Elektryczne ogrzewanie postojowe DEFA

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
maciekm
 

Elektryczne ogrzewanie postojowe DEFA

25 sie 2012 22:43

Cześć - jak w tytule: zamierzam założyć ogrzewanie postojowe ale nie webasto lecz elektryczne - podłączane do sieci 230V. Systemy te są bardzo popularne np. w Skandynawii.
Takie ogrzewanie produkuje np. firma DEFA. Wyszukiwarka forumowa nic mi na ten temat nie wyrzuciła - Czy ktoś z kolegów/ koleżanek przerabiał może już ten temat? Mam Ceeda w benzynie 1,6 na gwarancji. Pozdrowienia. Maciek

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Elektryczne ogrzewanie postojowe DEFA

26 sie 2012 09:53

Można wiedzieć w jakim celu chcesz to montować ??

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3743
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Elektryczne ogrzewanie postojowe DEFA

26 sie 2012 13:29

Też mnie to ciekawi po co chcesz to montować, stosowanie takiego wynalazku ma zastosowanie w krajach gdzie mają ciężkie zimy i nawet auto garażowane jest narażone na wysoki mróz, w naszych warunkach klimatycznych to bardziej właśnie webasto się sprawdzi gdy auto stoi na dworze.
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

AUTOR WĄTKU
maciekm
 

Re: Elektryczne ogrzewanie postojowe DEFA

26 sie 2012 20:28

Powiedzcie mi koledzy - nigdy nie skrobaliście szyb? Nie zżymaliście się na wysokie spalanie gdy silnik zimny? Zawsze odpaliło wam auto na mrozie? Klimat u nas też nie jest taki łagodny. Auto będzie stało przed domem bo w garażu motocykle :) . Webasto jest drogie i pożera prąd z akumulatora a to dosyć tani (ok. 1000zł.)i skuteczny sposób na ruszanie ciepłym autem.
Szkoda tylko, że jak widzę, przyjdzie mi przecierać szlak.

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3743
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Elektryczne ogrzewanie postojowe DEFA

26 sie 2012 20:50

maciekm napisał(a):Powiedzcie mi koledzy - nigdy nie skrobaliście szyb?


Mając w garażu nie, stojąc pod blokiem też nie od tego jest klima, a ten wynalazek na 220V po za garażem i tak się nie sprawdzi bo trzeba mieć dostęp do gniazdka, chyba że to pójdzie przez jakąś przetwornice 12V->220V z AKU, a jeżeli tak to samo AKU w zimie zabije raz dwa.

maciekm napisał(a):Zawsze odpaliło wam auto na mrozie?


Jak na benzynę przystało zawsze ;), no chyba, że AKU siadło ale wtedy ogrzewanie czegokolwiek jest zbędne.

Może u Ciebie pod domem z dostępem do prądu jakoś się to sprawdzi, kto wie :good

Tu znalazłem przykład tego czegoś, wygląda, że u nas też ktoś to zakłada:
http://www.intercars.com.pl/show_str.php?id=321
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Elektryczne ogrzewanie postojowe DEFA

26 sie 2012 21:45

Zawsze dbam o auto tak, że nawet przy -30 odpala. Skrobanie szyb? a po co? wystarczy psiknąć odmrażaczem, przetrzeć szmatką - żeby nie niszczyć chemią wycieraczek - i można jechać. Wysokie spalanie może częściowo wyeliminujesz, ale za to podbijesz sobie rachunki za prąd. Takie urządzenie pewnie się spłaci dopiero po kilku latach. Ale jak chcesz. Wolałbym zainwestować w prostownik jeżeli nie robisz autem dłuższych tras, aby doładować aku i mieć pewność, że rano odpali.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Elektryczne ogrzewanie postojowe DEFA

28 sie 2012 15:25

Zależy ile to żre prądu, ja uważam że warto zainwestować w jakiekolwiek podgrzewanie silnika i wnętrza, ale niestety nie mieszkam w domku.
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Elektryczne ogrzewanie postojowe DEFA

31 sie 2012 22:46

Oj sami właściele benzynkwych wersji się odzywają i tym samym nie wiedzą że w dieslu dopiero po paru kilosach robi się ciepło a silnik nagrzewa się dopiero po 6 lub więcej.
Ja badałem temat DEFA'y ale do diesla 1.6. Okazało się że jest tylko grzałka miski oleju a to było dla mnie za mało.
PS Dla zainteresowanch mam pojedynczy garaż w którym parkuje auto żony, a ja swoje pod garażem, więc z dostępem do prądu miałbym bezproblemowy

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

Re: Elektryczne ogrzewanie postojowe DEFA

31 sie 2012 23:08

kumpel ma takie cudo w starym land roverze - zadowolony i nie chce oddać. Myk jest taki, że w środku kabiny ma praktycznie coś w rodzau termodmuchawy, która trochę miejsca zabiera pasażerowi.

W ceedzie raczej nikt nie motał tego.
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Elektryczne ogrzewanie postojowe DEFA

18 wrz 2012 11:03

less napisał(a):Oj sami właściele benzynkwych wersji się odzywają i tym samym nie wiedzą że w dieslu dopiero po paru kilosach robi się ciepło a silnik nagrzewa się dopiero po 6 lub więcej.

Oczywiście, że wiem, dlatego w przypadku diesla tym bardziej uważam, że to dobra rzecz :)

aktualny cennik dla 1,4 Pb 90

http://motointegrator.onet.pl/szukaj/instalacje-ogrzewania-postojowego-defa-602/
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
karolfm
 

Re: Elektryczne ogrzewanie postojowe DEFA

20 gru 2013 21:36

Witam ponad roku abstynencji w temacie.
Kupiłem:
http://www.motointegrator.pl/produkty/3 ... efa-470050
bo:
auto w pracy parkuje koło gniazdka
resztę czasu spędza pod domkiem, gdzie też jest gniazdko, a już jest zimno i szyb się nie chce skorbać i czekać pół drogi aż łaskawie wskazówka od temperatury drgnie.
Ale to nie to mi doskwiera.

Marvel w Łodzi krzyczy 200 PLN za montaż, a przecież sami wiemy że możemy zrobić to sami :lol:
Czy ktoś wie gdzie w okolicach nóg pasażera jest przejście do auta z silnika?

Achi
Dopiero co...
 
Posty: 1
Dołączył(a): 11 mar 2023 07:30
Lokalizacja: Tychy
Grupa: GOP- Górny Śląsk

Re: Elektryczne ogrzewanie postojowe DEFA

11 mar 2023 07:33

Czy udało Ci się podłączyć urządzenie? Jak wyprowadzasz zasilanie? Mam phev i zimą może to znacząco poprawić komfort startu samochodu.

Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl