Jakość opon Michelin- Energy =letnie.

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

Na jakich oponach jeździcie ?

Michelin
213
82%
Goodyear
10
4%
Pirelli
2
1%
Kleber
9
3%
Bridgestone
8
3%
Continental
8
3%
Barum
5
2%
Dębica
5
2%
 
Liczba głosów : 260
rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

09 kwi 2008 12:03

Na temat asymetryczności.W instrukcji jest napisane żeby opon asymetrycznych nie zamieniać z prawej na lewą tylko z tyłu na przód.Mi w serwisie mechanik zamienił przód (prawą z lewą) twierdząc, że można to robić bo nie są to opny kierunkowe.Miało to zlikwidować ściąganie w lewo.To jak w końcu z tym jest?

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

09 kwi 2008 12:44

to jeszcze raz jak na oponki sa niezłe-normalna średnia półka
co do głośności sa bardzo głośne ale to ich w zasadzie jedyna wada

co do opon z Chin to: mam kolege który od wielu lat pracuje dla firmy oponiarskiej XXX........ przy mnie zamawiał oponki do służbowego auta swojego letnie i wydał dyspozycje TYLKO TE CHIÑSKIE MI ZAŁÓZCIE !!!!
spytałem o co chodzi powiedział że sa lepsze jakościowo niż niemieckie !!!1 (też mają fabryke) już po wykonaniu widać podobno że sa lepsze i mniej reklamacji dają

trochę sie zdziwiłem
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
cienki
 

16 kwi 2008 10:11

<span>wieczop_lodz</span> napisał(a):Chciałbym Wam wspomnieć o możliwości jaką daje nam producent opon Michelin.
Jeśli kupiliście autko wraz z jakimikolwiek 4 oponami Michelin to firma daje
3 x Assistance (opona, paliwo, klucze)
Serwis Podróży Michelin (pomoce METEO oraz W PODRÓŻY)


Przy zakupie nowego samochodu to nie działa :( - przynajmniej taką dostałem odpowiedź od Michelin:
"program Serwis Klienta Michelin jest skierowany do osób, które zakupiły nowy komplet opon Michelin. Niestety nie obejmuje on osób, które zakupiły samochód z zamontowanymi oponami marki Michelin."

AUTOR WĄTKU
wieczop_lodz
 

16 kwi 2008 18:01

<span>cienki</span> napisał(a):Przy zakupie nowego samochodu to nie działa - przynajmniej taką dostałem odpowiedź od Michelin


A gdzie w Michelin pytales? Kto dał Ci taką odpowiedź, przecież kupując auto też kupujesz równocześnie ich opony więc powinno działać !!

AUTOR WĄTKU
moon
 

05 maja 2008 12:20

Temat troszke stary ale zważywszy, że dopiero teraz mam okazję porównać...
W kwietniu założylam do swojej Marei Week Goodyear Eagle F1... i porównując teraz do Michelinek z Ceeda- Michelinki są głosne makabrycznie, słabo też trzymają na mokrej nawierzchni [a bieżnik Eaglów wskazywałby, że one wypadną gorzej w deszczu]- ogólnie opony słabe.
Jak mówią- darowanemu koniowi w zęby się nie patrzy, ale na przyszły sezon kupuję inne.

AUTOR WĄTKU
marek1205
 

10 maja 2008 17:13

bardzo głośne w porównaniu do yokohamy a-drive które naprawde polecam są super

AUTOR WĄTKU
madagaskar1
 

10 maja 2008 19:03

marek 11205 tez jestem zwolenikiem yokohamy jezdze na nich od 5 lat zimowki tez mam yokohamy.Polecam te na lato Yokohama AVS Decibel V550 [91] W XLcam

EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

10 maja 2008 19:26

ale, że ktoś zmienił Michelin /jakie by one nie były/ na Dębicę - to mnie dziwi .... :? /patrz ankieta/

AUTOR WĄTKU
madagaskar1
 

11 maja 2008 07:48

koledzy nie ukrywajmy tego kia zalozyła tani badziew wiadomo wzgledy ekonomiczne tak samo jest z olejami fabrycznie nie sa zalane syntetykiem tylko połsyntetykiem

zbudas
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 30 sty 2008 21:14
Lokalizacja: £ódź
Grupa: Łódzka

11 maja 2008 08:41

Jędrek napisał(a):Faktycznie, też się zdziwiłem głośnością tych opon. Może się mylę, ale momentami wydaje mi się, że już te moje zimówki były cichsze. No ale cóż - darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda. :twisted:



Ja jak zmienilem zimowki na letnie i przejechalem sie autosrtara zawiodlem sie bardzo, zadzwonilem do serwisu i poinformowalem ich ze przy tych oponach nie da sie na trasie rozmawiac w aucie sa tragicznie glosne o wiele glosniejsze od zimowek. to nie pierwsze Micheliny tak beznadziejne, że szkoda pisać, nigdy nie kupię juz nic od producenta takiego dziadostwa. Nieważne że może kosztują 300 czy 400 zł za sztukę. Miałem zimowki KLEBER za 270 jesli dobrze pamietam, i były ciuchutkie, przy predkosci 150-160 słychać bylo trochę silnik. Michelinki przy tej predkosci wyją ze wszystko zagluszaja. To tyle na ten temat, pozdrawiam forumowiczów i byle do wymiany :)
cee'd optimum crdi 115km 5K 2007
toyota avensis 1,8 Pb 2012

AUTOR WĄTKU
iPrzemo
 

29 wrz 2008 18:54

Witam, koleżanki i koledzy.

Niestety ja nie mam dobrego zdania na temat opon seryjnych. W moim Ceed 2,0 CRDI 140KM zastosowano opony "Michelin Energy E3A 91V 205/55 R16". Opony według mojej oceny - jeżdżącego bardzo intensywnie (ok. 300 - 500 km / dziennie) są najgorsze jakie kiedykolwiek miałem. Opony te powinny być ZABRONIONE do stosowania w mocnych i ciężkich autach które robią tzw. trasy. Na miasto mogą być.
Dlaczego mam o nich taką opinię ?

1. Opony mają tylko 2 szerokie kanały w osi odprowadzające wodę. Niestety kanały te NIE MAJĄ UJŚCIA na zewnątrz !!!! (Powinni zabronić produkcji tych opon lub napisać że są to opony do jazdy miejskiej z niewielkimi prędkościami). Po najmniejszym deszczu na przodzie przed oponą tworzy się poduszka wodna. Dokładając do tego prędkość powyżej 80 km/h, auto na zakrętach zaczyna dryfować jak okręt !!!!
Opony dobrej klasy mają 4 - 5 kanałów w osi, a każdy z nich ma odprowadzenie / nacięcie na zewnątrz ! Woda jest wyciskana w bok a nie spiętrzana przed kołem, a tak robią seryjne Michelin Energy.

2. Opony mają środkowy gruby pas gumy który jak się przyjrzymy jest gęsto ponacinany tak jak "zimówka". Dlatego też opony te nawet w słoneczny dzień na suchym asfalcie podczas dynamicznej jazdy na ostrych zakrętach utrudniają kierowanie pojazdem. Auto wynosi na zewnątrz.
Dobre opony mają przynajmniej 1 lub 2 twarde i gładkie elementy gumowe na osi, nie bieżnikowane do prowadzenia auta na wprost i wyciągnięcia go z ciasnego zakrętu.

Opinie tą napisałem po przejechaniu w tym sezonie 22 tyś km na tych oponach.
Na zimę kupuje opony Yokohama WDrive, a na lato Yokohama AVS Decibel V550 lub V500. Te drugie letnie mam już sprawdzone (35 tyś km w ubiegłym sezonie - 3,5 mm ubyło bierznika) - są doskonałe 4 rowki z odprowadzeniem wody + środkowy gruby i gładki do prowadzenia po zakrętach. Nacięte tzw. barki opony powodują że ścierają się one równo bez efektu ząbkowania i są bardzo ciche w przeciwieństwie np. Michelin HP Primac lub GoodYear Excellens (te mają być ciche ;-) a są głośne). Wręcz identyczne odczucia mają moi koledzy który przeszli z Michelin Energy na Yokohamę.

Pozdrawiam wszystkich Kijankowiczów, życząc dobrych i bezpiecznych wyborów opon -> :mrgreen:

AUTOR WĄTKU
Boski
 

29 wrz 2008 19:02

najgorsze jest jednak to ze wraz z zuzyciem bieznika opony staja sie coraz bardziej głośne duzo głośniejsze od zimówek Nateępny komplet napewno bedzie pochodził od innego producenta

AUTOR WĄTKU
iPrzemo
 

29 wrz 2008 19:24


AUTOR WĄTKU
Zemin
 

Re: Jakość opon Michelin- Energy =letnie.

03 wrz 2010 10:27

Updatujac temat co by nie umarł, założyłem sobie Bridgestone Potenza RE050A.

Opona rewelacyjna. Na suchym przez krótki czas miałem jeszcze nieszczęsne Micheliny z tyłu i wcześniej kiedy na 4 Michalinach wchodziłem w zakręt zawsze wynosiło przód. Po założeniu Potenzy przód się lepił a tył z Michalinami uciekał.

Na mokrym trzyma się idealnie , praktycznie zacząłem w końcu jeździć spokojnie w deszcze, a że lubię dynamiczna jazdę to i cenię sobie komfort prowadzenia i margines bezpieczeństwa...

Odprowadzanie wody- Aquaplaningu jeszcze nie zaliczyłem a ładowałem sie w głębokie kałuże nawet 120 km/h

Prędkość maksymalna spadła na tych oponach o jakieś 8 km/h a spalanie wzrosło o 0,5 l.

POLECAM

AUTOR WĄTKU
lewadzki
 

Re: Jakość opon Michelin- Energy =letnie.

03 wrz 2010 12:03

czemu w ankiecie brak np.Yokohamy czy Toyo ??

ja osobiście jeżdze na Good Yearah Eagle F1

AUTOR WĄTKU
Mahakala
 

Re: Jakość opon Michelin- Energy =letnie.

17 paź 2010 19:21

Witam

W mojej opinii są to kiepskie opony. Twarde na każdej nawierzchni, zupełnie nie trzymające się na zakrętach, również przy wpadnięciu w kałuże kiepsko opona odprowadza wodę. W dodatku jest głośna.
Wcześniej jeździłem na Eaglach Goodyeara, oraz na Dunlopach . Bez porównania.
Michelin Energy Saver to kiepska opona.

Na zimę polecam Goodyeary Ultra Grip 7+

Pozdrawiam

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Jakość opon Michelin- Energy =letnie.

17 paź 2010 21:02

A jakie polecasz na lato?
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Adam Garstka
Żandarmeria
 
Posty: 2974
Dołączył(a): 11 lut 2008 13:43
Lokalizacja: Zawiercie / Poręba
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 GDI Pb 135KM
2013

Re: Jakość opon Michelin- Energy =letnie.

18 paź 2010 05:06

Mahakala napisał(a):W mojej opinii są to kiepskie opony. .............. Michelin Energy Saver to kiepska opona.



Zgadzam się. Po przekładce na zimówki poczułem ulge :D
SW 1.6 Gdi DARK GAN METAL
HB 1.4, Solid Red, Comfort, 2007
Kontakt: gorny_slask@mojaceed.pl

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Jakość opon Michelin- Energy =letnie.

18 paź 2010 08:17

To ja ze swojej strony moge bardzo polecic oponki bridgestone potenza, a jesli ktos chce miec troche ciszej to model turanza. Mialem w tym samym rozmiarze 205/55 r16 w civicu i bylem z nich bardzo zadowolony, bdb oponki.

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Jakość opon Michelin- Energy =letnie.

19 paź 2010 19:13

witia_2005 napisał(a):A jakie polecasz na lato?

Ja przymusowo zmieniłem na Uniroyal RainExpert. Są tanie i o lata świetlne lepsze od Michelinów. Jedyna zaleta Michelinów to oszczędność w zużyciu paliwa i dość dobra trwałość

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 37 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl