Nie dziala spryskiwacz tylni

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
egregor
 

Nie dziala spryskiwacz tylni

07 sty 2008 12:00

Witam,
po ostatnich mrozach zauwazylem ze nie dziala mi spryskiwacz tylni (przy okazji, skad leci woda w tym spryskiwaczu? z gory czy podstawy wycieraczki?). Do wczoraj nie dzialal rowniez przod, ale najwyraziej odmarzl i jest ok.

Na podstawie wycieraczki zauwazylem taka plastikowa obejme (czy tulejke), ktora jest lekko zsunieta - nie dochodzi do karoserii. Moze schowal mi sie sam spryskiwacz i pryska pod spodem?

AUTOR WĄTKU
kris
 

07 sty 2008 12:05

a masz płyn czy zwykłą wodę :o

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

07 sty 2008 12:31

Spryskiwacz tylny jest po prawej stronie Trzeciego swiatła stopu. Czyli w Górnej krawedzi klapy bagażnika. po otwarciu klapy widać gumowe osłony. Jedna kryje rurki. Sprawdź co w nich zalega.

AUTOR WĄTKU
Wojtas
 

07 sty 2008 13:44

U mnie też nie działał ale się okazało że się przytkał solą drogową, wczoraj przed wyjazdem na narty umyłem szybę z tyłu bo nic już nie było widać a na sucho wycieraczki nie puszczałem, więc jak myłem szybę to właśnie przemyłem 3 światło stop i się okazało że spryskiwacz zaczął działąć :D , bo sól rozmokła i spłynęła :P . Może u ciebie jest to samo Egregor

Pozdr

AUTOR WĄTKU
egregor
 

07 sty 2008 14:16

Ok, czyli spryskiwacz to ta czarna kropka na dodatkowym swiatle stop? :) Ide sprawdzic :)

No niestety, przedmuchalem, przetkalem i nadal nie dziala.
Dodatkowo jak przekreca sie manetke na spryskiwacz tylni to wlacza mi sie rowniez przednia wycieraczka, tak ma byc?

AUTOR WĄTKU
gucio33
 

07 sty 2008 14:47

Na pewno nie :!: najlepiej udać się do serwisu i możesz się podzielić co było przyczyną .

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6537
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

07 sty 2008 21:51

Mi przednie psiukały ostatnio słabo i udałem się do ASO. Podłubali, wyregulowali dysze (czytaj: podgięli mocowania wkrętakiem) i wymienili płyn, bo jak się okazało Castrol zakupiony na BP przy -16 po prostu za mocno zgęstniał. Przy okazji z Zuciem1 zaliczyliśmy mini-zlocik :) No i jak na razie jest OK, ale może dlatego że teraz co najwyżej -3.
Egregor - jak właczasz tylny to ma działać tylny a nie przednia wycieraczka - cosik spartolone więc odwiedź ASO. A wstęopną diagnostykę czy to zatkany przewód możesz zrobić na przekręconym kluczyku ale ze zgaszonym silnikiem - jak włączysz spryskiwacz to powinno być słychac pompę. Słychać - zatkany przewód/dysza, nie słychać - większy problem.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
lalas
 

07 sty 2008 22:34

coraz więcej osób narzeka, na te spryskiwaczem kolejna wada więu dziecięcego się kłania :wink: , u mnie jak na razie wsio działa

AUTOR WĄTKU
egregor
 

08 sty 2008 08:01

Silniczka nie slychac przy uruchamianiu tylniego spryskiwacza, ale z tego co powiedzieli mi w ASO (w czw. mam wizyte) ze jest tylko jeden silniczek...

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6537
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

08 sty 2008 14:12

Zgadza się, jest jeden - z przodu, pompa tylko steruje zaworami na przód/tył. Jak nie słyszysz to znaczy że coś nie styka i pompa nie podaje płynu na tylny sprysk. Więc pozostaje Ci ASO.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
Forge
 

28 gru 2008 17:28

Problem pojawił się i w moim procku. Wczoraj wszystko było ok, a dzisiaj nie działa spryskiwacz szyby tylnej. Zawsze używam dobrego, markowego płynu, więc tą przyczynę mogę wyeliminować. No chyba, że jest zbyt gęsty...
Przednie spryskiwacze działają bez zarzutu.
Czy w procku spryskiwacz, to również czarny punkt po prawej stronie światła stop?

AUTOR WĄTKU
Ziemek
 

07 sty 2009 11:48

Pogmerałem w tylnym spryskiwaczu i zaczał działać. Lece dziś w trase 150km po pracy to sprawdze czy to tylko chwilowy objaw dobroci czy rzeczywiscie przyczyną przytkania tylnego spryskiwacza była sół.

AUTOR WĄTKU
bociek
 

07 sty 2009 16:26

U mnie też był problem tym z tyłu ale polanie płynem do spr. pomogło.

Jak się zatka tylni to z przodu leci.

AUTOR WĄTKU
Ziemek
 

08 sty 2009 08:54

W trasie się znowu zatkał :evil:

AUTOR WĄTKU
Wojtas
 

08 sty 2009 10:40

A u mnie już niedziała od 2 tygodni mimo tego ze auto stoi w nocy w garażu (temp.10) i nie wyglada to na to ze przytkany tylko spieprzyło sie cos.

AUTOR WĄTKU
bociek
 

08 sty 2009 10:41

Ziemek napisał(a):W trasie się znowu zatkał :evil:


Ziemek rozmawiałem wczoraj z magikiem z ASO i mają mnóstwo telefonów odnośnie tylnego. I padło stwierdzenie jak w większości ASO
TTTM :evil:

AUTOR WĄTKU
Wojtas
 

08 sty 2009 10:45

To niech coś wymyśla zeby tak nie miał - qurwa, z bytelka w bagazniku jezdze i polewam szybe jak sie zatrzymam - to jest chore stwierdzenie TTTM

AUTOR WĄTKU
bociek
 

08 sty 2009 11:13

Wojtas napisał(a):To niech coś wymyśla zeby tak nie miał - qurwa, z bytelka w bagazniku jezdze i polewam szybe jak sie zatrzymam - to jest chore stwierdzenie TTTM


Chciałbym to zobaczyć :D

Tacy ludzie nie powinni pracować a warsztacie.
I jakość płynów też się na to przekłada. Spróbuj pod ciśnieniem przepłukać dysze.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6537
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

08 sty 2009 12:43

Jest problem generalny ze spryskami i tyle. Jak jest zimniej to od razu z przodu leci ledwo nad wycieraczke, tylny u mnie działa, choć używam go sporadycznie. Robili raz to już w serwisie, stwierdzili że płyn Castrola z BP jest za gęsty i stąd problemy. A teraz mam Shellowski płyn i w Skodzie działa jak trza a w Kijance znowu ledwo psiuka.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
arturo
Kierownik
 
Posty: 545
Dołączył(a): 09 lip 2008 09:57
Lokalizacja: Kaźmierz
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 100KM
2020, m classic

08 sty 2009 14:15

Dzis zrobilem test, za oknem -9, tylny spryskiwacz dziala bez problemow a przedni troche slabiej ale nie na tyle zeby nie poradzil sobie z brudna szyba.
Kia Ceed 1.4 C+ HB 2008r.
Obrazek
Kia Ceed 1.6 GDI L SW 2015r.
Obrazek

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl