Pokrowiec/półpokrowiec na samochód

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: Bing [Bot]
AUTOR WĄTKU
Witek
 

Pokrowiec/półpokrowiec na samochód

09 gru 2012 12:24

Co sądzicie o okrywaniu samochodu pokrowcem? Chodzi mi o zimę i odśnieżanie/skrobanie. Dzięki takiemu pokrowcowi oszczędzamy sobie roboty. No chyba, że pod pokrowcem i tak zbierze się wilgoć i oszroni szyby. Macie jakieś doświadczenia?

http://allegro.pl/plandeka-pokrowiec-na ... 89020.html
http://allegro.pl/polpokrowiec-pol-pokr ... 29284.html

Ja na razie mam osłonę przedniej szyby, ale jest trochę za mała...

http://allegro.pl/oslona-przeciwszronow ... 72332.html


Aukcje przykładowe!

Avatar użytkownika
awer
Kierownik
 
Posty: 452
Dołączył(a): 22 lut 2011 21:20
Lokalizacja: Małopolska.
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 PRO, 1,6 Pb 135KM
2014, L

Re: Pokrowiec/półpokrowiec na samochód

09 gru 2012 12:40

Przed moim blokiem tak "ubrana" stoi Corsa. Na mrozie działa. Widziałem na własne oczy, jak właściciel "rozebrał" autko, wsiadł, odpalił i pojechał. Ja skrobałem dalej.
pro_cee'd L+FUN+UVO_pierwsza rejestracja 01.2015
był pro_cee'd Optimum 1.4 109 KM_2008

AUTOR WĄTKU
Woody
 

Re: Pokrowiec/półpokrowiec na samochód

09 gru 2012 14:03

Pewnie się sprawdzi do momentu aż ktoś pozazdrości... Na śnieg i tak się raczej nie sprawdzi. Pytanie brzmi jak się będzie ją składać mokrą np. do bagażnika, szyby będą napewno zaparowane od środka. MI osobiście by nie chciało się bawić w zakładanie i ściąganie połączone ze składaniem, więc zostanę przy odmrażaczach do szyb

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Pokrowiec/półpokrowiec na samochód

09 gru 2012 16:38

Jeszcze jeden minus - takim czymś porysujemy sobie lakier. Dlatego lepiej użyć odmrażacza do szyb i szczotki do zgarnięcia śniegu :)

Avatar użytkownika
awer
Kierownik
 
Posty: 452
Dołączył(a): 22 lut 2011 21:20
Lokalizacja: Małopolska.
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 PRO, 1,6 Pb 135KM
2014, L

Re: Pokrowiec/półpokrowiec na samochód

09 gru 2012 17:46

Ja też bym się na coś takiego nie zdecydował, bardziej jednak ze względów estetycznych.

Nie jest to nowy pomysł z tymi ubrankami dla aut. Przypomniał mi się przypadek z epoki maluchów. Jeden szczęśliwy posiadacz takowego autka też postanowił go zabezpieczyć na zimę i przykrył go odpowiednią plandeką. Jak zima pofolgowała, to okazało się, że pod plandeką autka nie ma. :ha
pro_cee'd L+FUN+UVO_pierwsza rejestracja 01.2015
był pro_cee'd Optimum 1.4 109 KM_2008

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3748
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Pokrowiec/półpokrowiec na samochód

09 gru 2012 18:33

Na szyby to chyba gazety lepiej się sprawdzają i są tańsze :fiu
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

AUTOR WĄTKU
Witek
 

Re: Pokrowiec/półpokrowiec na samochód

09 gru 2012 19:00

Dlaczego mielibyśmy porysować sobie lakier pokrowcem bardziej niż szczotką do odśnieżania?
Co do amatorów pokrowców, to jakoś nie mam obaw. Uznawane jest to (posiadanie pokrowca) chyba za totalną wiochę, więc nie wiem czy ktoś by się skusił.
Odmrażacze do szyb są fajne, ale i tak ręce człowiekowi skostnieją, poza tym jak na dachu jest 10 cm śniegu to tak czy siak trzeba go zgarnąć przed wyjazdem na drogi publiczne - tyle przynajmniej mówi teoria. A ja jestem taki dziwny, że lubię się trzymać teorii.
Parowanie szyb od środka to faktycznie może być kłopot. No i boję się, że mimo tych wszystkich opisów na aukcjach, że pokrowiec ma otwory wentylacyjne i mikropory odprowadzające parę wodną spod niego, to jednak na słońcu w dzień śnieg się nieco rozpuści, a potem jak mróz złapie, to mi pokrowiec przymarznie do szyby, albo przynajmniej będę miał szron i i tak go będę skrobał. Dlatego dopytuję.
Awer: rozumiem, że ta Corsa nie wymagała skrobania po rozpakowaniu?

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3748
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Pokrowiec/półpokrowiec na samochód

09 gru 2012 19:13

Witek napisał(a):Dlaczego mielibyśmy porysować sobie lakier pokrowcem bardziej niż szczotką do odśnieżania?


Jak to dlaczego, całe auto masz przykryte zmarzniętą chropowato-ostrą powierzchnią, przy zdejmowaniu nie ma mocnych abyś nie rysował lakieru, szczotka jest miękka i nie ma takiego nacisku bo sam go ustalasz, nie wiem w jaki sposób jej używasz ale ja używam do odgarnięcia nie szorowania nią, więc nie ma mowy o rysowaniu.
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6553
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Pokrowiec/półpokrowiec na samochód

09 gru 2012 21:25

Pomijając, że pokrowiec, to jak napisał Witek symbol mało chlubny i źle postrzegany, to dodatkowo uniemożliwia prawidłową cyrkulację powietrza, powstaje możliwość uszkodzenia auta, mamy problem z czasem na składanie/rozkładanie, przechowywanie. Skoro motywem ma być brak problemu z odszranianiem szyb to widziałem taką specjalną długą nakładkę na przednią i boczne szyby - zakładasz na drzwi kierowcy i pasażera, zamykasz drzwi, przytrzymujesz na przedniej wycieraczkami i rano nie skrobiesz, zdejmujesz w chwilę, no i mało miejsca zajmuje. Wersja dla mniej wymagających to np. po prostu kawał kartonu na przedniej szybie - też zapobiega szronieniu.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
MIECZYSŁAW
Klubowicz
 
Posty: 59
Dołączył(a): 23 lip 2011 14:15
Lokalizacja: Ełk Grupa warmia i mazaury
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL SW, 2,0 ON 140KM
2010, Optimum+

Re: Pokrowiec/półpokrowiec na samochód

09 gru 2012 23:29

Jeśli co dotyczy pokrowca to nie trzeba ,żeby go zakładać i zdejmować,tylko przy dużych wiatrach będzie on targany podmuchami i też będzie lakier porysowany.Bo nikomu nie uda się na autku tak go obwiązać,żeby nie miał żadnego luzu i wiatr go nie podwiewał.To chyba lepiej zaopatrzyć się w miękką zmiotkę rękawiczki i butelkę odmrażacza w atomizerze,bo jest bardziej skuteczny.Nie proponuje skrobaczek bo po kilku takich zabiegach szyba pójdzie do wymiany ze względu na rysy,które zostaną po skrobaczce.
Obrazek

AUTOR WĄTKU
Woody
 

Re: Pokrowiec/półpokrowiec na samochód

09 gru 2012 23:45

Tym bardziej że jak snieg spadnie to i tak bedzię trzeba go z pokrowca odgarnąć za pomocą sztoki :good

Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl