ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

16 sie 2010 16:06

Olsztyn-świnoujście (4 osoby, zapakowany na full ok. 540km), Świnoujscie-Stralsund i Stralsund-Świnoujście (4 osoby zapakowany na full - szczególnie wracając :D ok. 250 km), Świnoujście- Olsztyn (zapakowany na full, 4 osoby - ok. 550 km) - jazda "normalna" - średnia prędkość ok. 60 km/h, średnie spalanie 6,2l/100 km
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

AUTOR WĄTKU
rysiek
 

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

31 sie 2010 17:34

Trasa Łódź - Tomaszów Mazowiecki - Warszawa (w 2 strony, powrót w nocy) według kompa średnie spalanie 5,1 4dorosłe osoby znikome ilosci bagaży, prędkosć na trasie maks 120 130 km/h, + spory korek w Jankach zaliczony. Generalnie bardzo pozytywnie.

AUTOR WĄTKU
JarquezWar
 

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

31 sie 2010 19:09

Szanowni koledzy!!!
Czy Wy podajecie spalanie na 50 czy 75km??? :(
Pytam się ponieważ w te wakacje przekręciłem 5000km /Polska - Włochy -Francja -Polska/. Na pokładzie 3 osoby i pełny bagażnik w 1,6 DOHC SW FL -X 2009 wersja C+, i srednie spalanie /cały czas klima manual na "3"/przy prędkościach autostradowych 130-150km/h wyniosło ok. 7.8 -8.5 l/100km. I tak się zastanawiam jak Wy to robicie,że Wam pali po" 5-tce" a mnie ok 8l. Auta takie same ,a jeżdżę 22 lata -czyli tez nie nowicjusz . Czy może te 5l to ściema aby się dowartościować??
Bo sam już nie wiem gdzie leży pies pogrzebany.??
Pozdrawiam!!

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

31 sie 2010 19:30

Silnik jak w podpisie, komputer zresetowny przed wyjazdem.
Trasa Polska - Bułgaria - Polska, czyli około 4 000
średnie spalanie 5,8
średnia prędkość 65

Nie jest źle. :)
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

AUTOR WĄTKU
Artemenes
 

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

31 sie 2010 20:11

Wg mnie niektórzy koledzy błędnie interpretują ( odczytują ) wskazania posługując się danymi z komputera sam.
Jedyne miarodajna informacja to tzw. tankowanie pod korek ( lub pierwsze odbicie ) ... trasa ... ponowne tankowanie.
Wtedy tylko ilość paliwa / przejechane km ... x100 i wynik gotowy. Każda inna prezentacja tu wyniku to " ściema "... sorry koledzy, ale tak uważam, zwłaszcza gdy czytam jak podajecie Wasze wyniki poniżej fabrycznych , które jak wiemy sa obliczane wg. specjalnej procedury.
Mój tegoroczny urlop ... Katowice - Dziwnów - Katowice ( trochę km. po wybrzeżu - ok. 200 ). Trasa z Katowic do Kołbaskowa przez Niemcy ( w obie strony ) .. 2 osoby, normalnie obciążony urlopowym bagażem , okresowo praca klimy ... średnia prędkość na autostradach PL+D ok. 140 km.
Wynik zużycia paliwa ... tankowanie <> tankowanie 7,65 l / 100 km .. nie wiem czy to dużo czy mało, ale uważam to za wynik przyzwoity. Oczywiście można jechać jak w wyścigu " na kropelce ", ale nie na urlop i w przyzwoitych warunkach drogowych.
Jeżeli chodzi o zużycie w mieście to niestety pomimo starań ( markowe stacje benzynowe , odpowiednia jazda ) uważam, że mój samochód spala za dużo ... szacuję to na +0,5 l ... no cóż, widocznie TTTM ( mój samochód ) :D

a to zamieszczam jako ciekawostkę, może przydatną: :)
http://www.samochody.mojeauto.pl/kia/zu ... e%27d.html

AUTOR WĄTKU
Borys
 

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

31 sie 2010 21:15

Ahoj!
Nawet nie patrzę na komputer. Tankuję do pierwszego odbicia, zazwyczaj 45-46 litrów.
Do zapalenia się rezerwy robię od 450 kilometrów (wyłącznie po mieście) przez ok. 500-520 - cykl mieszany, po 580 - sama trasa.
Borys

AUTOR WĄTKU
Franky
 

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

01 wrz 2010 08:48

JarquezWar napisał(a):Szanowni koledzy!!!
Czy Wy podajecie spalanie na 50 czy 75km??? :(
Pytam się ponieważ w te wakacje przekręciłem 5000km /Polska - Włochy -Francja -Polska/. Na pokładzie 3 osoby i pełny bagażnik w 1,6 DOHC SW FL -X 2009 wersja C+, i srednie spalanie /cały czas klima manual na "3"/przy prędkościach autostradowych 130-150km/h wyniosło ok. 7.8 -8.5 l/100km. I tak się zastanawiam jak Wy to robicie,że Wam pali po" 5-tce" a mnie ok 8l. Auta takie same ,a jeżdżę 22 lata -czyli tez nie nowicjusz . Czy może te 5l to ściema aby się dowartościować??
Bo sam już nie wiem gdzie leży pies pogrzebany.??
Pozdrawiam!!


wszystko zależy od wielu czynników, te "5" tki dotyczą głównie silnika CRDI 1.6 i tak faktycznie jest bo sam mam (miałem/będę miał) właśnie taki silnik, najlepszym sposobem jest po prostu dopasowanie się do silnika w opcji "INSTANT" (spalanie czasie) - przy prędkości 150 km/h CRDI też łyknie koło 7-8, ale już przy 120-130 - 5-6 L/100 km. Nawet niewielkie wzniesienia powodują znaczny wzrost zużycia paliwa, lepiej nieco dogazować i podjechać na "lekkim" gazie niż dusić ...

A może jeżdzisz dobrze, ale coś jest z softem nie tak, bo takie sytuacje też miały miejsce - najlepiej podjechać do ASO i sprawdzić

No i zostają sprawdzone rady forumowiczów polegające na manualnym sprawdzeniu spalania po np. 3 tankowaniach do rezerwy ...

AUTOR WĄTKU
Franky
 

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

01 wrz 2010 08:52

stj napisał(a):Silnik jak w podpisie, komputer zresetowny przed wyjazdem.
Trasa Polska - Bułgaria - Polska, czyli około 4 000
średnie spalanie 5,8
średnia prędkość 65

Nie jest źle. :)


Ecodriving ?
btw: rozumiem naprawionym autkiem już ?

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

01 wrz 2010 10:03

Franky napisał(a):Ecodriving ?


Nie jestem zwolennikiem ecodrivingu, nie lubię słuchać męki silnika na niskich obrotach.
Prawie zawsze w okolicach max. momentu obrotowego no i płynna jazda z przewidywaniem sytuacji na drodze.

Franky napisał(a):btw: rozumiem naprawionym autkiem już ?

Jeszcze nie naprawione, jechałem takim pokancerowanym. :(
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

Avatar użytkownika
karolsz
Dyrektor
 
Posty: 608
Dołączył(a): 15 cze 2010 09:12
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1.4 Pb 100KM
2018, Buisness Line

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

01 wrz 2010 10:23

JarquezWar napisał(a):Czy Wy podajecie spalanie na 50 czy 75km???

Mój rekord to średnie spalanie 3.9 l/100km osiągnięte na trasie długości około 40km. Wynik kilkakrotnie powtórzony na tej samej trasie, a w przeciwnym kierunku około 4.1.
Trasa na której taki wynik osiągam (Kraków [Prądnik Czerwony] - Gołcza) charakteryzuje się tym, że jest stosunkowo mała ilość wzniesień, szczególnie od momentu zjechania z góry michałowskiej. Dodatkowo trasa jest wąska, więc nie jadę szybciej niż 70-80km/h.

Generalnie średnie spalanie mam około 6l/100km, z czego 80% miasto. Dojazd do pracy mam akurat w miarę płynny, ale na tyle krótki, że silnik nie zdąży mi się dobrze nagrzać (a w zasadzie zdąży tylko, że wtedy właśnie wysiadam).

Tak jak pisałem wcześniej, wskazania komputera weryfikowałem analitycznie i błąd wyszedł w granicach +-0,05l/100km, czyli związany z precyzją wyświetlania spalania na wskaźniku.
Kraków,
czerwony pro_cee'd 1.6 CRDi Optimum FL, 2009
biała kia cee'd SW 1.6 CRDi 136KM GT Line, 2016
biała kia ceed 1.4 MPI 100KM Buisness Line, 2019

AUTOR WĄTKU
bob
 

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

01 wrz 2010 10:35

Artemenes napisał(a):Wg mnie niektórzy koledzy błędnie interpretują ( odczytują ) wskazania posługując się danymi z komputera sam.Jedyne miarodajna informacja to tzw. tankowanie pod korek ( lub pierwsze odbicie )

Oczywiście, że wskazania komputera są tylko przybliżone, ale tankowanie pod korek lub do odbicia również nie jest pozbawione błędu... u mnie wychodzi, że komputer zawyża średnio o 0,3-0,5l/100km :)

Avatar użytkownika
N_Jay
Dyrektor
 
Posty: 701
Dołączył(a): 28 cze 2008 02:29
Lokalizacja: W-M
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 126KM
2010

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

01 wrz 2010 12:08

U mnie ostatnio na trasie z Przemyśla do Ostródy, z przejazdem m.in. przez Lublin i Warszawę, przy max. prędkościach ok. 110 - 120 km/h, tam gdzie to było możliwe, średnie spalanie wyszło 6,4 l/100 km.

Franky, a co z twoim samochodem przygniecionym przez zwalone drzewo?
Ceed HB 1.6 Opti + ESP, po FL - od 04/2010
Ceed HB 1.4 OptiPlus, So-Red - do 04/2010

AUTOR WĄTKU
Franky
 

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

01 wrz 2010 14:40

N_Jay napisał(a):Franky, a co z twoim samochodem przygniecionym przez zwalone drzewo?


cały czas niestety muszę czekać ..., jak znajdę trochę czasu to opiszę całość / w nowym temacie

AUTOR WĄTKU
Wojtek L.
 

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

01 wrz 2010 19:24

Trasa Olsztyn - Jelenia Góra - Olsztyn + objazd okolic (Szklarska, Kowary, Karpacz, Zamek Książ i Zamek Czocha) razem 1850 km - spalanie średnie 6,2L/100km.
Jestem miło zaskoczony, bo myślałem, że będzie więcej.
Ale mam również nie miłą niespodziankę ;-(( pękła szyba czołowa, jutro wymiana i ocena czy to wada. Ja osobiście nie zauważyłem żadnych uderzeń na szybie.

AUTOR WĄTKU
wujekcybul
 

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

06 wrz 2010 13:15

JarquezWar napisał(a):Szanowni koledzy!!!
Czy Wy podajecie spalanie na 50 czy 75km??? :(
Pytam się ponieważ w te wakacje przekręciłem 5000km /Polska - Włochy -Francja -Polska/. Na pokładzie 3 osoby i pełny bagażnik w 1,6 DOHC SW FL -X 2009 wersja C+, i srednie spalanie /cały czas klima manual na "3"/przy prędkościach autostradowych 130-150km/h wyniosło ok. 7.8 -8.5 l/100km. I tak się zastanawiam jak Wy to robicie,że Wam pali po" 5-tce" a mnie ok 8l. Auta takie same ,a jeżdżę 22 lata -czyli tez nie nowicjusz . Czy może te 5l to ściema aby się dowartościować??
Bo sam już nie wiem gdzie leży pies pogrzebany.??
Pozdrawiam!!


Trzeba jechac naprawde powoli zeby takie spalanie bylo. W 1.6CRDI zeby spalic 5l nie przekraczam 90. Przy normalnej jezdzie za miastem 6,5 - miejscami do 160 w miescie w korkach 7-7,5.

AUTOR WĄTKU
bob
 

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

06 wrz 2010 21:09

wujekcybul napisał(a):W 1.6CRDI zeby spalic 5l nie przekraczam 90. Przy normalnej jezdzie za miastem 6,5 - miejscami do 160 w miescie w korkach 7-7,5.

I to się zgadza, mój przynajmniej tak pali. Teraz przy jeździe z Jeleniej do Szczecina przez Berlin - wg komputera spalanie 6,8 (prędkości na niemieckich autostradach min. 160 max 190 - wg wskazań GPSa)

AUTOR WĄTKU
lewadzki
 

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

12 wrz 2010 11:03

5.8 trasa ok 130 na godzinke i trochę miasta

AUTOR WĄTKU
krzysiek.kpk
 

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

16 wrz 2010 16:56

Mi średnio pali jakieś 7,5 litra,
ale wczoraj postanowiłem sprawdzić jaką najmniejszą ilością prosiaczek się zadowoli i udało mi się uzyskać średnią 5.3 litra na trasie Wawa-Bydgoszcz-Wawa,
prędkości w okolicach 90-120,
Pozdrawiam
KPK

AUTOR WĄTKU
mjrPit
 

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

18 wrz 2010 22:34

Artemenes napisał(a):a to zamieszczam jako ciekawostkę, może przydatną:
http://www.samochody.mojeauto.pl/kia/zu ... e%27d.html
muszę przyznać, że podane na tej stronie wartości spalania są zgodne z moimi obserwacjami przy normalnej jeździe (Kia cee'd, kombi, Sporty Wagon 2007-, benzynowy, 122KM Miasto: 8.5 | W trasie: 6.5) dodam że autostrada 140-160 km/h: 7,6-7,8 l/100km
JarquezWar napisał(a):I tak się zastanawiam jak Wy to robicie,że Wam pali po" 5-tce" a mnie ok 8l. Auta takie same ,a jeżdżę 22 lata -czyli tez nie nowicjusz . Czy może te 5l to ściema aby się dowartościować??
Bo sam już nie wiem gdzie leży pies pogrzebany.??
Pozdrawiam!!
5-tka to może przesada, choć raz na odcinku 65 km osiągnąłem wynik 5,2, ale to było toczenie się w korku całą drogę 70 km/h. Są sposoby na obniżenie spalania:
- dynamiczne przyśpieszanie do żądanej prędkości i jak najszybsze wrzucenie najwyższego biegu,
- jak najwięcej spowalniania poprzez hamowanie silnikiem
- znajomość trasy (omijanie korków, dużej ilości świateł itp)
dla przykładu podam że w ost. tygodniu ścigam się z żoną komu auto mniej spali i stosując powyższe zasady wyszło mi ze 112 km po Wrocławiu spalanie 6,8 (rano miałem 6,6 ale utknąłem w korku,którego się nie spodziewałem i cóż, zaraz podskoczyło) :)

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

19 wrz 2010 21:34

Trasa Poznań - Koszelówka - Poznań
Zatankowane na Orlenie ON Verva.

Przejechane 464,4 km
Średnia prędkość 67 km/h
Spalanie 4,7 l/100 km

Ok. 90 km to autostrada, reszta to drogi lokalne. Prędkość max. 140 km/h

Satysfakcji z jazdy raczej nie miałem. Stosowałem się w 99% do przepisów drogowych.
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Koszt utrzymania

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl