręcić puszkę plastikową za prawym reflektorem i akumulator za lewym reflektorem. Wystarczy klucz 10 ale przyda się wersja zarówno nasadowa jak i zwykła (bo raz jest lepszy dostęp zwykłym kluczem a raz nasadowym). I obie części odkręcamy ale absolutnie nie musimy wyczepiać (czy puszki z przewodów dochodzących czy klem z akumulatora). Po przesunięciu jest naprawdę tyle miejsce że by trzeba mieć palce pudziana by się nie zmieścić. Jest ciasno ale ludzie nawet z grubszymi palcami dają radę. Też się bałem (nie jestem fanem warsztatu i grzebania własnoręcznego w samochodzie) i pierwszy raz wymieniłem w serwisie ale bez problemu na spokojnie idzie to zrobić samemu.

Apropos sprawa się tyczy H7 czyli zwykłych.

Radar
 

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

06 sie 2009 21:18

Witam :)

A próbował ktoś wymienić żarówki w przednich przeciwmgielnych?? , bo seryjne to świecą raczej mizernie ;/

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

22 sie 2009 16:24

No i padła lewa H7.
Trochę mi czasu zleciało zanim wybrałem co w zamian.
Wybrałem takie http://www.consumer.philips.com/consume ... p+12972ECO

Świecą lepiej od standardowych i mają wytrzymać znacznie dłużej. Coś tam mają z eco :wink: , biorą mniej prądu - no i mniejsze spalanie :D
Ble ble ble .... zobaczymy.

Przypatrywałem się wymianie. Lampy zostały na swoich miejscach. Akumulator został przesunięty i to wystarczyło.
Z drugą poszło też szybko. Wykręcone zostały trzy śruby mocujące ta małą skrzynkę bezpieczników. I tyle.
Na wymianę h7 to wystarczy. Przy kierunkowskazach byłby problem.
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

mziutek
 

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

22 sie 2009 16:36

George napisał(a):No i padła lewa H7.
Trochę mi czasu zleciało zanim wybrałem co w zamian.
Wybrałem takie http://www.consumer.philips.com/consume ... p+12972ECO

Świecą lepiej od standardowych i mają wytrzymać znacznie dłużej. Coś tam mają z eco :wink: , biorą mniej prądu - no i mniejsze spalanie :D
Ble ble ble .... zobaczymy.



Jakiś pic na wodę fotomontaż albo perpetum mobile.... jak miałyby oszczędzać energię i paliwo, skoro pobierają 55W, dokładnie tyle samo, co zwykłe H7 ?

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

22 sie 2009 19:36

mziutek napisał(a):

Jakiś pic na wodę fotomontaż albo perpetum mobile.... jak miałyby oszczędzać energię i paliwo, skoro pobierają 55W, dokładnie tyle samo, co zwykłe H7 ?


mnie nie pytaj :wink:
Mi wystarczy że będą długo świeciły.
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

Obellix
 

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

05 wrz 2009 18:05

W tym wątku jest mały bałagan, więc zdaje pełną relację z wymiany żarówki światła mijania prawego. Moja Kijana to 1.6 DOHC (benzyna), ale w innych wersjach silnika komora może wyglądać inaczej.

Seryjna żarówka to H7 55W, produkowana przez Philips, model 12972LL. Wymieniłem także na H7 55W, firmy Philips, model inny 12972PR C1. Na pudełku nowej żarówki znajduje się adnotacja "+30% extra light". Rzeczywiście po wymianie żarówki prawy reflektor daje światło o trochę bielszej barwie niż lewy. Jeśli chodzi o "ilość" światła ciężko ocenić tak na oko czy droga jest lepiej oświetlona.

W kwestii samej wymiany to próbowałem to robić bez żadnej ingerencji mimo ewidentnej ciasnoty. Efekt był taki, że dekiel ochraniający wejście do żarówki spadł głęboko w komorę silnika.

Chcąc wymienić prawą żarówkę mijania należy:

1) Odkręcić zbiornik wyrównawczy z płynem chłodniczym. W tym celu trzeba odkręcić dwie śruby zaznaczone na poniższym zdjęciu. Rozmiar śrub 10. Można to zrobić kluczem płaskim, acz będzie ciasno. Klucz nasadowy z długą przedłużka powinien być lepszy.
Obrazek

2) Po odkręceniu śrub można swobodnie odsunąć zbiornik. Podłączone do niego wężyki są elastyczne i długie, a więc niczego nie utrudniają. Na zdjęciu odsunięty zbiornik i zdjęty dekiel. Teraz wymiana żarówki jest prosta.
Obrazek

Chcąc wymienić lewą żarówkę mijania nie powinno być żadnych trudności. Miejsca jest dość dużo.

elmex
 

Halo, halo czy ktoś wymieniał żarówki w przednich reflektora

19 wrz 2009 20:12

Halo, halo czy ktoś wymieniał żarówki w przednich reflektorach H1 i H7 w 2.0 CRDI

Kubeusz
 

Re: Halo, halo czy ktoś wymieniał żarówki w przednich reflektora

20 wrz 2009 08:59

elmex napisał(a):Halo, halo czy ktoś wymieniał żarówki w przednich reflektorach H1 i H7 w 2.0 CRDI

W sumie nie ma znaczenia jaki to model, jeżeli zastosujemy metodę pt. demontaż reflektora.
Wczoraj podjechalem do ASO w Nadarzynie, bo mi poszla prawa od swiatel mijania.
Koleś wypiął 4 spinki, odkręcił 3 śruby, wyciągnął reflektor, zmienił żarówkę, wsadził reflektor, przykręcił, zapiął spinki, koniec.
Wszystko trwało może 5 minut i wyglądało na banalnie proste. Innymi słowy przekonał mnie, że tak najwygodniej :)

Franky
 

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

20 wrz 2009 09:07

Kubeusz napisał(a):
elmex napisał(a):Halo, halo czy ktoś wymieniał żarówki w przednich reflektorach H1 i H7 w 2.0 CRDI

W sumie nie ma znaczenia jaki to model, jeżeli zastosujemy metodę pt. demontaż reflektora.
Wczoraj podjechalem do ASO w Nadarzynie, bo mi poszla prawa od swiatel mijania.
Koleś wypiął 4 spinki, odkręcił 3 śruby, wyciągnął reflektor, zmienił żarówkę, wsadził reflektor, przykręcił, zapiął spinki, koniec.
Wszystko trwało może 5 minut i wyglądało na banalnie proste. Innymi słowy przekonał mnie, że tak najwygodniej :)


kwestia wprawy, pewnie jakbym się zabrał (a kidyś to nastąpi) to z 30 minut się pobawię, a może i więcej ... :twisted:

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5407
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

20 wrz 2009 19:31

Franky napisał(a):
Kubeusz napisał(a):
elmex napisał(a):Halo, halo czy ktoś wymieniał żarówki w przednich reflektorach H1 i H7 w 2.0 CRDI

W sumie nie ma znaczenia jaki to model, jeżeli zastosujemy metodę pt. demontaż reflektora.
Wczoraj podjechalem do ASO w Nadarzynie, bo mi poszla prawa od swiatel mijania.
Koleś wypiął 4 spinki, odkręcił 3 śruby, wyciągnął reflektor, zmienił żarówkę, wsadził reflektor, przykręcił, zapiął spinki, koniec.
Wszystko trwało może 5 minut i wyglądało na banalnie proste. Innymi słowy przekonał mnie, że tak najwygodniej :)


kwestia wprawy, pewnie jakbym się zabrał (a kidyś to nastąpi) to z 30 minut się pobawię, a może i więcej ... :twisted:

Ja też tą metodę przerabiałem na 2ch lampach - wymieniłem wszystkie żarówki - całość zajęła mi max 20 min.
:)
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Kubeusz
 

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

21 wrz 2009 08:37

Gizmo121 napisał(a):Ja też tą metodę przerabiałem na 2ch lampach - wymieniłem wszystkie żarówki - całość zajęła mi max 20 min. :)

Na pewno warto w ten sposób podejść do reflektora przy akumulatorze, natomiast przy drugim, można się rzeczywiście pokusić o odkręcenie zbiorniczka wyrównawczego cieczy chłodzącej.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl