Regulacja podświetlenia zegarów

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

04 maja 2008 21:52

Mnie też się podoba i nie przeszkadza podczas jazdy.
Pozdr. :)

AUTOR WĄTKU
jacek316
 

05 maja 2008 08:29

Mi kolor też pasuje, ale bez regulacji byłoby strasznie.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6534
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

05 maja 2008 11:38

Kolorek jest cacy, ale brakowało mi regulacji - bo po dłuższej jeździe w nocy kolorek nadal był cacy, tylko lekko za jaskrawo świecił i męczył wzrok 8-)
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
adam08
 

11 maja 2008 09:40

cisco napisał(a):
<span>vitaras</span> napisał(a):darekt napisał:
Czy możliwa jest zmiana koloru podświetlenia tablicy i zegarów w kijance- np. na kolor zielony lub niebieski???????

Nie znam na forum przypadku aby ktoś wiedział jak to zrobić. W serwisie zapewne też nie wiedzą. Wykonalne to chyba jest, tylko kto podejmie się rozkręcać zegary.

a ja odpowiem tak: napewno da sie to zrobic w dobrym serwisie tuningowym i jest to kwestia ceny i gwarancji :D


Tez jestem zdania, że da się to zrobić. W najgorszym przypadku to pewnie kwestia wyjęcia, rozłożenia zegarów i przlutowania paru diód podświetlających. Gwarancji na silnik raczej to nie skasuje ale za to może skasowac nieźle nas portfel :oops:

Avatar użytkownika
CEEDEEROM
Żandarmeria
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 18 mar 2008 19:53
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, BL3, 7DCT

11 maja 2008 11:27

Ale czy bierzecie pod uwagę, że w bursztynowym kolorze podświetlone są NIE TYLKO zegary czy komputer ale niemal wszystkie pokrętła, przełączniki, przyciski (także w kierownicy i w drzwiach), w popielniczce, w radiu, itp, itd :?:
Po ewent. przeróbce zegary miałyby się świecić w innym kolorze a reszta w innym ? No można i tak ale wtedy robi się w kabinie "mało profesjonalnie".

P.S. Sam mam regulację, skręconą na minimum bo faktycznie przy maxie wali po oczach straszliwie... A kolor zaakceptowałem i już.
Robert M / Ceed III BL3, 1,4 GDI, oczywiście automat 7DCT, Cosmo Blue, mój od 11 maja 2020

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

11 maja 2008 11:39

Z tym kolorkiem to jest tak jak z opiniami o aucie. W ceedku jest beee ale redaktorki ekscytują się nowym podświetleniem w kolorze bursztynowym w nowych conceptach innych marek. U nich są suuuupeeer, odlotowe i czadowe.
Bodaj w jakimś Oplu tak ma być. I jak już będzie to wtedy my napiszemy: "phi, też mi nowość, ceedy to mają od zawsze. "

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

11 maja 2008 13:06

teraz się zastanawiam czy to jest aż tak straszne
wystarczy włączyć samochód a światła się świecą wiec za dnia nie trzeba włączać podświetlenia deski, bo i tak wszystko widać
jedynie w nocy na długich trasach może być to uciążliwe

AUTOR WĄTKU
Astromatrix
 

11 maja 2008 13:15

Sprawa koloru podÂświetlenia jest bardzo indywidualna - znajomy ma w swoim aucie niebieskie podÂświetlenie (jak w i30) i bardzo narzeka, za to rubinowe w cee'd bardzo przypadÂło mu do gustu. :)

AUTOR WĄTKU
_alek_
 

11 maja 2008 14:30

Ja miałem rubinowe w moim poprzednim aucie(Renault Laguna) więc to w Ceedku jak najbardziej mi się podoba i jestem do niego od dawna już przyzwyczajony.. :)

AUTOR WĄTKU
tomekwawa
 

11 maja 2008 17:21

mi w salonie sam sprzedawca przyznał że klienci narzekaja na kolor walącu po oczach. Ale z drugiej strony coraz wiecej salonów idzie na reke klientom i próbuje wprowadzić regulacje za niewielką doplata do wersji Comfort i Comfort Plus.
Choć w jednym salonie mi powiedzieli - nie, nie ma takiej możliwości.
Trzeba kupić Optimum.
Lenie, i tyle.

AUTOR WĄTKU
adam08
 

Re: regulacja pod?wietlenia

20 maja 2008 09:30

GregWeb napisał(a):... jest mo?liwa w Wa-wie za 230 z?ociszy :)

A czt ktoś kojarzy gdzie najtaniej robią to w Wawie? Mi w Nadarzynie proponowali za 220 PLNów.

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

20 maja 2008 09:38

Hehe Ja w Audi miałem na maxa czerwone podświtlenie i to wszytkiego raia zegarów i klimatronica :) i w nocy naprawde było oczoje..... ale tam była regulacja, a w ceed jescze nie moge sie do kńca wypowiedzięć bo krotko w niej siedziałem :)

AUTOR WĄTKU
tomekwawa
 

Re: regulacja pod?wietlenia

20 maja 2008 10:11

adam08 napisał(a):
GregWeb napisał(a):... jest mo?liwa w Wa-wie za 230 z?ociszy :)

A czt ktoś kojarzy gdzie najtaniej robią to w Wawie? Mi w Nadarzynie proponowali za 220 PLNów.

tanio nie znaczy dobrze.
pytanie gdzie i jak zrobią przycisk. Ponoć potrafia w czarnej desce zrobić zótły kwadracik aby wyciagnać przycisk.
W Carserwisie na 1 Sierpnia mówią o 480 zł. Przy zamówieniu nowego auta. Nie wiem ile przy przeróbkach. Ale pewnie podobnie bo robota ta sama.
A wiec 2 razy drożej.

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

Re: regulacja pod?wietlenia

20 maja 2008 10:56

adam08 napisał(a):
GregWeb napisał(a):... jest mo?liwa w Wa-wie za 230 z?ociszy :)

A czt ktoś kojarzy gdzie najtaniej robią to w Wawie? Mi w Nadarzynie proponowali za 220 PLNów.
wg mojego dochodzenia jakiś miesiąc temu było u http://www.szymczyk.kia.pl/

AUTOR WĄTKU
novee
 

20 maja 2008 11:00

A ktoÂś ma orientacjĂŞ czy to podÂświetlenie jest na normalnych kabelkach (tzn. bezpoÂśrednie od jakiegoÂś miejsca) czy wszystko idzie przez szynĂŞ CAN i jakieÂś moduÂły sterujÂące? U mnie jest regulacja i to wyglÂąda na oko na zwykÂły potencjometr... JeÂśli tak jest, to ja zacznĂŞ to montowaĂŚ do kaÂżdego Cee'da za 100zÂł :D
<span>tomekwawa</span> napisał(a):W Carserwisie na 1 Sierpnia mĂłwiÂą o 480 zÂł. Przy zamĂłwieniu nowego auta. Nie wiem ile przy przerĂłbkach. Ale pewnie podobnie bo robota ta sama.


To jest jakaÂś abstrakcja cenowa, potenjometr z ÂładnÂą gaÂłeczkÂą to sobie moÂżna za 10zÂł (juÂż luksusowy) kupiĂŚ i zamontowaĂŚ gdzie siĂŞ chce :P

AUTOR WĄTKU
tomekwawa
 

20 maja 2008 11:21

To jest jakaś abstrakcja cenowa, potenjometr z ładną gałeczką to sobie można za 10zł (już luksusowy) kupić i zamontować gdzie się chce :P

pewnie i można chałupniczo.
Tracąc przy okazji gwarancję za grzebanie w elektryce i mając wycietą ręcznie dziurę gdzieś pod kierownicą.
Myślę, że gdyby to było takie tanie żaden serwis nie brałby za to 480 zł, tylko właśnie 200, albo 150zł.
Inna sprawa czy Ceed w wersji Comfort ma inną instalację niż Optimum.
Bo jeśli producent wprowadza regulacje dopiero w wersji Optimum i chce za tą wersje 1500 zł wiecej te 480 zł za regulację wydaje sie realne.
Do tego dostajemy halogeny, lakierowane klamki i troche inne kolory deski rozdzielczej,

AUTOR WĄTKU
novee
 

20 maja 2008 13:13

Gwarancjê to mo¿na straciÌ najwy¿ej na samo podœwietlenie zegarów, jeœli jest 'normalna' instalacja, bo g³êbiej nie ingerujesz.

DziurkĂŞ robisz gdzie chcesz, zazwyczaj robi siĂŞ to w miejsach seryjnych zaÂślepek po przyciskach/kontrolkach, ma ona srednicĂŞ moÂże z 6-7mm i caÂłkowicie przykrywa jÂą gaÂłka.

A co do cen serwisu, to ÂżebyÂś siĂŞ nie zdziwiÂł, czĂŞÂści mogÂą kosztowaĂŚ i 10zÂł + 2 roboczogodziny po cenie pewnie 80-100zÂł netto w Wawie + zysk... I wcale nie jest powiedziane Âże bĂŞdzie lepsze niÂż Twoja wlasna robota.
Zobacz ile kosztujÂą akcesoria w serwisach, a ile na wolnym rynku, np. felgi, navi itd.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

20 maja 2008 13:39

napisał Wam pioterrrrrr za 200zł mu zrobiono myśle że do przyjecia cena

nie wyobrażam sobie auta bez ściemniania podświetlenia

alek tez miałem w sceniku pomarańczowe i jakos jak się przesiadłem nie zwróciłem uwagi nawet na podświetlenie -dopiero w gazetach tvn turbo i tp zaczeli tak psiczyć na to że to takie bleeeee jest
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
_alek_
 

20 maja 2008 18:57

Nie jest blee tylko gdyby dużo jeździć na normalnym podświetleniu bez regulacji w nocy to myślę,że następnym wydatkiem byłyby okulary 8-) 8-)

AUTOR WĄTKU
adam08
 

Re: regulacja pod?wietlenia

20 maja 2008 19:15

e2rdo napisał(a):
adam08 napisał(a):
GregWeb napisał(a):... jest mo?liwa w Wa-wie za 230 z?ociszy :)

A czt ktoś kojarzy gdzie najtaniej robią to w Wawie? Mi w Nadarzynie proponowali za 220 PLNów.
wg mojego dochodzenia jakiś miesiąc temu było u http://www.szymczyk.kia.pl/


dzięki e2rdo

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl