Usterki w cee'd'zie

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

25 mar 2008 19:55

U mnie po przejechaniu 500km: 1.ściąga na lewo, 2.wsteczny wchodzi lub nie, 3.głośna praca zawieszenia, 4. wystające śruby w fotelach (tzw. niedoróbka).Poza tym czysta przyjemność z jazdy.

robson
Dopiero co...
 
Posty: 3
Dołączył(a): 08 lut 2008 23:49
Lokalizacja: Polanica-Zdrój
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1 HB, 1,4 Pb 109KM
2007, Comfort+

26 mar 2008 21:18

1.trzeszczące plastiki X X X
2. stuki w podszybiu X X X
3. wieszające się radio X
4. trzeszcząca kierownica X X X
5. krótkie siedzisko fotela ZA DŁUGIE SIEDZISKO FOTELA:)
6. Opadający fotel kierowcy (regulacja wysokości)
7. "mozolnie" zamykająca się szyba w drzwiach kierowcy X
8.wypinająca się tapicerka fotela kierowcy X
9. wypięta wtyczka czujnika płynu chłodzącego X
10. woda w lampkach podświetlenia rejestracji X
11. odpadający lakier z maski X
12. przypalające się sprzęgłu pod dużym obciążeniem X
13. Wypadające zatyczki relingów dachowych
14. Wkurzające stuki w kolumnie kierownicy ( chociaz ostatnio u mnie ucichły-moze to przez to że zmieniłem kąt ustawienia koła kierowincy) X X
15. Czasem zdarza sie ze wsteczny bieg dobrze nie wchodzi X
16. Rozładowanie akumulatora rozruch niemożliwy - światła i inne dobiorniki nie zostąłu pozostawione włączone na noc. Assictance serwis uruchomił auto po podłaczeniu drugiego akumulatora
1.4 DOHC C+ (z lipca 2007)
średnio 6,2l/100 km (min. 5,0 - max 7,0)
40000 km w lipcu 2009
200000 km w sierpniu 2018
250000 km w lutym 2022

marko
 

27 mar 2008 07:00

trzeszczące plastiki X X X X
2. stuki w podszybiu X X X X
3. wieszające się radio X X
4. trzeszcząca kierownica X X X X
5. krótkie siedzisko fotela ZA DŁUGIE SIEDZISKO FOTELA:)
6. Opadający fotel kierowcy (regulacja wysokości)
7. "mozolnie" zamykająca się szyba w drzwiach kierowcy X
8.wypinająca się tapicerka fotela kierowcy X
9. wypięta wtyczka czujnika płynu chłodzącego X
10. woda w lampkach podświetlenia rejestracji X
11. odpadający lakier z maski X
12. przypalające się sprzęgłu pod dużym obciążeniem X
13. Wypadające zatyczki relingów dachowych
14. Wkurzające stuki w kolumnie kierownicy ( chociaz ostatnio u mnie ucichły-moze to przez to że zmieniłem kąt ustawienia koła kierowincy) X X
15. Czasem zdarza sie ze wsteczny bieg dobrze nie wchodzi X X
16. Rozładowanie

keerk
 

02 kwi 2008 07:50

trzeszczące plastiki X X X X X
2. stuki w podszybiu X X X X X
3. wieszające się radio X X X
4. trzeszcząca kierownica X X X X X
5. krótkie siedzisko fotela ZA DŁUGIE SIEDZISKO FOTELA:)
6. Opadający fotel kierowcy (regulacja wysokości)
7. "mozolnie" zamykająca się szyba w drzwiach kierowcy X
8.wypinająca się tapicerka fotela kierowcy X
9. wypięta wtyczka czujnika płynu chłodzącego X
10. woda w lampkach podświetlenia rejestracji X
11. odpadający lakier z maski X
12. przypalające się sprzęgłu pod dużym obciążeniem X
13. Wypadające zatyczki relingów dachowych
14. Wkurzające stuki w kolumnie kierownicy ( chociaz ostatnio u mnie ucichły-moze to przez to że zmieniłem kąt ustawienia koła kierowincy) X X
15. Czasem zdarza sie ze wsteczny bieg dobrze nie wchodzi X X X
16. Rozładowanieakumulatora rozruch niemożliwy - światła i inne dobiorniki nie zostąłu pozostawione włączone na noc. Assictance serwis uruchomił auto po podłaczeniu drugiego akumulatora XX
17. Nie działający wskaźnik poziomu paliwa X

kupiłem roczną uzywkę tydzień temu i już mam całą gamę wyżej wymienionych drobnych "wnerwiaczy" plus jeden nowy
powiedzcie czy przy wieszającym sie radiu warto je wymieniaćczy czy tylko bezpiecznik wyciągną i wsadzą?

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

02 kwi 2008 08:12

jeżeli masz z wadliwej seri to wymienia Ci w ciągu tygodnia
1 raz sprawdza
2 raz przyjedziesz i od ręki Ci wymienią
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

keerk
 

02 kwi 2008 13:50

dzięki
mam nadzieję żę w Warszawie są jakies solidne ASO, aczkolwiek słyszałem straszne opowieści..
musze jeszcze dac zrobić ten wskaźnik paliwa

juliusz sieczkowski
 

stuki z tyłu samochodu

05 kwi 2008 21:04

"KRÓTKO I ZWIĘŹLE"
Od kilku dni słyszę stukotanie na nierównościach, tak jakby cos latało po bagażniku. Wszystko usunąłem, a stuki dalej są. Może to tylne fotele klekoczą, bo ostatnio nigdy ne są obciążone. Chyba umówie się na wizyte w serwisie KIA. Kiedyś podobne objawy miałem we włoskim PUNTO, wówczas okazało się, że tylna oś była do wymiany (na szczęście na gwarancji).

vitaras
 

05 kwi 2008 21:10


juliusz sieczkowski
 

Re: stuki z tyłu samochodu

06 kwi 2008 21:26

Od kilku dni słyszę stukotanie na nierównościach, tak jakby cos latało po bagażniku. Wszystko usunąłem, a stuki dalej są. Może to tylne fotele klekoczą, bo ostatnio nigdy ne są obciążone. Chyba umówie się na wizyte w serwisie KIA. Kiedyś podobne objawy miałem we włoskim PUNTO, wówczas okazało się, że tylna oś była do wymiany (na szczęście na gwarancji).[/quote]

.....wczoraj zmieniłem opony na letnie i stukotanie jakby przyciszyło się, do tego stopnie, że mogłoby być niezauważone.

StaszekN
 

Usterki

12 kwi 2008 18:25

Dzisiaj w prawym dolnym narożniku pękła mi przednia. Byłem w serwisie. W poniedziałek mam się zgłosić. W ramach gwarancji mi ją wymienią. Podobno mieli już podobny przypadek.

Hazael
 

12 kwi 2008 20:28

<span>StaszekN</span> napisał(a):Dzisiaj w prawym dolnym narożniku pękła mi przednia

ale co? lampa? szyba? kolumna mc phersona? klamka?

piotrek13
 

12 kwi 2008 23:47

Do listy usterek dopisuję jeszcze jedną, chyba jak dotąd nie opisywaną na tym Forum: chodzi o niedziałający wskaźnik działania klimatyzacji man., ten w pokrętle wentylatora. Wskaźnik (dioda? żaróweczka?) zaczął się buntować kilka dni po odbiorze; raz się świecił, raz nie - wszystko przy działającej klimie. Ostatnio zaczął się żarzyć słabszym światłem, a po chwili sygnał zupełnie zgasł...
przy okazji wymiany oleju (1500) poruszyłem temat w ASO (Kraków, Filipowicz); elektryk ma w tygodniu rozgrzebać i sprawdzić tę kontrolkę. Jeśli nie bedzie to cos "na stykach" lub defekrt żaróweczki, to cały element (pokrętło) do wymiany...
Czy ktoś z uzytkowników spotkał się z taką usterką? jeśli tak to proszę o informację, jak i czy sprawa sie potoczyła, a jesli nie to chyba będę dzierżył (niechlubną) palmę pierwszeństwa ...
pozdrawiam

StaszekN
 

Usterki

13 kwi 2008 06:01

Zgubiłem słowo szyba. Pękła przednia szyba. Wymiana w ramach gwarancji.

Hazael
 

Re: Usterki

13 kwi 2008 09:47

StaszekN napisał(a):Zgubiłem słowo szyba. Pękła przednia szyba. Wymiana w ramach gwarancji.


Dobrze, że wymieniają bez problemów. Oby to nie powtarzało się u innych. Kiedyś taka przypadłość była w skodach favorit, okazało się wtedy, że nadwozie nie jest zbyt sztywne, Trzeba było montować "patent" w postaci belki między kolumnami, która usztywniała przód auta.
Mam nadzieję, że nie skopali tego w cee'd.

StaszekN
 

Usterki

17 kwi 2008 12:59

Właśnie dzisiaj w ramach gwarancji wymieniono w moim aucie pękniętą przednią szybę. Odebrałem sprawny i umyty samochód. Serwis Kia w Zakopanem dba o klienta. Polecam.

mjwj
 

20 kwi 2008 10:43

Witam

ja swoim ceedem przejechałem 10 tys km i wierzyć mi sie nie chce, że coś w nim się moze popsuć.

U mnie nigdy nie było żadnej awarii, nie mam na co narzekać. Albo to ja miałem takie szczęscie, albo wy pecha.

No cóż. Życzę sprawnych napraw.


pozdr

mjwj

Gaj
 

20 kwi 2008 11:29

No ja przejechałem ok. 1.400 km w większości miasto i nie mam chyba żadnych usterek o jakich piszecie.

Po prostu trochę za głośno wg mnie pracuje mój diesel przy niskich prędkościach (przy wyższych szum samochodu go zagłusza :) ) i trochę za dużo pali. Jeszcze liczę, że się unormuje to spalania. A co do głośności to będę go nasłuchiwał i jak trzeba reklamował. Wydaje mi się, że gdzieś z przodu ma lekki rezonans w komorze silnika i stąd to jest :) .

No, ale z tego co piszecie to nie mam żadnych przypadłości.

Denerwują mnie tylko głośniki ciut za niską jakością i ogólny hałas w samochodzie przy wyższych prędkościach.

Auto jest twarde, ale nic nie stuka. Może i ciut zbyt twarde na 205/55/16.

Faktycznie czasem wsteczny lub jedynka ciut dziwnie wchodzi, ale jest OK.
Niestety umie czasem stuknąć lub cichutko poświerszczyć roleta bagażnika w SW. No i silnik 1.6 ma czasem objawy lekkiej czkawki, ale to bym powiedział są sprawy trudne do wychwycenia, nie przeszkadzają mi na co dzień i daleko im wg mnie do miana usterek. Skrzynia może się jeszcze ułoży. Silnik chyba jednak powinien mieć poprawiony soft, a roleta no cóż - myślę, że kiedyś znajdzie się ciut czasu i się ją powycisza chytrze :) .

1. Trzeszczące plastiki
2. Stuki w podszybiu
3. Trzeszcząca kierownica
4. Czasem zdarza się że wsteczny bieg dobrze nie wchodzi x
5. Wieszające się radio
6. Głośna praca zawieszenia na nierównościach
7. Stuki w kolumnie kierownicy
8. Woda w lampkach podświetlenia rejestracji
9. Stukupukajaca roleta bagaznika SW x
10. Brak zaślepek do przednich kotw siatki (przy podsufitce)
11. Opadający fotel kierowcy (regulacja wysokości)
12. Krótkie siedzisko fotela / ZA DŁUGIE SIEDZISKO FOTELA
13. "Mozolnie" zamykająca się szyba w drzwiach kierowcy
14. Przypalające się sprzęgłu pod dużym obciążeniem
15. Ciężko wchodząca I
16. Gołe śruby w siedzeniach (od strony podłokietnika)
17. Wypinająca się tapicerka fotela kierowcy
18. Wypięta wtyczka czujnika płynu chłodzącego
19. Odpadający lakier z maski
20. Pukanie z tyłu z prawej strony - guma wieszaka ostatniego tłumika
21. Klapa bagażnika ledwo się podnosi, a zwłaszcza gdy temperatura spada poniżej 0C
22. Wypadające zapinki skrzynki bezpieczników
23. Niepokojące skrzypienie dochodzące z okolicy tylnych amortyzatorów
24. Bąble na podszybiu - rozwarstwia się przednia deska
25. Kierunkowskaz często nie odbija po wyrównaniu kierownicy
26. Czkawka silnika w CRDI (2000 obrotów, przy odjęciu gazu) x
27. Nierówno spasowane blachy
28. Trzeszczący i skrzypiący fotel kierowcy
29. Wypadające zatyczki relingów dachowych
30. Przebijające flamastrowe napisy na skórzanej tapicerce (od środka)
31. Gaśnie podświetlenie konsoli głównej, a następnie zapala się kontrolka niezapiętych pasów kierowcy
32. Zaślepka od śrubki przy klamce, na drzwiach kierowcy wypada
33. Pochylenie tylnej części auta w lewo (wadliwe amortyzatory)
34. Nie wsuwająca się szuflada z popielniczką (nie chce się schować)
35. Wysiadło ogrzewanie (nie można go wyłączyć)
36. Zapaliła się kontrolka ABS
37. Szwankuje czujnik cofania w czasie deszczu
38. Uszkodzony potencjometr przyciemniania zegarów (jak wjadę w dziurę to wyłącza wszystko)
39. Parujący reflektor przedni po stronie kierowcy
40. Ciemne plamy na wyświetlaczu
41. Zacina się (lekko) przycisk od wysuwania CD
42. odpadający lakier z błotnika
43.zaolejona pokrywa od silnika(uszczelka od klawiatury??)

Boski
 

20 kwi 2008 12:55

heh po 1400 które zrobiłem w 2 dni posiadania samochodu tez nc sie nie popsuło i na nic nie narzekałem:) Po 10kkm coś mi puka po pawej stronie deski rozdzielczej gdzies w srodku jakby pimpong latał w srodku. byłem w sewisie zostawiłem samochód na 4h nusterka po dziś dzień nie usunięta.Po 20kkm skręcenie luzu na kolumnie kierowniczej pozostało dziwne klikanie na kole kierownicy podczas obracania . Po ok 25kkm zacząl stukac prawy tylny amortyzator. Serwis tego nie słyszy (ten typ tak ma) Po 35kkm wymiana łacznika stabilizatora prawy przód.Po 40kkm rozleciała się kolumna kierownicy wymieniono na nową, która niestety równiez tłucze się na większych nierównościach ( serwis tego nie słyszy).Po 45kkm zlokalizowanie ognisk korozji pod listwą klapy tylnej. Poza tym samochód bardzo doby i gdyby serwis i obsługa posprzedażowa były na poziomie średnim krajowym byłbym super ekstra zadowolony. Niestety brak chęci lub umiejętności do usunięcia stuków w desce oraz kolumnie kierownicy buzy we mnie pozytywny obaz samochodu. Nie sa to jakies mega skomplikowane sprawy, a jednak serwis usunąc tego nie chce lub nie potrafii. Gdyby nie pukała mi ta deska, kolumna się nie tłukła amortyzator nie stukał piał bym z zachwytu

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

20 kwi 2008 13:18

Przed wprowadzenia cee'da, sprzedaż autek z logo KIA była na niskim poziomie. Teraz wzrosła sprzedaż, natomiast obsługa w serwisie pozostała na poziomie poprzednim. Chociaż są miłe wyjątki. Uważam, że w serwisy KIA nauczą się w końcu dobrej obsługi. Tylko musi to trochę potrwać. Mam również, nadzieję, że nasze opinie na forum są w centrum uwagi KIA Polska i serwisów. :)

lalas
 

20 kwi 2008 13:21

te kolumny to jakaś bolączka, u mnie też stukała - skręcili, spokój był przez tydzień, teraz słychac i czuć podczas kręcenia lekki stuk, oczywiście nie zawsze, może znajdą na to jakieś lekarstwo 8-)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 98 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl