Zimówki

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: Hornet
xabeman
 

16 lis 2008 14:34

Ja osobiście nie jestem specjalistą od opon, mówię szczerze.

Prywatnie jeszcze nie zdążyłem opon zmienić, ale założę Pirelli. Nie żebym był snobem, ale takie zostały w spadku po poprzednim właścicielu auta... :D

nero68
 

16 lis 2008 14:38

Heh... Dunlopy jak Golfy. Ja bym znowu nie przykładał takiej wagi do testów wykonywanych przez powszechnie szanowane instytucje Jak ADAC i inne "bildy" Ma wygrac niemiec I tyle w tym temacie

potok
 

16 lis 2008 19:42

Małe sprostowanie: Dunlop nie wygrał testu zimówek, był poprostu zawsze w ścisłej czołówce a co do Golfa to gdyby ktoś dofinansował Ci te 15.000pln do 1.4 TFSI pewnie nawet byś nie spojrzał na Procka :P

dankat
 

16 lis 2008 19:44

Wczoraj założyłem Dunlop SP WINTER SPORT 3D i ta ciszaaaaaaa.
Nie wrócę już do Michele. Przejechałem na nich 63kkm, to dużo. Ale są po prostu za głośne I na pewno kupię inne - cichsze.

bociek
 

16 lis 2008 19:46

Od środy śmigam na Nokianach i jakoś u mnie nie ma hałasu czy drgań. Może dlatego że lubię głośno słuchać muzyki :P
I czekam na białe z góry, może poleci wkrótce.

dankat
 

16 lis 2008 19:46

nero68 napisał(a):Ja bym znowu nie przykładał takiej wagi do testów wykonywanych przez powszechnie szanowane instytucje Jak ADAC i inne "bildy" Ma wygrac niemiec I tyle w tym temacie


A światem to my wszyscy oświeceni wiemy, że żądzą masoni. :roll:

qbix
 

16 lis 2008 21:51

zamowilem goodyeary ultra gripy 7ki. 195/65/15. zobaczymy jak bedzie auto jechalo.
teraz jeszcze zalozone oryginaly 225/45/17.

bardzo mnie ciekawi zuzycie paliwa na wezszych oponach i komfort jazdy.
na letnich oponach auto pali 8l/100km jadac 130km/h po autostradzie. troche duzo.

dam znac :)

rav
 

16 lis 2008 22:10

<span>qbix</span> napisał(a):bardzo mnie ciekawi zuzycie paliwa na wezszych oponach i komfort jazdy.
na letnich oponach auto pali 8l/100km jadac 130km/h po autostradzie. troche duzo.

U mnie po zmianie Nokianów V 205/55/16 na Goodyeary ultra grip 7+
195/65/15 spalanie spadło prawie o litr :?

nero68
 

16 lis 2008 22:51

<span>potok</span> napisał(a):Małe sprostowanie: Dunlop nie wygrał testu zimówek, był poprostu zawsze w ścisłej czołówce a co do Golfa to gdyby ktoś dofinansował Ci te 15.000pln do 1.4 TFSI pewnie nawet byś nie spojrzał na Procka

Chyba żartujesz. Do tej pory uzywałem VW i uwierz mi: Nigdy więcej wieśwagenów. A co do Golfa VI to raczej tę operację powinni nazwać "Powrót do przeszłości6" Oczywiście sprawa gustu. Skoro piszesz, ze nie spojrzałbym na Procka, to znaczy, ze nasze gusty są bardzo różne :wink: I niech tak zostanie.

potok
 

16 lis 2008 23:57

Bardzo różne, szczególnie w zakresie silników :wink:

nero68
 

17 lis 2008 11:55

<span>potok</span> napisał(a):Bardzo różne, szczególnie w zakresie silników

Hehe.... zależy kto co lubi. Przecież nie będziemy się tu wysilać i udowadniać, co jest lepsze. Jak dla mnie 1,4 wystarcza i tej wersji sie bedę trzymać :lol:

lookaszk
 

17 lis 2008 13:59

qbix napisał(a):zamowilem goodyeary ultra gripy 7ki. 195/65/15. zobaczymy jak bedzie auto jechalo.
teraz jeszcze zalozone oryginaly 225/45/17.

bardzo mnie ciekawi zuzycie paliwa na wezszych oponach i komfort jazdy.
na letnich oponach auto pali 8l/100km jadac 130km/h po autostradzie. troche duzo.

dam znac :)


W takim samym aucie mam założone zimówki Pirelli Winter Sport cośtam 195/65/15 i na autostradzie przy +-110-120 na kompie wyszło 8.2 (spaliłem cały zbiornik).
Fakt że auto dosyć zapakowane ale to spalanie dopiero uważam za za wysokie.
Przy prędkości +-160 spalił 11.4 (też cały zbiornik - poszedł w niewiele ponad 3 h :? )

Może to też być wynik niewielkiego przebiegu (dobijam do 5000km) - i taką mam nadzieję :lol:

pitern
 

17 lis 2008 15:27

Ja dzis zamowilem Continentale Winter TS810 obadam jak to sie na nich jezdzi a ze dzis spadl pierwszy snieg to tak troche strach na letnich jezdzic

qbix
 

17 lis 2008 15:38

<span>lookaszk</span> napisał(a):W takim samym aucie mam założone zimówki Pirelli Winter Sport cośtam 195/65/15 i na autostradzie przy +-110-120 na kompie wyszło 8.2 (spaliłem cały zbiornik).
Fakt że auto dosyć zapakowane ale to spalanie dopiero uważam za za wysokie.
Przy prędkości +-160 spalił 11.4 (też cały zbiornik - poszedł w niewiele ponad 3 h Confused )

Może to też być wynik niewielkiego przebiegu (dobijam do 5000km) - i taką mam nadzieję Laughing


tez sie ludzilem jak mialem 5kkm. niestety takie spalanie zostanie. jak mialem na poczatku tak mam po 10kkm.

jezdze zawsze sam nieobciazonym autem. moze stad ta niewielka roznica.
dam znac jak na gripach bedzie.

romann
 

19 lis 2008 08:47

Założyłem opony GoodYear UG 7+ (wersja T).
Niestety są głośne (może wersja H byłaby lepsza).
Rozmiar ten sam, co letnie. Spalanie takie same lub minimalnie niższe.
Ze względu na hałas trudno mi je polecić.

fazi100
 

19 lis 2008 10:04

romann napisał(a):Założyłem opony GoodYear UG 7+ (wersja T).
Niestety są głośne (może wersja H byłaby lepsza).
Rozmiar ten sam, co letnie. Spalanie takie same lub minimalnie niższe.
Ze względu na hałas trudno mi je polecić.


Mam to samo szanowny kolego :?

Hałas jest wyraźnie większy -zobaczymy jak się będą spisywały w warunkach prawdziwej zimy. Głośność opony będzie dla mnie do zaakceptowania jeżeli "właściwości zimowe" będą na wysokim poziomie :) :P

Daru
 

19 lis 2008 10:12

Ja po analizie różnych opini zdecydowałem się w końcu na pirelli sottozero. To co mogę o nich narazie powiedzieć to to że są minimalnie cichsze o fabrycznych michelinów i niezle sprawują sie na suchej i mokrej nawierzchni - niezłe hamowanie i pewne zachowanie przy wyższych prędkościach. Zobaczymy jak bedzie w warunkach prawdziwej zimy (o ile będzie można sprawdzić). Puki co nie mam do nich większych zastrzeżeń.

abes
 

19 lis 2008 11:46

Ja akurat założyłem Fulda Kristall Supremo, mimo iż jest sporo niezadowolonych użytkowników. Dotychczas zawsze używałem Fuldy jako opon letnich i nie miałem powodów do narzekań - wręcz przylepiały się do asfaltu! Co mogę powiedzieć o zimówkach po przejechaniu kilkuset km w obecnych warunkach atmosferycznych? Tylko tyle, że są głośne. Więcej wrażeń, gdy już nastanie zima.

do nero68

W pełni zgadzam się z Tobą, tyle że w moim przypadku powiedziałbym: nigdy więcej auta z grupy wieśwagena. Ale moja najbliższa rodzina dorzuciłaby jeszcze: nigdy więcej passata!

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

19 lis 2008 12:54

Kto z Was ma Yokohamy ? Znalazłem zaledwie kilka osób które wymieniają tą markę. Wasze odczucia , doświadczenia ...
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

lancer
 

19 lis 2008 15:04

Z czystym sumieniem rekomenduje te opony do naszych Ceedów ponieważ przez 10 lat używałem je - zarówno letnie jak i zimowe w swoim Lancerze. Wczoraj zmieniłem opony na zimowe Yokohama W Drive (AVS Winter V902) 195/60R16
Powiem krótko opony z górnej półki bardzo ciche o niskim oporze toczenia choć marka w Polsce mało znana i nie doceniana a szkoda.
Kupując Yokohamy należy zwracać uwagę na miejsce produkcji bo mają kilka fabryk ja zawsze wybieram Made in Japan bo jest jeszcze fabryka w Tajlandii i Malezjii pozdrawiam

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Zawieszenie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl