Cee'd na mnie warczy

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
dyzman
Kierownik zmiany
 
Posty: 126
Dołączył(a): 19 lut 2008 19:54
Lokalizacja: Słupsk
Grupa: Trójmiasto

Cee'd na mnie warczy

05 maja 2016 22:03

Witam!!!
Cee'd I, 1.6 CRDi 115KM, przebieg 133kkm. Przy obrotach 1200-1400 coś mi warczy pod maską, znaczy wpada w wibrację. I tylko podczas jazdy na III, IV lub V biegu, jak dodaję gazu. Jestem świadom, że to są niskie obroty i nie powinno się do takich schodzić. Specjalnie tego nie robię, ale wiadomo: trasa, jakieś hamowanie, to nie zawsze się utrafi z redukcją. Ale najdziwniejsze jest to, że ten warkot pojawia się tylko na wymienionych biegach. Jak stoję i przegazuję to nic się nie dzieje. Na jedynce i dwójce cicho. Wygląda na to, że robi się to pod obciążeniem. Słyszę to wyraźnie przede mną z przodu. Pojawiło się w zeszłym roku pod koniec wakacji. Przez zimę, o dziwo, był spokój, a przynajmniej warkot cichy. A teraz od kwietnia znów. Byłem z tym w serwisie w zeszłym roku. Oglądali, słuchali, poprawiali jakieś osłony za kolektorem wydechowym, ale to nie to. Potem ktoś sugerował, że to w desce rozdzielczej, ale nie wydaje mi się. W tym roku pojechałem do innego serwisu. Warkotu nie namierzyli, za to zrobili mi regenerację geometrii turbiny, bo przy okazji wyszło, że działa skokowo (i teraz lepiej ciągnie). I ostatnio przy okazji jeżdżenia innym autem coś mnie tknęło: czy to może być od sprzęgła? Fakt, że nic się nie dzieje innego: rusza płynnie, nie ślizga się, na półsprzęgle nie szarpie..... Nie wiem już.
126p - Favorit - Forman - Corsa C - Cee'd SW

Avatar użytkownika
Geegles
Weteran
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 02 maja 2012 23:43
Lokalizacja: Rosanów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6T Pb 204KM
2020, GT

Re: Cee'd na mnie warczy

05 maja 2016 22:06

Obstawialbym plastiki pod maska, mimo wszystko, trzeba by zacząć odtego.
Będzie: Kia Sportage HEV GT Line 2024
Jest: Kia Optima 1.7 Gt Line 2018
Było: Kia Proceed 2020
Było: Kia Stinger 2019
Było: Kia Sportage 2017
Było: Kia Cee'd JD 2014
Było: Kia ProCee'd 2010
Było: Kia Sportage 2014

stone_face
Brygadzista
 
Posty: 104
Dołączył(a): 29 kwi 2016 22:33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Cee'd na mnie warczy

07 maja 2016 19:43

Hałas mogą powodować łożyska w skrzyni biegów. Jeśli jest to warkot oczywiście, a nie drgania jakiegoś niedokręconego elementu np. osłony. Trudno jednoznacznie wskazać źródło dźwięku na podstawie opisu. W którym serwisie diagnozowałeś samochód? Warto by było podjechać jeszcze do innego.

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
dyzman
Kierownik zmiany
 
Posty: 126
Dołączył(a): 19 lut 2008 19:54
Lokalizacja: Słupsk
Grupa: Trójmiasto

Re: Cee'd na mnie warczy

07 maja 2016 21:04

A propos plastików: czy osłona silnika, ta plastikowa od góry powinna byc przykręcona na sztywno, czy z takim lekkim sprężynowaniem? Bo u mnie tak właśnie lekko sprężynuje. A śruby dokręcone.
Jak wspomniałem w opisie byłem w dwóch serwisach.
126p - Favorit - Forman - Corsa C - Cee'd SW

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6534
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Cee'd na mnie warczy

08 maja 2016 05:36

Skrzynia biegów, półosie.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

mireda71
 

Re: Cee'd na mnie warczy

08 maja 2016 06:23

dyzman napisał(a):A propos plastików: czy osłona silnika, ta plastikowa od góry powinna byc przykręcona na sztywno, czy z takim lekkim sprężynowaniem? Bo u mnie tak właśnie lekko sprężynuje. A śruby dokręcone.
Jak wspomniałem w opisie byłem w dwóch serwisach.

U mnie osłona jest przykręcona na sztywno ale to benzyna 1,4.

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
dyzman
Kierownik zmiany
 
Posty: 126
Dołączył(a): 19 lut 2008 19:54
Lokalizacja: Słupsk
Grupa: Trójmiasto

Re: Cee'd na mnie warczy

11 maja 2016 23:20

pioter napisał(a):Skrzynia biegów, półosie.

No właśnie: skrzynia biegów, półosie... A wszystko się zaczęło po wymianie klocków hamulcowych na obu przednich kołach. I nie słyszałem tego zimą, jak miałem zimowe koła. Wróciły letnie (całe koła) i..... warkot.
126p - Favorit - Forman - Corsa C - Cee'd SW

Avatar użytkownika
PABLOTECH
Asystent Kierownika
 
Posty: 272
Dołączył(a): 18 gru 2013 21:18
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: KIA SORENTO XM ( MY2013 ) 3,5L EXV6 280KM

Re: Cee'd na mnie warczy

25 maja 2016 08:12

dyzman napisał(a):Witam!!!
Cee'd I, 1.6 CRDi 115KM, przebieg 133kkm. Przy obrotach 1200-1400 coś mi warczy pod maską, znaczy wpada w wibrację. I tylko podczas jazdy na III, IV lub V biegu, jak dodaję gazu. Jestem świadom, że to są niskie obroty i nie powinno się do takich schodzić. Specjalnie tego nie robię, ale wiadomo: trasa, jakieś hamowanie, to nie zawsze się utrafi z redukcją. Ale najdziwniejsze jest to, że ten warkot pojawia się tylko na wymienionych biegach. Jak stoję i przegazuję to nic się nie dzieje. Na jedynce i dwójce cicho. Wygląda na to, że robi się to pod obciążeniem. Słyszę to wyraźnie przede mną z przodu. Pojawiło się w zeszłym roku pod koniec wakacji. Przez zimę, o dziwo, był spokój, a przynajmniej warkot cichy. A teraz od kwietnia znów. Byłem z tym w serwisie w zeszłym roku. Oglądali, słuchali, poprawiali jakieś osłony za kolektorem wydechowym, ale to nie to. Potem ktoś sugerował, że to w desce rozdzielczej, ale nie wydaje mi się. W tym roku pojechałem do innego serwisu. Warkotu nie namierzyli, za to zrobili mi regenerację geometrii turbiny, bo przy okazji wyszło, że działa skokowo (i teraz lepiej ciągnie). I ostatnio przy okazji jeżdżenia innym autem coś mnie tknęło: czy to może być od sprzęgła? Fakt, że nic się nie dzieje innego: rusza płynnie, nie ślizga się, na półsprzęgle nie szarpie..... Nie wiem już.


Miałem identyczny objaw co u Ciebie tyle, że wibracje nazwał bym "hurgotem"występującym głównie na 3 i 4 biegu przy gwałtownym przyśpieszaniu z niższych obrotów (1200 - 1300). Wszystko dokręcone, zero luzów w zawieszeniu jak i półosi, zero wycieków a auto warczało j/w.... Pomyślałem, że to może wina sprzęgła które już od jakiegoś czasu kwalifikowało się do wymiany (twarde + hacząca 2-ka). Po wymianie sprzęgła "hurgot" ustał...bynajmniej na razie 8)
Poprzednie auto: KIA CEE'D SW 2010 115KM OPTIMUM+ FUN Obrazek

Avatar użytkownika
PABLOTECH
Asystent Kierownika
 
Posty: 272
Dołączył(a): 18 gru 2013 21:18
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: KIA SORENTO XM ( MY2013 ) 3,5L EXV6 280KM

Re: Cee'd na mnie warczy

03 cze 2016 08:28

*** edit ***

to "bynajmniej na razie" trwało przez pierwsze 10km :/ . Po dogłębnej analizie okazało się, że źródłem hurgotu są zaciski klocków hamulcowych (przód) a dokładnie ich lekko wyeksploatowane mocowanie (poprzeczne sworznie / śruby - jak zwał tak zwał ). Tymczasowo ( w celu wyciszenia ) wystarczy potraktować je dużą ilością smaru. Docelowo wymiana zacisków albo samych śrub ... tego jeszcze nie wiem. Po zabiegu zrobione 200km i cisza jak makiem zasiał. Ciszej zrobiło się również podczas jazdy na poprzecznych nierównościach....wtedy hurgot również miał miejsce ale był mniej odczuwalny. :fiu
Poprzednie auto: KIA CEE'D SW 2010 115KM OPTIMUM+ FUN Obrazek

Avatar użytkownika
skrot
Kierownik
 
Posty: 509
Dołączył(a): 21 paź 2011 15:53
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 ON 115KM
2009

Re: Cee'd na mnie warczy

03 cze 2016 09:26

U mnie hałasował przedni lewy. W ASO wymieniono prowadnicę i tuleję prowadnicy zacisku oraz zapodano świeżą porcję smaru.
Pomogło na pół roku, po czym hałas powrócił. Podejrzewam, że problem leży w jarzmie, bądź co gorsza w samym zacisku.
skrot :thank_you:
To Protect and Serve

Obrazek

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl