Kredyt na proceeda

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
spiczek
 

Kredyt na proceeda

20 gru 2007 18:04

Witam
Byłem dzisiaj w salonie KIA GAM w Wrocławiu i rozmawiałem na temat proceeda. Mimo, że nie byłem jeszcze zdecydowany to gdyby sprzedawca zaproponował mi dobry kredyt zamówiłbym go dzisiaj.

A tu ZONK, kredyt zaproponowany przez dilera okazał się być droższy od zwykłego konsumenckiego. Rata w kredycie na 7 lat za proceeda o wartości 54tys. zł. zaproponowana w salonie to 960zł. W polbanku biorąc taki kredyt gotówkowy płacił bym 899zł.

Niestety tak drogi kredyt zabija konkurencyjność cenową proceeda, ponieważ za podobnie wyposażonego Focusa 3(mimo że droższego) płacił bym ok 100 zł mniej.

Gdzie wy braliście kredyt na samochód? może dostaliście jakieś lepsze oferty w innych salonach KIA? Proszę podzielcie się swoim doświadczeniem, ponieważ chcę kupić auto na kredyt, gdyż nie chce ładować oszczędności w auto tylko je dobrze inwestować i mieć większe bezpieczeństwo.

Pozdrawiam,
Piotr

AUTOR WĄTKU
kostel
 

20 gru 2007 18:59

z jakiego banku dostałeś taką ofertę ?

AUTOR WĄTKU
spiczek
 

banki

20 gru 2007 19:13

Problem może wynikać z braku promocyjnych kredytów dla modelu proceed, mam nadziej że w styczniu się to zmieni.

A oferty były z trzech banków GE, Santander i Lucas, we wszystkich trzech ofertach oprocentowanie bylo podobnie wysokie(w GE najwyzsze).

Pozdrawiam,
Piotr

AUTOR WĄTKU
domino77
 

20 gru 2007 20:51

nie bierz kredytu w salonie...
sam poszukaj opłacalnej oferty...
960 na 7 lat za 54 to kupa kasy
można załatwic nawet za 882 zł w lukas banku
jak powalczysz to zejdziesz jescze niżej w getinbanku

AUTOR WĄTKU
oskarq
 

20 gru 2007 21:14

domino77 napisał(a):nie bierz kredytu w salonie...
sam poszukaj opłacalnej oferty...


a jak jest różnica pomiędzy ofertą santandera czy GE w salonie a jak sam zadzwonisz do banku?

spiczek, na czym miałby polegać promocyjny kredyt?

ja sam do końca stycznia będę musiał poszukać kredytu na połowę ceeda SW. dopiero zacząłem szukać ale tak naprawdę interesuje mnie prowizja. dzisiak dzwoniłem do dominent banku i się dowiedziałem że jest to 5% i oprocentowanie ok. 7% jesli na 3 lata a ponad 8% jesli powyżej.

oskar

AUTOR WĄTKU
marcin88
 

20 gru 2007 21:25

Witam

Właśnie sam zanosiłem się z zamiarem zmiany samochodu, niestety ,,małą sumke' musze wziąść w kredycie i po rozeznaniu ofert stwierdzam że KIA temat kredytów odpuściła, śmiem stwierdzić że ma jedne z najgorszych kredytów na nowe samochody w tej chwili. Dlatego zastanawiam się nad fiatem Bravo 5 lat 0% ( nie licze prowizji)
to przyciąga.
(Różnica po zaciągnięciu kredytu tej samej kwoty w moim przypadku 8000!!!!!)

:D Pozdrawiam wszystkich szczęśliwych i rozczarowanych CEDOWICZÓW niezdecydowany
Ostatnio edytowano 20 gru 2007 22:25 przez marcin88, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
domino77
 

20 gru 2007 21:30

początkowo miał być cały na raty i:
a) salon:
67600 na 8 lat - 96 miesięcy za 1100 lub 1060 zł
b) sam po konsultacjach i kilkudniowych rozmowach z bankami
67600 na 8 lat - 96 miesięcy za 1005 zł

róznica max 9120 zł
:twisted:

ale sie kredyt zmniejszył...

AUTOR WĄTKU
oskarq
 

20 gru 2007 21:39

domino77 napisał(a):róznica max 9120 zł
:twisted:

ale sie kredyt zmniejszył...

który to bank , jesli można?

AUTOR WĄTKU
domino77
 

20 gru 2007 21:55

getinbank

bądź lukas bank

oferty porównywalne

lecz są też zasadnicze różnice:
getin: pln/euro/frank; max okres 10 lat; możliwość przewalutowania, wcześniejszej spłaty (za opłatami); miła obsługa (troszczą się o klienta); prowizja od 1% do 5% - trzeba walczyć o najniższą; nie ma konieczności;bez dokumentowania dochodów (potweirdzanie miejsca zamieszkania, pracy);
lukas: prowizja 1,5; only PLN; możliwość wcześniejszej spłaty; w zależności od wpłaty własnej albo konieczność potwierdzenia dochodów albo procedura uproszczona; załatwianie na infolinii; kredyt nie do negocjacji; max to 8 lat

ge money - olał sprawę i nnie zadzwonił

invest bank - całkiem opłacalny dla ludzi którzy mają tam konto

multibank - nie ma sensu

mbank - nie wiem - nie obsługuje mnie

bodajże gazeta wyborcza z 15.11.2007 - getin górą

AUTOR WĄTKU
domino77
 

20 gru 2007 22:21

oskarq

kiedy auto do odbioru jest szykowane???
jeśli chcesz kredyt to już się zakręć i go załatwiaj jak na grudzień

ja na swoje (to samo co ty opt,esp,klima automat, czarny) załatwiłem by było śmiesznie kredyt a później zamówiłem - miał być grudzień - ale będzie 1 tydzień stycznia

AUTOR WĄTKU
oskarq
 

20 gru 2007 22:29

domino77 napisał(a):bodajże gazeta wyborcza z 15.11.2007 - getin górą


dzieki domino77.
jutro dzwonie do getina bo zastanawiałem się na kredytem we frankach jesli rata będzie znacznie mniejsza.

po drugie interesuja mnie najniższa prowizja więc ciekawe od czego zależy czy 1% czy więcej.

oskar

AUTOR WĄTKU
kostel
 

20 gru 2007 22:33

oskarq napisał(a):
domino77 napisał(a):bodajże gazeta wyborcza z 15.11.2007 - getin górą


dzieki domino77.
jutro dzwonie do getina bo zastanawiałem się na kredytem we frankach jesli rata będzie znacznie mniejsza.

po drugie interesują mnie najniższa prowizja więc ciekawe od czego zależy czy 1% czy więcej.

oskar



Oskar wszystko zależy od wartości kredytu CHF nie zawsze jest najlepszy

AUTOR WĄTKU
domino77
 

20 gru 2007 22:37

cóż, trzeba jednoznacznie się targować - dostałeś lepszą ofertę w innej instytucji kredytowej, itd.
duzej różnicy nie ma; przy kredycie i racie w wysokości np 1000 na 8 lat w pln, frank to jakieś 950 zł; ale oczywiście dochodzi ryzyczko walutowe oprócz ryzyka stopy procentowej;
bank szwajcarki zostawił stopy na niezmienionym poziomie i raczej w I kw 2008 nie zmieni; co innego rpp - styczeń murowana podwyżka w granicach 0,25-05 p.%
wybór nalezy do ciebie - pln jest z reguły bezpieczniejszy ale droższy;
frank - tańszy i bardziej ryzykowny; trzeba pamiętać o tym iż w obecnej chwili jego kurs jest najniższy w historii, a jak wszystko podlega on trendom i może się okazać że będzie zwyżkował; podniesieni kursu o ok.10% zniweluje różnice;
ja się jescze zastanawiam czy frank czy pln - ale z uwagi na okres kredytowania 6-8 lat wybiorę chyba pln

jeśli getin - www.getinautokredyt.pl - wypełnij prosty wnioseczek i czekaj na telefon - niech dzownią do ciebie
daj znać jak wyszło

AUTOR WĄTKU
oskarq
 

20 gru 2007 22:37

kostel napisał(a):
Oskar wszystko zależy od wartości kredytu CHF nie zawsze jest najlepszy


wiem wiem. tylko ja potrzebuje kredyt na kilka miesiecy dopóki nie wezmę hipotecznego wiekszego.
ryzyko kursowe jest niewielke.

z tego co pamietam hipotecznymi z frankami zawsze mial mniejsze raty

oskar

AUTOR WĄTKU
kostel
 

20 gru 2007 22:47

oskarq napisał(a):
kostel napisał(a):
Oskar wszystko zależy od wartości kredytu CHF nie zawsze jest najlepszy


wiem wiem. tylko ja potrzebuje kredyt na kilka miesiecy dopóki nie wezmę hipotecznego wiekszego.
ryzyko kursowe jest niewielke.

z tego co pamietam hipotecznymi z frankami zawsze mial mniejsze raty

oskar


spłata całkowita po minimum 6 miesiącach kredytowania


prowizja max 5% w przypadku kredytu na auto najczęciej jedak ok 3 %
można mieć prowizje 1.5% ale za to ubezpieczenie na życie dość drogie to ap ropo wypowiedzmy powyżej



temat rzeka ....

AUTOR WĄTKU
kostel
 

20 gru 2007 23:00

oskarq napisał(a):
kostel napisał(a):
Oskar wszystko zależy od wartości kredytu CHF nie zawsze jest najlepszy


wiem wiem. tylko ja potrzebuje kredyt na kilka miesiecy dopóki nie wezmę hipotecznego większego.
ryzyko kursowe jest niewielkie.

z tego co pamiętam hipotecznymi z frankami zawsze mial mniejsze raty

oskar


tak racja jest tańszy ale kwota kredytu jest większa na natomiast przy aucie za 60 tyś wpłacie własnej ok 20 tyś i co za tym idzie wartości kredytowej 40 tyś różnica ta nie jest tak duża jak przy kredycie mieszkaniowym
chcesz zrobić w przyszłości konsolidacyjny i to ma sens dobry pomysł
ale dowiedz się po ilu miesiącach możesz spłacić ten kredyt innymi słowy zakończyć. Większość banków daje 6 miesięcy na auta, po tym okresie spłacasz całkowicie.
Od kilku miesięcy rozpoczęła sie widoczna walka pomiędzy lukasem i getinem to widać po ofertach. To widać po waszych opiniach.

Moja rada najlepsza opcja dla ciebie to jednak frank szwajcarski nie szykują sie podwyżki stóp % Szwajcarzy zapowiadają ze może podniosą o 0,25 % w najbliższych 2 kwartałach roku 2008 natomiast rada polityki pieniężnej zapowiada podniesienie o 0,5% ze względu na rosnącą inflację
waluty obce w najbliższym roku dalej powinny słabnąć wb złotówki

Zaznaczam że jest to rada tylko dla twojego przypadku w sprawie kredytów długoterminowych mam nieco oddmienne zdanie

pozdr dla niedoszłego posiadacza ceeda

AUTOR WĄTKU
kostel
 

20 gru 2007 23:10

domino77 napisał(a):cóż, trzeba jednoznacznie się targować - dostałeś lepszą ofertę w innej instytucji kredytowej, itd.
duzej różnicy nie ma; przy kredycie i racie w wysokości np 1000 na 8 lat w pln, frank to jakieś 950 zł; ale oczywiście dochodzi ryzyczko walutowe oprócz ryzyka stopy procentowej;
bank szwajcarki zostawił stopy na niezmienionym poziomie i raczej w I kw 2008 nie zmieni; co innego rpp - styczeń murowana podwyżka w granicach 0,25-05 p.%
wybór nalezy do ciebie - pln jest z reguły bezpieczniejszy ale droższy;
frank - tańszy i bardziej ryzykowny; trzeba pamiętać o tym iż w obecnej chwili jego kurs jest najniższy w historii, a jak wszystko podlega on trendom i może się okazać że będzie zwyżkował; podniesieni kursu o ok.10% zniweluje różnice;
ja się jescze zastanawiam czy frank czy pln - ale z uwagi na okres kredytowania 6-8 lat wybiorę chyba pln

jeśli getin - www.getinautokredyt.pl - wypełnij prosty wnioseczek i czekaj na telefon - niech dzownią do ciebie
daj znać jak wyszło


w twoim przypadku lepiej jest wziąć kredyt w PLN 6-8 lat masz dobre warubnki jak na złotówki i bank komercyjny granica bazowa :)

AUTOR WĄTKU
magbob
 

20 gru 2007 23:14

A może warto spróbować zakupu w leasingu.
Ja tak robię, zle na firmę
Przy wpłacie 20% jekieś 14000zł brutto będę płacił 1390 brutto czynsze lesingowe przez 7 misięcy, a 48 czynsz to wykup tylko 1 % wartości czyli jakieś 700zł brutto
Koszt całości lesingu w porównaniu do ceny przez 4 lata to jakieś 8 - 8,5 tyś zł.
Koszt leasingu to 113,60% czyli około 3,5% rocznie

A leasing dla osób fizycznych również istnieje, tylko nie wiem, czy na takich samych warunkach, bo nie interesowałem się tym

Musicie sprawdzić

AUTOR WĄTKU
oskarq
 

20 gru 2007 23:15

kostel napisał(a):w twoim przypadku lepiej jest wziąć kredyt w PLN 6-8 lat masz dobre warubnki jak na złotówki i bank komercyjny granica bazowa :)

dzieki, wypełniłem wniosek i ma nadzieje że jutro zadzwonią i cos wywalcze.

AUTOR WĄTKU
kostel
 

20 gru 2007 23:24

magbob napisał(a):A może warto spróbować zakupu w leasingu.
Ja tak robię, zle na firmę
Przy wpłacie 20% jekieś 14000zł brutto będę płacił 1390 brutto czynsze lesingowe przez 7 misięcy, a 48 czynsz to wykup tylko 1 % wartości czyli jakieś 700zł brutto
Koszt całości lesingu w porównaniu do ceny przez 4 lata to jakieś 8 - 8,5 tyś zł.
Koszt leasingu to 113,60% czyli około 3,5% rocznie

A leasing dla osób fizycznych również istnieje, tylko nie wiem, czy na takich samych warunkach, bo nie interesowałem się tym

Musicie sprawdzić



kolejny temat rzeka :)

Następna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 52 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl