Koszty przeglądów

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

30 kwi 2009 19:46

KIA PLAZA ul Czyżewska 3 Warszawa

Przegląd po 1 roku 234 zł
Przegląd stanu nadwozia 49,78 zł
Ozonowanie systemu klimatyzacji 99,55 zł
Razem usługa serwisowa 383,57 zł

Filtr oleju 21,34 zł
Podkładka korka spustowego mała 1,83 zł
Filtr powietrza 55,23 zł
Olej silnikowy Castrol 5w30 3,5l. 170,71 zł
Materiały serwisowe 10 zł
Płyn chłodniczy 0.7l. 17,03 zł
Razem wartość materiałów 276,15

RAZEM 659,72 zł

Samochód umyty, hamulec ręczny podciągnięty, filtr kabinowy zakupiłem i wymieniłem sam za 44 zł

Wrażenia: Tam jest sam serwis, który wygląda jak u pana Kazia w garażu, tyle że nieco bardziej rozbudowany i z napisem KIA. Wszystko co się działo z moim samochodem mogłem podpatrywać gdyż drzwi były szeroko otwarte i nikt nie krzyczał abym zajął się czymś innym niż gapienie się na ręce mechaników. Pani z biura tez była fajna, ładna, zgrabna i w miarę miła. Nie widać było po niej, aby złościły ją moje pytania o to i o tamto ;) Z majstrem mechaników też dało radę pogadać, konkretnie udzielał odpowiedzi na moje pytania, nie odniosłem wrażenia aby mnie zbywał odpowiedziami, chodź stwierdzenia że TTTM też się nie raz pojawiły. Prosiłem o sprawdzenie stuków zawieszenia, ale z tego co zauważyłem w zimę tył wali dużo głośniej niż teraz, więc nic z tym nie zrobili. Łączników stabilizatorów nie było potrzeby wymieniać, bo prosiłem aby zwrócili na nie uwagę. Wcześniej waliła mi tez skrzynia biegów, jednak od jakiegoś czasu przestała więc nie zgłaszałem nawet bo jak poprosiłem o regulację drzwi przednich pasażera, które 3 krotnie nie chciały się otworzyć a tym razem działały, dostałem odpowiedz "jak nie widać usterki to nie będziemy nic z tym robić" Niestety majster ma ciężką nogę i trochę się obawiałem na jeździe próbnej o swojego bolida i o siebie, gdyż nie bardzo lubię jak ktoś inny nim jeździ. Starano się zachować czystość, co zostało ubrudzone, zostało przed oddaniem wyczyszczone. Cała akcja serwisowa razem z ozonowanie trwała 1,5h. To jest trochę zastanawiające, że tak krótko, jednak był tylko mój samochód i 2 mechaników cały czas przy nim grzebało więc mam nadzieje że zostało to zrobione w miarę dobrze. Na koniec zapytałem czy przy następnym przeglądzie dostanę rabat. Odpowiedz była NIE :P więc z kwaszoną miną odjechałem w siną dal.

Avatar użytkownika
N_Jay
Dyrektor
 
Posty: 701
Dołączył(a): 28 cze 2008 02:29
Lokalizacja: W-M
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 126KM
2010

30 kwi 2009 20:44

<span>e2rdo</span> napisał(a):KIA PLAZA


<span>e2rdo</span> napisał(a):Tam jest sam serwis, który wygląda jak u pana Kazia w garażu, tyle że nieco bardziej rozbudowany i z napisem KIA

No to fajną nazwę sobie strzelili... PLAZA u Kaz(i)a :?

AUTOR WĄTKU
taskarinos
 

01 maja 2009 08:29

ja jestem tydzien po drugim przegladzie po 30 000 km
do tej pory jezdzilem do carserwisu ale to byl moj blad...przyznaje sie:) tym razem wybralem sie do KIA Malibu na ul. Morelowej...i to nie byl blad!
zaplacilem 378 zl za caly przeglad ( mialem wlasny olej, filtr oleju i filtr kabinowy )

AUTOR WĄTKU
sevi
 

02 maja 2009 18:33

taskarinos napisał(a):ja jestem tydzien po drugim przegladzie po 30 000 km
do tej pory jezdzilem do carserwisu ale to byl moj blad...przyznaje sie:) tym razem wybralem sie do KIA Malibu na ul. Morelowej...i to nie byl blad!
zaplacilem 378 zl za caly przeglad ( mialem wlasny olej, filtr oleju i filtr kabinowy )



Poczekam na jeszcze jedną pozytywną opinię z tego ASO i chyba też tam się wybiorę :D

AUTOR WĄTKU
thaz
 

18 maja 2009 21:41

TOP MOTORS w Białymstoku;
przegląd 30kkm - wszystko idealnie;
filtry, klima, olej + testy zawieszenia = za całość zapłaciłem 660 netto,
więc miłe zaskoczenie.


zapomniałem wspomnieć o ręcznym, więc będę musiał
podjechać w wolnym czasie i to podciągnąć.

AUTOR WĄTKU
krisder
 

19 maja 2009 22:07

thaz napisał(a):TOP MOTORS w Białymstoku;
przegląd 30kkm - wszystko idealnie;
filtry, klima, olej + testy zawieszenia = za całość zapłaciłem 660 netto,
więc miłe zaskoczenie.


zapomniałem wspomnieć o ręcznym, więc będę musiał
podjechać w wolnym czasie i to podciągnąć.


Sadzę że tak idealnie to nie było. To że ręczny działa zbyt słabo powinni sami wykryć, co nie jest trudne bo wszystkie Ceedy ręczny mają od nowości niedoregulowany. To że ręczny jest za słaby jesteś w stanie sam ocenić, a co z innymi punktami podlegającymi weryfikacji. Możesz zgłaszać jakieś pierdoły typu hałasująca roleta bagażnika, opadająca osłona przeciw słoneczna ale układ kierowniczy nie mówiąc o hamulcowym to jest podstawa na przeglądzie. :?

AUTOR WĄTKU
rsimon
 

19 maja 2009 22:37

tak pisałym w innym wątku:

witam,
pierwszy przegląd już za mną
na koncie 12.700 ale pierwszy rok mija
wszystkiego razem wyszło 765,00 PLN
olej castrol prof c3 5w-30 /2,8l/
filtr pow.
filtr przeciwpyłkowy
filtr oleju
przegląd powłoki lakierniczej
przegląd po 15tys
regulacja ręcznego
uszczelka pod korek spustowy oleju
odkażanie klimy
no i wyszło jak napisałem wyżej
na wszystko poza olejem rabat: części 4%, robota 10%
wydaje mi się że nie żle
robione w GAMie na Żmigrodzkiej - jestem zadowolony
dla porównania w wiekowym accordzie (10lat) koszt ok 400-500 PLN w prywatnym zakładzie

AUTOR WĄTKU
drout
 

20 maja 2009 14:27

Witam jaki koszt przeglądu po 40 000 w 1,6 crdi 90ps? I co trzeba wymieni. Tak sie zastanawiamczy mam robic w ASO czy u znajomego mechanika. Olej kupilem Mobil 5w50 czy nadaje sie do tego silnika. Auto zakupione w niemczech uzywane z ASO w niemczech podobno ma gwarancje europejska. Nie wiem czy warto przeplacac w ASO

Avatar użytkownika
wroceed
Kierownik
 
Posty: 580
Dołączył(a): 02 kwi 2008 12:59
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2019, L+BL2+AEB

20 maja 2009 14:32

ale jak zrobisz u znajomego mechanika to chyba stracisz gwarancję...czy nie? :oops: :wink: :!:

AUTOR WĄTKU
drout
 

20 maja 2009 14:37

No wlasnie ale z drugiej strony to czy i tak nie beda sie chcieli wykpic w przypadku jakiejs awarii ze gwarantem jest kia niemcy? wiem ze tak mialem z hyundaiem i byl problem. nie wiem dokladnie jak jest z kia. wie ktos dokladnie czy gwarancja obowiazuje na pelnych prawach tak jak bym kupil auto w polskim salonie. no i jaki koszt przegladu po 40kkm. PZDR Forumowiczów

Avatar użytkownika
CEEDEEROM
Żandarmeria
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 18 mar 2008 19:53
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, BL3, 7DCT

20 maja 2009 14:46

Obrazek

drout , użyj szukajki http://mojaceed.pl/forum/search.php
Robert M / Ceed III BL3, 1,4 GDI, oczywiście automat 7DCT, Cosmo Blue, mój od 11 maja 2020

AUTOR WĄTKU
Darek_Korbik
 

Przegląd na 80.000 km

22 maja 2009 12:50

Witam,
Proszę o podanie kosztu przeglądu na 80.000 km w 1.6 CRDI - 115 KM?
Dzięki
Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
dankat
 

Re: Przegląd na 80.000 km

29 maja 2009 18:51

Darek_Korbik napisał(a):Witam,
Proszę o podanie kosztu przeglądu na 80.000 km w 1.6 CRDI - 115 KM?
Dzięki
Pozdrawiam


Proponuje się cofnąć o kilka miesięcy i znajdziesz mój wpis (19.02 2009).
Ostatnio edytowano 29 maja 2009 18:58 przez dankat, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
dankat
 

29 maja 2009 18:56

To się chyba pochwalę pierwszy kosztem przeglądu przy 100.000km.
Kia ceed sw 1,6 crdi 115KM.

Wszystko w najdrobniejszych szczegółach z faktury.

Przegląd 100.000km kia ceed, robocizna - 354,65
Filtr oleju - 35,15
Filtr paliwa - 144,40
Wkład filtra powietrza - 64,74
Eko filtr - 93,10
Klocki hamulcowe - 286,01
Podkładka korka oleju - 1,43
Płyn chłodzący 0,20 litra - 9,50

Razem - 981,38

Olej własny

AUTOR WĄTKU
wilam
 

03 cze 2009 18:09

2gi przegląd
przebieg ~28000km
2lata
Tym razem też pojechałem do Carserwisu w Wawie. Po pierwszym przeglądzie byłem zadowolony. Tym razem było już słabo :(
Koszt całości (robocizna ich materiały) nieco ponad 830zł
Olej: Mobil1
Filtry tym razem na kartonie było napisane replacement for Kia, wcześniej o ile pamiętam to było sygnowane znaczkiem Kia - w sumie to nie wiem czy nie powinienem się cieszyć bo filtr kabinowy ponad 30zł tańszy niż wcześniej.
Płyn hamulcowy nie wymieniony - bo jak stwierdzono zawartość wody jest <1% więc jest wzorcowy i nie trzeba wymieniać. Wogóle to wszystko było wzorcowe z ich gadki i wydruków.
Zgłoszone usterki:
- chrobotanie z okolicy kolumny kierownicy przy skręcie w lewo przy małej prędkości - naprawa polegała na podklejeniu "specialnym klejem" czegoś przy hamulcach - nawet nie chciałem tego słuchać za bardzo. Faktycznie chrobotania nie było słychać przez pierwsze 2 dni. :cry:
- pukanie na nierównościach w okolicy nawiewu na przednią szybę- pech chciał, że jak jechałem na przegląd to cisza (nic nie pukało). W serwisie powiedzieli, że faktycznie coś tam może pukać ale żeby to naprawić trzeba się osobno umówić z serwisem blacharskim (ta sama firma :? ), więc nic z tym nie zostało zrobione.
Przed odbiorem zapytałem jeszcze jak długo jest gwarancja na czujniki cofania bo jedna czujka przestała działać. Otrzymałem odpowiedź, że rok więc moje są już po gwarancji (dostałem w gratisie przy kupnie i nie mam na to żadnej książeczki gwarancyjnej). Nie wiem czy to prawda czy tylko tak powiedzieli, żeby nie musieć tego robić?
Jeszcze tak jak pamiętam rok temu to zawiasy ładnie przesmarowane, a teraz to nie wiem czy jest coś czy nie bo raczej mi to wygląda na pozostałości starego.
No i jeszcze na koniec dodam, że auto oddałem wywoskowane że można się było w nim przeglądać, a otrzymałem po umyciu i niedokładnym spłukaniu :o Normalnie jak to zobaczyłem to nawet nie chciało mi się już z nimi gadać. Nie wspomnę już o zadeptanym, jasnym progu bo to już standard w Carserwisie :(
Następny przegląd na pewno będzie gdzieś indziej. Po waszych opiniach skłaniam się do Czyżewskiej.

AUTOR WĄTKU
Astromatrix
 

03 cze 2009 21:07

wilam napisał(a):Przed odbiorem zapytałem jeszcze jak długo jest gwarancja na czujniki cofania bo jedna czujka przestała działać. Otrzymałem odpowiedź, że rok więc moje są już po gwarancji (dostałem w gratisie przy kupnie i nie mam na to żadnej książeczki gwarancyjnej). Nie wiem czy to prawda czy tylko tak powiedzieli, żeby nie musieć tego robić?

Po pierwsze - co z tego, że czujniki dostałeś w gratisie? Czy gdybyś przykładowo dostał w gratisie lakier metalic też byś się zastanawiał czy jest na niego gwarancja? Czujniki cofania należą do wyposażenia opcjonalnego samochodu więc jeżeli kupowałeś je razem z nim a nie masz na to osobnej karty gwarancyjnej to podlegają tej samej gwarancji co reszta auta. Po drugie - już z praktycznego punktu widzenia. U mnie niedawno jeden z czujników cofania przestał działać i został wymieniony przez ASO w ramach gwarancji a rok już spokojnie minął jakiś czas temu. Proponuję więc zmienić serwis.

AUTOR WĄTKU
ticzer
 

03 cze 2009 21:52

<span>wilam</span> napisał(a):Płyn hamulcowy nie wymieniony - bo jak stwierdzono zawartość wody jest <1% więc jest wzorcowy i nie trzeba wymieniać.


Tutaj nie chodzi tylko o ilość wody lecz o konieczność wymiany przy określonym przebiegu (chyba 40000km lub 2 lata, nie jestem pewien). Było to już na forum wałkowane, nawet z oficjalnym stanowiskiem KMP, gdzie ASO upomnieli a płyn i tak musieli wymienić. Sprawdź, bo z hamulcami to lepiej nie oszczędzać ... :o

Avatar użytkownika
Pawel W.
Brygadzista
 
Posty: 112
Dołączył(a): 11 kwi 2008 11:57
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1998 Pb 140KM
2008, Optimum+

04 cze 2009 08:38

I ja zaliczyłem wczoraj pierwszy przegląd.

A oto zestawienie:
- przegląd stanu nadwozia (sprawdzenie powłoki lakierniczej)- 40,50 pln
- przegląd po 15000 km (przegląd podstawowy) - 283,5 pln

Zestawienie materiałów:

- filtr oleju - 21,37 pln
- filtr powietrza - 64,79 pln
- filtr A/C - 98,14 pln
- olej Castrol Magnatec 5W-30 (4 litry) - 216,57 pln
- podkładka korka oleju - 1,81 pln.

Czas pracy:
- technologiczny 2h40m
- rzeczywisty 1h30m

"Cusamen do kupen" - 758,44 pln
Obrazek
Ecodriving rules!

AUTOR WĄTKU
pablocovalik
 

Re: Koszty przeglądów

17 cze 2009 20:32

wczorajszy przegląd u Pateckiego 550 zł
1.6. crdi po 20km
olej +filtry(nie wymienili filtra powietrza bo mówią,że ok i kabinowego)
w styczniu mam jechać na przegląd lakieru 100 zł-podobno sprawdzają też podwozie(ubytki konserwacji)
pozdrawiam

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Koszty przeglądów

17 cze 2009 20:45

pablocovalik napisał(a):(nie wymienili filtra powietrza bo mówią,że ok i kabinowego)


Jestem ciekawy jakiej metody i specjalistycznego sprzętu użyto do zbadania czystości i przepływu w/w filtrów.

Moja rada - nie zastanawiaj się, wróć do ASO i niech wymieniają lub kup i sam wymieniaj.

Poczujesz różnicę.
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Koszt utrzymania

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl