Czy warto kontynuować gwarancję ? Proszę opiniować

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
everlast
 

Czy warto kontynuować gwarancję ? Proszę opiniować

15 kwi 2010 18:37

Witam ostatnio rozmyslałem nad nastepującą sprawą otóz przejechałem swoim ceedem 43 tys , wydałem juz troche na przegladu , wymieniłem sprzegło koszt 650 zł odziwo po 43 tys tarcza była zajechana niesamowicie (dodam ze jezdziłem plynnie) , i teraz juz mnie straszyli ze na przegladzie 45 tys bedzie do wymiany to i owo i znów kolejne koszty. i dlatego zastanawiam sie czy warto ciągnac ta gwarancje czy moze lepiej samemu przeglady robic , ewentualne czesci wymieniac na zamienniki sporo tansze o tych z serwisu zreszta w serwisie tez nie mamy pewnosci co nam wcisna mam szwagra mechanika który łapie sie za głowe ile oni biora za rózne usługi w tzw serwisie . chce tylko jeszcze na gwarancji wymienic kilka rzeczy i potem chyba podziekuje serwisowi ,nie ma co ukrywac kia nie ma taniego serwisu bo to co wydam na przegladu wole wydac na ewentualne czesci jak cos sie zepsuje , a jak mi sie zepsuje na gwarancji to mi pewnie pseudo serwisowcy powiedza ze to zuzycie materiału albo moje nieprawidłowe uzytkowanie czesci i wkoncu i tak bede musial płacic za orginalne czesci i orginalna serwisowa robocizne ;) prosze o opinie na ten temat..pozdrawiam 8)

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

Re: czy warto kontynuowac gwarancje?? prosze opiniowac

15 kwi 2010 19:39

sam sobie odpowiedz -w poprzedniej roboty gwarancyjne (w sumie 2 wieksze i 2 mniejsze) gdybym mial pokryc z wlasnej kieszeni to pewnie by wyszlo z 8-10 tysiecy. na przeglady wydalem ok. 4...


pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
outro
 

Re: czy warto kontynuowac gwarancje?? prosze opiniowac

15 kwi 2010 23:00

powiem Tak gbear ma racje moja ceed 4 raz stoi w naprawie gwarancyjnej. Poczytaj to forum to zobaczysz z jakimi problemami borykają sie ty forumowicze.
Moim zdaniem gwarancja to największy plus tego auta.

AUTOR WĄTKU
dankat
 

Re: czy warto kontynuowac gwarancje?? prosze opiniowac

15 kwi 2010 23:15

everlast napisał(a):Witam ... przejechałem swoim ceedem 43 tys , wydałem juz troche na przegladu , wymieniłem sprzegło koszt 650 zł odziwo po 43 tys tarcza była zajechana niesamowicie (dodam ze jezdziłem plynnie) , i teraz juz mnie straszyli ze na przegladzie 45 tys bedzie do wymiany to i owo i znów kolejne koszty. gwarancje czy moze lepiej samemu przeglady robic , ..


Kolego ja mam nalatane 160kkm. Poza przeglądami miałem wymienione płatnie:
-klocki przód przy 100kkm,
-klocki tył przy 120kkm,
-łącznik stabilizatora przy ok.150kkm,
-poduszki łącznika przy 160kkm,
-pasek klinowy przy 160kkm
i będzie łożysko amortyzatora za dwa tygodnie.
Także nie narzekaj na autko, tylko zmień styl jazdy.

AUTOR WĄTKU
elektor
 

Re: czy warto kontynuowac gwarancje?? prosze opiniowac

16 kwi 2010 07:10

dankat napisał(a): Także nie narzekaj na autko, tylko zmień styl jazdy.


Dankat, to powyższe jest totalnie sprzeczne z powyższymi wypowiedziami !
Wszyscy mówią, że warto mieć gwarancję, że to największa zaleta tego samochodu, właśnie dlatego, że się psuje (lub precyzyjniej : wymaga napraw gwarancyjnych).

W sumie akurat Twój przypadek powinien dowodzić, że gwarancja jest zbędna.

Wg mnie osobiście największą zaletą gwarancji jest część lakiernicza. I nie ma ona nic wspólnego ze stylem jazdy.
Jeśli miałbym zrezygnować z gwarancji to tylko ewentualnie z mechanicznej. - nigdy lakierniczej !!!

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: czy warto kontynuowac gwarancje?? prosze opiniowac

16 kwi 2010 07:55

Rezygnować :?:

Moje pytanie - po co kupować NOWY samochód ?
Trzeba było kupić używany.

Koszty przeglądów są do zaakceptowania.
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: czy warto kontynuowac gwarancje?? prosze opiniowac

16 kwi 2010 08:51

Everlast - to samo pytanie mozesz sobie zadać odnośnie AC. Możesz go nie kupić, zaoszczędzić powiedzmy 1 000 zł - przez rok nic się nie stanie i masz tysiączka. Ale równie dobrze na Twoje auto spadnie złamane wiatrem drzewo i auto do kasacji - tysiąc zaoszczędzony, stracone nie do odzyskania kilkadziesiąt tysięcy. To samo z gwarancją - możesz przejść na serwis poza ASO i zrezygnować z gwarancji i zaoszczędzić. A co będzie, jak trafisz na przypadek jak jeden z forumowiczów, że pęknie Ci cylinder? Masz kilkanaście tysięcy na nowy silnik? Ja -mimo kosztów - pozostaję przy ASO. Oczywiście nadal płyny i niektóre części do przeglądu będę kupował sam, ASO nie może robić trudności z tego tytułu, jeśli zamienniki/materiały spełniają wymagania i normy producenta.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
IrKo
Kierownik
 
Posty: 382
Dołączył(a): 15 lis 2007 22:57
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2020, M

Re: czy warto kontynuowac gwarancje?? prosze opiniowac

16 kwi 2010 09:49

George napisał(a):Rezygnować :?:

Moje pytanie - po co kupować NOWY samochód ?
Trzeba było kupić używany.

Koszty przeglądów są do zaakceptowania.



Dołączę się do wypowiedzi - oczywistej zresztą 8-)

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: czy warto kontynuowac gwarancje?? prosze opiniowac

16 kwi 2010 14:43

zawyżone koszty przeglądów to niejako "polisa od usterek"..gwarancja nie jest wbrew pozorom darmowym świadczeniem więc pytanie czy chce się mieć "ubezpieczony" samochód czy nie..

ja gdyby nie gwarancja kupiłbym używany samochód wyższej klasy

AUTOR WĄTKU
jumko
 

Re: czy warto kontynuowac gwarancje?? prosze opiniowac

18 kwi 2010 09:09

Pozostaje, też problem egzekwowalności tej gwarancji. Ja z tym mam nie najlepsze doświadczenia i to na poziomie ASO jak i KMP.

AUTOR WĄTKU
motto
 

Re: czy warto kontynuowac gwarancje?? prosze opiniowac

18 cze 2010 08:48

George napisał(a):Rezygnować :?:

Moje pytanie - po co kupować NOWY samochód ?
Trzeba było kupić używany.

Koszty przeglądów są do zaakceptowania.

Są nie są, kwestia dyskusyjna. Mam w mieście serwis Boscha, jak kupię u nich olej i filtry to wymienia mi to za free, dodatkowo przeciągną auto po ścieżce diagnostycznej i sprawdzą je dokładnie, bo każda znaleziona usterka w przypadku takiego klienta jak ja to większy zarobek u nich, a ten olej i te filtry, jakoś dziwnie u nich tańsze. Nie widziałem, aby jakiekolwiek ASO co przegląd przeciągało auto po ścieżce diagnostycznej. Jak zapłacę im 100 to zrobią mi dodatkowo przegląd ponad 50 punktów auta (jak w ASO, a jednak taniej). Od 10 tys km skarżyłem się na łożysko (nie wiedziałem tylko które), w 4 ASO po kolei powiedzieli (po sprawdzeniu) że łożyska dobre. A Boschu znaleźli to jedno jedyne (tylne prawe koło) wymienili i mam znów ciszę. Jak mi coś pukało w przednim zawieszeniu, to w Łowiczu w AS0 akurat byłem w pobliżu nawet nie chcieli mi poświęcić 10 min na sprawdzenie co to, w Boschu za darmo sprawdzili i powiedzieli, że drążki stabilizacyjne, że niestety nie mają takich teraz, że mogą mieć na jutro, że to nie groźne i mogę jeździć. W efekcie wymienili mi je w ASO przy okazji wizyty, ale cena była oszałamiająca, bo oczywiście one gwarancji nie podlegają. Za darmo w ramach gwarancji wymienili mi żarówkę (robocizna free, żarówka do opłaty, poprawili prowadnicę prawej szyby i wyczyścili styki jakieś od wycieraczek). Po co nowy? Bo mogę... Głupie pytanie, głupia odpowiedź.

Odpowiadając autorowi wątku, czy warto? Wybór indywidualny, według mnie nie.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: czy warto kontynuowac gwarancje?? prosze opiniowac

18 cze 2010 09:21

Obawiam się ,że schodki mogą zacząć się jak stanie się coś poważniejszego (czego nikomu nie życzę) np coś z silnikiem - wtedy odczujemy posiadanie ważnej gwarancji :)
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Re: Czy warto kontynuować gwarancję ? Proszę opiniować

18 cze 2010 15:58

Jak dla mnie to WARTO :!:
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

AUTOR WĄTKU
jumko
 

Re: czy warto kontynuowac gwarancje?? prosze opiniowac

18 cze 2010 16:31

Gizmo121 napisał(a):Obawiam się ,że schodki mogą zacząć się jak stanie się coś poważniejszego (czego nikomu nie życzę) np coś z silnikiem - wtedy odczujemy posiadanie ważnej gwarancji :)

Albo i nie. Pozostaje zawsze pytanie czy gwarant ją zechce uznać, a z tym KIA miewa duże problemy.

AUTOR WĄTKU
dankat
 

Re: Czy warto kontynuować gwarancję ? Proszę opiniować

18 cze 2010 17:46

Czy warto, ja się przekonam za kilka dnia. Na liczniku 172kkm i według mnie dopadła mnie łuszczyca. Autko serwisowane. Koszt lakierowania całego autka to kilkanaście tysięcy. We wtorek będę na serwisie, zobaczę co powiedzą.

AUTOR WĄTKU
gruby220
 

Re: Czy warto kontynuować gwarancję ? Proszę opiniować

19 cze 2010 10:07

Według mnie warto u mnie wymienione :pompka spryskiwacza , amortyzator tył, łącznik stabilizatora ,kolumna kierownicza , mechanizm podnoszenia fotela kierowcy.. Wszystko to w ramach gwarancji zero kosztów.

AUTOR WĄTKU
Franky
 

Re: Czy warto kontynuować gwarancję ? Proszę opiniować

19 cze 2010 10:35

gwarancja to zawsze zabezpieczenie,

to jak giełda, możesz przez 100 k km nic nie mieć = zysk :D , a możesz po 20 k km mieć poważną awarię i naprawa gwarancyjna za free (tutaj może być wada fabryczna lub inne)

z doświadczenia wiem, że gwarancja jest po to aby ją utrzymywać, i rozsądnie z niej korzystać

nie oszukujmy się za przegląd płaci się około 200-400 zł, reszta to materiały za które siłą rzeczy należy zapłacić (olej, filtry ect.) nawet jak będziesz to robił w garażu tyle że ASO da wpis w książkę i przyklei naklejkę (w silniku - olej)

to jest dokładnie tak jak ze sprzętem elektro - np. do notebooka można dokupić gwarancję z 2 do 5 lat - dokupisz ? - po co firmy dają gwarancję ? zakładając, że nic nie ma wady i się nie zepsuje co = zysk z gwarancji lub jeśli ulegnie awarii i masz gwarancję to naprawią za free, chyba, że nie masz to płacisz bo tak jak musisz mieć notebooka tak i samochód, jeśli to pośrednio lub bezpośrednio twoje narzędzie pracy

tutaj prawdopodobieństwo awarii lub nie jest trudne do przewidzenia :?: , ale nawet zakładając z dużym prawdopodobieństwem, że należy na gwarancji wymienić jakiś element silnika czy zawieszenia to i tak się opłaca - nawet na przestrzeni 5 lat lub odpowiedniej ilości km.

AUTOR WĄTKU
motto
 

Re: Czy warto kontynuować gwarancję ? Proszę opiniować

19 cze 2010 16:53

Franky napisał(a):gwarancja to zawsze zabezpieczenie


I tak i nie. Przynajmniej w przypadku samochodów. Temat rzeka tak naprawdę.

Avatar użytkownika
karolsz
Dyrektor
 
Posty: 608
Dołączył(a): 15 cze 2010 09:12
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1.4 Pb 100KM
2018, Buisness Line

Re: Czy warto kontynuować gwarancję ? Proszę opiniować

19 cze 2010 21:36

Ja bym sprawę tak skomentował:

Gwarancję mieć warto, trzeba tylko znaleźć dobre ASO.
Z tego co zdążyłem zaobserwować to KIA postępuje podobnie jako pod koniec swojej działalności (w Polsce) Daewoo: daje najdłuższą gwarancję (teoretycznie), po czym twierdzi, że większość usterek nie będzie usuwane w ramach gwarancji.

I tu właśnie przydaje się dobre ASO, który nie będzie chciało naciągać na płatne naprawy. No i oczywiście będzie potrafiło zdiagnozować usterkę - z czym też często są duże problemy.
Kraków,
czerwony pro_cee'd 1.6 CRDi Optimum FL, 2009
biała kia cee'd SW 1.6 CRDi 136KM GT Line, 2016
biała kia ceed 1.4 MPI 100KM Buisness Line, 2019

AUTOR WĄTKU
motto
 

Re: Czy warto kontynuować gwarancję ? Proszę opiniować

19 cze 2010 23:55

Jaka ona najdłuższa, na i30 dostaniesz co prawda 5 lat, ale bez limitu kilometrów. 7 lat w KIA to fikcja, 150 tys. km gdyby mi się dzidzia nie urodziła miałbym po 1,5 roku. Poza tym ze wszystkimi gwarancjami jest tak, że prawie wszystko co się naprawdę może popsuć nie podlega gwarancji lub gwarancja tego elementu jest tak obwarowana, że praktycznie nie ma gwarancji. Doświadczyłem tego nie raz i nie dwa (nie mówię tylko o KIA). Poza tym nie trzeba jedźić do ASO KIA, aby utrzymać gwarancje można np. jeździć do ASO Boscha, co jest tańsze, lepsze dla samochodu i również podtrzymuje gwarancję.

Następna strona
Powrót do Koszt utrzymania

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl