Zimówki

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: Hornet
Kubeusz
 

Re: Zimówki

21 lis 2012 16:03

pioter napisał(a):NIe, po prostu zimówki są z innej mieszanki i znacznie lepiej trzymają sie drogi przy +8 niż letnie. Jak słyszę, że zimówki są tylko na lód i śnieg a przy -20 ale na suchej to lepiej na letniej to mi się scyzoryk w kieszeni otwiera. Robili ostatnio testy w ADACu (czytałem chzba na Interii) żeby obalić ten mit - to samo auto było na markowych letnich, wielosezonowych i zimówkach, hamowali z 90 km/h przy +7 na suchej nawierzchni. Najszybciej auto stanęło na zimówkach, letnie i wielosezonowe nie rózniły się praktycznie wynikiem (więc wielosezonówka nie jest rozsądną alternatywą na zimę) i były gorsze od zimówek o ładnych parę metrów. Co więcej, tam gdzie auto na zimówkach już stało, na letnich miało jeszcze prędkość 30 km/h :!! Więc ja się cieszę, że w obecnych warunkach od 3 tygodni mam już zimowe kapciuszki.


Słuszna słuszność. A do tego należy jeszcze dodać, ze droga hamowania to nie jest jedyna istotna zmienna dla opony :)

jv10
 

Re: Zimówki

21 lis 2012 16:48

Kubeusz napisał(a):No są gówniane. Opony dzielimy na dobre lub tanie.
Poza tym o ile pamiętam, to chyba na takich oponach Kijanka idzie do klienta? No właśnie...


Mi się sprawują bardzo dobrze i nigdy nawet przez myśl mi nie przeszło, że są do niczego. To, że takie opony montuje fabryka nie oznacza, że są złe (link do sklepu).
Ocena użytkowników: 4.7/5
Cena : od 260 zł

Kubeusz
 

Re: Zimówki

22 lis 2012 09:36

jv10 napisał(a):
Kubeusz napisał(a):No są gówniane. Opony dzielimy na dobre lub tanie.
Poza tym o ile pamiętam, to chyba na takich oponach Kijanka idzie do klienta? No właśnie...


Mi się sprawują bardzo dobrze i nigdy nawet przez myśl mi nie przeszło, że są do niczego. To, że takie opony montuje fabryka nie oznacza, że są złe (link do sklepu).
Ocena użytkowników: 4.7/5
Cena : od 260 zł


Zrób sobie test. Kup dobre opony Premium, pojeździj i porównaj. Zobaczysz, że różnica będzie kolosalna*


*nie dotyczy jazdy emeryckiej po bułki i do kościoła ;)

Ja gdy jeszcze miałem procka, dokładnie taki test zrobiłem i byłem mocno zaskoczony wynikami :)

jv10
 

Re: Zimówki

22 lis 2012 10:36

Zrób sobie test. Kup dobre opony Premium, pojeździj i porównaj. Zobaczysz, że różnica będzie kolosalna*

Wiesz, równie dobrze można zrobić test w drugą stronę, czyli kupić budżetówki za 100 zł i salonowe Michelliny wypadną nieziemsko ;-) Moim zdaniem te opony są naprawdę przyzwoite dla przeciętnego kierowcy, który w miarę regulaminowo jeździ po drogach publicznych :)

Z drugiej strony 99% trasy robię w Skandynawii, gdzie asfalt jest naprawdę szorstki... (dobre zimówki potrafi w sezon zetrzeć :/)

Kubeusz
 

Re: Zimówki

22 lis 2012 10:46

jv10 napisał(a):
Zrób sobie test. Kup dobre opony Premium, pojeździj i porównaj. Zobaczysz, że różnica będzie kolosalna*

Wiesz, równie dobrze można zrobić test w drugą stronę, czyli kupić budżetówki za 100 zł i salonowe Michelliny wypadną nieziemsko ;-)


miszeliny to budżetówki...
ja wiem, jest jeszcze chińszczyzna, ale tego rodzaju opon chyba nie będziemy rozważać, co? ;)

jv10 napisał(a):Z drugiej strony 99% trasy robię w Skandynawii, gdzie asfalt jest naprawdę szorstki... (dobre zimówki potrafi w sezon zetrzeć :/)


przepraszam, ale nie widzę związku :|

jv10
 

Re: Zimówki

22 lis 2012 11:04

miszeliny to budżetówki...

Na jakiej podstawie tak sądzisz? Czym w takim razie jest dla Ciebie np. Dębica? Jakie opony wg Ciebie nie są budżetowe?
Ogólnie to nigdzie w sieci nie znalazłem informacji, gdzie Michellin byłyby klasyfikowane jako opony budżetowe, np:
Obrazek

Powołując się na takie materiały, aby były wiarygodnie wskaż ich źródło - P13.

przepraszam, ale nie widzę związku :|

Chodziło mi o to, że w moim odczuciu te opony są bardzo dobre (przynajmniej na skandynawskich drogach); w Polsce mamy inny asfalt, więc ciężko mi się wypowiadać o ich własnościach w kraju :)

Kubeusz
 

Re: Zimówki

22 lis 2012 11:24

jv10 napisał(a):
miszeliny to budżetówki...

Na jakiej podstawie tak sądzisz? Czym w takim razie jest dla Ciebie np. Dębica? Jakie opony wg Ciebie nie są budżetowe?
Ogólnie to nigdzie w sieci nie znalazłem informacji, gdzie Michellin byłyby klasyfikowane jako opony budżetowe, np:
Obrazek


Szczerze mówić zasugerowałem się ceną jaką podałeś, a nie klasyfikacja producencką :) opony premium są po prostu droższe...
Mnie chodzi o ten konkretny model Miszelina. Tak jak pisałem wcześniej, w mojej ocenie ta opona jest po prostu słaba (szczególnie na zakrętach) i poległa w porównaniu... już nie pamiętam dokładnie, ale chyba z Bridgestonem.

jv10 napisał(a):
przepraszam, ale nie widzę związku :|

Chodziło mi o to, że w moim odczuciu te opony są bardzo dobre (przynajmniej na skandynawskich drogach); w Polsce mamy inny asfalt, więc ciężko mi się wypowiadać o ich własnościach w kraju :)


a mnie się bardzo skandynawskie drogi podobają :)
miałem ostatnio okazje pojeździć po Szwecji oraz Danii i gdyby nie wszechobecne ograniczenia prędkości i radary, byłoby super, a tak... nerwowo było ;)
zwłaszcza gdy było ograniczenia do 30 km/h i do tego fotoradar :ha

Avatar użytkownika
marceed
Weteran
 
Posty: 1149
Dołączył(a): 22 gru 2010 12:52
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

Re: Zimówki

17 sty 2013 15:56

Jakie zimówki polecacie w rozmiarze 205/55/R16?
Obrazek

less
 

Re: Zimówki

17 sty 2013 20:37

marceed napisał(a):Jakie zimówki polecacie w rozmiarze 205/55/R16?

Ja akurat brałem z ASO razem z nowym autem (BTW prawie taka sama konfiguracja jak TY), przy czym mogłem wybierać jakie chciałem. Po analizie testów na ADAC wybrałem Nokian WR D3, również ze względu na fakt że byłem zadowolony z poprzednich zimowych Nokianów

Avatar użytkownika
karolsz
Dyrektor
 
Posty: 608
Dołączył(a): 15 cze 2010 09:12
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1.4 Pb 100KM
2018, Buisness Line

Re: Zimówki

17 sty 2013 20:44

marceed napisał(a):Jakie zimówki polecacie w rozmiarze 205/55/R16?

Jak ja szukałem to taniej wyszło mi kupić felgi 15" i 4 opony do tego (Goodyear UltraGrip 7).
PS. Sorry, że nie odpowiedziałem wprost na pytanie ;)
Kraków,
czerwony pro_cee'd 1.6 CRDi Optimum FL, 2009
biała kia cee'd SW 1.6 CRDi 136KM GT Line, 2016
biała kia ceed 1.4 MPI 100KM Buisness Line, 2019

less
 

Re: Zimówki

17 sty 2013 21:19

Ale kto by jeździł na takim balonie 195/65R15. Toż to się strasznie wykłada na zakręcie (wiem bo jeździłem).

hacker
 

Re: Zimówki

17 sty 2013 22:19

Less właśnie podpadłeś 90% użytkowników forum. Dla nich 16 to zero komfortu, tłuczenie na każdej nierówności i wgl tragedia :D Taki mały OT.

less
 

Re: Zimówki

17 sty 2013 23:28

hacker napisał(a):Less właśnie podpadłeś 90% użytkowników forum. Dla nich 16 to zero komfortu, tłuczenie na każdej nierówności i wgl tragedia :D Taki mały OT.

Ja z kolei po przejechaniu 90 kkmów na oponach 195/65R15 jak kupowałem ceeda I to warunkiem były 16-tki
PS w przeciwieństwie do tej większości mam przejechane 90 kkmów na profilu 65 i 120 na profilu 55, więc mam porównanie

Avatar użytkownika
marceed
Weteran
 
Posty: 1149
Dołączył(a): 22 gru 2010 12:52
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

Re: Zimówki

18 sty 2013 08:13

less napisał(a):
marceed napisał(a):Jakie zimówki polecacie w rozmiarze 205/55/R16?

Ja akurat brałem z ASO razem z nowym autem (BTW prawie taka sama konfiguracja jak TY), przy czym mogłem wybierać jakie chciałem. Po analizie testów na ADAC wybrałem Nokian WR D3, również ze względu na fakt że byłem zadowolony z poprzednich zimowych Nokianów


Też myślałem o Nokianach, ewentualnie Continentalach. ;)
Niestety proponują mi Hankook lub Kleber. :(
Obrazek

Kubeusz
 

Re: Zimówki

18 sty 2013 09:17

pomyślcie też o Semperitach...

wg wielu opinii są lepsze niż Nokiany B)



ps
16" są za twarde? wolne żarty...

Avatar użytkownika
karolsz
Dyrektor
 
Posty: 608
Dołączył(a): 15 cze 2010 09:12
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1.4 Pb 100KM
2018, Buisness Line

Re: Zimówki

18 sty 2013 14:17

less napisał(a):Ale kto by jeździł na takim balonie 195/65R15. Toż to się strasznie wykłada na zakręcie (wiem bo jeździłem).

W zimie z racji warunków jeżdżę mniej i wolniej, więc mi to nie przeszkadza. Oprócz tego większy profil zmniejsza ryzyko uszkodzenia felgi na dziurach powstających każdorazowo po przekroczeniu granicy 0°C. Dla mnie 15" na zimę i 16" na lato to optymalny wybór.
Kraków,
czerwony pro_cee'd 1.6 CRDi Optimum FL, 2009
biała kia cee'd SW 1.6 CRDi 136KM GT Line, 2016
biała kia ceed 1.4 MPI 100KM Buisness Line, 2019

Avatar użytkownika
marceed
Weteran
 
Posty: 1149
Dołączył(a): 22 gru 2010 12:52
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

Re: Zimówki

18 sty 2013 15:23

Może i jest to rozsądne rozwiązanie ale u mnie nie wchodzi w grę. :(
Auto wyjeżdża na stalowych 16" z oponami letnimi. Więc będą zimowe na stalowych, a letnie na dokupionych alusach. Tylko jakich? Zapytałem w osobnym poście nie zakładając dodatkowego tematu, ale nie dostałem jeszcze odpowiedzi :(
Obrazek

Avatar użytkownika
karolsz
Dyrektor
 
Posty: 608
Dołączył(a): 15 cze 2010 09:12
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1.4 Pb 100KM
2018, Buisness Line

Re: Zimówki

18 sty 2013 15:55

marceed napisał(a): Zapytałem w osobnym poście nie zakładając dodatkowego tematu, ale nie dostałem jeszcze odpowiedzi

Jak ja się interesowałem no najlepsze dla mnie (stosunek cena/opinie) były Goodyear UltraGrip7 i Michelin Alpin 4.
Kraków,
czerwony pro_cee'd 1.6 CRDi Optimum FL, 2009
biała kia cee'd SW 1.6 CRDi 136KM GT Line, 2016
biała kia ceed 1.4 MPI 100KM Buisness Line, 2019

jv10
 

Re: Zimówki

18 sty 2013 16:15

karolsz napisał(a):
marceed napisał(a):najlepsze dla mnie (stosunek cena/opinie) były Goodyear UltraGrip7

Jeżdżę na ich następcy (UltraGrip8) i jestem bardzo zadowolony z rewelacyjnej przyczepności, niskiego spalania i wolnego zużycia :)

hacker
 

Re: Zimówki

18 sty 2013 20:04

a ja mam w tym rozmiarze, który potrzebujesz Dunlop SP Winter Sport 4D - świetne! Tylko tyle mogę powiedzieć :P

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Zawieszenie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl