ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
tYrYs
 

09 wrz 2008 22:11

miasto - kilkaset metrow w korku cos ok. 22 l/100 km, cale szczescie, ze nie mieszkam w scislym centrum i jest szansa obnizenia sredniej - zwykle ok. 6,8/100 na 15 km trasie dom-praca pokonywanej ze srednia predkoscia 17-18 km/h ;/
na innej mojej regularnej trasie - 38 km, z ktorych ok. 16 przez miasto - 4,8/100, sr predkosc 40-45 km/h

Avatar użytkownika
arturo
Kierownik
 
Posty: 545
Dołączył(a): 09 lip 2008 09:57
Lokalizacja: Kaźmierz
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 100KM
2020, m classic

10 wrz 2008 06:57

Silnik 1.4, 800 km przebiegu, 50% trasy i 50% miasta srednio 6,9/100

AUTOR WĄTKU
MM
 

10 wrz 2008 11:09

1,6 115 CRDI : Miasto komp. 6,0 l - rzeczywiste 6,15 l - średnia prędkość 44 km/h
trasa (1500 km -Polska bez autostrad) - komp 5 l - rzeczywiste 5,03 l

Paliwo Neste

AUTOR WĄTKU
w_wilk
 

10 wrz 2008 13:39

Przejechałem około 1800 km (i30 1.6 benzyna). Nie jeżdżę bardzo szybko (ten okres mam już za sobą) ale dość dynamicznie wykorzystując dwadzieścia kilka lat doświadczeń. Spalanie w tej sytuacji zależy głównie od sytuacji na drodze. Jadąc na mazury w pierwszym tygodniu września (niedziela, dwie osoby plus pies i bagaż) spaliłem 6.1 litra, a wracając w sobotę późnym wieczorem 6.0. W takich warunkach nie używając klimy i i jadąc trochę mniej dynamicznie można spokojnie zejść ze spalaniem poniżej sześciu litrów. Latem przy braku korków w Warszawie wystarczało 7.5 litra, obecnie spalanie wzrosło ale mieści się w 8.5 (mniej klimy). Zobaczymy co będzie w okresie zimowym.
Pozdrawiam wszystkich

AUTOR WĄTKU
kropka
 

10 wrz 2008 14:58

Przejechałam 1000 km, głownie trasa, jednak przejazd przez zakorkowany Wrocław na pewno zwiększył spalanie :) średnio wyszło 7,1.

AUTOR WĄTKU
k0nrad
 

11 wrz 2008 20:53

1,6 benzyniak, 2300km przebiegu, średnie spalanie od początku 7,2l, miasto 8-9l, trasa 6-6,5, jazda dynamiczna

pozdrawiam

Avatar użytkownika
cisco
Dyrektor
 
Posty: 616
Dołączył(a): 14 paź 2007 19:55
Lokalizacja: okolice Wawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, Business Line

11 wrz 2008 21:46

ostanio zrobilem pomiar spalania wg komp i weglug obliczen rzeczywistych.
spalanie wg komp 7,7
a według obliczen 7,83
takze uwazam ze mozna bazowac na wskazaniach komputerka :D
pozdrawiam
CEED SW 1,6 Crdi 7DCT 2016 Business Line - Black Pearl :yah:

AUTOR WĄTKU
cgaweda
 

12 wrz 2008 17:15

ostatnio na trasie warszawa -krynica m. / 4 os. plus bagaże / jazda z pręd.ok.100-120km/h . średnia pręd. 70km/h . spalił i tu ciekawostka wg. kompa 5.4l , w pomiaru tankowanie do pełna na tej samej stacji 5.05l ,
czy zdarzyło wam się że komputer wskazywał większe spalanie niż w rzeczywistości .

AUTOR WĄTKU
dankat
 

12 wrz 2008 18:37

cgaweda napisał(a):ostatnio na trasie warszawa -krynica m. / 4 os. plus bagaże / jazda z pręd.ok.100-120km/h . średnia pręd. 70km/h . spalił i tu ciekawostka wg. kompa 5.4l , w pomiaru tankowanie do pełna na tej samej stacji 5.05l ,
czy zdarzyło wam się że komputer wskazywał większe spalanie niż w rzeczywistości .


A jak Ci to wyszło, iż komputer ma inną liczbę niż Ty. Czy wiesz ile było paliwa przed zatankowaniem, ile było paliwa po drugim tankowaniu (zakładam, że wiesz ile wlałeś i to jest jedyna wartość którą znasz). Komputer pewnie ma jakieś przekłamanie, ale to nic. I najważniejsze – jaką średnią podaje komputer. Zauważ jak szybko rośnie średnia jak po długiej trasie wjeżdżasz do dużego miasta. Według mnie średnią można liczyć, ale ja przyjąłbym odległości do obliczeń dopiero od 10.000 km. To już kolejny bezsensowny post w tej sprawie. Apeluje o trochę pomyślunku. clapping

john78
Koordynator Regionalny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 10 sie 2008 13:08
Lokalizacja: podkarpacie
Grupa: GOP- Górny Śląsk

13 wrz 2008 13:33

CEED SW 1.6 DOHC przejechane 900km średnia 7.2l/100 6o% trasa 40% miasto.
uyyuyu

AUTOR WĄTKU
cgaweda
 

16 wrz 2008 11:25

dane które podałem dotyczą tylko i wyłacznie trasy od wawa- krynica m. do krynica m. - wawa . , czyli od tankowania w warszawie przed wyjazdem do tankowania po powrocie . komp zerowany przed startem i porównanie z moimi wyliczeniami .

AUTOR WĄTKU
krisder
 

16 wrz 2008 19:00

Czytając niektóre posty można nabawić się kompleksów. Mając jednak w pamięci dawne lata a w szczególności wyjazdy wakacyjne moim FSO 1500 ME, to można uwierzyć w różne cuda. Tylko że wyjeżdżało się specjalnie w nocy, wzrok był jakiś ostrzejszy. Nie było Reali itp. i co za tym idzie pseudo ksenonów, mniej pogiętych aut bez możliwości ustawienia świateł. W nocy w ogóle było mało aut. Wszelkie dobra podróżowały koleją a TIR był rzadkością nawet za dnia. W takich warunkach znany z "oszczędności" duży FIAT spalił mi 7.5l/100. załadowany tak, że na Grunwaldzkim we Wrocławiu widziałem w lusterku iskry po uderzeniach o piękny wrocławski bruk. Zakrawało to na cud, kiedy w codziennym użytkowaniu ledwo mieścił się w 12l/10.
Kiedy czytam że 1.6 benz. pali w mieście 8.5 to jestem zawiedziony swoim Ceed'em. Jeżdżę codziennie do pracy i spod domu po przejechaniu 300-400m wyjeżdżam na dwupasmówkę i i po 7km jestem na miejscu. Jest więc to praktycznie 100% trasa a na komputerze 8.7. Choć wariackie lata mam już za sobą to przyznaję, że jadę w tak zwanym owczym pędzie za innymi z prędkością 120-130km/h praktycznie na zimnym silniku. Tym tylko tłumaczę swoje mizerne wyniki w rywalizacji na najmniejsze spalanie. O tym, że możliwości są przekonałem się w czasie wakacji. Wiadomo roczna dzidzia w foteliku i reszta rodziny wymusza na głowie rodziny inny styl jazdy i spalanie na dystansie 1000 km wyniosło 6.4. Nie wiem jednak jak można zejść ze spalaniem poniżej 6litrów. Może w nocy solo nie załadowanym autem? :(

AUTOR WĄTKU
cgaweda
 

20 wrz 2008 15:12

tylko warszawa korki śr.prędkośc 25km/h spalanie 6l

AUTOR WĄTKU
adam08
 

27 wrz 2008 05:29

Przez ostatnie 2,5 tys km nie resetowałem kompa aby sprawdzić i:
-jazda 30% miasto(głównie Wawa), 20% mniejsze po Piasecznie i okolicach (czyli nie miasto ale i nie to samo co trasa), 50% trasa,
- jeździłem różnie raz emerycko innym razem ostro

średnie spalanie z kompa 7,5l.

P.S. wczoraj po tankowaniu i resecie wskazań przejechałem trasę Piaseczno-Legionowo- Konstancin w godzinach 16:30-19 czyli ogólnie dużo korków( Puławska, Most Gdański i in.). Jechałem średnim tempem(gdzie się dało) anie szybko ale też nie wolno- komputer wskazał 7,7 l średnio. Jestem ppozytywnie zaskoczony bo na tej trasie nie spodziewałem się spalania mniejszego niż 8 l.

AUTOR WĄTKU
moon
 

27 wrz 2008 07:58

Kiedy czytam ¿e 1.6 benz. pali w mieœcie 8.5 to jestem zawiedziony swoim Ceed'em. Je¿d¿ê codziennie do pracy i z pod domu po przejechaniu 300-400m wyje¿d¿am na dwupasmówkê i i po 7km jestem na miejscu. Jest wiêc to praktycznie 100% trasa a na komputerze 8.7.


Bo najszybsze sa Yarisy, CC, Uno i Astry Classick I 1.4. A najoszczedniejsze Omegi 3.0 na gazie. Szczegolnie na zepsutym gazie.

Ja mialam/mam okazje jezdzic czesto 1.4 po miescie i bylabym zadowolona z wyniku 8.7. Mnie nie zeszlo srednie spalanie w jezdzie miejskiej/prawie miejskiej ponizej 9.8.
Z drugiej strony przyznam, ze gdybym sie uparala i chciala walnac fotke komputera to zeszlabym i do 5. Tylko to bylby fetyszyzm. No i do czego wtedy przeplacac za 109 koni jezeli uzywa sie 30...

AUTOR WĄTKU
adam08
 

27 wrz 2008 09:16

moon ale piszesz o spalaniu podawanym przez kompa czy o własnych obliczeniach?

AUTOR WĄTKU
moon
 

27 wrz 2008 12:10

adam08 napisał(a):moon ale piszesz o spalaniu podawanym przez kompa czy o własnych obliczeniach?


W ceedzie są kompy. Nawet jeżeli mają delikatne przekłamania to nie widzę sensu takich obliczeń [tym bardziej, że aby były dokładne trzeba chyba stanąć na drodze bez wahy zupełnie].
Liczyłeś czy licznik kilometrów nie przekłamuje aby? Bo w sumie też może przekłamywać, a są takie urządzenia miernicze teraz co geodeci używaja, że hej. Może warto sprawdzić, a nóż widelec robi na KIA w bambuko i wtedy wszelkie obliczenia tracą sens:)

AUTOR WĄTKU
adam08
 

27 wrz 2008 12:52

Ja osobiście też używam tylko kompa(dlatego kupiłem samochód z koputeram pokładowym)
Pytałem o to ponieważ moim zdaniem Twój 1,4 pali zdecydowanie za dużo nawet jak na jazdę po mieście. Albo masz naprawdę ciężką(za ciężką) nogę albo zmień stację benzynową lub odwiedź jakieś ASO bo 10 litrów na 100 to wynik godny raczej 2,0. :!:

AUTOR WĄTKU
wik
 

28 wrz 2008 06:47

<span>moon</span> napisał(a):są takie urządzenia miernicze teraz co geodeci używaja, że hej.

Niecoś wiem na ten temat - tu metody geodezyjne nie przydadzą się. Lepiej skorzystać z GPS-u, jeśli chce się pomierzyć dystans.
A do średniej z obliczeń, nie z kompa, proponuję wziąć ilość wachy na przykład z pięciu tankowań JEDNOCZEŚNIE! Dystans również z 5 tankowań z sumować, wtedy będzie się blisko prawdy.

kotin
Asystent Kierownika
 
Posty: 314
Dołączył(a): 31 paź 2008 11:17
Lokalizacja: Tczew
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, optimum

31 paź 2008 19:20

Pierwsze 2200km według komputerka 6,7 l/100km. Zrobione głównie po Tczewie, Trójmiaście i obwodnicy + skraweczek autostrady i trochę innych dróg poza miastem. Liczenie między pierwszymi tankowaniami pokazało tyle samo co komputer, więc nie liczę od tankowania do tankowania, z jednym wyjątkiem - trasa 360 km "normalnymi" drogami poza miastem wykazała 5,6. Komputer pokazuje średnią prędkość z całego dystansu 43 km/h.
Ostatnio edytowano 03 lis 2008 14:56 przez kotin, łącznie edytowano 1 raz

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Koszt utrzymania

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl