Zimówki

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: Hornet
Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4202
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Zimówki

26 paź 2010 10:03

Bo chyba Michelin Energy są duuużo głośniejsze i ponoć gorsze niż nasze Michelin Energy Saver...
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Kubeusz
 

Re: Zimówki

26 paź 2010 11:45

Michelin Energy zakładane fabrycznie to lołkostowe opony i nie ma się co szału spodziewać :)
Producentowi zależy żeby "jakieś" opony były, no i "jakieś" są.

lancer
 

Re: Zimówki

26 paź 2010 12:51

Polecam opony Yokohama W drive na zimę, a na lato Yokohama A drive lub C drive. Fabryczne Micheliny to opony średniej jakości :)

less
 

Re: Zimówki

26 paź 2010 19:34

Kubeusz napisał(a):Michelin Energy zakładane fabrycznie to lołkostowe opony i nie ma się co szału spodziewać :)
Producentowi zależy żeby "jakieś" opony były, no i "jakieś" są.

Z "lołkostem" to raczej ostrożnie. Proponuję zobaczyć ile taka oponka kosztuje jako nowa nawet w sklepie internetowym. Jest to znacznie więcej niż każda z wyżej wymienionych, a że średnia pod każdym względem oprócz oszczędności w zużyciu paliwa to inna kwestia

Borys
 

Re: Zimówki

26 paź 2010 21:30

Ahoj!
Założyłem Navigatory 2 i ... silnik stał sie głośny. Już nie jest zagłuszany przez te Micheliny, więc wydaje mi się, że głośniej pracuje :)
Borys

Hubiw
 

Re: Zimówki

29 paź 2010 07:19

Hej,

przymierzam się do odbioru mojej Kijanki z salonu, w salonie zaproponowali mi opony zimowe firmy Avon w znośnej cenie. Nie mam pojęcia co to za opony, proszę o pomoc .

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6556
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Zimówki

29 paź 2010 08:36

Avon to Angole (choć właścicielami o ile dobrze pamiętam są Yankesi), z tego co wiem to znani są bardziej z opon do sportu i do autek ze sportowym zacięciem. Niestety, nie jest to popularna opona i nie wiem, czy ją polecać czy nie - poszperaj po internetowych forach oponiarskich, poczytaj opinie użytkowników - może to coś CI pomoże.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Resident
 

Re: Zimówki

29 paź 2010 08:43

Jak autko dla żony, to bierz. W końcu Avon to "the company for woman". :D
Też nie mam pojęcia co to za opony. Ale generalnie nie opłaca się brać opon z salonu. W necie kupisz coś lepszego i taniej.

Napoleon
 

Re: Zimówki

29 paź 2010 14:26

Hubiw napisał(a):Hej,

przymierzam się do odbioru mojej Kijanki z salonu, w salonie zaproponowali mi opony zimowe firmy Avon w znośnej cenie. Nie mam pojęcia co to za opony, proszę o pomoc .


Ja na przodzie mam letnie Avony i czeka je juz wymiana. Orginalne michalki z tylu maja jeszcze 4mm.

john78
Koordynator Regionalny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 10 sie 2008 13:08
Lokalizacja: podkarpacie
Grupa: GOP- Górny Śląsk

Re: Zimówki

29 paź 2010 22:00

Panowie ostatnio usłyszałem że opony zimowe zdają egzamin tylko przez pierwsze 3 lata i żeby po 3 latach nie ściągać zimówek bo i tak nie będą spełniać swojej roli,(twardnieją itp, itd) tylko już na nich jeździć przez cały sezon- (wiosna,lato,jesień) a na zimę kupić nowe zimówki.Zaoszczędzimy wtedy na letnich oponach które przeczekają do następnego sezonu. Ktoś to sprawdził? czy to ma sens?
Ostatnio edytowano 30 paź 2010 21:27 przez john78, łącznie edytowano 1 raz
uyyuyu

hacker
 

Re: Zimówki

29 paź 2010 23:07

john jak juz cos piszesz to potwierdz info, generalnie opony powinno sie po 3 latach wymieniac gdyz guma traci swoje wlasciwosci i tyczy sie to tak samo zimowek jak i letnich.

Resident
 

Re: Zimówki

30 paź 2010 10:26

Przy właściwej konserwacji i przechowywaniu większość opon szosowych zapewnia okres eksploatacji od 5 do 8 lat.

http://www.oponeo.pl/artykul/wiek-opony-poradnik

W przypadku opon zimowych jeśli bieżnik ma głębokość mniejszą niż 4 mm opona traci właściwości trakcyjne i należy ją wymienić.

http://www.oponeo.pl/artykul/czy-moje-o ... do-wymiany


Edit 03.11.2010: A oto, co pisze Michelin:
Stopień i szybkość zużycia zależy od pogody, warunków
przechowywania (temperatura, wilgotność powietrza,
pozycji itd.) warunków użytkowania (obciążenie, prędkość,
ciśnienie, uszkodzenia itd.), które mają wpływ na opony
przez cały okres eksploatacji.
Współistnienie tak wielu czynników uniemożliwia podanie
dokładnego czasu eksploatacji opon. Dlatego zachęcamy
kierowców do poddawania ogumienia kontroli
przeprowadzonych przez osobę zajmującą się zawodowo
ogumieniem, która oceni, czy opony nadają się do dalszej
eksploatacji.
Opony będące w użytkowaniu, od co najmniej 5 lat,
oraz opony będące 8 lat po dacie produkcji powinny być
sprawdzane przynajmniej raz w roku przez specjalistę w dziedzinie
ogumienia.
Im starsze opony, tym większe prawdopodobieństwo
konieczności wymiany spowodowanej zmianami starzeniowymi
gumy związanymi z eksploatacją i/lub przechowywaniem,
bądź innymi czynnikami ujawnionymi podczas kontroli.

Michelin zaleca wymianę opony po 10 latach od daty produkcji [*]. Zalecenie wymiany opon co 5 czy nawet 3 lata, to nawet nie sprawka producentów, tylko pewnie handlowców.
[*] Patrz ostatnia strona (10) pliku .PDF: http://www.michelin.pl/content/pdf/Zale ... _PL_TC.pdf
Ostatnio edytowano 03 lis 2010 14:43 przez Resident, łącznie edytowano 2 razy

john78
Koordynator Regionalny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 10 sie 2008 13:08
Lokalizacja: podkarpacie
Grupa: GOP- Górny Śląsk

Re: Zimówki

30 paź 2010 21:33

hacker co mam potwierdzać jak ze słyszenia to wiem i dlatego zadałem pytanie, może źle sformowałem wypowiedź ale już poprawiłem. Co do letnich to nie słyszałem żeby wymieniać po 3 latach a jedynie jak bieżnik ma minimum
uyyuyu

hacker
 

Re: Zimówki

30 paź 2010 22:37

Spoko;p Ja kiedys w kilku miejscach czytalem i slyszalem ze po 3 latach powinno sie zmieniac gdyz guma traci swoje wlasciwosci. Co do bieznika to wiadomo ze jesli w 2 lata zajezdzimy oponki to wymieniamy po 2;p W wiekszosci przypadkow jest tak ze ludzie jezdza az sie bieznik skonczy, a gdy po kilku latach maja ekstremalna sytuacje i droga hamowania bedzie 2x dluzsza albo jada i im strzeli opona to pojawia sie pytanie: dlaczego?

Kubeusz
 

Re: Zimówki

01 lis 2010 11:25

john78 napisał(a):Panowie ostatnio usłyszałem że opony zimowe zdają egzamin tylko przez pierwsze 3 lata i żeby po 3 latach nie ściągać zimówek bo i tak nie będą spełniać swojej roli,(twardnieją itp, itd) tylko już na nich jeździć przez cały sezon- (wiosna,lato,jesień) a na zimę kupić nowe zimówki.Zaoszczędzimy wtedy na letnich oponach które przeczekają do następnego sezonu. Ktoś to sprawdził? czy to ma sens?

Jak chcesz kogoś zabić to ma.
Opony zimowe latem mają bardzo, bardzo złą przyczepność :(
Niestety miałem okazję to sprawdzić empirycznie i absolutnie odradzam takie działanie.


ps
Producenci opon woleliby żeby opony wymieniać co sezon :D

marekwoj
 

Re: Zimówki

01 lis 2010 18:30

hacker napisał(a):generalnie opony powinno sie po 3 latach wymieniac gdyz guma traci swoje wlasciwosci
Może się mylę, ale zapewne jest to tak samo słuszne jak zalecenie, aby zimowe opony zakładać już przy 7 stopniach.

A testy dowodzą, że na suchej drodze choćby przy -20 letnia jest lepsza :D

john78
Koordynator Regionalny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 10 sie 2008 13:08
Lokalizacja: podkarpacie
Grupa: GOP- Górny Śląsk

Re: Zimówki

02 lis 2010 22:34

Kubeusz napisał(a):Opony zimowe latem mają bardzo, bardzo złą przyczepność
ale zimowe po 3 latach czyli już stwardniałe :) oczywiście pytam tylko z ciekawości.
uyyuyu

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6556
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Zimówki

03 lis 2010 06:50

john, problem z zimówkami latem jest taki, że guma jest bardzo miękka (niezależnie,czyto nówka czy opona już praktycznie wyeksploatowana) i przez to jej parametry użytkowe dramatycznie lecą w dól. Kumpel nie wymienił, bo nie miał czasu, etc. - przyhamował ostro przy coś koło 20 stopniach i wydarł płaskie miejsce.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

wik
 

Re: Zimówki

05 lis 2010 11:17

Głupia sprawa, ale raczej nie polecam Continental Winter. Tam gdzie jeżdżę na nartach jest podjazd do kwatery. Często podjeżdżałem tam Seatem Toledo i Skodą Felicją na zimówkach Goodrichach i było OK. Rok temu wybrałem się tam Ceedem na w/w oponach i kopara mi opadła, bo nie podjechał. Zaznaczam, że warunki były te same. Niektóre inne tego typu samochody podjeżdżały, niektóre nie. W tym ja.
Do kolegów jeżdżących różnymi autami: nie wydaje się wam, że Ceed gorzej jeźdźi w warunkach zimowych (Nie szaleję po drogach, żeby nie było). Czy to tylko moje, subiektywne odczucie? Mnie bardziej myszkuje, bardziej nawet niż taka Felicja, która na Goodrichach była jak traktor.

Kubeusz
 

Re: Zimówki

05 lis 2010 16:30

wik napisał(a):Głupia sprawa, ale raczej nie polecam Continental Winter. Tam gdzie jeżdżę na nartach jest podjazd do kwatery. Często podjeżdżałem tam Seatem Toledo i Skodą Felicją na zimówkach Goodrichach i było OK. Rok temu wybrałem się tam Ceedem na w/w oponach i kopara mi opadła, bo nie podjechał. Zaznaczam, że warunki były te same. Niektóre inne tego typu samochody podjeżdżały, niektóre nie. W tym ja.
Do kolegów jeżdżących różnymi autami: nie wydaje się wam, że Ceed gorzej jeźdźi w warunkach zimowych (Nie szaleję po drogach, żeby nie było). Czy to tylko moje, subiektywne odczucie? Mnie bardziej myszkuje, bardziej nawet niż taka Felicja, która na Goodrichach była jak traktor.

Cholera... a ja gUpi zamiast zimówek zmieniłem cały samochód... :wink:

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Zawieszenie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl