To mój pierwszy 1001 km!

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
IrKo
Kierownik
 
Posty: 382
Dołączył(a): 15 lis 2007 22:57
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2020, M

To mój pierwszy 1001 km!

28 gru 2007 22:25

Dzisiaj strzelił mi pierwszy 1000km ( 4 tygodnie)
Wrażenia - cóż wszystkie achy i ochy już były wypowiedziane :)
Uważam , że jak na moje potrzeby 1,4 jest wystarczającym silnikiem ze swoimi 109 KM . Spalanie min jak na razie 6,7 max 9,9l - to ze wskazań kompa!
Samochodzik powiedziałbym ,że śmiga jak na markę KIA całkiem przyzwoicie. Ponad rok temu byłem napalony na Leona , który był moim jedynym faworytem- jeśli chodzi o warunki jezdne i trakcyjne !
Nie bez kozery dostał przydomek Leon Zawodowiec , a to za sprawą jak trzymał się drogi - ja mówiłem o nim jako samochodzie który trzyma sie drogi jak na szynach !!! Żadnej podsterowności ani nadsterowności na zakrętach - ale oczywiście bez przesady z prędkościami 8-) I pewnie bym śmigał dzisiaj Leonem - gdyby nie pokazał się na rynku nasz CEED :D - mowa o H/B ! Auto jest sztywne dla jednych to wada , ale dla innych oczywiście to będzie zaleta! Dzięki czemu zachęca do agresywnej jazdy i pozwala się pewnie czuć za kierownicą! Nie mam ESP ale to może i dobrze gdyż ufam i polegam tylko na sobie co oczywiście dla innych będę tylko heretykiem który nie wykorzystuje nowinek technicznych. Jak się niem co sie lubi to sie lubi co się ma ! Będę po prostu jeździł trochę wolniej na zakrętach. Auto sztywne i troczę telepie na wrocławskich drogach ale na trasie pewnie trzyma się drogi , za co bardzo sobie ceni e w tym aucie :D Wszystko dziale jak na leży - jak do tej pory!!!
Regulacja lędźwi to rzeczywiście tylko namiastka - a może się tylko czepiam. Światła mijania to rzeczywiście pomyślę o żarówkach Philiphsa NightGuide jak gbear to dla lepszej jasności na drodze.
Silnik lubi obroty i nie ma co zamulać jak słyszę tylko do 3tyś, skrzynia 1i 2 myślę że jeszcze się ułoży 8-) Klima w tym momencie służy mi tylko do odparowania szyb i jest spoko ale ogrzewanie to bym sobie życzył trochę lepsze tzn coby szybciej się nagrzewał środek auta :wink: Hamulce brzytwy ale moje Fuldy chyba nie są najlepsze???!!! Coby jeszcze powybrzdzać to brakuje mi tylnych szyb na prąd :wink: No i jeszcze chciałbym czujniki cofania - coś nie mogę się przyzwyczaić się do tych lusterek - nie czuję odległości :? Ale jak to mówią początki są zawsze trudne! Ale lusterko od strony kierowcy ze strefą martwego pola to dla mnie bąba! Szkoda tylko że wewnętrzne lusterko nie ściemnia się w nocy , żeby jadący z tylu nie wypalali nam gał :twisted: Na zakończenie koncertu życzeń to dla zapewnienia większego komfortu jadących na tylnych siedzeniach dołożyli by nam ten obiecany podłokietnik . A jeszcze radio całkiem nieźle ale tego środka to mi brakuje, być może wymiana tych wysoko tonowych coś zmieni i poprawi walory odsłuchowe :wink: ale może tylko się czepiam bo to nie "mercedes za yzmm pięćset zł albo może mniej 8-) "
I tak oto właśnie wybrałem swojego nowego CEED-zawodowca 8)

:!:

Jeśli mogę coś zasugerować producentowi :)
- to wydaje mi sie , że powinna być jakaś osłona pod silnikiem osłaniająca paski klinowe - w razie wjechania w jakąś kałużę - cała woda wali prosto po nich ! To tak nie wiele ale mogło by ochronić te elementy wirujące i zabezpieczyło by to przed późniejszym piszczeniem pasków :wink:

Dotyczy to silnika 1,4 bo nie wiem jak się to ma do innych jednostek napedowych :?:

Zeli
 

28 gru 2007 23:16

IrKo napisał(a):Szkoda tylko że wewnętrzne lusterko nie ściemnia się w nocy , żeby jadący z tylu nie wypalali nam gał :twisted:


pod lusterkiem jest taki języczek zmieniający kąt położenia lustereczka, który ma za zadania zmienić kąt odbicia świateł samochodu znajdującego się za nami i dzięki temu nie wali nam po oczach - w nocy to w zupełności wystarcza a w dzień jest to nie odczuwalne i tak

kris
 

28 gru 2007 23:27

będziesz po tym lub trochę większym przebiegu jechał na wymianę oleju ?

kris
 

28 gru 2007 23:55

a jak te listwy, dostałeś przy odbiorze ?
czy sam instalowałeś ?
jak się trzymają ? wszystko ok ?

kostel
 

29 gru 2007 17:07

Jeśli mogę coś zasugerować producentowi Smile
- to wydaje mi sie , że powinna być jakaś osłona pod silnikiem osłaniająca paski klinowe - w razie wjechania w jakąś kałużę - cała woda wali prosto po nich ! To tak nie wiele ale mogło by ochronić te elementy wirujące i zabezpieczyło by to przed późniejszym piszczeniem pasków Wink

Dotyczy to silnika 1,4 bo nie wiem jak się to ma do innych jednostek napedowych Question



jest dostępna taka osłona kosztuje ok 200zł brutto zabezpiecza ci silnik od spodu polecam

KowalWawa
 

29 gru 2007 17:41

kostel napisał(a):jest dostępna taka osłona kosztuje ok 200zł brutto zabezpiecza ci silnik od spodu polecam


Tak? Gdzie mozna to nabyć i zainstalować? Poproszę o namiary.

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
IrKo
Kierownik
 
Posty: 382
Dołączył(a): 15 lis 2007 22:57
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2020, M

29 gru 2007 18:34

<span>Żeli</span> napisał(a):pod lusterkiem jest taki języczek zmieniający kąt położenia lustereczka, który ma za zadania zmienić kąt odbicia świateł samochodu znajdującego się za nami i dzięki temu nie wali nam po oczach - w nocy to w zupełności wystarcza a w dzień jest to nie odczuwalne i tak

Jasne i oczywiste jet to o czym piszesz ale chodzi mi o lusterko jakie montowane jest np w Sportage lusterko elektrochromatyczne :wink:
Jeżdziłem nim w nocy i jest to niezły bajer bo dzieła analogicznie jak okulary z fotochromem w dzień 8-)

<span>kris</span> napisał(a):będziesz po tym lub trochę większym przebiegu jechał na wymianę oleju ?

mam zamiar przy ok 2000km wymienić na castrol 5w30 magnatec

<span>kris</span> napisał(a):a jak te listwy, dostałeś przy odbiorze ?
czy sam instalowałeś ?
jak się trzymają ? wszystko ok ?

Listwy boczne dostałem a wąsy dokupiłem przy odbiorze i wolałem żeby zrobili to w serwisie coby nie mieć do siebie pretensji że coś nie tak !Niby prosta sprawa przyklejenie ale pomyślałem sobie w razie czego będę miał na kogo zwalić i niech poprawia ten co na rozrabiał :wink:
Listwy trzymają się świetnie i niech tak zostanie w końcu mamy serwis :D

jest dostępna taka osłona kosztuje ok 200zł brutto zabezpiecza ci silnik od spodu polecam

200 powiadasz:twisted:
- a co - kostel zamontowałeś i jesteś szczęśliwym posiadaczem takiego dobrodziejstwa !!!???
Tak myślałem że ktoś już trzyma ręke na pulsie i zwęszył interes :evil:
Jakby nie mogli montować takiej pierdoły w fabryce :twisted: :twisted: :twisted:

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
IrKo
Kierownik
 
Posty: 382
Dołączył(a): 15 lis 2007 22:57
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2020, M

29 gru 2007 18:39

kostel Prezes
cała Polska - jesteś duchem :?
A we Wrocku to sobie to kupię ???

kostel
 

29 gru 2007 19:05

IrKo napisał(a):kostel Prezes
cała Polska - jesteś duchem :?
A we Wrocku to sobie to kupię ???


zapytaj w serwisie o dolną osłonę

kostel
 

29 gru 2007 19:06

- a co - kostel zamontowałeś i jesteś szczęśliwym posiadaczem takiego dobrodziejstwa !!!???
Tak myślałem że ktoś już trzyma ręke na pulsie i zwęszył interes Evil or Very Mad
Jakby nie mogli montować takiej pierdoły w fabryce


nie wiem co ci napisać mygun

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
IrKo
Kierownik
 
Posty: 382
Dołączył(a): 15 lis 2007 22:57
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2020, M

29 gru 2007 19:40

<span>kostel</span> napisał(a):nie wiem co ci napisać

Albo je masz albo nimi handlujesz - proste chyba , co nie :wink:
Dealer hii ???

kostel
 

29 gru 2007 20:26

kostel napisał(a):- a co - kostel zamontowałeś i jesteś szczęśliwym posiadaczem takiego dobrodziejstwa !!!???
Tak myślałem że ktoś już trzyma ręke na pulsie i zwęszył interes Evil or Very Mad
Jakby nie mogli montować takiej pierdoły w fabryce


nie wiem co ci napisać mygun



polecam swoim klientom :twisted: celowo wpisałem Polska obok aby nie być kojarzonym z żadnym z dealerów nie jestem tu po to aby reklamować salon lecz po to aby wiedzieć na bieżąco czego doświadczają posiadacze ceeda podczas jego użytkowania dobra skarbnica wiedzy
czasem uda mi sie wam pomóc , doradzić sprostować pewne nieścisłości
Ostatnio edytowano 29 gru 2007 20:30 przez kostel, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
IrKo
Kierownik
 
Posty: 382
Dołączył(a): 15 lis 2007 22:57
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2020, M

29 gru 2007 20:29

Znacz sie się tajniak rozszyfrowany drinkss

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
IrKo
Kierownik
 
Posty: 382
Dołączył(a): 15 lis 2007 22:57
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2020, M

29 gru 2007 20:33

To może będzie kolejny gratis dla nowych posiadaczy CEED-a
Coś mi się zdaje że już mam upust na tą osłonę :wink: :D :mrgreen:

vitaras
 

29 gru 2007 20:39

<span>kostel</span> napisał(a):aby nie być kojarzonym z żadnym z dealerów


he he..... Kostel, kto uwaznie czyta forum wie gdzie Ciebie przypiąć. :P

kostel
 

29 gru 2007 20:44

:mrgreen:
Ostatnio edytowano 29 gru 2007 22:38 przez kostel, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
IrKo
Kierownik
 
Posty: 382
Dołączył(a): 15 lis 2007 22:57
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2020, M

29 gru 2007 20:49

tak na marginesie to przecież jakaś niedoróba każda szanująca się firma montuje takie osłony pod silnikiem !!!! Przecież to utrzymuje czystość silnika i jego podzespołów :twisted:
Dlaczego KIA nie montuje tego od razu????? :?: :?: :?: :?: :wink:

zibi.s
 

raport z dlozszej podrozy(1.6 crdi sw o)

29 gru 2007 21:21

dzis wrocilem z 1000 km podrozy do Hamburga(wyl.autostrada) i oto wrazenia: poza wyraznym szumem oporu lusterek jest cicho, :) silnik jest b.elastyczny-pozwala podraznic sie ze szwabami nawet w beemkach oczywiscie do czasu :o podatny na podmuchy wiatru (auto bylo p.puste) :( mialem nadzieje ze o jego sztywnym zawieszeniu calkowicie zapomne na niemieckich autostradach ale niestety wyczuwalne sa krotkie pop. nierownosci(im szybciej tym bylo ciszej).wczesniej byl scenic pewnie stad to skrzywienie. :cry: spalanie ok.6l. (120-160km/h)chyba niezle jak na przebieg 2200 km.ogolnie ok :) pozdrawiam

gucio33
 

29 gru 2007 22:59

Jeśli jesteśmy przy tej osłonie silnika może jakieś fotki :?: aby było bardziej wiarygodne jestem aż ciekaw czy inne serwisy mają dostęp do tej osłony :P

lalas
 

30 gru 2007 00:07

ja chyba mam wszystkie osłony, aż jutro sprawdzę :D

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl