Wyłączanie świateł CEED

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: Bing [Bot]
AUTOR WĄTKU
mateusz1407
 

Wyłączanie świateł CEED

31 lip 2013 17:24

Witam, posiadam Ceed'a 1.6 CRDi ECO z 2010 roku. Gdy zgaszę silnik i nie wyłączę świateł sam, palą się cały czas. Gdzieś czytałem, że powinny po jakimś czasie same zgasnąć, jednak się tak nie dzieje. Macie jakieś wnioski dotyczące tego problemu? A może jest jakiś brzęczyk informujący o niezgaszeniu świateł, który mi nie działa?

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6885
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Wyłączanie świateł CEED

31 lip 2013 20:38

mateusz1407 napisał(a): A może jest jakiś brzęczyk informujący o niezgaszeniu świateł

Jeszcze by tego w tym aucie brakowało :evil:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
mziutek
 

Re: Wyłączanie świateł CEED

31 lip 2013 22:08

mateusz1407 napisał(a):Witam, posiadam Ceed'a 1.6 CRDi ECO z 2010 roku. Gdy zgaszę silnik i nie wyłączę świateł sam, palą się cały czas. Gdzieś czytałem, że powinny po jakimś czasie same zgasnąć, jednak się tak nie dzieje. Macie jakieś wnioski dotyczące tego problemu? A może jest jakiś brzęczyk informujący o niezgaszeniu świateł, który mi nie działa?


Wyjąć kluczyk (a może wystarczy obrócić do pozycji "wyłączone") i otworzyć drzwi kierowcy - światła zgasną.

AUTOR WĄTKU
mauy86
 

Re: Wyłączanie świateł CEED

09 kwi 2015 17:46

Witam podepnę się do tematu,
irytuje mnie to że nagminnie zapominam wyłączać świateł (w poprzednim aucie był sygnał dźwiękowy sygnalizujący o tym)
światła oczywiście gasną jeśli używa się trybu auto - niestety w ciągu dnia trzeba używać pozycji "2" na przełączniku.
Czy jest możliwość zamontowania- podłączenia sygnału dźwiękowego aby przypominał o niewyłączonych światłach?
Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
Mauy86

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6885
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Wyłączanie świateł CEED

09 kwi 2015 18:33

A przeczytałeś post pod którym się wpisałeś ?
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
mauy86
 

Re: Wyłączanie świateł CEED

10 kwi 2015 19:17

Przeczytałem i z niego nic nie wynika co do mojej sprawy, także czekam na dalsze podpowiedzi?

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5407
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Wyłączanie świateł CEED

10 kwi 2015 20:07

mauy86 napisał(a):czekam na dalsze podpowiedzi?


przeczytaj instrukcję obsługi auta ;)
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
mauy86
 

Re: Wyłączanie świateł CEED

10 kwi 2015 23:23

czytałem i jest napisane:
Funkcja oszczędności
akumulatora
• Funkcja ta ma na celu zapobieżenie
rozładowania akumulatora. System
automatycznie wyłącza światła
mijania, gdy kierowca wyjmie
kluczyk zapłonowy i otworzy drzwi
kierowcy.
• Funkcja ta spowoduje automatycznie
wyłączenie świateł postojowych jeśli
kierowca parkuje nocą na poboczu
drogi.
[/i]
ale skoro nie gasną to cos chyba jest nie tak?
pisząc post na forum liczę na jakieś podpowiedzi a nie sugestie które jak widać nie działają (nie zawracałbym głowy gdyby było jak w instrukcji piszą...)

AUTOR WĄTKU
mireda71
 

Re: Wyłączanie świateł CEED

11 kwi 2015 15:49

Gdzieś już chyba było napisane,że niekiedy jest problem z stacyjką i wymaga to przesmarowania.

Avatar użytkownika
Geegles
Weteran
 
Posty: 1628
Dołączył(a): 02 maja 2012 23:43
Lokalizacja: Rosanów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6T Pb 204KM
2020, GT

Re: Wyłączanie świateł CEED

11 kwi 2015 23:09

Ewidentnie stacyjka do przesmarowania.
Jest Kia Sportage HEV GT Line 2024
Jest: Kia Optima 1.7 Gt Line 2018
Było: Kia Proceed 2020
Było: Kia Stinger 2019
Było: Kia Sportage 2017
Było: Kia Cee'd JD 2014
Było: Kia ProCee'd 2010
Było: Kia Sportage 2014

AUTOR WĄTKU
mauy86
 

Re: Wyłączanie świateł CEED

12 kwi 2015 12:33

Tak sobie czyta i myślę czy to nie jest może wina bezpiecznika DRL? u mnie w aucie go nie ma (jako opis jest DRL OFF - czyli rozumiem że gdy włożę bezpiecznik powinno ową funkcje dezaktywować tak? a tu go nie ma:) )
w jaki sposób przesmarować stacyjkę?

Avatar użytkownika
skrot
Kierownik
 
Posty: 509
Dołączył(a): 21 paź 2011 15:53
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 ON 115KM
2009

Re: Wyłączanie świateł CEED

12 kwi 2015 12:53

mauy86 napisał(a):Tak sobie czyta i myślę czy to nie jest może wina bezpiecznika DRL? u mnie w aucie go nie ma (jako opis jest DRL OFF - czyli rozumiem że gdy włożę bezpiecznik powinno ową funkcje dezaktywować tak? a tu go nie ma:) )

Jeżeli włożysz dowolny sprawny bezpiecznik w to miejsce, to wyłączysz DRL. Czyli światła nie będą zapalały się automatycznie po uruchomieniu silnika. Będzie je można włączyć tylko przełącznikiem na manetce.
mauy86 napisał(a): w jaki sposób przesmarować stacyjkę?

Robili mi to kilka razy w ASO. Psikają czymś podobnym do WD40 do środka stacyjki, tak gdzie wkładasz kluczyk. Nie wiem dokładnie, jakiego specyfiku używają, ale przez kilka dni po wyjęciu kluczyka ze stacyjki zalatywał on właśnie czymś podobnym do WD.
skrot :thank_you:
To Protect and Serve

Obrazek

AUTOR WĄTKU
mauy86
 

Re: Wyłączanie świateł CEED

12 kwi 2015 12:56

Po takim zabiegu światła zapalały się i gasły samoczynnie? a masz na przełączniku również funkcję "auto" w instrukcji przy tym piszą "jeśli jest na wyposażeniu" więc może coś z tym jest kurde nie tak że nie włącza świateł w pozycji OFF? ;(

Avatar użytkownika
skrot
Kierownik
 
Posty: 509
Dołączył(a): 21 paź 2011 15:53
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 ON 115KM
2009

Re: Wyłączanie świateł CEED

12 kwi 2015 13:12

mauy86 napisał(a):Po takim zabiegu światła zapalały się i gasły samoczynnie? a masz na przełączniku również funkcję "auto" w instrukcji przy tym piszą "jeśli jest na wyposażeniu" więc może coś z tym jest kurde nie tak że nie włącza świateł w pozycji OFF? ;(

Ale po jakim zabiegu? Piszesz dość niejasno. Jeżeli jest zwora w gnieździe , to automatyka DLR jest wyłączona. Jeżeli nie ma zwory, to DLR działają w trybie auto.

Ja mam model MR2010. Nie mam na przełączniku pozycji AUTO.
U mnie jest natomiast funkcja "Follow me home", która ma za zadanie oświetlić Ci np. drogę do domu. Działa to tak, że: masz włączone mijania na manetce, gasisz silnik, wyjmujesz kluczyk, wysiadasz, zamykasz auto z pilota w kluczyku - do tego momentu światła cały czas działają oświetlając drogę np. na ciemnym parkingu, czy podjeździe. Ponowne wciśnięcie przycisku zamykania drzwi w kluczyku powoduje ich wyłączenie.

A wracając jeszcze do zacinającej się stacyjki. U mnie jest tak, że jeżeli po wyjęciu kluczyka ze stacyjki zapadka nie spadnie (czyli jest "zacięcie"), to nie da się zamknąć auta (centralnego zamka) przyciskiem na kluczyku.
skrot :thank_you:
To Protect and Serve

Obrazek

AUTOR WĄTKU
mauy86
 

Re: Wyłączanie świateł CEED

12 kwi 2015 15:26

zabiegu smarowania stacyjki, u mnie stacyjka się nie zacina. W poprzednim aucie miałem funkcję odprowadzenia do domu (BMW) i tam działało troszkę inaczej. ale muszę spróbować tak jak Ty mówisz, może mam a nawet nie wiem o niej :ok
Jeśli chodzi o funkcję auto to faktycznie samo się włącza i wyłącza - działa bez zarzutu ale tylko gdy robi się zmrok...
Możliwe że jeśli montowali funkcję "auto" to nie było takiej opcji DRL z tym włączaniem i wyłączaniem w pozycji OFF?

Avatar użytkownika
skrot
Kierownik
 
Posty: 509
Dołączył(a): 21 paź 2011 15:53
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 ON 115KM
2009

Re: Wyłączanie świateł CEED

12 kwi 2015 18:49

mauy86 napisał(a):Możliwe że jeśli montowali funkcję "auto" to nie było takiej opcji DRL z tym włączaniem i wyłączaniem w pozycji OFF?

A tego, to nie wiem. :(
skrot :thank_you:
To Protect and Serve

Obrazek

AUTOR WĄTKU
mireda71
 

Re: Wyłączanie świateł CEED

13 kwi 2015 11:00

mauy86 napisał(a):zabiegu smarowania stacyjki, u mnie stacyjka się nie zacina.

Stacyjka fizycznie się nie zacina tylko coś w rodzaju mikrowyłącznika w stacyjce.

AUTOR WĄTKU
mauy86
 

Re: Wyłączanie świateł CEED

16 kwi 2015 20:10

Wracając delikatnie do tematu to cz jest możliwość zrobić tak aby światłą w pozycji auto działał cały czas (żeby zapalały się bez względu na to czy jest widno czy ciemno)? Okazało się że mam również tą funkcję odprowadzania do domu ale działa tylko w pozycji auto. Można spróbować zakleić czujnika ale pewnie będzie się odklejać bo tam dosyć ciepło przez szybę zwłaszcza w lato.

Dzięki drinkss

AUTOR WĄTKU
Goz0
 

Re: Wyłączanie świateł CEED

15 lis 2015 12:38

skrot napisał(a):
A wracając jeszcze do zacinającej się stacyjki. U mnie jest tak, że jeżeli po wyjęciu kluczyka ze stacyjki zapadka nie spadnie (czyli jest "zacięcie"), to nie da się zamknąć auta (centralnego zamka) przyciskiem na kluczyku.


Czy udało się komuś rozwiązać ten problem ? Mam to samo :(

Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 43 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl