[C1 i C1FL] Kluczyk kluczyki typu scyzoryk składany

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
foksik99
 

20 lut 2008 18:57

<span>q8122</span> napisał(a):Gdzie wg ciebie dealerze mogą starać się bardziej ?

oczywiście masz racje, jak jest konkurencja to sie bardziej starają :)

w moim przypadku jednak nie decydowała konkurencja pomiędzy dealerami kia, ale kia vs citroen - CarDroom, bo tam kupowałem, jest dealerem obu marek, tak więc chodziłem od jednej pani sprzedawczyni do drugiej aż sie zdecydowałem

pozdr.

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

31 mar 2008 12:07

Odświeżę temat - dziś będę odbierał auto na Czyżewskiej i zapytam ile taka operacja faktycznie kosztuje, bo póki co konkretna odpowiedź w watku nie padła. Jeżeli cena będzie rozsądna, to zamówię - dużo wygodniej nosi sie taki kluczyk w kieszeni spodni.

pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
polnikstudio
 

31 mar 2008 13:15

ale odbierasz rok 2007 czy 2008 ?

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

31 mar 2008 14:47

Źle się wyraziłem - odbierałem auto z serwisu, a nie nowe z salonu.

Otóż sprawa wygląda nastepująco. Kluczyki scyzorykowe są dostepne z magazynu w cenie ~140zł. Tyle, że to dopiero początek historii. Te kluczyki są surowe, czyli nie mają ani zaprogramowanego pilota/immobilisera ani wyciętego wzoru na metalowej części.

Pilota i immobiliser będą próbować zaprogramować w serwisie, natomiast samo dorobienie wzoru na kluczu robi się we własnym zakresie.

tak czy siak klucz zamówiłem i będę sprawę pilotował.

AUTOR WĄTKU
rav
 

31 mar 2008 16:23

A 140 zł za komplet czy sztukę?

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

31 mar 2008 20:39

za sztukę oczywiście ;-)

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

31 mar 2008 20:54

Czyli 140 zł surówka klucza+wprowadzenie kodów przez serwis+dorobienie klucza. To ile to będzie? :roll:

AUTOR WĄTKU
Boski
 

31 mar 2008 20:58

jak dla mnie zabawa nie warta świeczki

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

31 mar 2008 22:01

Za zakodowanie serwis bierze 80zł. Ile kosztuje dorobienie klucza to nie wiem. Jak widać tanio nie jest, ale wciąż daleko do > 1000zł, którą to kwotą ktoś tutaj straszył.

AUTOR WĄTKU
kamill1
 

18 kwi 2008 22:59

Zgubienie kluczy od domu czy biura to zawsze spory kłopot i stracone nerwy. W wypadku kluczyków samochodowych trzeba do tego jeszcze dodać niemałe pieniądze, które wydamy na zrobienie duplikatu zguby.

Dorobienie kluczy do nawet skomplikowanego „domowego” zamka wiąże się z koniecznością spędzenia kilku minut w serwisie ślusarskim i utratą maksymalnie kilkudziesięciu złotych. Kluczyki samochodowe są o wiele cenniejsze. W dodatku im nowsze auto, tym mniejsze szanse na to, że pomoże nam ślusarz - nawet jeśli ma on profesjonalny warsztat. Można oczywiście jeździć samochodem, używając tylko kluczyków zapasowych. Jest to jednak bardzo ryzykowne - w razie zgubienia i tego kompletu możemy zostać bez auta przez dłuższy czas. Takiej decyzji nie akceptuje też większość ubezpieczycieli. Wykupując czy przedłużając polisę AC, musimy im okazać dwa komplety kluczyków; tak samo trzeba postąpić w razie kradzieży samochodu.



REKLAMA Czytaj dalej




Starsze auto - mniejszy kłopot

Choć brzmi to nieco absurdalnie, to jeśli jesteśmy wyjątkowo roztargnieni i zdarza nam się gubić różne rzeczy (np. kluczyki), lepiej nie decydujmy się na jeżdżenie nowoczesnym autem. Większość nowych modeli samochodów ma kluczyki obrabiane laserowo, czyli z precyzją niedostępną nawet w najlepszych serwisach ślusarskich. Jedynym sposobem dorobienia takich kluczyków jest wizyta w ASO i zamówienie nowego kompletu bezpośrednio u producenta. Widać to doskonale na przykładzie Opli. Jeszcze poprzednia wersja Vectry czy Astry miała kluczyki, z którymi poradziłby sobie prawie każdy ślusarz. Kluczyki do Astry III czy Vectry C produkuje się już techniką laserową. Po nowy komplet trzeba zgłosić się do ASO, zabierając ze sobą tabliczkę z kodem klucza. ASO wysyła wówczas zamówienie do fabryki w Niemczech. Po około dwóch tygodniach powinniśmy otrzymać duplikat. Jeśli jeździmy Astrą III, zapłacimy za niego 350 zł.

Kluczyki w cenie złota

Znacznie gorzej przedstawia się sytuacja właścicieli np. Toyoty Avensis. Co prawda na nowe kluczyki do tego auta trzeba czekać „tylko” od 2 do 5 dni, ale za to możemy zapłacić za nie nawet 1200 zł.

Jeśli mamy kod oryginalnego kluczyka, to na duplikat z fabryki w Wielkiej Brytanii, zamówiony podobnie jak w wypadku Opla przez ASO, poczekamy 5 dni. Za klucz bez wbudowanego pilota zapłacimy około 700 zł. Jeśli zamawiamy klucz z nowym kodem - bo np. zgubiliśmy tabliczkę ze starym - to czas oczekiwania wynosi tylko 2 dni, za to koszty są prawie dwukrotnie wyższe. Nowy kluczyk z pilotem do Toyoty Avensis to wydatek aż 1200 zł. Warto go zatem strzec niczym drogiej biżuterii.

Taniej i szybciej

Nowe kluczyki do większości samochodów kilkuletnich i starszych dorobimy w każdym profesjonalnym serwisie ślusarskim. Przeszkodą nie będzie nawet wbudowany immobiliser. Koszty takiej usługi są oczywiście znacznie niższe niż przy nowszych autach, ale też niemałe. W zależności od stopnia skomplikowania kluczyka i tego, czy duplikat powstaje na podstawie dotychczasowego kodu, za nowy egzemplarz zapłacimy od 150 do nawet 250 zł (ceny z jednego z profesjonalnych serwisów w Poznaniu). Na nowy kluczyk nie będziemy też musieli czekać 2 tygodnie, ale... kilka minut.

Autor: Maciej Krzywoszyński


http://moto.wp.pl/kat,45754,wid,8167634 ... caid=15bc7

AUTOR WĄTKU
Woody
 

Składany kluczyk

30 mar 2009 20:33

Jak w temacie, czy jest mozliwosc dorobienia składanego kluczyka. W salonie nie potrafili mi tego powiedziec, a poniewaz mam auto z poczatku produkcji wiec nie posiadam takiego bajeru, a chcialbym

AUTOR WĄTKU
bociek
 

30 mar 2009 20:36

Kluczyk może i dorobisz ale nie wiem jak z imobilajzerem i sterowaniem alarmem

AUTOR WĄTKU
Maikler
 

30 mar 2009 20:41

Z tego co mnie informowali w salonie to można. Na wypadek zgubienia kod immobilizera i robią takie same (czyli obecnie składane).

AUTOR WĄTKU
bociek
 

30 mar 2009 20:42

ZTCW cena jest kawiorowa za dorobienie nowego.

AUTOR WĄTKU
madagaskar1
 

30 mar 2009 23:51

problem nie jest z imobilajzerem tylko z surówka czyli grotem kluczyka na razie nie ma a dorobienie przez serwis kosztuje krocie około 700 zL

AUTOR WĄTKU
Woody
 

31 mar 2009 10:51

Dzieki za informacje, poczytalem w innym watku podanym przez supertatajakuba no ale dalej nie znalazlem jakies ostacznej ceny. Choc koszt surówki to 140zł a kodowanie 80żł teraz ciekawe ile chca za wyciecie, bo czytalem ze to we wlasnym zakresie

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

31 mar 2009 17:08

za wyciecie we WRO placilem kolo 60 PLN jak dobrze pamietam

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

Avatar użytkownika
kajalar
Brygadzista
 
Posty: 106
Dołączył(a): 29 paź 2008 19:46
Lokalizacja: Małopolska

07 kwi 2009 09:13

za wycięcie ja zapłaciłem 15 zł.
trzeba tylko przed kodowaniem sprawdzić czy kluczyk mechanicznie otwiera drzwi/kręci rozrusznik, żeby się nie okazało, że kodujesz go na marne
Kia cee'd 1,4 CVVT C+ SolidRed

AUTOR WĄTKU
mookie16
 

Re: Składany kluczyk

07 lis 2009 23:41

widziałem surówki na kiasklep lub Autokia. nie pamiętam dokładnie który.

AUTOR WĄTKU
makmk
 

Re: kluczyki typu scyzoryk w ceedziarce

03 cze 2012 03:32

Kluczyki typu scyzoryk mają powazna wadę, przycisk za pomocą którego otwiera się klucz zbyt mocno wystaje i często nosząc w kieszeni sam sie otwiera co moze spowodowac jego wyłamanie ( tak sie u mnie zdarzyło).
Szkoda ze nie ma blokady, lub mocowanie z metalu a nie z plastiku.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl