Alufki, alufelgi, felgi aluminiowe do Cee'd (wszystkich)

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
toomas
 

25 mar 2009 11:51

A jaką szerokość maja oryginalne alufelgi KIA 15 cali?

AUTOR WĄTKU
teon
 

25 mar 2009 11:52

5,5"

AUTOR WĄTKU
toomas
 

25 mar 2009 12:11

No to jak oryginały maja 5,5x15 ET47 to felgi 6,5x15 ET35 będą wystawały o 2,37 cm na zewnątrz bardziej niż oryginały. Fakt trochę chyba za dużo. A może źle liczę? Z drugiej strony felgi z ET40 (też 6.5 np ENZO itp) które często zakładają do Ceeda wystają raptem 0,5cm mniej...

AUTOR WĄTKU
teon
 

25 mar 2009 12:37

http://www.1010tires.com/WheelOffsetCalculator.asp -> Będą wystawały 25mm bardziej. Widziałem et 40 na żywca i mniejszego bym nie założył. Dodatkowo masz felgi 15" oponę 195 i z et 35 może to śmiesznie wyglądać bo wąskie opony będą za bardzo wystawały na zewnątrz i szczególnie od tyłu może to wyglądać nie dobrze. Też musisz brać poprawkę na kształt felg. Jeśli są wypukłe i środek wystaje poza rant to dodatkowo optycznie będzie potęgowało ten efekt. Wiesz zawsze można powiedzieć że to tylko dodatkowe 5mm, ale nie w sytuacji gdzie masz już dodatkowe 20mm. Zrobisz jak uważasz, pewnie jak kupisz to i tak będziesz zadowolony ale na razie podejmujesz decyzje i jeśli masz do wyboru na rynku felgi z ET >=40 to wybierz takie bo uważam że będą lepiej wyglądać niż z ET 35. Np te dotzy, których zdjęcia załączyłem dużo lepiej by wyglądały jakby ET było w okolicach 48-50 bo jak wiadomo niektórym sam kształt się podoba.

AUTOR WĄTKU
toomas
 

25 mar 2009 13:09

Dzięki za wyczerpująca pomoc. W takim razie poszukam felg 6.5 z ET min 40 (lub 48 jak się da) :) lub felg 6 z ET35. Pozatym mam możliwość przymiarki przed zakupem wiec sprawdzę jak to wygląda.

AUTOR WĄTKU
mjrPit
 

25 mar 2009 17:16

widzę, ża jak fundnę sobie seryjne KIA to nikt nie będzie tkich miał :wink:
a co myślicie o takich alusach do kijanki (takiej jak moja w avarcie):
felga 1
felga 2
felga 3

wszystkie 16-tki :roll:

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

25 mar 2009 17:20

mjrPit napisał(a):widzę, ża jak fundnę sobie seryjne KIA to nikt nie będzie tkich miał :wink:
a co myślicie o takich alusach do kijanki (takiej jak moja w avarcie):
felga 1
felga 2
felga 3

wszystkie 16-tki :roll:

Osobiscie felga 1 ale 17" :)

AUTOR WĄTKU
Woody
 

25 mar 2009 17:45

mjrPit napisał(a):widzę, ża jak fundnę sobie seryjne KIA to nikt nie będzie tkich miał :wink:
a co myślicie o takich alusach do kijanki (takiej jak moja w avarcie):
felga 1
felga 2
felga 3

wszystkie 16-tki :roll:

Ja kupuje cos bardzo zbblizonego do nr 3, podobaja mi sie takie dwukolorowe

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

28 mar 2009 14:30

ja mam wzór nr 1..seria w prosiaku:) z wyglądku najładniejsza jest dla mnie wersja 3 ale..tak naprawde żadna mi sie nie podoba :twisted: chciałbym więcej szprych i...białe albo czarne :D no ale przecież nie zapłace teraz na bezdurno 2tys zł skoro mam fabryczne alusy..ale białe do czerwonego..strasznie mi się tak opcja podoba :)
PRO CEED 1.6pb

AUTOR WĄTKU
lancer
 

28 mar 2009 16:49

mjrPit napisał(a):widzę, ża jak fundnę sobie seryjne KIA to nikt nie będzie tkich miał :wink:
a co myślicie o takich alusach do kijanki (takiej jak moja w avarcie):
felga 1
felga 2
felga 3

wszystkie 16-tki :roll:

Drogi kolego odradzam kupowanie tych felg ponieważ są to produkty malezyjskie lub chińskie.
Radzę kupić coś uznanych producentów np DOTZ czy AEZ lub DEZENT oraz ADVANTI.
Nie cena jest najważniejsza liczy się jakość i trwałość felg :!:

AUTOR WĄTKU
toomas
 

28 mar 2009 17:12

Właśnie nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Ostatnio w sklepie gościu mówił, że jakość felg z Alcaru coś się ostatnio popsuła bo zwiększyła się ilość reklamacji..Ja kupiłem felgi i nie patrzyłem na markę. Sklep gdzie kupowałem trochę felg sprzedaje i kupiłem takie które odpowiadały mi pod względem ceny i wyglądu. Podobno reklamacje się nie zdarzają..a jak to będzie to zobaczymy. Wychodzę z założenia, że przy obecnej cenie felg (ok 1200 komplet) to jak się mi opony zużyją to za 3 lata kupie sobie inne jak te mi się znudzą.

Avatar użytkownika
acieslin
Nadworny babiszon
 
Posty: 821
Dołączył(a): 25 cze 2008 07:38
Lokalizacja: Sulejówek
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Toyota Auris TS 2015
Peugeot 308 SW 2019

28 mar 2009 17:51

mjrPit napisał(a):widzę, ża jak fundnę sobie seryjne KIA to nikt nie będzie tkich miał :wink:
a co myślicie o takich alusach do kijanki (takiej jak moja w avarcie):
felga 1
felga 2
felga 3

wszystkie 16-tki :roll:


Mi się podobają najbardziej felgi nr 2
a z innej beczki to dziś założyłam już opony letnie na felgi DEZENT F :) No piknie teraz wygląda moja kijana. Jak ją trochę ogarnę z brudu to zapodam fotę do galerii - może jutro :)
Fiat UNO 1,0 Fire 1994 - czerwona rakieta
Daewoo Lanos 1,4 1999
CEE'D 1.4 C+ w kolorze blue 2008 - RIP 2013
Honda Civic UFO 1,4 2007
Aktualnie: Toyota Auris TS 2015 & Peugeot 308 SW 2019

AUTOR WĄTKU
minister
 

30 mar 2009 14:11

A ja założyłem 16 cali Dezent L z oponkami Bridgestone Turanza ER 300. Najtaniej jak mi sie udalo znalezc za taki komplet, to akurat bylo w Wawie na ul Kwitnącej. Gość bez zaliczki przyjął zamówienie, sprowadził felgi i opony (opony z tegoroczna data produkcji), pierścienie centrujace, nakrętki, wyważył, założył za darmo nawet dając w cenie ukryte wentyle. Do tego zabezpieczenie mc gard też taniej niż na allegro i w sklepach internetowych mi opchnął. Wszystko legalnie, z fakturą i możliwością darmowego doważenia, jakby się problem pojawił :)

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

30 mar 2009 14:22

minister napisał(a):A ja założyłem 16 cali Dezent L z oponkami Bridgestone Turanza ER 300. Najtaniej jak mi sie udalo znalezc za taki komplet, to akurat bylo w Wawie na ul Kwitnącej. Gość bez zaliczki przyjął zamówienie, sprowadził felgi i opony (opony z tegoroczna data produkcji), pierścienie centrujace, nakrętki, wyważył, założył za darmo nawet dając w cenie ukryte wentyle. Do tego zabezpieczenie mc gard też taniej niż na allegro i w sklepach internetowych mi opchnął. Wszystko legalnie, z fakturą i możliwością darmowego doważenia, jakby się problem pojawił :)

No i bardzo ladnie, bardzo elegancko :)
PoKasH foTkeM! ;)

AUTOR WĄTKU
minister
 

30 mar 2009 15:10

Na razie nie miałem czasu umyć auta, jak umyje to cykne zdjęcia i wkleje gdzie trzeba :)

Avatar użytkownika
acieslin
Nadworny babiszon
 
Posty: 821
Dołączył(a): 25 cze 2008 07:38
Lokalizacja: Sulejówek
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Toyota Auris TS 2015
Peugeot 308 SW 2019

30 mar 2009 16:19

No to ja zapakowałam fotę do galerii z nowymi alufami. Tak tak wiem że brudna a fota taka sobie bo z telefonu, ale nie wiem kiedy umyję.... sezon ogrodowy się zaczął więc grzebię w glebie zamiast myć samochód :)
Fiat UNO 1,0 Fire 1994 - czerwona rakieta
Daewoo Lanos 1,4 1999
CEE'D 1.4 C+ w kolorze blue 2008 - RIP 2013
Honda Civic UFO 1,4 2007
Aktualnie: Toyota Auris TS 2015 & Peugeot 308 SW 2019

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

30 mar 2009 18:11

acieslin napisał(a):No to ja zapakowałam fotę do galerii z nowymi alufami. Tak tak wiem że brudna a fota taka sobie bo z telefonu, ale nie wiem kiedy umyję.... sezon ogrodowy się zaczął więc grzebię w glebie zamiast myć samochód :)

Wyglada kul :) Szkoda, ze nie zdecydowalas sie na wieksze :P
Dobra, dobra... wiem... ;)

AUTOR WĄTKU
Sajmon
 

30 mar 2009 19:31

acieslin napisał(a):No to ja zapakowałam fotę do galerii z nowymi alufami. Tak tak wiem że brudna a fota taka sobie bo z telefonu, ale nie wiem kiedy umyję.... sezon ogrodowy się zaczął więc grzebię w glebie zamiast myć samochód :)

Bardzo ładnie wyglądają - na pewno lepiej niz kołpaki. Też muszę znaleźć jakies ładne piętnastki, bo tam gdzie mieszkam nie wyobrażam sobie jazdy na 16, a poza tym muszę więcej jeździć (140 km dziennie).

AUTOR WĄTKU
Sobieski
 

31 mar 2009 14:12

minister napisał(a):... w Wawie na ul KwitnÂącej..... :)

W ktĂłrym miejscu na KwitnÂącej, podaj dokÂłady adres.
Ja teÂż mam Dezent L na 15'.
Pozdro :mrgreen:

AUTOR WĄTKU
minister
 

31 mar 2009 14:23

Kwitnąca 4A. Gość na allegro się wystawia jako sprzedający oponki-skleppl.
Ogólnie fajnie bo można się dogadać, a nie że sprzedawca nastawiony na jakąś konkretną kasę i nic z ceny nie zejdzie ani grosza ani nic nie dorzuci w ramach tzw "gratisu" :)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl