ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
skalarek1
 

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

06 lip 2010 08:46

:twisted: Witam. Po 10 tys. spalanie od 5.4 przy wolnej i b. oszczędnej jeździe do 8.3 na trasie J. Góra - Białystok auto,klima,dwie osoby,ładunek i moje ciężkie buty. Napędza nas 1.6 benzyna 8)

hapol
Kierownik
 
Posty: 433
Dołączył(a): 06 lip 2010 21:54
Lokalizacja: małopolska

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

06 lip 2010 22:50

mój pro_ceed CRDi 1,6 115KM spala od 5,5 do 6,5l ropy
Taka rozbieżność bierze się z tego czy dużo jeżdżę po autostradzie.

Zauważyłem też że jeżeli wjeżdżam na autostradę po tankowaniu do pełna (przejadę może 50-60km) a potem resztę baku zrobię spokojnie to mam wyższe spalanie niż jak bym na autostradę wjechał na końcówce baku.
Dodam, że na autostradzie chwilowe spalanie dochodzi mi do 15l/100 więc nie oszczędzam się.
pro_ceed, Comfort+, CRDi 1,6 115KM, czarny metalik, 2009 (wersja modelowa 2010)

AUTOR WĄTKU
mjrPit
 

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

08 lip 2010 08:56

abies napisał(a):
mjrPit napisał(a):ja średnie spalanie mam jak w podpisie, ale ost. na jednym baku przejechałem 575 km, z czego ok 100 w trasie, reszta miasto i spalanie miałem 7,83 .... :cry:

Komputer chyba źle wylicza bo:
53 l w baku / 5,75 = 9,21 l/100 km a nie 7,83
słuszałem opinie mechaników że do tego trzeba dodać 0.5 litra
u mnie (2.0 l diesel) jest sraszny rozrzut - tylko miasto (kraków) 500 - 600 km/baku, trasa 750 - 900 (w zależności ile autostrad).
Przy bardzo delikatnej jeździe pewnie przejechał bym może i z 1000 km, ale zawsze mnie coś podkusi.

sorki za nieścisłości, wyjaśnienia już udzielił novee:
novee napisał(a):Przecież jak napisał "na jednym baku" to nie wyjeździł baku do suchego, tylko jak się rezerwa zapaliła, zalał do pelna +/- 45 litrów i się zgadza. Gdzie tu błąd komputera, bo się nie wczytałem...
:P

AUTOR WĄTKU
DECHA
 

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

11 lip 2010 20:12

Witam,

tak czytam i czytam te posty dot. spalania i sie zastanawiam, czy z moim jest wsio ok. Mam SW FL 1,6 bezn. (Optimum+ESP+kilka innych bajerow). W trasie, 2 osoby bez bagazu), przy jezdzie ok 90% na trasie z prędk. 85-95km/h bez klimy raz zeszlo mi do 6,2l. Na co dzien jezdze po Wawie, klima ON. Nie jezdze super oszczednie, to fakt. Max w Wawie to bylo 10,7, ale wtedy cisnalem ile moglem+klima. Ostatnio na 500km, z czego 90km to trasa wyszlo 9,7l (klima ON, upaly okropne). Wg mnie jak na miasto to ujdzie, ale przy standardowej jezdzie 30%miasto i 70% trasa (predk. 100-130%) potrafi lyknac bez problemu 8l.
Zatem z wielkimi oczami i rozdziawiona buzia czytam posty mowiace o srednim spalaniu 7,26 itp przy silniku benz., bo tyle to ja srednio mam na trasie (fakt faktem, ze na trasie jezdze zazwyczaj poteznie zaladowany).
Co Wy na to??

AUTOR WĄTKU
bastor
 

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

12 lip 2010 08:16

Ja mam podobnie. Tez 1,6 SW i w miescie (Krakow) potrafi nawet do 11 dojsc. Moze to specyfika Krakowa i krotkich tras do pracy jakie pokonuje (jakies 10km). Na trasie nad morze zapakowani po dach w 3 osoby zeszlismy do 6,7. Najnizej udalo sie na trasie Krakow-Krynica w 3 osoby bez bagazu bez korkow zejsc do 6,3.

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

12 lip 2010 12:33

DECHA napisał(a):Witam,

Zatem z wielkimi oczami i rozdziawiona buzia czytam posty mowiace o srednim spalaniu 7,26 itp przy silniku benz., bo tyle to ja srednio mam na trasie (fakt faktem, ze na trasie jezdze zazwyczaj poteznie zaladowany).
Co Wy na to??

z Twoim autem jest wszystko OK, benzyna spokojnie tyle spali ile mówisz, mi w Wawie pali około 8.5 ale uprawiam ecodrivng, przy "normalnej" jeździe spokojnie 9-9,5 mi spali, w trasie 7-7.5 a na autostradzie bez problemu powyżej 8L. Nie ma co ściemniać, brak 6 biegu i charakterystyka faworyzująca wysokie obroty sprawia że jazda na kropelce kończy się na etapie folderu reklamowego producenta :D
Na obronę tego silnika mogę powiedzieć że do sprawnej jazdy miejskiej wystarczy zmieniać biegi max przy 3tys obrotów (ja na ogól przy 2500) i ani to silnikowi nie szkodzi ani człowiek nie jest zawalidrogą a spalanie można zbić o co najmniej litr w mieście.
PRO CEED 1.6pb

AUTOR WĄTKU
DECHA
 

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

13 lip 2010 12:07

Ok,

to troche mnie uspokoiliscie, bo juz zaczynalem dumac o ew. uszkodzonej sondzie lambda itp. ;)
Na spalanie takie jak podaje producent to rzecz jasna nie liczylem, ale liczylem na mniejsze zuzycie paliwa w trasie.
Miasto to inna bajka, tu nie ma co liczyc na cuda.

Pozdrawiam!!

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

14 lip 2010 10:31

W polskich warunkach kiedy nie ma co mówić o równej jeździe spalanie w trasie 7-7.5 dla silnika benzynowego jest zupełnie normalne, ja spalania typu 6.2 nigdy w życiu nie uzyskałem mimo że naprawdę mam lekką nogę.
PRO CEED 1.6pb

AUTOR WĄTKU
Piotr13
 

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

14 lip 2010 12:25

Trasa Wawa - Kraków (Szarów), Kraków (Szarów) - Wawa - spalanie wg kompa po resecie: 6,6l/100 km oraz średnia prędkość 58 km/h
Gdzie na A4 przycisnąłem do 160 km/h, a na expresówkach leciałem 120-130 (w porywach do 140 km/h).

AUTOR WĄTKU
bociek
 

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

14 lip 2010 14:25

Byłeś i nie zadzwoniłeś? :evil:

AUTOR WĄTKU
mkr
 

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

14 lip 2010 17:25

U mnie po 15 000 km sprawa wygląda następująco:
Podaję pomiary komputerka, bo ze stacją mam problem (opis niżej).
Czyste miasto (Wrocław) to spalanie w okolicach 7,7l./100km
Przeprawa przez miasto i w trasę to od 6,2 (spokojna jazda wiosenna) do 6,9 gonienie po trasie w ponad 30st.
To tyle w kwestii spalania, a teraz ciekawostka z tankowania.
Cee'd SW CRDi 1,6 115KM FL - standardowe tankowanie wchodzi ok 45 litrów do "odbicia" pistoletu, ale potem, jak mam czas i wezmę się za dolewanie to pod korek wchodzi dokładnie 10 litrów. Fakt, że zajmuje to z 5 minut, ale wtedy wskazówka poziomu paliwa rusza z miejsca przy 250km a nie przy 90 ;)

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5407
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

14 lip 2010 18:32

mkr napisał(a):potem, jak mam czas i wezmę się za dolewanie to pod korek wchodzi dokładnie 10 litrów. Fakt, że zajmuje to z 5 minut,

10l to jest teoria przez takie częste pykanie pistoletem najwięcej się traci. Z ciekawości zapytaj się o tolerancje +/- przy tankowaniu na stacji benzynowej. :oops:
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
mkr
 

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

14 lip 2010 19:31

Wszędzie piszą, że objętość cieczy nie powinna być mniejsza niż 2dm3, pytanie czy od zera czy w każdym "pyknięciu"...

AUTOR WĄTKU
Piotr13
 

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

14 lip 2010 20:24

bociek napisał(a):Byłeś i nie zadzwoniłeś? :evil:

bociuś miałem plana się z Tobą spotkać, naprawdę, ale grafik był na tyle napięty, że najdalej to się zapuściłem do Bochni po sól (aby móc stópki wymoczyć) i Niepołomic na lody na kaca, a tak to byłem uziemiony i procenty nie pozwalały mi na podróże. Wybacz.
Mam plany wybrać się ponownie jak się ochłodzi (wrzesień - listopad) więc będzie jeszcze okazja.

AUTOR WĄTKU
Borys
 

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

14 lip 2010 21:20

Ahoj!
Połowa to trasa, połowa to Warszawa. Dziś, mając na "małym" liczniku 650 km zatankowałem do drugiego odbicia i weszło 47 litrów - ile to jest? Siedem z groszami na 100? Czy to możliwe, czy też znów dzieci wzięły wóz i dla "niepoznaki" dolewały beznyny?
Borys

AUTOR WĄTKU
Piotr13
 

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

15 lip 2010 07:09

Załóż bezpłatne konto na http://www.motostat.pl i regularnie uzupełniaj dane, a serwis ten wyliczy Ci spalanie, wszystkie koszty itp.
Do tego otrzymasz sygnaturkę, którą będziesz mógł wkleić na forum, jak w moim podpisie (gdzie widoczne jest obecne spalanie).

AUTOR WĄTKU
Borys
 

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

15 lip 2010 08:34

Ahoj!
Policzyłem na piechotę - 7,32 na 100km.
Cięzko mi w to uwierzyć ...
Borys

AUTOR WĄTKU
Borys
 

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

01 sie 2010 08:59

Ahoj!
Cudów z mleka :) ciąg dalszy ...

Mając na "małym liczniku" 540 km (głównie Warszawa, od włączenia sie rezerwy przejechane ok. 20 km?) wysłałem pasierba na stację (Auchan), z poleceniem zatankowania pod korek. Twierdzi, że wlał 57 (pięćdziesiątsiedem) litrów za 250 złotych ... żona i pasierb jeszcze mi nie pokazali tej faktury, więc opieram się na relacji ustnej :D

Bez względu na to, ile wlał, do zapalenia rezerwy przejechałem 720km - trasa z Wawy nad morze i kręcenie sie po okolicy.

Pod Koszalinem wlałem tradycyjne 47 litrów - powrót znad morza, w tym kilka korków po drodze - zobaczymy jaki teraz będzie przebieg :)

DODANE:
No i już wiem - 570 km i kontrolka :)

Borys

Adam Garstka
Żandarmeria
 
Posty: 2974
Dołączył(a): 11 lut 2008 13:43
Lokalizacja: Zawiercie / Poręba
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 GDI Pb 135KM
2013

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

09 sie 2010 10:26

Tankowałem po korek w Jasienicy na Shellu za Bielskiem następnie po mrugnięciu rezerwy w czasie stromego zjazdu w Udbina ( Chorwacja ) po ok 870km. wg kompa 5.1
SW 1.6 Gdi DARK GAN METAL
HB 1.4, Solid Red, Comfort, 2007
Kontakt: gorny_slask@mojaceed.pl

AUTOR WĄTKU
astalavista77
 

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

15 sie 2010 22:18

Spalanie wg. komputera dla 1.6 DOHC z przebiegiem 5000km..a wiec..
-trasa Gliwice-Ustka 600km..auto zapakowane w 2 osoby dorosłe + dziecko..bagażnik pełny..jazda bez klimy (noc)
jazda spokojna bez szaleństw...dużo jazdy na 5 biegu i hamowanie silnikiem :D
komputer pokazał średnią 5,4l :) .. jak dla mnie wynik super :)
trasa powrotna taka sama i spalanie też 5.4l :)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Koszt utrzymania

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl