Skrzypiący pedał sprzęgła

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
panpromek
 

Re: Skrzypiący pedał sprzęgła

31 paź 2018 11:37

Trochę odkopię temat.

Koledzy i Koleżanki. Czy ktoś z szanownych miał wymienianą w swoim aucie pompkę sprzęgła ? Właśnie z powodu piszczenia/skrzypienia. U mnie najpierw zaczęło popiskiwać, później zaczęło się skrzypienie i skokowa praca pedału sprzęgła. Przy okazji przeglądu zgłosiłem sprawę. Sugestia była skierowana właśnie na tą pompkę. Finalnie stwierdzono, że przesmarowano jakieś tulejki. Skrzypi nadal, może nieco mniej.

dzygi
Kierownik zmiany
 
Posty: 177
Dołączył(a): 24 cze 2017 13:52
Lokalizacja: NDM
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 ON 128KM
2013

Re: Skrzypiący pedał sprzęgła

02 lis 2018 16:45

U mnie też popiskuje ale czeka mnie wymiana sprzęgła wiec ASO zaproponowało odrazu pompke sprzęgła wymienić.

Avatar użytkownika
gzyms
Dyrektor
 
Posty: 973
Dołączył(a): 11 sty 2018 10:13
Lokalizacja: NO
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2017, M SmartPlus

Re: Skrzypiący pedał sprzęgła

20 maja 2023 07:16

marcin_jaw napisał(a):
max_krk napisał(a): prysnąć np wd40.

Dla ciekawych procedura smarowania łapy. Wygląda prosto :D :D : http://club.hyundai-i30.ru/download.php?id=3589


Trochę odkopię ;)
Ktoś może ma działający link? Od jakiegoś czasu podczas wciskania pedału sprzęgła coś tam pstryka. W aso nie widzą problemu bo pstrykanie podaczas sprawdzania ustaje, tak jakby po częstym deptaniu pedału (rozgrzewa się ?). Złośliwość rzeczy martwych ;) Pstrykanie występuje przy działającym silniku, na jałowym i podczas jazdy, jak i przy wyłączonym silniku.
Brzmi to tak https://youtube.com/shorts/JgBTIf-b41Y?feature=share
"Piwo tylko z kija, auto tylko z Kia ..." Henryk Sawka
Co do baru nie mam problemu z wyborem, ale do ASO w mojej okolicy coraz częściej obawiam się jechać ....

Piejar
Kierownik
 
Posty: 403
Dołączył(a): 13 maja 2020 06:50
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 2,0 ON 140KM
2008, COMFORT

Re: Skrzypiący pedał sprzęgła

20 maja 2023 10:00

Z tego co słychać to pstryknięcie pochodzi od sprężyny. Ja obstawiam że w tym momencie inaczej się układa albo jest tam jakiś przewod elektryczny o który zaczepia. Trzeba dać nurka a latarką (bardzo niewygodne) i wszystko stanie się jasne.

Piejar
Kierownik
 
Posty: 403
Dołączył(a): 13 maja 2020 06:50
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 2,0 ON 140KM
2008, COMFORT

Re: Skrzypiący pedał sprzęgła

20 maja 2023 10:01

Z tego co słychać to pstryknięcie pochodzi od sprężyny. Ja obstawiam że w tym momencie inaczej się układa albo jest tam jakiś przewod elektryczny o który zaczepia. Trzeba dać nurka z latarką (bardzo niewygodne miejsce) i wszystko stanie się jasne.

Avatar użytkownika
gzyms
Dyrektor
 
Posty: 973
Dołączył(a): 11 sty 2018 10:13
Lokalizacja: NO
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2017, M SmartPlus

Re: Skrzypiący pedał sprzęgła

05 cze 2023 11:18

Wg aso wszystko jest ok, nic się tam nie dzieje i jest cicho. Faktycznie coś przycichło, rzadko pstryka, może czymś posmarowali?
"Piwo tylko z kija, auto tylko z Kia ..." Henryk Sawka
Co do baru nie mam problemu z wyborem, ale do ASO w mojej okolicy coraz częściej obawiam się jechać ....

Poprzednia strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl