czujnik cofania nie działa

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
smitek
 

czujnik cofania nie działa

11 lis 2013 08:23

Witam
W Ceed mam czujnik cofania dokladany przez poprzedniego właściciela, taki zwykły z alledrogo za ok 70 pln z czerwonym wyświetlaczem. Niestety przestał działać normalnie. Włączając wsteczny zapala się tylko kropka na wyświetlaczu ale stojąc blisko przeszkody nie pika i nie pokazuje odległości. Dopiero jak sie dotknie czujnika to zaczyna cos wskazywać i pikać. Co może być przyczyną czujniki czy centralka?

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6534
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: czujnik cofania nie działa

11 lis 2013 09:42

Z postu wynika, ze masz jeden czujnik? Nie cztery? Jeśli jeden i objawy są takie, jak piszesz, to czujnik do wymiany, jak masz odrobinę zdolności manualnych, to możesz wymienić to sam w parę chwil.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
smitek
 

Re: czujnik cofania nie działa

11 lis 2013 15:02

jeden czujnik z czterema sensorami ... może troche źle sie wyraziłem, dam sobie radę z wymianą ale nie wiem czy te objawy to uszkodzenie centralki czy sensorów ?

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: czujnik cofania nie działa

11 lis 2013 15:51

Jak dotykasz sensory opuszkiem palca to powinieneś czuć leciutkie drżenie czujnika (z włączonym wstecznym), wtedy czujniki są ok. Jeśli czujnik jest "martwy" to jest w takim teście "sztywny".

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6534
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: czujnik cofania nie działa

11 lis 2013 15:58

A objawy opisane masz takie same przy dotykaniu każdego czujnika czy tylko jednego, a reszta działa? Jak są takie same objawy na czterech czujnikach, to padła centralka.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
smitek
 

Re: czujnik cofania nie działa

11 lis 2013 19:04

No i sprawa jasna niestety padła centralka, sensory delikatnie pykają (każdy z 4 tak samo), co prawda mniej roboty z podmianą centralki ale bardziej kłopotliwe.
Dzięki za pomoc.

koziu
Kierownik zmiany
 
Posty: 136
Dołączył(a): 11 lis 2009 19:00
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: Kia OPTIMA SW

Re: czujnik cofania nie działa

11 lis 2013 21:14

Dlaczego bardziej kłopotliwe, kupujesz nowe czujniki starą centralkę wypinasz i wpinasz nową i już. Może starą da się jeszcze jakoś zreanimowac. Ja miałem podobny problem i się udało. Jak potrzebujesz porad pisz na pewno coś wymyślimy.

koziu
Kierownik zmiany
 
Posty: 136
Dołączył(a): 11 lis 2009 19:00
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: Kia OPTIMA SW

Re: czujnik cofania nie działa

06 sty 2014 21:07

No i stało się moje czujniki po naprawie podziałały 3 miesiące i padły nie wiem czy czujniki czy centralka, ale zakładam że centralka. Mam takie pytanie może ktoś z was montował sam czujniki i wie jak się dostac do czujników w zderzaku. Ewentualnie czy jak wymienię samą centralkę na inną to czy będzie działac ze starymi czujnikami.


Pomocy :( :( :( może ktoś pomoże??? :?? :?? :?? :?? :??

koziu
Kierownik zmiany
 
Posty: 136
Dołączył(a): 11 lis 2009 19:00
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: Kia OPTIMA SW

Re: czujnik cofania nie działa

09 sty 2014 21:20

:( :( :( :( :( :( :( :( :( Chyba nikt mi nie pomoże. Trudno

Avatar użytkownika
zelu
Dyrektor
 
Posty: 906
Dołączył(a): 23 lis 2011 23:31
Lokalizacja: Łódź / Rożenek GRUPA ŁÓDZKA
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 GDI, 6MT Pb 135KM
2018, L + Business Line, kolor KCS

Re: czujnik cofania nie działa

10 sty 2014 00:25

Jeżeli czujniki nie są fabryczne to najczęściej centralkę montują z prawej strony bagażnika (jak otworzysz klapę po prawo) pod tym małym schowkiem. Trzeba trochę porozkręcać bagażnik tzn te dodatkowe schowki i tam przy samym błotniku jest wciśnięta centralka od czujników. Mnie kiedyś padły konkretnie jeden ale przez niego nie działało nic a okazało się, że na przewodzie zasilającym centralkę tuż przed nią był jeszcze jeden bezpiecznik i po jego wymianie ożyło wszystko.
KIA Cee'd SW, 1,6 GDI, 135 KM, 6MT, kolor KCS, wersja L + Business Line
KIA Stonic, 1,4 , 100KM 6MT, kolor EU3, wersja L+STY
Obrazek
Ceed - "Community of Europe with European Design"

koziu
Kierownik zmiany
 
Posty: 136
Dołączył(a): 11 lis 2009 19:00
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: Kia OPTIMA SW

Re: czujnik cofania nie działa

10 sty 2014 16:39

Centralkę znalazłem bez problemu już nawet ją próbowałem naprawiac. Niestety pomogło tylko na chwilę, ale teraz wszystko padło i zastanawiam się nad wymianą czujników (ewentualnie spróbuje samą centralke) na nowe tak trochę profilaktycznie. Tylko nie wiem jak się dostac do samych czujników bo sciąganie zderzaka mi nie za bardzo pasuje.

koziu
Kierownik zmiany
 
Posty: 136
Dołączył(a): 11 lis 2009 19:00
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: Kia OPTIMA SW

Re: czujnik cofania nie działa

13 sty 2014 21:08

No chyba nikt nie montował sam czujników i chyba nikt mi nie pomoże. Poczekam aż może ktoś pomoże a jak nie to sam będę próbował jak się cieplej zrobi.

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: czujnik cofania nie działa

13 sty 2014 22:36

Podaj model zamontowanych czujników.
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Avatar użytkownika
zelu
Dyrektor
 
Posty: 906
Dołączył(a): 23 lis 2011 23:31
Lokalizacja: Łódź / Rożenek GRUPA ŁÓDZKA
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 GDI, 6MT Pb 135KM
2018, L + Business Line, kolor KCS

Re: czujnik cofania nie działa

14 sty 2014 00:25

Podglądałem jak mi elektryk wymieniał czujnik, podważył delikatnie śrubokrętem i wyciągnął bo wetknięte są na wcisk, żadne mecyje.
KIA Cee'd SW, 1,6 GDI, 135 KM, 6MT, kolor KCS, wersja L + Business Line
KIA Stonic, 1,4 , 100KM 6MT, kolor EU3, wersja L+STY
Obrazek
Ceed - "Community of Europe with European Design"

AUTOR WĄTKU
Twoje-Dywaniki_pl
 

Re: czujnik cofania nie działa

14 sty 2014 14:29

Ja niestety nie pomogę ponieważ sam nigdy czujników nie montowałem,póki co nie było nawet potrzeby ich wymiany. Najlepiej byłoby podjechać do dobrego serwisu.

koziu
Kierownik zmiany
 
Posty: 136
Dołączył(a): 11 lis 2009 19:00
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: Kia OPTIMA SW

Re: czujnik cofania nie działa

14 sty 2014 16:03

Sam czujnik już wyciągałem i nie ma z tym problemu. Problem pojawia się w momencie przeciągania kabli do centralki do auta. Stare kabelki są opaskami poprzypinane w zderzaku :szok :szok :szok. Prawdopodobnie zamontowali w fabryce jak zderzak był zdemontowany. Gdyby nie to to bym stare ucioł i starym kabelkiem przeciągnoł bym nowy. Myślałem że ktoś widział jak montowali albo wie jak poradzić sobie z kabelkami. Myślałem jeszcze o wymianie samej centralki tylko musiał bym przerobić wtyczki przy moich czujnikach na inne no i nie wiem czy stare czujniki nie zepsują nowej centralki. :| :|

Czujniki są firmy Maxtell tylko nie pamiętam jaki model. Wersja bez wyświetlacza tylko pikacz.

koziu
Kierownik zmiany
 
Posty: 136
Dołączył(a): 11 lis 2009 19:00
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: Kia OPTIMA SW

Re: czujnik cofania nie działa

26 sty 2014 12:44

No to czekam na ciepłe dni i biorę się sam za wymianę i czujników i centralki. Będe kombinował może coś wymyślę skoro nikt nie potrafi mi pomóc. Będe informował o postępach jak do czegoś dojdę.

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: czujnik cofania nie działa

26 sty 2014 16:34

koziu napisał(a):Sam czujnik już wyciągałem i nie ma z tym problemu. Problem pojawia się w momencie przeciągania kabli do centralki do auta. Stare kabelki są opaskami poprzypinane w zderzaku :szok :szok :szok. Prawdopodobnie zamontowali w fabryce jak zderzak był zdemontowany. Gdyby nie to to bym stare ucioł i starym kabelkiem przeciągnoł bym nowy. Myślałem że ktoś widział jak montowali albo wie jak poradzić sobie z kabelkami. Myślałem jeszcze o wymianie samej centralki tylko musiał bym przerobić wtyczki przy moich czujnikach na inne no i nie wiem czy stare czujniki nie zepsują nowej centralki. :| :|

Czujniki są firmy Maxtell tylko nie pamiętam jaki model. Wersja bez wyświetlacza tylko pikacz.


Kolego, to nie tak do końca jak napisałeś. Bo w fabryce nikt w taki sposób nie montuje czujników. Czujniki do ceed'a fl z reguły były montowane przez dealerów. Nie znam tej firmy maxtell gdyż czujniki rekomendowane przez KMP to EMG poland. Przed zakupem nowych proponuję najpierw dokonać pomiaru otworów które posiadasz by nie okazało się że nowe mają mniejszą średnicę. Osobiście proponował bym zakup czujników EMG są naprawdę dobre. Pytaj....
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

koziu
Kierownik zmiany
 
Posty: 136
Dołączył(a): 11 lis 2009 19:00
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: Kia OPTIMA SW

Re: czujnik cofania nie działa

28 sty 2014 21:10

Otwory już sprawdzałem naszczęscie dziury będą pasowały przynajmniej do kilku modeli na allegro. Niestety tam nie ma tych czujników co ty napisałeś muszę poszuka gdzie indziej. Prawdopodobnie musieli sciągac zderzak w salonie żeby założyc czujniki.

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: czujnik cofania nie działa

29 sty 2014 07:05

To jest bardziej prawdopodobne. Zapytaj w EMG Poland lub zapytaj w ASO. Ich cena jest na poziomie 300-400 zł. Ale są warte tej ceny.
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Następna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl