podgrzewane dysze spryskiwaczy ?

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Franky
 

Re: podgrzewane dysze spryskiwaczy ?

23 gru 2009 07:49

N_Jay napisał(a):Dysze dyszami. Ale co zrobić jak zamarznie pompka - brak brzęczenia chyba o tym świadczy. I gdzie jej szukać, żebym jakąś farelką mógł to ustrojstwo podgrzać?


ale przecież to i tak wina płynu,
płyn do spryskiwaczy (standardowy) jest przeważnie do -20 C oraz do -22 C, na stacjach paliw przeważnie są tylko te dwa typy.
W markecie jest już większy wybór bo są koncentraty, które początkowo mają temperatury zamarzania -60 C czy -80 C (rozcieńczenia odpowiednio podwyższają temperaturę). Przy temperaturze -18 C na trasie dysze na bank będą marzły, ale pompka nie ma prawa, chyba że wcześniej był letni płyn, albo płyn jest kiepskiej jakości niby do -20 C a w rzeczywistości maksymalnie -10 C.

AUTOR WĄTKU
D-espero
 

Re: podgrzewane dysze spryskiwaczy ?

28 sty 2010 22:57

Tak sobie myślałem o podgrzewanych dyszach spryskiwaczy, myślałem i sam zauważyłem w korku, że przy psiukaniu na szybę widać parę lecącą z dysz w niskiej temperaturze. Aż wymyśliłem skąd to się bierze i imituje podgrzewanie dysz. Po prostu silnik w Cee'dzie ma odwrotnie kolektory dolotowy i wydechowy niż inne samochody, przynajmniej 1.6 benzyna. Idąc pod maską od przodu za grilem jest chłodnica/-ce, potem pusto, kolektor dolotowy, blok silnika i wreszcie kolektor wydechowy przy samym podszybiu. Więc dokładnie pod wylotem dysz i przewodami do nich doprowadzonymi znajduje się solidna "grzałka", która w zamkniętej pod maską przestrzeni zdrowo podgrzewa płyn w końcowym odcinku przewodów. Stąd ma on dodatnią temperaturę, dysze nie mają prawa zamarznąć, a para bucha buch buch. I cała tajemnica... :)

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: podgrzewane dysze spryskiwaczy ?

28 sty 2010 23:32

D-espero napisał(a): dysze nie mają prawa zamarznąć, a para bucha buch buch. I cała tajemnica... :)

akurat nie ma prawa :twisted: mi kilkukrotnie zamarzaly..i to nie plyn w zbiorniku tylko same dysze..wyjezdzalem z garazu..spryskiwacz dzialalal..przejechalem 5min..zamarzalo..nie byl to plyn letni
PRO CEED 1.6pb

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3748
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: podgrzewane dysze spryskiwaczy ?

29 sty 2010 00:10

Mnie tam chwilowo nic nie zamarzło, ale też zauważyłem to, że przy psikaniu wodą idzie mi para spod maski, może w FLach coś zmienili ? silnik 1.6 :D
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: podgrzewane dysze spryskiwaczy ?

29 sty 2010 10:58

Renegade napisał(a):Mnie tam chwilowo nic nie zamarzło, ale też zauważyłem to, że przy psikaniu wodą idzie mi para spod maski, może w FLach coś zmienili ? silnik 1.6 :D

nie no mi para też leci przy kontakcie płynu z szybą, samochód sprzed FL
PRO CEED 1.6pb

AUTOR WĄTKU
mjrPit
 

Re: podgrzewane dysze spryskiwaczy ?

29 sty 2010 16:57

jak napisał kolega D-espero i mówi moje doświadczenie w benzynowych jednostkach brak maty tłumiącej pod maską ma pozytywny aspekt w postaci ciepłych przewodów i końcówek układu spryskiwaczy. Silnik ogrzewa wszystko i płyn w ujemnych temperaturach nieźle potrafi parować, no i nic nie zamarza. A że niektórzy mają CRDI, cóż :P

AUTOR WĄTKU
D-espero
 

Re: podgrzewane dysze spryskiwaczy ?

02 lut 2010 22:51

mjrPit rulez :-) Jest dokładnie w ten sposób. Po 10 minutach w korku, im zimniej na zewnątrz, tym więcej pary. Brak maty na pewno pomaga. ...

edit by stj - pozostała część wypowiedzi nie nawiązuje do tematu

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

Re: podgrzewane dysze spryskiwaczy ?

14 lut 2010 21:16

Posprzątane :twisted:

Pozstałe posty przeniesine - patrz TUTAJ
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

Poprzednia strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 50 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl