ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Pizzojad
 

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

02 lis 2013 11:39

Około 350 km na trasie Zielona Góra-Legnica-Wrocław-Zielona Góra. Jazda spokojna z powodu akcji "znicz" ;)
Spalanie według komputera 5,8 l/100km :good

AUTOR WĄTKU
Cichy_83
 

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

02 lis 2013 17:58

A że się takj zapytam w temacie komputerka pokładowego - to spalanie, które tam się wyświetla to jest od zakupu samochodu czy wyzerowane przed jazdą? Zastanawiam się u siebie jak to umiarodajnić. No bo wiadomo jak uśredniamy spalanie w ciągu dwóch lat, to wynik będzie zupełnie inny, niż jak wyzerujemy wartość i komputer obliczy średnie spalanie na danej trasie - czyli tak jak u Kolegi wyżej na trasie 350 km.

AUTOR WĄTKU
Pizzojad
 

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

02 lis 2013 19:07

A jakie znaczenie ma takie średnie spalanie z okresu 2 lat?
Jeden będzie robił głównie trasy po niemieckich autostradach a inny dojazdy do pracy w miejskich korkach. To tak jak ze średnią płacą , dla jednego to kwota o której tylko moze pomarzyc a kto inny nie potrafi sobie wyobrazić jak przeżyć za takie pieniądze.

AUTOR WĄTKU
Cichy_83
 

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

03 lis 2013 10:41

No właśnie dlatego pytam - bo Kolega wyżej przedstawił spalanie właśnie z komputera i stąd moje pytanie. Wobec tego jak często zerować takie wskazanie? Co miesiąc? Co tankowanie? Czy może to olać całkowicie i liczyć samemu na podstawie tego ile się wleje? Interesuje mnie jak do tego podchodzicie.

Avatar użytkownika
marceed
Weteran
 
Posty: 1158
Dołączył(a): 22 gru 2010 12:52
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

03 lis 2013 17:59

Ja ustawiłem sobie w komputerze pokładowym zerowanie po każdym tankowaniu. Zarejestrowałem się na motostat i prowadzę sobie statystyki. Teraz wiem że komputer zaniża spalanie o jakieś 0,5 litra.
Z obliczeń będziesz wiedział jakie jest ogólne średnie spalanie, ale też średnie pomiędzy tankowaniem. Polecam :good
Obrazek

kokosz1981
Kierownik zmiany
 
Posty: 126
Dołączył(a): 29 mar 2013 22:09
Lokalizacja: Crawley, UK
Grupa: Łódzka

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

03 lis 2013 18:02

Cichy_83 napisał(a):No właśnie dlatego pytam - bo Kolega wyżej przedstawił spalanie właśnie z komputera i stąd moje pytanie. Wobec tego jak często zerować takie wskazanie? Co miesiąc? Co tankowanie? Czy może to olać całkowicie i liczyć samemu na podstawie tego ile się wleje? Interesuje mnie jak do tego podchodzicie.

motostat + zerowanie kompa co tankowanie i prawda wyjdzie na jaw.
były:
Corolla E12 2005 1.4vvti
Vectra C SRi 2005 1.9cdti 120KM
Laguna 1999 1.8 16V
Obrazek

AUTOR WĄTKU
szpula
 

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

03 lis 2013 20:51

kokosz1981 napisał(a):
Cichy_83 napisał(a):No właśnie dlatego pytam - bo Kolega wyżej przedstawił spalanie właśnie z komputera i stąd moje pytanie. Wobec tego jak często zerować takie wskazanie? Co miesiąc? Co tankowanie? Czy może to olać całkowicie i liczyć samemu na podstawie tego ile się wleje? Interesuje mnie jak do tego podchodzicie.

motostat + zerowanie kompa co tankowanie i prawda wyjdzie na jaw.


To samo u mnie.
Mój komp przekłamuje jak na razie o góra 0,2l / 100km

AUTOR WĄTKU
Cichy_83
 

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

03 lis 2013 21:09

Ok dzięki wielkie za info. Pytanie jeszcze do kolegi marceed - da się coś takiego ustawić w ceedzie z automatu? Czy to taki skrót myślowy - czyli sam zerujesz po tankowaniu?

AUTOR WĄTKU
roberto
 

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

03 lis 2013 22:02

Cichy_83 możesz to ustawić w kompie przez menu sterowane z kierownicy. Mam od kilku dni zastępczego Ceed'a i ostatnio na kogoś czekałem to pogmerałem trochę.
Swoją drogą mam hatchbacka 1.4 i powiem szczerze, że jestem zaskoczony spalaniem - ok.7,5l/100km po Warszawie to wg mnie rewelacyjny wynik. Kijanka, która się teraz naprawia to diesel i w podobnych warunkach podobnie pali, ale przyznaję że wolnossąca benzynka zmienia styl jazdy :?

AUTOR WĄTKU
Idaho
 

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

04 lis 2013 00:30

Nie wiem jak w starszych wersjach, ale w JD można w komputerze ustawić, że zerowanie będzie ręczne lub automatyczne po dotankowaniu co najmniej 6 litrów paliwa. BTW: Polecam aplikację "Kalkulator spalania" na Androida - bardzo przydatne narzędzie.

AUTOR WĄTKU
Cichy_83
 

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

04 lis 2013 07:01

Ok podziękować :) Muszę zatem się pobawić tymi ustawieniami na kierownicy. Już się zarejestrowałem na motostat - sprawdzimy ile się będzie różnić to spalanie w ciągu jakiegoś dłuższego okresu.Bo w trasie Kraków - Dubrovnik - Kraków średnia 6.5 z komputera i 6.6 z tego liczyłem po paragonach. Zobaczymy jak w mieście :)

Avatar użytkownika
marceed
Weteran
 
Posty: 1158
Dołączył(a): 22 gru 2010 12:52
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

04 lis 2013 08:03

Cichy_83 napisał(a):Ok dzięki wielkie za info. Pytanie jeszcze do kolegi marceed - da się coś takiego ustawić w ceedzie z automatu? Czy to taki skrót myślowy - czyli sam zerujesz po tankowaniu?

marceed napisał(a):Ja ustawiłem sobie w komputerze pokładowym zerowanie po każdym tankowaniu.....
:pałka :ha ;)
Obrazek

AUTOR WĄTKU
Cichy_83
 

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

04 lis 2013 08:05

Heheh dzięki dzięki :) Znalazłem już u siebie :) 2 miesiące już ceedem jeżdżę i ciągle mnie ten wózek zaskakuje :lol:

AUTOR WĄTKU
Lesny
 

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

04 lis 2013 20:27

Witam! Dzisiaj na trasie Żagań-Poznań-Żagań 3 dorosłe osoby z bagażami, wyszło mi 400 km, tankowaniem rano i na powrocie na tej samej stacji. Weszło 25.06 litra więc spaliłem 6,26/100km. Komputer pokazał 5,8. Pozdrawiam :D

AUTOR WĄTKU
Cichy_83
 

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

05 lis 2013 22:13

No 5,8 w benzynce to chyba rekordowe spalanie - nawet jak na trasę :) Pogratulować lekkiej stopy :good

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

05 lis 2013 22:36

Ja wracałem z Kętrzyna do Olsztyna w ostatnią sobotę i spalanie zeszło mi do 5,7l, ale jazda emerycka - ciemno i w deszczu.
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

AUTOR WĄTKU
Cichy_83
 

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

06 lis 2013 06:24

No ja tak jeszcze chyba nie umiem :lol: Minimum jakie mi się udało wyjeździć w trasie to 6.4 - ale przynajmniej wiem, że da się zejść niżej i jest okazja do ćwiczeń :mrgreen:

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

06 lis 2013 07:50

Zejść można, ale nie ma frajdy z jazdy żadnej.
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

AUTOR WĄTKU
Cichy_83
 

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

06 lis 2013 07:57

No fakt po emerycku to frajdy zero. Tyle, że z drugiej strony to nie wiem czy może 2-3 razy przekroczyłem 5 tyś na obrotomierzu. Chyba nieźle dobrany ten motor 1.6 do ceeda bo kręcić go wysoko chyba nie potrzeba, a autko sprytnie przyspiesza. W civicu 1.6 po przekroczeniu 3 tyś zaczynała się zabawa i to było odczuwalne. Tu jest jakby bardziej spokojnie i chyba stąd niższe spalanie.

AUTOR WĄTKU
max_krk
 

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

08 lis 2013 10:21

Istotnie tutaj zabawy z kręceniem nie jest aż tyle jak w hondzie - też inna budowa silnika, w GDI jest bezpośredni wtrysk do komory spalania (jak w dieslu) a w honda stosuje wtrysk do kolektora dolotowego. KIA chwali się że GDI to takie połączenie najlepszych właściwości diesla i benzyny... natomiast z moich obserwacji wynika że GDI jest super na trasę - spalanie ok 6l, duża elastyczność nawet powyżej 130 km/h. natomiast miasto już okolice 9. Gdybym jeździł gównie po mieście wolałbym 1.4 MPI, spali mniej i jest bardziej elastyczny, tańszy też w naprawie i zakupie.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Koszt utrzymania

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl