Światła do jazdy dziennej

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: Bing [Bot]
Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6885
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Światła do jazdy dziennej

20 gru 2013 09:56

roberto napisał(a):poprawa widoczności nocą to rzecz bezcenna

red napisał(a):Spryskiwacze, poziomowanie no i układ sterujący skręcaniem.


No niestety właśnie niezupełnie.. xenony montowane w najnowszych modelach świecą niewiele lepiej (w sensie zasięgu rozkładu itd, bo barwa wiadomo, że lepsza) niż porządne H7, dobrze że C2 jeszcze ma te spryskiwacze itd, bo inne auta już niekoniecznie.
Zanim zaczniecie po mnie jeździć że gadam pierdoły i brakuje tlenu w akwarium (pozdro Renegade! :D ) proponuję lekturę: http://moto.onet.pl/uwaga-absurd-producenci-nabijaja-nas-w-butelke/882mh
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
red
 

Re: Światła do jazdy dziennej

20 gru 2013 11:31

No jak dla mnie ten nowy pomysł z 25W xenonami to jest lipa... Tylko ciąć koszty i na nic nie patrzeć :(
Nowe typy palników (np. D5S, D8S i in.) mają już nie 35 W mocy, lecz tylko 25 W i emitują strumień świetlny nie na poziomie 3200, tylko 2000 lm.

To naprawdę jakiś żart z tymi lumenami. C2 ma jeszcze dotychczasowy 35W system i naprawdę światła robią wrażenie - poprzednio miałem 407mkę też z xenonami i te z Kii są naprawdę mega.

Ale ale to temat o DRLach, więc może prośba modów o przeniesienie dyskusji do dedykowanego wątku :)

AUTOR WĄTKU
roberto
 

Re: Światła do jazdy dziennej

22 gru 2013 21:42

nie no, miałem na myśli standardowe zestawy 35W B)
z tymi słabszymi to faktycznie lekka lipa, chociażby ze względu na koszt palników :szok. Jak ceny się ustabilizują to będzie zapewne bardziej powszechne rozwiązanie.
Z drugiej strony wczoraj czytałem o światłach laserowych w Audi a to już pewnie będzie kosmos.

A wracając do DLR'ów - dziwie się, że nie sprzedają zestawów dedykowanych do konkretnych modeli, wszędzie sprzedają uniwersalne a nie w każdym aucie fajnie wyglądają :(

peepe
Kierownik zmiany
 
Posty: 128
Dołączył(a): 16 gru 2010 13:49
Lokalizacja: lubelszczyzna/LKR
Grupa: Lubelska

Re: Światła do jazdy dziennej

24 gru 2013 09:53

W ASO przy przeglądzie w ubiegłym roku proponowali mi DRL-e, za 400 zł. A dokładniej wpięcie skrzyneczki ze sterownikiem. Za dzienne wtedy robią drogowe, tyle że na 30% mocy.
1,6DOHC HB FL 8Q ver.M

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6556
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Światła do jazdy dziennej

24 gru 2013 10:41

peepe napisał(a): Za dzienne wtedy robią drogowe


Kurcze, żeby ASO proponowało wynalazki niezgodne z prawem? Czekam na czasy, kiedy policja posprawdza te wszystkie wynalazki i za oświetlenie auta jakimiś chińskimi lampkami czy przeciwmgielnymi udającymi DRLe pozabiera dowody rejestracyjne.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
Pizzojad
 

Re: Światła do jazdy dziennej

24 gru 2013 11:03

Owszem, jest to problem. Ale, to i tak drobiazg w porównaniu z ustawieniem wiązki przy światłach mijania. Zresztą, biorąc pod uwagę charakterystykę świateł drogowych, wydaje mi się że to co proponowali koledze może być poprawne.

AUTOR WĄTKU
roberto
 

Re: Światła do jazdy dziennej

24 gru 2013 13:11

pioter ma rację,
mając dzienne w długich Policja może zabrać dowód tak samo jak za HID'y w lampach do halogenów

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5407
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Światła do jazdy dziennej

25 gru 2013 11:43

pioter napisał(a):pozabiera dowody rejestracyjne.


Poco zabierać dowody...dawać mandaty...z fotoradarami nie wyszło to może tu wyciągną kasę :pałka
PS mam nadzieję ,że nikt "władny" nie przeczyta tego
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Światła do jazdy dziennej

25 gru 2013 13:16

pioter napisał(a):
peepe napisał(a): Za dzienne wtedy robią drogowe


Kurcze, żeby ASO proponowało wynalazki niezgodne z prawem? Czekam na czasy, kiedy policja posprawdza te wszystkie wynalazki i za oświetlenie auta jakimiś chińskimi lampkami czy przeciwmgielnymi udającymi DRLe pozabiera dowody rejestracyjne.


Hahaha, Pioter ASO robi to na czym może zbić kasę. A w tym pomocne jest KMP które współpracuje z tą firmą i dostarcza te moduły : http://www.quasarelectronics.pl/?co=pro ... d=288&l=pl
Porozmawiaj z Gisiem. Wszystko na legalu. Dla mnie tylko niby. Bo tacy mędrcy są jedni i drudzy. Bo Przedstawiciele Quasar twierdzą że ich moduły mają homologację a Panowie z KMP to akceptują. Niby to prawda bo moduł ma homologację jednak reflektor z którym ma to współpracować już nie ma homologacji na takie zmiany konstrukcyjne. Niby wszystko ok. Klient zostawia kasę w ASO, nie traci gwarancji na modyfikację, ale Pana Policjanta nie powinno to interesować. Pozostaje wtedy oddać sprawę do sądu w razie chęci ukarania mandatem. Tylko po co komplikować sobie życie. A pieniądze? To ponoć rzecz nabyta. I tak kręcimy się w koło. Na wiele pytań nie ma odpowiedzi....
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
INFO-MIX
 

Re: Światła do jazdy dziennej

29 gru 2013 13:09

Witam.
Znam doskonale temat brakującego miejsca do montażu klasycznych świateł DRL w CEEDzie, jednakże jakiś czas temu dało mi się upolować długo poszukiwane lampy DRL austriackiej firmy MS DESIGN. Używam ich od kilku miesięcy i jestem bardzo zadowolony. Są niezwykle mocne, a emitowane światło ma naturalną białą barwę.
Obrazek
Obrazek

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Światła do jazdy dziennej

29 gru 2013 13:46

Możesz więcej napisać ile kosztowały, co zawierał zestaw i gdzie kupiłeś?
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
INFO-MIX
 

Re: Światła do jazdy dziennej

29 gru 2013 14:35

Udało mi się dorwać na Allegro za około 300 zł. Był to zestaw w postaci samych lamp i atrap. Przypuszczam, że pełny zestaw zawiera jeszcze pełne okablowanie i szablony do wycięcia w zderzaku, ale niestety kosztuje około 1000 zł i jest dostępny tylko poprzez bezpośredni zakup w firmie MS DESIGN. Ja sobie sam zrobiłem szablony, a instalacja i podłączenie, to już kompletna prostota.

Avatar użytkownika
marceed
Weteran
 
Posty: 1158
Dołączył(a): 22 gru 2010 12:52
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

Re: Światła do jazdy dziennej

29 gru 2013 14:38

A jak toto świeci?
Obrazek

AUTOR WĄTKU
INFO-MIX
 

Re: Światła do jazdy dziennej

29 gru 2013 14:57

Według mnie świeci rewelacyjnie. Mogę stwierdzić, że chyba nawet intensywniej niż na przykład oryginalne DRL w SPORTAGE.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6556
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Światła do jazdy dziennej

29 gru 2013 16:22

INFO-MIX napisał(a):ale niestety kosztuje około 1000


No rozumiem, za markowy i legalny zestaw te 300 można dać, ale ten tysiak to już dla mnie kwota sufitowa. Generalnie podstawą i chęcią montażu DRLi jest motyw oszczędności kasy - bo jazda na światłach mijania to żarówki, obciążenie alternatora - wzrost zużycia, etc., ale ile muszę tych żarówek ekstra wymienić i ile jeździć paląc ekstra paliwo na obciążenie większe od DRLi ledowych o jakieś 150W, aby ten tysiak mi się zwrócił? Dlatego ludzie montują chińskie bździdła, które tyle mają wspólnego z homologowanymi reflektorkami, co trampki z populacją muszki owocówki.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
INFO-MIX
 

Re: Światła do jazdy dziennej

29 gru 2013 16:46

Sam też bym nigdy nie dał tyle kasy za zwykłe DRLe, ale miałem to szczęście, że ktoś troszkę nieświadomy wystawił na Allegro zestawik i dlatego bez zastanowienia go nabyłem, czego nie żałuję, bo jestem bardzo zadowolony z lamp. Krążąc po google w poszukiwaniu jakiejś rozsądnej oferty LEDowej natrafiłem kiedyś na zdjęcie reklamowe tych lamp i od tamtej pory się zakochałem :) Lampy są wykonane z najwyższą starannością zarówno pod względem wizualnym jak i elektrycznym.

AUTOR WĄTKU
egzekutor88
 

Re: Światła do jazdy dziennej

29 gru 2013 18:21

Wogóle to z ciekawości pytam po co kompinowac w ledy wyglada to strasznie tandetnie. I tak alternator spokojnie wyrabia na fabryczne światła.

AUTOR WĄTKU
INFO-MIX
 

Re: Światła do jazdy dziennej

29 gru 2013 18:37

Wszystko jest kwestią gustu. Mnie osobiście akurat te światła bardzo się podobają i według mojej oceny opinii dodają uroku autu. Jeżeli chodzi o stosowanie świateł dziennych DRL, to ma to swoje głębokie uzasadnienie na przykład w przypadku zużywania się żarówek od świateł mijania, które wcześniej wymieniałem sukcesywnie średnio co 2 miesiące i nie jestem w tym temacie przypadkiem odosobnionym. Od momentu założenia lamp DRL ani razu żarówka mi się nie przepaliła, a mija już pół roku. Nie robiłem dokładnych testów, ale przypuszczam, że obniżenie o około 90W zapotrzebowania na energię podczas jazdy wpływa pozytywnie na poziom zużycia paliwa.

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Światła do jazdy dziennej

30 gru 2013 22:30

Trochę "pojątrzę", ale czy przypadkowo te maskownice nie powinny być założone odwrotnie (lewa z prawą i do góry nogami), bo wydaje mi się że wówczas skosy bardziej by się pokrywały z wytłoczeniami zderzaka

AUTOR WĄTKU
INFO-MIX
 

Re: Światła do jazdy dziennej

30 gru 2013 23:14

Faktycznie jest to jedynie jątrzenie i nie ma nic wspólnego z merytoryczną dyskusją. Poszperaj troszkę po google, a trafisz na oryginalne zdjęcia tych lamp. Lampy są odpowiednio wyprofilowane pod zderzak i pasują w miejsce, dla którego zostały zaprojektowane czyli tak, jak na zdjęciach powyżej.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl