Alufki, alufelgi, felgi aluminiowe do Cee'd (wszystkich)

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Hazael
 

07 kwi 2008 19:47

ja też już na Alufkach. Założyłem fele Rial

Obrazek

niestety samochód brudny ale nie miałem czasu umyć :)
Ostatnio edytowano 11 kwi 2008 17:55 przez Hazael, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

07 kwi 2008 20:01

Tarcze ci pordzewiały ;-)

AUTOR WĄTKU
Hazael
 

07 kwi 2008 20:05

Też zauważyłem, dzisiaj bryczka cały dzień stała. Tarcze wyjątkowo szybko pokrywają się rdzą. Ale to nic, jedno hamowanie i znowu będzie błysk :)
Albo może je wd40 posmarować? ;)

AUTOR WĄTKU
Sensation
 

07 kwi 2008 21:08

szkoda wd, jakis smar bedzie dluzej trzymal. 8-)

AUTOR WĄTKU
Hazael
 

07 kwi 2008 21:18

masz na myśli jakiś teflonowy?

AUTOR WĄTKU
Sensation
 

07 kwi 2008 22:18

no dobra skoro liznąłeś temat to się trochę wypowiem...
najlepiej jest zdjąć tarcze, przetoczyć aby nie było nigdzie ani grama rdzy i żeby się świeciły jak psu kulki. [tutaj kawałek dla tych co mają mocny piekarnik w kuchni lub piec w domu]wtedy trzeba nałożyć prawdziwą wasrtwę ceramiczną przeciwścierną, należy polać tym całą tarczę a potem wytworzyć spiek czyli wrzucić do pieca (w zależności od rodzaju ceramiki) 900-1200stopni.[koniec]. wtedy wyjąć, koniecznie wyszlifować dobrą maszyną, wypolerować pastą tempo. następnie nasmarować tarcze. nie polecam masła bo szybko się "wytraca", a efekt mizerny, jednak najtanszy srodek. wd40 spełnia lepiej zadanie, lecz ma wadę, że szybko wypłukuje go woda. smar łożyskowy jest pośrednim rozwiązaniem w stosunku cena/jakość, wtedy dalej przychodzi smar miedziowy (bardzo polecany do polaczen elektrycznych) i tu nalezy zwrócić uwagę, że jeśli będą jakieś duze wyładowania na samochodzie albo jakieś spięcie instalacji lub nawet oderzy piorun to nie popieści osób w aucie tylko prąd swobodnie popłynie po kołach do ziemi, a użytkownicy samochodu mogą nawet ocalić swoje życie. nowoczesne rozwiązanie coraz częście stosowane (polecam). najdroższym rozwiązaniem jest właśnie jakis smar teflonowy, ale jest dość "sztywny" i po nałożeniu na tarcze musi się go układać (na plask) packą. potem należy zrobić taki myk, że koło na którego tarczę nakładaliśmy smar teflonowy trzeba podlewarować, wrzucić trzeci bieg i puścić sprzęgło, tak żeby zaczęło się kręcić. potem dajemy prawą nogą gazu a lewą wciskamy powoli delikatnie hamulec. teraz następuje pasowanie smaru teflonowego do tarczy. rozwiązanie jest dość drogie i trzeba umieć sobie poradzić z tymi czynnościami, ale jest to najlepsze rozwiązanie, do końca życia można sie ciszyć nigdy nie zardzeiwałymi tarczami, nigdy nie usłyszysz jakiegoś piszczenia z koła ani nie będzie problem z zamarzającymi hamulcami w zimie. nie wspomne o skróceniu drogi hamowania i dalszym bezpieczeństwie. ostatnie badania naukowe dowodzą, że powłoka ceramiczna + teflon potrafią skrócić drogę hamowania nawet o 45% :!: co oznacza, że (troche głupio ale matematyczne myśląc), ograniczenie prędkości w mieście z 50km/h by można było podnieść do ok 90km/h! oczywiście jeśli taki patent byłby fabrycznie montowany w nowych samochodach. podałem rozwiazania od najtańszego i najmniej trwałego do najbardziej wytrzymałego i skutecznego, ale najdroższego. przekalkuluj dobrze na ile chcesz mieć super tarcze i wybierz ile możesz wydać kasy na swoje zdrowie lub czasem nawet życie. :twisted:


pozdrawiam. 8-)

AUTOR WĄTKU
Sensation
 

08 kwi 2008 19:09

kurde nikt nic nie pisze :? zeby czasem nikomu nie przyszlo do glowy smarowac tarcze :P to byl poprimaaprilisowy żart :wink:

AUTOR WĄTKU
harnas
 

08 kwi 2008 19:51

hmm, obawiam sie że wszyscy chcą mieć super tarcze więc Cie posłuchali i nie szczędzili pieniędz, a teraz nie ma kto odpowiadać :P

AUTOR WĄTKU
Wojtas
 

08 kwi 2008 20:59

<span>Jędrek</span> napisał(a):No nieźle ....widzę, że Dezent F ma wzięcie !

Ten kolor i te felgi samochód wygląda wypaśnie :)

AUTOR WĄTKU
Jędrek
 

08 kwi 2008 21:30

<span>Wojtas</span> napisał(a):Ten kolor i te felgi samochód wygląda wypaśnie Smile


Dziękuję :roll:

AUTOR WĄTKU
lesnik
 

08 kwi 2008 21:45

to i ja sie pochwalę :)
Obrazek

AUTOR WĄTKU
Wojtas
 

08 kwi 2008 22:03

Lesnik dobrze ze powiekszyłes to zdjecie bo w galeri mało co widac a tak cedzik i felgi niczego sobie sa zaje...iste :lol: bo co tu duzo mówic.

Pozdr

Avatar użytkownika
IrKo
Kierownik
 
Posty: 382
Dołączył(a): 15 lis 2007 22:57
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2020, M

08 kwi 2008 22:35

...to już chyba czas na jakiś ranking najbardziej zaje fajne alusy w Ceedzie!?

AUTOR WĄTKU
Gaj
 

08 kwi 2008 23:23

Nie gniewaj się lesnik, ale mi Twoje felgi po prostu nie pasują do tego auta i do koloru. Sorry, ale jakoś odbijają się, a nie łączą z bryłą wozu.

AUTOR WĄTKU
KZ
 

09 kwi 2008 01:19

Gaj napisał(a):Nie gniewaj się lesnik, ale mi Twoje felgi po prostu nie pasują do tego auta i do koloru. Sorry, ale jakoś odbijają się, a nie łączą z bryłą wozu.


Wreszcie ktos sie odwazyl :) Moim zdaniem sa fatalne - no offence ale takie wynalazki to do murzynskich wozkow sie nadaja (akurat w miejscu gdzie teraz jestem widuje takie klimaty) ;-)

AUTOR WĄTKU
Hazael
 

09 kwi 2008 06:31

<span>KZ</span> napisał(a):(akurat w miejscu gdzie teraz jestem widuje takie klimaty)


BTW, widziaÂłeÂś w Stanach cee'da?

SebolE
Nadworny fotograf
 
Posty: 330
Dołączył(a): 25 sie 2007 17:48
Lokalizacja: Gdañsk,Sopot,Gdynia,W-wa

09 kwi 2008 07:37

Gaj napisał(a):Nie gniewaj się lesnik, ale mi Twoje felgi po prostu nie pasują do tego auta i do koloru. Sorry, ale jakoś odbijają się, a nie łączą z bryłą wozu.

Faktycznie kompletnie nie grają te felgi z tym samochodem.Sorry ale nie podobają mi sie.
Osobiście wczoraj odebrałem sprawdzone felgi ATT 650 i myślę ,że dobry wybór.Dziękuję między innymi tstwi

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

09 kwi 2008 07:40

ATT 650 są bardzo ładne, tylko problem z myciem moze byc...

AUTOR WĄTKU
ktp76
 

09 kwi 2008 09:11

Mnie się felgi Lesnika podobają.Najlepsze chyba ogólnie z galerii. Szkoda tylko , że wokół śrub pomalowane na czarno bo ze srebrne robiłyby większe wrażenie. 16" jak mniemam. Ja niestety musiałem 15" kupić i zakładam enzo o.
Pozdr

AUTOR WĄTKU
jacek316
 

09 kwi 2008 09:13

No to kiszka, właśnie się dowiedziałem, że moje aluski będą dopiero po 10 maja.......przyjadę na zlot na zimówkach.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 64 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl