Cee'd - sukces czy KASZANA... ??? ;)

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Cee'd - sukces czy kaszana

Ankieta wygasła 31 paź 2007 08:29

SUKCES
49
94%
KASZANA
3
6%
 
Liczba głosów : 52
AUTOR WĄTKU
Puchatek_1999
 

30 wrz 2008 10:56

Lord Boss napisał(a):czytajÂąc forum to widzĂŞ Âże niektĂłrzy majÂą naprawdĂŞ mega pecha ze trafiÂł im siĂŞ jakiÂś felerny egzemplarz. jakieÂś opadajÂące fotele odpadajÂący lakier stuki puki i trzaski. u mnie nic takiego tylko sama przyjemnoœÌ z jazdy. czasem siĂŞ zastanawiam czy niektĂłrzy nie przesadzajÂą z tymi problemami??


Có¿, a mnie siê wydaje, ¿e po prostu to forum bardzo fajnie i energicznie dzia³a. Przyk³adowo - próbowa³em znaleŸÌ takie forum jak nasz ( :D - wiem, gupi jestem, nasze forum jest najlepsze i unikalne) dla Toyoty Avensis. No i nic takiego nie ma - co jest ciekawe bo dochodz¹ mnie s³uchy od zadziwiaj¹co wielu ludzi, ¿e jest to model nieudany.

A mĂłwiÂąc krĂłtko: Cee'd Rulez!

Avatar użytkownika
wroceed
Kierownik
 
Posty: 580
Dołączył(a): 02 kwi 2008 12:59
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2019, L+BL2+AEB

30 wrz 2008 11:09

to prawda...zgadzam się z kolegą, że nasze forum jest jednym na najlepszych (NAJLEPSZYM)

szukałem w sieci fora kompaktów innych marek ale jakos było kiepsko...nie mówiąc juz o tym, że w niektóych przypadkach zeby przeglądnąc posty o awaryjności czy usterkach trzeba było się zalogowac i inne tam pierdoły...także nasze forum to PEŁNA PRZEJRZYSTOŚĆ I INFORMACJA

AUTOR WĄTKU
bociek
 

07 paź 2008 12:35

less napisał(a):trzeba by taką ankietę zamieścić na forum Golfa czy Astry a wyniki byłyby zupełnie inne :D


Znajoma w golfie V już 3 razy wymieniała turbinę

Avatar użytkownika
wroceed
Kierownik
 
Posty: 580
Dołączył(a): 02 kwi 2008 12:59
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2019, L+BL2+AEB

07 paź 2008 16:06

od kilku dni dochodziły mnie trzaski z podszybia, moze konsoli środkowej, schowka? nie wiedziałem dokładnie skąd...dokreciłem uchwyty plastikowe trzymajace klapę od schowka bo ostatnio grzebałem przy filtrze kabinowym i problem zniknął...
tak to jest z nami :wink: :wink: sami cos zepsujemy a później psioczymy na KIA Motors

pozdrowionka

AUTOR WĄTKU
Darek_Korbik
 

Sukces

07 paź 2008 18:35

Witam,
Wg mnie ogromny sukces :) Sama KIA się tego nie spodziewała :) Silnik 1.6 CRDI - 115 KM - rewelacja i najlepsza rzecz w moim aucie. Największa porażka to plastiki, trzaski i stuki w desce rozdzielczej i tylnej klapy! Mam nadzieję że lifting i Cee`d II już nie będzie miał tych niedoróbek. Pozdrawiam Darek

P.S.
Generalnie bardzo zadowolony użytkownik Kia Cee`d SW 1.6 CRDI - 115 KM - 2007

AUTOR WĄTKU
Boski
 

07 paź 2008 20:04

ja rowniez uwazam ceeda za dobry samochod ale jakosc plastikow albo ich montazu pozostawia troche do zyczenia bo niektóe odgłosy doprowadzaja do szewskiej pasji. Rewelaca silnik 1.6crdi Fatalne tylne zawieszenie które pracuje o wiele za głośno. Moim zdaniem mam felerne amortyzatory no ale

AUTOR WĄTKU
kafar
 

08 paź 2008 15:16

W/g mnie Ceed, to duzy sukces.
Na bazie własnych doświadczeń i porównań do moich poprzednich aut: m.in. Nisana Almery 1,8 benz. 116km
i Toyoty Corolli 1,4 97 km, mogę stwierdzić że Ceed jest w wielu kategoriach lepszy i tak:

Przestrzeń w środku- największa
Wyposażenie-najbogatsze
Silnik- najcichszy
Zawieszenie-duzo lepsze od Almery, porównywalne z Corollą
Materiały-bardzo dobre porównywalne z obiema japonkami
Jakość wykończenia-tutaj niestety słabo, bo w wielu egzemplarzach coś tam trzeszczy (u mnie nie na szczęcie)
Gwarancja i cena-nakorzystniejsze
Serwis ASO-najgorszy (choć zdarzają się miłe wyjątki)
Sprzet Audio-najlepszy
Hamulce-lepsze od toyoty, porównywalne z almerą
Awaryjność-Zdecydowanie lepdza od almery, gorsza od corolli, ale tak naprawdę czas pokaże.

Podsumowanie:
Gdyby poprawić jakość spasowania i wykończenia wnętrza (wkurzające stuki), oraz kompetencje ASO, byłoby to auto SUPER !!!

pozdro

jandrej69
Dopiero co...
 
Posty: 3
Dołączył(a): 05 maja 2009 17:26
Lokalizacja: wielkopolska
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 998 Pb 120KM
2015

Re: Cee'd - sukces czy KASZANA... ??? ;)

11 lis 2014 12:05

sukces

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Re: Cee'd - sukces czy KASZANA... ??? ;)

11 lis 2014 12:16

Jak najbardziej sukces, a w szczególności jeżeli weźmie się pod uwagę opinie o marce Kia sprzed ceeda.
Myślę, że można zaryzykować zdanie, że historia marki Kia dzieli się na czasy przed i po ceedzie.
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6871
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Cee'd - sukces czy KASZANA... ??? ;)

12 lis 2014 15:04

Archeolodzy :fiu
zucio1 napisał(a):historia marki Kia dzieli się na czasy przed i po ceedzie.

Otóż to, a dokładniej przed i po Schreyerze.
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Poprzednia strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl