ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

18 cze 2008 07:31

darecky napisał(a):Polecam lekturę o ecodrive z forum clapping...

Tak sie zastanawiam na tym eko...
W sumie mozna nie pic, tylko po co? ;)

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

18 cze 2008 07:46

Całe spalanie to pojecie wzgledne ten sam zamochód w zależności od kierocy moze mieć spalanie różne nawet o kilka litrów, wchodzi w to wiele czynników np czy ktoś hamuje silnikiem na jakie obroty wkreca samochód itp itd jeżeli chodzi o ecodriving to jest ok mozna tak jeździć i nie niszczy to silnika jedmakze przy takiej jeżdzie nie można przyśpieszać (nawet sie nie da ) bo wtedy zadusza sie silnik. Ale co prawda utrzymujac stała predkość przy niskich obrotach spala duzo mniej i silnik sie nie niszczy :)

AUTOR WĄTKU
zibifire
 

18 cze 2008 08:49

No to i ja sie podczepię
miasto - ca 9 L - jestem świeżo po dieslu i jeczcze nie przestawiłem sie na poźniejszą zmianę biegów,
trasa - ca 7,5 L - ale sunę załadowany po dach (rowerki, teletubisie, piłki, miecze, wózeczki i inne Pony), sądzę że grubo poniżej 7 L sie da....
ZF

Avatar użytkownika
linsky
Kierownik zmiany
 
Posty: 177
Dołączył(a): 04 cze 2008 08:23
Lokalizacja: Małkinia Górna

19 cze 2008 13:00

U mnie:
Trasa 5.6 - 5.9
Miasto 8,5 - 9
Srednie według kompa 7.2
ale głównie jeżdżę w mieście
Żyj i pozwól żyć innym!!!

Avatar użytkownika
cisco
Dyrektor
 
Posty: 616
Dołączył(a): 14 paź 2007 19:55
Lokalizacja: okolice Wawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, Business Line

19 cze 2008 14:16

<span>linsky</span> napisał(a):Trasa 5.6 - 5.9

no ale predkosc to chyba max 110 :wink:
CEED SW 1,6 Crdi 7DCT 2016 Business Line - Black Pearl :yah:

AUTOR WĄTKU
AndyCzarny
 

19 cze 2008 14:26

cisco napisał(a):
<span>linsky</span> napisał(a):Trasa 5.6 - 5.9

no ale predkosc to chyba max 110 :wink:


i bez większego obciążenia :)
mnie na trasie udało się uzyskać wynik 6,2 ( 4 osoby+ bagaż) predkość max 130km/h

Avatar użytkownika
cisco
Dyrektor
 
Posty: 616
Dołączył(a): 14 paź 2007 19:55
Lokalizacja: okolice Wawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, Business Line

19 cze 2008 14:43

<span>AndyCzarny</span> napisał(a):i bez większego obciążenia
mnie na trasie udało się uzyskać wynik 6,2 ( 4 osoby+ bagaż) predkość max 130km/h

no wlasnie dokladnie tak :D
ja uzyskalem 6,8 ale przyznam ze nie jechalem na spacer :wink:
CEED SW 1,6 Crdi 7DCT 2016 Business Line - Black Pearl :yah:

AUTOR WĄTKU
amor
 

22 cze 2008 08:43

trasa 6.8 prędkości do 140 ( z klimą) miasto ja mieszczę się w 9 ale żonce pali 9.5 (też z klimą). Przejechane 3000 z tego 40% trasa średnia z kompa 8.3

AUTOR WĄTKU
potok
 

22 cze 2008 14:58

Kolejne tankowanie:
- m. Sosnowiec, Statoil, odcinki 5-10 km, po 500 km wyszło 7,7 l
- trasa Kraków i spowrotem przez Olkusz, Neste, na 150 km 5,9 l
W obu przypadkach nie było eco-drivingu, w mieście są to krótkie odcinki, silnik ledwo się zagrzewa, na trasie dwupasmowej z przebudowami raz bywa 60 km/h w kolumnie, raz 190 na prostych :)
Neste miało dzisiaj ON o 0,35 pln tańszy niż Orlen i Statoil, pytanie tylko czy zasiarczony.

AUTOR WĄTKU
bns
 

22 cze 2008 15:12

maly przebieg, jakies 1,5tys km
wg komputera
miasto: 8,7 (kraków)
trasa, spokojna jazda: 5,8
trasa, co chwile redukcja do trojki, wyprzedzanie, momentami wysokie predkosci: 6,6
zawsze z klima, 1-2 osob w aucie.

AUTOR WĄTKU
Wojtas
 

22 cze 2008 15:35

Jak narazie tylko po mieście maksymalne spalanie z klimą 6,7l/100 - sprawdzone na kalkulatorze, jest nie zle a nawet bdb.

AUTOR WĄTKU
zibifire
 

23 cze 2008 08:31

To ja niewiem może mam inny samochód - zaraz zejdę na parking i sprawdzę markę 8-) , spalanie poniżej 6 beznyniakiem na trasie to chyba niewiarygodny wyczyn.
Ja jadę ca 140 KM/h (powyżej tej prędkości chałas jest uciążliwy), jak przystało trzymam wysokie obroty, coby dla bezpieczeństwa zawsze moc była wystarczająca.....kurde jak wy jeździcie :? , czy jakąś przyjemność z jazdy macie....tak tylko pytam bo was podziwiam...... :oops:
ZF

AUTOR WĄTKU
michalwaw
 

23 cze 2008 09:35

zibifire napisał(a):To ja niewiem może mam inny samochód - zaraz zejdę na parking i sprawdzę markę 8-) , spalanie poniżej 6 beznyniakiem na trasie to chyba niewiarygodny wyczyn.
Ja jadę ca 140 KM/h (powyżej tej prędkości chałas jest uciążliwy), jak przystało trzymam wysokie obroty, coby dla bezpieczeństwa zawsze moc była wystarczająca.....kurde jak wy jeździcie :? , czy jakąś przyjemność z jazdy macie....tak tylko pytam bo was podziwiam...... :oops:
ZF


Rozumiem, że te 140 to na autostradzie w DE, bo nie wiem czy wiesz, ale w PL na normalnych drogach mamy ograniczenie do 90 :) Przyjemność przyjemnością, ale przepisy przepisami i masz odp. dlaczego innym mniej pali :)

AUTOR WĄTKU
zibifire
 

23 cze 2008 10:41

michalwaw napisał(a):Rozumiem, że te 140 to na autostradzie w DE, bo nie wiem czy wiesz, ale w PL na normalnych drogach mamy ograniczenie do 90 :) Przyjemność przyjemnością, ale przepisy przepisami i masz odp. dlaczego innym mniej pali :)


alo alo gdzies tam na górze ktoś pisał, że jedzie max 130 i mu pali mało więc 140 bez przesady ciągle nie jadę, tak tylko nadmieniłem, że do takiej wielkości dociągam bo powyżej już marnie słychać własne myśli.....
poza tym bądźmy realistami nikt nie jeździ zgodnie z przepisami...trochę już sunę po Polsce i nigdzie nie widziałem, aby kierowcy jeździli 50 w mieście i na trasie która przebiega przez zabudowania i 90 na innych drogach…
Oczywiście ktoś może teraz napisać że ja bo mam dzieci itd., etc, itp. Ale niech pojedzie na wakacje i niech jedzie na przemian 90/50/90/50 i te 10 h nad morze po polskich drogach jedno-pasmowych bez poboczy, zamiast 4 h jak powinno być, to się przekona i przyzna że jak tylko jest chwila oddechu to wali do przodu aby czas pogonić….
Michale :D widzę żeś z dużego miasta to wiesz jak to jest…………. :wink:

AUTOR WĄTKU
michalwaw
 

23 cze 2008 11:02

zibifire napisał(a):
michalwaw napisał(a):Rozumiem, że te 140 to na autostradzie w DE, bo nie wiem czy wiesz, ale w PL na normalnych drogach mamy ograniczenie do 90 :) Przyjemność przyjemnością, ale przepisy przepisami i masz odp. dlaczego innym mniej pali :)


alo alo gdzies tam na górze ktoś pisał, że jedzie max 130 i mu pali mało więc 140 bez przesady ciągle nie jadę, tak tylko nadmieniłem, że do takiej wielkości dociągam bo powyżej już marnie słychać własne myśli.....
poza tym bądźmy realistami nikt nie jeździ zgodnie z przepisami...trochę już sunę po Polsce i nigdzie nie widziałem, aby kierowcy jeździli 50 w mieście i na trasie która przebiega przez zabudowania i 90 na innych drogach…
Oczywiście ktoś może teraz napisać że ja bo mam dzieci itd., etc, itp. Ale niech pojedzie na wakacje i niech jedzie na przemian 90/50/90/50 i te 10 h nad morze po polskich drogach jedno-pasmowych bez poboczy, zamiast 4 h jak powinno być, to się przekona i przyzna że jak tylko jest chwila oddechu to wali do przodu aby czas pogonić….
Michale :D widzę żeś z dużego miasta to wiesz jak to jest…………. :wink:


Wiem wiem ;-) Choć ostatnio robiłem eksperyment i nie przekraczałem 60 to tych którzy mnie wyprzedzali i zmieniali pasy jak szaleni, parę kilometrów dalej "dogoniłem" - morał z tego taki, nie zawsze większa prędkość = bycie wcześniej u celu :) Jednak w trasie jeżdżę do 110 (jak chcę dojechać szybciej to wyjeżdżam o odpowiedniej porze) na zwykłych drogach mimo, że auto pojedzie i 230. Jeśli jest pusto na drodze i ktoś mknie 140 czy 160 to nie przeszkadza mi to, jednak jak cwaniaczki spychają jadących z naprzeciwka na pobocze, czy wpychają się po wyprzedzaniu to krew mnie zalewa - oczywiście to się tyczy zwykłych dróg jedno jezdniowych z jednym pasem w każdym kierunku.

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

23 cze 2008 11:23

trasa Warszawa - Krakow, troche krecenia po Krakowie a potem powrot.
trasa nr 8 a potem A4. predkosci rozne. od spacerowych po bardzo autostradowe ;) wyszlo srednio 8.6 litra/100. to dobrze czy zle? ;)

AUTOR WĄTKU
filo
 

23 cze 2008 11:25

Cześć, mojim samochodem /SW 1.4Ex/ nalatalem okolo 1000 km z tego chyba 100 km autostrada inaczej I i II droga a przecietna byla 6.2 l/100km.Myśle, že na 5000 km na tacho, dobre. :)

AUTOR WĄTKU
zibifire
 

23 cze 2008 11:33

michalwaw napisał(a):jednak jak cwaniaczki spychają jadących z naprzeciwka na pobocze, czy wpychają się po wyprzedzaniu to krew mnie zalewa - oczywiście to się tyczy zwykłych dróg jedno jezdniowych z jednym pasem w każdym kierunku.


oooooooooo to o mnie w szczególności jak Robura prowadzę :wink:
pzdr ZibiFire

AUTOR WĄTKU
zibifire
 

23 cze 2008 11:35

Kubeusz napisał(a):trasa Warszawa - Krakow, troche krecenia po Krakowie a potem powrot.
trasa nr 8 a potem A4. predkosci rozne. od spacerowych po bardzo autostradowe ;) wyszlo srednio 8.6 litra/100. to dobrze czy zle? ;)


jak widac źle - jesteś pirat i wariat drogowy i u matki przełożonej na rozmowie będziesz :wink:
ZF

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

23 cze 2008 11:58

zibifire napisał(a):
Kubeusz napisał(a):trasa Warszawa - Krakow, troche krecenia po Krakowie a potem powrot.
trasa nr 8 a potem A4. predkosci rozne. od spacerowych po bardzo autostradowe ;) wyszlo srednio 8.6 litra/100. to dobrze czy zle? ;)


jak widac źle - jesteś pirat i wariat drogowy i u matki przełożonej na rozmowie będziesz :wink:
ZF


Wpadlem prawa noga w kaluze, skarpekta i but wziely i nasiakly woda, a przez to zdecydowanie przybraly na wadze. I tej wersji sie bede 3mal ;)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Koszt utrzymania

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl