ile powinien palić Ceed G 1.6 DOHC (126 KM)???

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
maestro
 

Re: ile powinien palić Ceed G 1.6 DOHC (126 KM)???

09 sie 2011 20:30

rawemon - po pierwsze kolega peepe z prędkością 150 km/h pokonał trasę o dlugości jedynie 150 km, cała trasa lublin - kołobrzeg to coś blisko 700 km, średnie spalanie 6,7 l. dotyczyło wlasnie tego całego odcinka.

Krzysztof napisał(a):Owszem przy przyspieszaniu chwilowe spalanie również skacze mi w przedziale 10-19 litra, ale jak już rozbujam bolid, to przy jednostajnej jeździe (nawet 150 km/h) również wskazuje mi spalanie na poziomie 6.5-7 litra.


Jeśli tak to masz jakiś inny silnik niz wszyscy bo takie spalanie przy jednostajnej jeździe przy 150 km/h czyli jesli dobrze rozumiem średnie spalanie zmierzone na kilkunasty lub kilkudziesięciu km u nas jest rzeczą niedoosiągnięca, chyba że będzie to droga lekko z górki i z wiatrem.

hacker napisał(a):Krzysztof masz 6 bieg?
Rawemon Ty zapewne nie?


Kiedyś już była dyskusja na temat różnicy w spalaniu pomiędzy ceedem 5 i 6 biegowym. Różnica jest minimalna. O wyższym spalaniu przy dużych prędkościach decydują przede wszystkim opory powietrza, toczenia, a mniejsze znaczenie ma prędkość obrotowa silnika.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6871
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: ile powinien palić Ceed G 1.6 DOHC (126 KM)???

09 sie 2011 22:17

u mnie przy stałej jeździe 150kmh też wpierdziela 10-11 więc nie wiem czy faktycznie ma coś nie tak...
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
Krzysztof
 

Re: ile powinien palić Ceed G 1.6 DOHC (126 KM)???

10 sie 2011 20:00

Niestety nie mam szóstego biegu, a mój silnik jest tej samej konstrukcji co kijanki pierwszej generacji. Może nieumiejętnie korzystacie koledzy z pedału gazu. Ja przez ponad 20 lat wypracowałem sposób ekonomicznego ruszania, przyspieszania, a tym samym ekonomicznej jazdy. Nie potrafię tylko zrozumieć oburzenia kolegów którzy depczą po gazie bez wyczucia i obruszają się gdy ktoś powołuje się na ekonomiczną technikę jazdy. Ekonomia nie ma nic wspólnego z jazdą z prędkością 40 km/h - można sypać i 140 km/h bez zawirowań w baku :D

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: ile powinien palić Ceed G 1.6 DOHC (126 KM)???

10 sie 2011 21:28

Dodam, że przy 180km/h spalanie chwilowe u mnie wynosi 18L/100km.Natomiast przy 80km/h spalanie chwilowe wynosi niecałe 5L/100.

AUTOR WĄTKU
maestro
 

Re: ile powinien palić Ceed G 1.6 DOHC (126 KM)???

11 sie 2011 07:15

Krzysztof napisał(a):Może nieumiejętnie korzystacie koledzy z pedału gazu. Ja przez ponad 20 lat wypracowałem sposób ekonomicznego ruszania, przyspieszania, a tym samym ekonomicznej jazdy. Nie potrafię tylko zrozumieć oburzenia kolegów którzy depczą po gazie bez wyczucia i obruszają się gdy ktoś powołuje się na ekonomiczną technikę jazdy. Ekonomia nie ma nic wspólnego z jazdą z prędkością 40 km/h - można sypać i 140 km/h bez zawirowań w baku


Ekonomiczną jazdą można się pochwalić ale w odniesieniu do jazdy po mieście czy zatłoczonej trasie poza miastem, ale napewno nie przy prędkościach autostradowych. Przy prędkościach 140-150 każdemu spali podobnie, bo operowanie gazem wtedy nie ma takiego wpływu na spalanie jak opory powietrza. Tym samym zgadzam się, że jednemu naprzyklad po mieście spali 7 l. a innemu 10 l. Ale już na szerokiej pustej drodze gdzie można rozwinąć 140 różnice między kierowcami będą minimalne. Fizyki nie da się oszukać, przy 140 będzie wir w baku.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: ile powinien palić Ceed G 1.6 DOHC (126 KM)???

11 sie 2011 09:08

bajki bajkopisarstwo

erotomani gawędzierze
6,5-7 litra przy 150km/h błahahahahahahahahaahahahahahaha w dieslu chyba

bez sprawdzania obstawiam 9litrów
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
Krzysztof
 

Re: ile powinien palić Ceed G 1.6 DOHC (126 KM)???

11 sie 2011 09:30

I to jest właśnie sposób dyskusji na tym forum - jak u kogoś jest inaczej to trzeba go spacyfikować :pałka . Prawo jazdy, samochód i cegła na pedale gazu to nie wszystko, trzeba jeszcze nabyć doświadczenia i umiejętności :ha .

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: ile powinien palić Ceed G 1.6 DOHC (126 KM)???

11 sie 2011 09:37

Krzysztof napisał(a):I to jest właśnie sposób dyskusji na tym forum - jak u kogoś jest inaczej to trzeba go spacyfikować . Prawo jazdy, samochód i cegła na pedale gazu to nie wszystko, trzeba jeszcze nabyć doświadczenia i umiejętności

Krzysiu nie denerwuj się. Wytłumacz dokładnie jak na czym polega owa umiejętność. Podaj szczegóły dotyczące jak długo jedziesz ze stałą prętkością 150km/h w jakich warunkach i ukształtowaniu terenu? Być może należy się z Tobą zgodzić. Ja osobiście jechałem odcinek 350km z prędkością max do 160km/h i pokazane miałem spalanie 6,3 a w drodze powrotnej z klimą 6,7. Ale nie jechałem cały czas 160 dla jasności. :)
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: ile powinien palić Ceed G 1.6 DOHC (126 KM)???

11 sie 2011 09:45

oczywiście trzeba mieć umiejętności jechać prosto na autobanie 150km/h :ha

20 lat prawko ? szkoda ze nie trzydzieści -juz tak kiedyś 2 dziadków się tłumaczyło policji po tym jak wymusili na mnie pierwszeństwo -Panie 30 lat mam prawojazdy !!!!!!!! to nie moja wina !!! :lol:

nie dyskutujemy tu o twoich umiejętnościach owszem można zaoszczędzić przy jeżdzie potrafił mi ceed spaliś 6,7 ale potrafił i 9,7

ale przy 150km/h !!!!!! jedziesz i cześć 5 bieg 5 tys obrotów i cześć
przejechałem już ceedem 1.6 Pb 1120 tys km i wiem ile pali

jakby było bliżej to komisyjnie robimy test S3 100km Gorzów Szczecin nawrotka na autostradzie i nazad jak spli ci poniżej 7 litrów to płace za paliwo i obiad - jak nie tankujesz mi zbiornik benzyny

tak jak maestro pisze FIZYKI NIE DA SIE OSZUKAĆ 120-130 jeszcze pali ceed jak cię mogę przy 140 zaczyna sie robić wir w baku
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: ile powinien palić Ceed G 1.6 DOHC (126 KM)???

11 sie 2011 09:54

witia_2005 napisał(a):
Krzysztof napisał(a):I to jest właśnie sposób dyskusji na tym forum - jak u kogoś jest inaczej to trzeba go spacyfikować . Prawo jazdy, samochód i cegła na pedale gazu to nie wszystko, trzeba jeszcze nabyć doświadczenia i umiejętności

Krzysiu nie denerwuj się. Wytłumacz dokładnie jak na czym polega owa umiejętność. Podaj szczegóły dotyczące jak długo jedziesz ze stałą prętkością 150km/h w jakich warunkach i ukształtowaniu terenu? Być może należy się z Tobą zgodzić. Ja osobiście jechałem odcinek 350km z prędkością max do 160km/h i pokazane miałem spalanie 6,3 a w drodze powrotnej z klimą 6,7. Ale nie jechałem cały czas 160 dla jasności. :)



I WSZTSTKO W TEMACIE

często kursuje na Szczecin -teraz ruch wakacyjny TRAGEDIA co robia kierownicy na trasie !!!
i czasem tak jest jadę 120-130 po czym wyprzedza mnie kierownik z pompowanym krokodylem na tylnej pólce -wraca na prawy pas i po 30 sekundach zwalnia do 100-110 co zmusza mnie do wyprzedzenia aby jechać swoim tempem
i potem kierownik taki opowiada przy pifku jak to dawał 160km/h na S3

fizyki nie da się oszukać opór powietrza to opór i cześć


chyba ze śmigasz jak Clarkson oszczędnościowo - złozóne lusterka zew, zaklejona szpary taśmą z przodu wyłączone radio itd :twisted:
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
Krzysztof
 

Re: ile powinien palić Ceed G 1.6 DOHC (126 KM)???

11 sie 2011 17:16

sensor napisał(a):oczywiście trzeba mieć umiejętności jechać prosto na autobanie 150km/h :ha

20 lat prawko ? szkoda ze nie trzydzieści -juz tak kiedyś 2 dziadków się tłumaczyło policji po tym jak wymusili na mnie pierwszeństwo -Panie 30 lat mam prawojazdy !!!!!!!! to nie moja wina !!! :lol:


Sensor, jeśli chcesz dożyć za kierownicą tego (jak to określiłeś) "dziadkowego" wieku, to pozbądź się tej źle pojętej hardości i zadufania :zly . Trochę więcej pokory i szacunku do innych ludzi. Jeśli jesteś taki narwany za kierownicą jak na forum, to współczuję Twoim pasażerom i użytkownikom dróg na kursie kolizyjnym.
A tak na marginesie- jeśli ktoś kierujący samochodem od 20 lat jest dla Ciebie dziadkiem, to kim Ty jesteś? Nasuwa się wniosek, że młokosem, który raptem zsiadł z rowera i dosiadł silnikowego czterokołowca. A już na pewno nie masz licencji na nieomylność, długowieczność i wszystko wiedzenie.

sensor napisał(a):
przejechałem już ceedem 1.6 Pb 1120 tys km i wiem ile pali

przy takim przebiegu powinien palić co najmniej 20 litrów i wcale bym się nie dziwił. No, chyba że niejeden silnik zmieniłeś.
Człowiek uczy się całe życie, a i tak głupi umiera - to tyczy się wszystkich bez wyjątku. closed

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6871
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: ile powinien palić Ceed G 1.6 DOHC (126 KM)???

12 sie 2011 07:22

Od jakiegoś tygodnia odnoszę wrażenie że zachowujemy się jak jacyś użytkownicy golfów albo e36.. bez kitu strasznie dużo pyskówek i niefajnej atmosfery się porobiło... :/
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: ile powinien palić Ceed G 1.6 DOHC (126 KM)???

12 sie 2011 08:45

No wiesz, pogoda. A po za tym to sytuacja polityczna. Raport ..., potem śmierć polityka i ludzie gdzieś chcą odreagować. A jeszcze Sensor wzywa Krzysia na pojedynek i jak to ogarnąć. Och strach się bać co to się porobiło :pałka :ha :ha :ha
Ryba4 napisał(a):bez kitu strasznie dużo pyskówek i niefajnej atmosfery się porobiło...

Rybka a ty to tak z serca? Sumienie Cię ruszyło czy po prostu ze złoścliwości :good :ok ;)
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: ile powinien palić Ceed G 1.6 DOHC (126 KM)???

12 sie 2011 09:00

Krzysiu czytaj ze zrozumieniem jesteś stara matura jak ja więc powinieneś umieć:-)
prawojazdy mam naście lat
narwany błahahahahah

być może nie umiem jeżdzieć - bardzo prawdopodobne ale myśle/wiem że moje doświadczenie jest spore i zdecydowanie przewyższa srednią krajową i .... a zresztą szkoda pisaćnie o to chodzi

dziadki pisałem o takich którzy wyjeżdzali z bocznej drogi i tylko doświadczenie i reflex mój ratowało że nie wbijałem się w ich drzwi i tłumaczenie potem policji że on ma prawko 30 lat i polemizowanie że przecież on musiał wjechać !!!!


Ryba chodzi o to że ktoś poprostu opowiada bajki i to ewidentnie !!!!! oki że komyś 1.6Pb pali średnio 6,9 litra -jest możliwe max 2000 obrotów i 90 Vmax


ale nei ewidentna bzdura o spalaniu przy 150km/h

i potem takie fachowce że sąsiad się mnie pyta czemu co tydzień myję auto (już nie myję znacznie ograniczyłem przebiegi roczne) tylko że ja w tydzień robię więcej km niż on w 3 miesiące - ale Pan ma argument że ma 30 lat prawko i jest kierowca z doświadczeniem -jak słyszę taki argument to wyrabiam sobie odręki opinię

dzięuję za uwage już się nie wypowiadam :twisted:

szkoda że mam lpg bo bym potestował przelot z prędkością 150km/h ze STAŁĄ PREDKOŚCIA 150km/h


ps.2 KRZYSZTOF sprawdziłem specjalnie dla Ciebie za 3 lata też będe miał prawko 20 lat 8)

ps. 3 witia jakipojedynek -normalnt test pseudo naukowy -wsiadamy w auto tankujemy pod korek droga szybkiego ruchu S3 i ogień 100km i nazad też 100 tankowanie do pełna kalkulator w łapę i czarno na białym pokazujemy że auto z silnikiem eznynowym nie pali 7 litrów przy tak dużych prędkościach
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: ile powinien palić Ceed G 1.6 DOHC (126 KM)???

12 sie 2011 09:05

sensor napisał(a):ps. 3 witia jakipojedynek -normalnt test pseudo naukowy -wsiadamy w auto tankujemy pod korek droga szybkiego ruchu S3 i ogień 100km i nazad też 100 tankowanie do pełna kalkulator w łapę i czarno na białym pokazujemy że auto z silnikiem eznynowym nie pali 7 litrów przy tak dużych prędkościach

Już na starcie jesteś przegrany bo Krzyś ma prawko 30 lat a ty 17. :ha :ha :ha
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: ile powinien palić Ceed G 1.6 DOHC (126 KM)???

12 sie 2011 09:14

szkoda -tytlko że potem ktoś poczyta i bedzie jeździł do ASO że mu na autostradzie 10l/100 wyszło bo przegonili auto

i dlatego łatwo test zrobić a dla kogutów to już pojedynek -ja tam jestem techniczny problem/dowód/ doświadczenie


ajak słysze ile kto ma lat prawko to mi się te dziadki przypominają ( 30 lat prawko -tylko ze kiedyś nie było aut i mało kto robił prawko w wieku 18 lat więc dzieki mieli 30 lat prawko zrobione w wieku 30lat)
i jak ktoś na dzień dobry pisze że ma 20 lat prawojazdy -to tak myśle że zaraz będziemy sobie sprawdzać kto ma dłuższego............ chyba ze w kategorii moto będziemy i zacznie sie licytacja kto robi rocznie 30 tyskm a kto 50 tys


ale się nagadałem błahahahhaa
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: ile powinien palić Ceed G 1.6 DOHC (126 KM)???

12 sie 2011 09:21

No to aby mnie kara ominęła to cee'd 1,6 DOHC powinien palić w sam raz. A tak to chciałbym powiedzieć że on mało pali tylko paliwo jest za drogie. A wogóle to wina makina bo zadał głupie pytanie. :ha
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: ile powinien palić Ceed G 1.6 DOHC (126 KM)???

12 sie 2011 09:24

Senso :he :he :he
Ogólnie Ryba dobrze zauważył, że na forum wszyscy zaczynają się ostatnio kłócić, każdy mądrzejszy i zrobiła się lipna atmosfera. Po kopniaku w d*** dla każdego krzyczącego na innych. Jak to nie pomoże to jakiś spot mały na którym koledzy zakopią topór przy kielichu i po sprawie :D

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: ile powinien palić Ceed G 1.6 DOHC (126 KM)???

12 sie 2011 09:58

heheheh poszpiegowałem i 90% postów tego Pana to kłótnie i awantury
wyzywanie od młokósów za kierownicą, młodzieniaszkó którzy kupili sobie zabawkę za 60tys i odowadnieanie ze auto pali tyle co w instrukcji
jad płynie z większości wypowiedzi i udowadnianie jakie on to ma doświadczenie za kierownica i ile lat ma prawko

POZATYM ODGRAŻANIE ŻE OPUSZCZA TO FORUM + niestetz sowa na wiatr B)

acha kara đmierci ya jayde po alkoholu 8)

Ja naprawd nie uruchamiam si pisaniem na forum

MOJA RACJA WCALE NIE MUSI BZ MOJSzA

czyt.No nie
Już mam zacząć się bać wypowiadać na forum
Odnoszę wrażenie, że większość tych urażonych forumowiczów to niedowartościowane nastolatki, którym dano trochę władzy a tata kupił nową zabawkę za 60.000 zł.
Jeśli wydaje Ci się kolego, że możesz dyktować co można pisać i w jaki sposób odnosić się do Twoich postów, to ja wysiadam z tego autobusu.
Bayo i szerokości dla normalnych .

cyt
a tak na marginesie; dlaczego żółtodziobom na tym forum tak trudno się pogodzić z tym, że do pięt nie dorastają kierowcom z doświadczeniem i wieloletnią praktyką. Zamiast się wysilać przy pisaniu jałowych postów, popracujcie trochę nad techniką jazdy. Jak wyciągniecie wnioski, to możemy prowadzić dalej dyskusję

cyt.w d*** dostał zapewne od drivera co mknie przez miasto 120 na budziku. Takim młokosom powinni stosować stawki ubezpieczeniowe razy 5. Może wtedy zaczęlibyście używać tego co powinno znajdować się w głowie.Krzysztof
Klubowicz


wiec ta atmosfere wprowadza konkretna osoba

mi tam nie przeszkadza wole z Wami polemizowa ni przztakiwac sobie i zachwycac si jakie to mamy najlepsye auta

w zwiazku y tym ze tu moderacja jest silna i na malo pozwala stawiam wniosek o BANA dla kolegi siejacego zamet +ktrorz zreszta zaraz powie ze to poprzedni ustroj i totalitarzzm


PRZEPRASYAM ZA LITEROWKI +PADA MI KLAWIATURA WIDYZE I ZAMIENIA LITERZ!!!!!
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: ile powinien palić Ceed G 1.6 DOHC (126 KM)???

12 sie 2011 10:16

sensor napisał(a):heheheh poszpiegowałem i 90% postów tego Pana to kłótnie i awantury
wyzywanie od młokósów za kierownicą, młodzieniaszkó którzy kupili sobie zabawkę za 60tys i odowadnieanie ze auto pali tyle co w instrukcji
jad płynie z większości wypowiedzi i udowadnianie jakie on to ma doświadczenie za kierownica i ile lat ma prawko

POZATYM ODGRAŻANIE ŻE OPUSZCZA TO FORUM + niestetz sowa na wiatr

Dobrze zauważyłeś!
Zaczął zygać do mnie i ktoś z adminów usunął posty zamiast poinformować starszego pana żeby się ogarnoł :!! viewtopic.php?f=38&t=2052&p=109944#p109944 . Pomijam fakt że czerwony user się nie podpisał. Więc Pan Krzyś sieje zament i proszę aby sobie przypomniał regulamin forum. A obrażanie userów jest zabronione. Panie Krzysztofie pan wie kto to user? Pewnie tak bo ma Pan 30 lat prawo jazdy :!! No tak teraz wpadłem jak mógł nie wiedzieć tak doświadczony życiem Pan gdzie kupić łączniki amortyztora. :pałka
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Koszt utrzymania
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl