Bicie od tarcz.

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
Ibanezq
Kierownik zmiany
 
Posty: 157
Dołączył(a): 18 lip 2007 18:49
Lokalizacja: Warszawa/Siedlce

Bicie od tarcz.

25 wrz 2010 17:55

Mam bardzo delikatne bicie podczas hamowania. W ASO powiedzieli, że to tarcze. Przebieg 63 kkm.
Czekać do wymiany klocków i wymieniać? Co kupować? Fabryczne?

c22
 

Re: Bicie od tarcz.

25 wrz 2010 18:30

się ciesz, że delikatne. [żartuję].
a na poważnie. w transporterze miałem takie bicie, że nie wiedziałem co się dzieje. diagnoza: urwana tarcz hamulcowa, która w trakcie jazdy się kręciła, a przy hamowaniu szczęki blokowały tarcz i wielki hałas ocieranej tarczy, urwanej.

być może, ktoś storpeduje moją propozycję, ale zaryzykuję.
jeśli bicie masz na przedniej osi, zastanów się czy nie pokusić się o podstawienie koziołków - zdejmij koła jedynka, dwójka i hamulec. może odkryjesz inne źródło :wink:

EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Bicie od tarcz.

25 wrz 2010 19:11

Witam,

też miałem niedawno bicie tarcz /przebieg - ok 40.000 km/. Tak naprawdę zjawisko pojawiło się ponad rok temu, ale wtedy nie zdecydowałem się na wymianę tarcz. W mieście i na krótszych trasach nawet było niezauważalne. Dopiero przy silniejszym depnięciu przy wyhamowywaniu z wyższych prędkości czuć było pulsowanie na kierownicy i pedale ham. i odgłos dudnienia. Objawy nasiliły się tego lata na tyle, że zdecydowałem się przed wakacyjnym wyjazdem do HR wymienić tarcze + klocki. Oczywiście zrezygnowałem z szajsowatych oryginalnych komponentów KIA i zakupiłem komplet ATE. Cała impreza kosztowała mnie ok 1000 PLN - ale auto hamuje teraz idealnie.

Jeśli tarcza nie ma dużego bicia można spróbować ją przeszlifować specjalnym urządzeniem zakładanym na tarcze /bez demontażu z samochodu/ - to może pomóc. Jeśli nie, pozostaje wymiana.

Avatar użytkownika
Marco
Asystent Kierownika
 
Posty: 338
Dołączył(a): 20 kwi 2008 10:54
Lokalizacja: GTC
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 T-GDI Pb 160KM
2021, GTLine Deluxe White + Premium+AEB+7DCT

Re: Bicie od tarcz.

25 wrz 2010 19:26

EMWU napisał(a):...zrezygnowałem z szajsowatych oryginalnych komponentów KIA i zakupiłem komplet ATE. Cała impreza kosztowała mnie ok 1000 PLN - ale auto hamuje teraz idealnie.

Zrobiłem niedawno identyczną "operację" i teraz to dopiero są hamulce :)
Jest Ceed SW 1.5 T-GDI 160KM 7DCT GT Line Deluxe White+Premium+AEB 2021
Był Cee'd SW L Business Line 1.6 GDI 135 2016
Cee'd SW C+ 1.6 CRDI 115 2008

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
Ibanezq
Kierownik zmiany
 
Posty: 157
Dołączył(a): 18 lip 2007 18:49
Lokalizacja: Warszawa/Siedlce

Re: Bicie od tarcz.

25 wrz 2010 19:48

A jakieś szczegóły? Jaki model tarcz dokładnie i gdzie kupić np w Warszawie?
Dzięki. :)

EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Bicie od tarcz.

25 wrz 2010 20:40

Ibanezq napisał(a):A jakieś szczegóły? Jaki model tarcz dokładnie i gdzie kupić np w Warszawie?


tu masz klocki i tarcze ATE http://allegro.pl/tarcze-hamulcowe-ate-kia-cee-d-hyundai-i30-przod-i1240079797.html

taniej chyba nie będzie ;) - jak mój kolega, który prowadzi szybki serwis samochodowy, zobaczył tę ofertę z allegro - to stwierdził, że ciężko będzie mu zaproponować mi lepszą cenę. powiedział, że on prawie w takiej cenie to ma te tarczki w hurcie. ale jakoś pokombinował policzył i dał mi podobną cenę... ;) good

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Bicie od tarcz.

27 wrz 2010 08:22

Ibanezq napisał(a):Mam bardzo delikatne bicie podczas hamowania. W ASO powiedzieli, że to tarcze. Przebieg 63 kkm.
Czekać do wymiany klocków i wymieniać? Co kupować? Fabryczne?


Nawet jak bicie jest lekkie to lepiej układ dokładnie przejrzeć, ewentualnie wrzucić tarcze na szlif. Jazda z wibracjami na pewno niekorzystnie wpływa na trwałośc całego układu, ignorowanie może skończyć się poważniejszą i kosztowniejszą w usunięciu awarią niż wymiana tarcz i klocków. Jeśli się nie da zeszlifować to trzeba wymienić, ja też wolłabym założyć zamienniki ale markowe (Lucas, Brembo - nie wiem, kto robi "oryginały" dla Kii).
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

matyk
 

Re: Bicie od tarcz.

27 wrz 2010 11:45

u mnie też wibrowało i wymieniłem tarcze na nowe nawiercane i frezowane. Mają lepsze chłodzenie i odprowadzanie wody podczas zamoknięcia. Przejechałem już 8kkm na nich i wszystko ok.

EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Bicie od tarcz.

27 wrz 2010 17:17

matyk napisał(a):Mają lepsze chłodzenie i odprowadzanie wody podczas zamoknięcia


rowki na frezowanych tarczach nie służą do odprowadzania wody - pomyliło Ci się z rowkami na oponach... :mrgreen:

matyk
 

Re: Bicie od tarcz.

27 wrz 2010 19:33

Nic mi się nie pomyliło koleszko :D
A jak wjeżdżasz w kałuże lub mocno leje to tarcze nie zamakają?
Rowki służą też do wyrzucania wody i szybkiego osuszania dzięki sile odśrodkowej, kiedy tarcza się kręci.

less
 

Re: Bicie od tarcz.

27 wrz 2010 19:56

matyk napisał(a):Rowki służą też do wyrzucania wody i szybkiego osuszania dzięki sile odśrodkowej, kiedy tarcza się kręci.

Chyba jednak te rownki i nacięcia służą do odprowadzania gazów które się pojawiają w trakcie ścierania klocka. Tarcza w trakcie hamowania ma taką temperaturę że woda momentalnie odparowuje

matyk
 

Re: Bicie od tarcz.

27 wrz 2010 20:37

tak, do odprowadzenia gazów przede wszystkim, lecz nie tylko do tego.

matyk
 

Re: Bicie od tarcz.

27 wrz 2010 20:55

Ibanezq napisał(a):Mam bardzo delikatne bicie podczas hamowania. W ASO powiedzieli, że to tarcze. Przebieg 63 kkm.
Czekać do wymiany klocków i wymieniać? Co kupować? Fabryczne?


serwis powinien mieć sprzęt do przetaczania tarcz, lecz pod warunkiem gdy tarcza ma jeszcze odpowiednią grubość

EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Bicie od tarcz.

28 wrz 2010 18:13

matyk napisał(a):Nic mi się nie pomyliło koleszko :D
A jak wjeżdżasz w kałuże lub mocno leje to tarcze nie zamakają?
Rowki służą też do wyrzucania wody i szybkiego osuszania dzięki sile odśrodkowej, kiedy tarcza się kręci.


taaaa - jasne... do odprowadzania wody... :mrgreen: clapping

maestro
 

Re: Bicie od tarcz.

01 paź 2010 10:34

ani do wody ani do gazów a do pyłu z cierającego się klocka i ewentualnie innych śmieci które mogą się pojawić z zewnątrz:mrgreen:
less napisał(a):przez less » Pn wrz 27, 2010 20:56
matyk napisał(a):
Rowki służą też do wyrzucania wody i szybkiego osuszania dzięki sile odśrodkowej, kiedy tarcza się kręci.
Chyba jednak te rownki i nacięcia służą do odprowadzania gazów które się pojawiają w trakcie ścierania klocka. Tarcza w trakcie hamowania ma taką temperaturę że woda momentalnie odparowuje

c22
 

Re: Bicie od tarcz.

01 paź 2010 10:40

czyli rowki służą do odprowadzania:
- wody,
- gazów,
- pyłów i śmieci


macie jeszcze jakieś pomysły? :D

Lukasz82
 

Re: Bicie od tarcz.

01 paź 2010 10:53

"Tarcza wentylowana wzmaga przepływ chłodnego powietrza, powodując obniżenie temperatury klocków i tarczy hamulcowej, równocześnie odprowadzając pył, brud i gorące gazy lepiej niż gładkie tarcze hamulcowe, które mogą wypełnić się rdzą czy brudem i stać się nieefektywne. Nawiercone otwory odprowadzają gazy powierzchniowe przy hamowaniu z dużej prędkości jednocześnie nie osłabiając struktury tarczy"

kamil.krasnik
 

Re: Bicie od tarcz.

07 paź 2010 10:34

EMWU napisał(a):też miałem niedawno bicie tarcz /przebieg - ok 40.000 km/. Tak naprawdę zjawisko pojawiło się ponad rok temu, ale wtedy nie zdecydowałem się na wymianę tarcz. W mieście i na krótszych trasach nawet było niezauważalne. Dopiero przy silniejszym depnięciu przy wyhamowywaniu z wyższych prędkości czuć było pulsowanie na kierownicy i pedale ham. i odgłos dudnienia. Objawy nasiliły się tego lata na tyle, że zdecydowałem się przed wakacyjnym wyjazdem do HR wymienić tarcze + klocki. Oczywiście zrezygnowałem z szajsowatych oryginalnych komponentów KIA i zakupiłem komplet ATE. Cała impreza kosztowała mnie ok 1000 PLN - ale auto hamuje teraz idealnie.


Wymieniałeś w ASO czy w jakimś specjalistycznym zakładzie?
Czy przy okazji wymiany były badane luzy na łożyskach i inne?

Od jakiegoś czasu zaobserwowałem w swoim aucie podobne objawy i zastanawiam się czy jazda na takich tarczach nie spowodowała jakichś nieprawidłowości. Noszę się z zamiarem ich wymiany, lecz obawiam się, że ASO nie mają w tym temacie odpowiednich kompetencji i aparatury diagnostycznej.

Avatar użytkownika
abes99
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 05 paź 2007 14:30
Lokalizacja: SRC
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: Hyundai i30 / 1,6MPI (120KM) / LPG / Comfort / '12

Re: Bicie od tarcz.

07 paź 2010 19:51

Też się chętnie dowiem gdzie wymienialiście tarcze i klocki oraz ile Was kosztowała ta usługa ;) Pytałem w ASO przy okazji ostatniego przeglądu i chcieli jakieś całkiem spore pieniądze za to (jakieś 200 czy 300zł). BTW, używa ktoś może coś innego niż chwalone tutaj ATE? Zastanawiam się nad nawiercanymi tarczami Mikody - kiedyś o nich sporo dobrego słyszałem, a klocki Lucas TRW lub ATE...
Narka i pozdruffka, abes99
:: Hultaj i30 1.6MPI, '12, Comfort, LPG STAG 300 Premium
:: była Kia Cee'd 1.6MPI, '07, Optimum + ESP, A/C

EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Bicie od tarcz.

07 paź 2010 19:58

kamil.krasnik napisał(a):Wymieniałeś w ASO czy w jakimś specjalistycznym zakładzie?
Czy przy okazji wymiany były badane luzy na łożyskach i inne?


zaprzyjaźniony warsztat!
/w ASO pewno by mi zapakowali wichrujące się i pokrywające się rdzą w jeden wieczór "łoryginały" - a zapłaciłbym więcej niż za ATE/
luzu na łożyskach nie ma

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 86 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl