Zawieszenie ceed-fabia

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
marcin88
 

Zawieszenie ceed-fabia

12 sty 2008 21:50

Witam

W zawiązku z częstymi opiniami że zawieszenie Ceed jest twarde, sztywne wręcz jak samochodu sportowego, mam pytanie:
Czy zawieszenie ceed jest twardsze do Skody Fabi? - Miał ktoś wcześniej skode?
Ja mam skode i dlamnie to zawieszenie jest twarde? Czego moge się spodziewać po Ceed?

Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
Zeli
 

12 sty 2008 22:10

IdÂź do salonu Kii i przejedÂź sie na jeÂździe prĂłbnej - bo ciĂŞÂżko jest opisaĂŚ odczucia

Jak ja byÂłem u znajomego w warsztacie i zrobiÂł mi w Cee'dzie badanie zawieszenia to mi powiedziaÂł Âże ch-ka zawieszenia jest sportowa.

WedÂług mnie wcale Cee'd nie jest jakoÂś mega twardy, aczkolwiek na Polskich drogach moÂże sie tak zdawaĂŚ - na drogach cywilizowanych krajĂłw nie odczĂłwaÂłem Âżadnej twardoÂści

FabiÂą nigdy nie jeÂździÂłem :wink:

AUTOR WĄTKU
surtoip
 

12 sty 2008 22:41

Ja tez uwazam ze zawieszenie ceeda jest twarde ale troche rowniez zalezy od opony. Na fabrycznych alusach 16 na prawde ciezko samochod w poslizg wprowadzic i jezdzi sie bardzo twardo

A na zimowkach 15 stalowych o wyzszym profilu jest juz troche bardziej mekko ale o komforcie resorowania na polskich drogach nie ma mowy:>

Ale plus tego jest taki ze wlasciwosci jezdne ma super i smiga na zakretach jak po szynach:)

AUTOR WĄTKU
szyszek
 

13 sty 2008 07:49

nie wiem jak z fabiÂą ale jeÂździÂłem troszkĂŞ felicjÂą i w cee'd jest bardziej twarde

AUTOR WĄTKU
AndrzejM
 

13 sty 2008 09:17

Co do Felici to potwierdzam,bujaÂłem siĂŞ 7 lat ,jest miĂŞksze zawieszenie niÂż w Ceed'e na temat Fabii -brak danych

AUTOR WĄTKU
misiek1
 

13 sty 2008 09:32

Ceed na pewno nie ma zawieszenia sportowego.To już bardziej sportowe ma Astra III,którą teraz użytkuję-jest duzo bardziej precyzyjna i ostra w prowadzeniu.Ceed ma po prostu trochę mało harmonijne i przede wszystkim głośne zawieszenie i tyle.

AUTOR WĄTKU
less
 

13 sty 2008 10:29

bardzo dużo zależy od opon czy 205/55R16 czy 195/65R15. Ja na przykład w poprzednim aucie jeździłem na 195/65R15 (lato 205/60R15), które lubiły się "wykładać" na zakrętach i to mimo że zawieszenie było dość trawde (Opel). Dlatego założeniem że muszę mieć koła z mniejszym "balonem" i dlatego mam Opti+ z oponami 205/55R16

AUTOR WĄTKU
wilam
 

13 sty 2008 14:18

JeÂździÂłem FabiÂą sedan 1,2 i muszĂŞ przyznaĂŚ, Âże cee'd ma trochĂŞ twardziejsze i nieco gÂłoÂśniejsze zawieszenie, ale jak piszÂą koledzy wyÂżej
<span>surtoip</span> napisał(a):smiga na zakretach jak po szynach:)

AUTOR WĄTKU
marcin88
 

13 sty 2008 15:17

Tak przypuszczałem że będzie trochę gorzej-szkoda. Raczej jeździmy po dziurach niz szybko po zakrętach.

AUTOR WĄTKU
szyszek
 

13 sty 2008 15:53

na dziury cee'da raczej nie polecam - ale jak was staĂŚ to kupcie sobie sportega z napĂŞdem na jednÂą oÂś - w sumie to wysoko zawieszone i bardzo miĂŞkie kombi - gwarancja taka sama jak na cee'da i cena za wersie 2WD caÂłkiem dopuszczalna

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

13 sty 2008 17:49

Poprzednio miałem fabię 1,4 16v przez 4 lata, ceed jest twardszy i ma głośniejsze zawieszenie.
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

AUTOR WĄTKU
arturko
 

13 sty 2008 17:59

W cee'dzie ko³a s¹ wiêksze ni¿ w fabii dla tego pokonywanie dziur odbywa siê bardziej komfortowo mimo tego, ¿ê jest twardsza. Moim zdaniem lepiej, je¿d¿ê te¿ felicj¹, która ma ko³a jak fabia.

AUTOR WĄTKU
less
 

13 sty 2008 21:10

arturko napisał(a): jeżdżę też felicją, która ma koła jak fabia.


Jesteś pewien z tymi kołami, bo z tego co pamiętam to Fabia ma w standarcie 185/60R14 i odpowiedniki, Fela 165/70R13 i odpowiedniki czyli trochę mniejsze

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Re Less

13 sty 2008 22:09

W fabii '03 miaÂłe wÂłaÂśnie 185/60 R14, ale to byÂła wersja comfort, a w zwykÂłych byÂły 175
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

AUTOR WĄTKU
misiek1
 

14 sty 2008 00:02

Moim zdaniem tutaj nie chodzi tylko o twardość.Astra jest sztywna,ale dziury pochłania bardzo szybko i co najważniejsze-cicho.Ale nie ma co dramatyzować.Ceedem jeździ się też wygodnie,tyle,że od konstrukcji wielowahaczowej oczekiwałem czegoś więcej.

AUTOR WĄTKU
ktp76
 

14 sty 2008 07:47

Ja mam fabie a teraz kupiłem ceeda i stwierdzam, że fabia ma lepiej zestrojone zawieszenie. Przede wszystkim jest cichsze i bardziej komfortowe (185 /14) i ja generalnie uważam, że fabia ma idealnie na polskie drogi zestrojone zawieszenie. Co do ceeda to zawieszenie jest twardsze sporo i niestety tłucze się(szczególnie tył). Natomiast w fabii nagminnie padają łączniki stabilizatora - zobaczymy jak będzie w ceedzie. Boję się o tylne zawieszenie wielowahaczowe - to może być słaby punkt na naszych drogach.

AUTOR WĄTKU
marcin88
 

14 sty 2008 10:47

Witam

Troszke przesadziłeś z tym że fabia ma zawieszenie na polskie drogi!
Mam fabie i dwa razy w roku wymina łączników stabilizatorów-nie wymieniam jak je zacznie słychać bo należało by je wymieniać co dwa miesiące. Raz w roku gumy na stabilizatorze - myśle że to zawiele na dobrzez dobrane zawiesszenie!!!!!!
Zawieszenie jak jest sprawne to jest ciche - to racja, a w związku że luzy na łącznikach wyrabiają się bardzo szybko- to juz nie jest tak cicho. Jeżeli chodzi o twardość to jak dlamnie jest twarde zabardzo.

Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
ktp76
 

14 sty 2008 11:09

Ja to przecież napisałem ( o łącznikach) - dobrze zestrojone co nie znaczy, że bezawaryjne. Dla mnie jest dobrze zestrojone czyli kompromis pomiędzy twardością a komfortem i przy tym ciche.
Jeśli chodzi o bezawaryjność to na polskie drogi tylko z prześwitem 4x4 z kołami jak w traktorze. Swoją drogą to widziałem już na ulicach meganki, które traciły koła razem z wahaczami na dziurach, z których fabia specjalnie nic sobie nie robiła więc chyba nie jest tak źle.

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

14 sty 2008 13:00

ktp76 napisał(a):Jeśli chodzi o bezawaryjność to na polskie drogi tylko z prześwitem 4x4 z kołami jak w traktorze.


Faktycznie w ojca Land Roverze Disco 3 nic sie nie dzieje z zawieszeniem od dwoch lat ;-), no ale tam gumy to 255/60 R18.

AUTOR WĄTKU
bob
 

14 sty 2008 13:26

JeŸdzi³em i skoda i cee'd-em... wra¿enia podobne- podobna twardoœÌ, natomiast skoda jest autem mniejszym, ma mniejsze ko³a i dziêki temu prowadzi siê trochê mniej pewnie od Cee'da.
Twierdzenie natomiast, Âże Cee'd ma zawieszenie bardzo twarde i prawie sportowe jest trochĂŞ na wyrost, uwaÂżam Âże jest optymalnie zestrojone :)

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl