DUŻE SPALANIE

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
maestro
 

DUŻE SPALANIE

02 wrz 2010 08:38

Nie znalazłem wątku, więc zakładam nowy i już opisuje problem....proceed 1.6B - 39 tys. km, przez cale lato przy 60 % miasto (krótkie odcinki) i 40% trasa średnie spalanie według komputera na całym zbiorniku wynosiło max 7.5 litra.
Od kilku dni przy dwkukrotnym kasowaniu komputera mam srednio w granicach 10-11 l. /100 km. Próbuje póki co wytłumaczyć to sobie niższą temperaturą zewnętrzną i że może coś z paliwem było nie tak, ale raczej to jest niemożliwe aby tak wzrosło średnie spalanie. Przy największych mrozach - 20 C na podobnych trasach miałem max 9,5 l. Padła sonda ? Dodam, że silnik pracuje ok, kontrolka usterki silnika nie zaświeciła się. Raz po tankowaniu do pełna komputer pokazał mi, że mam do przejechania 680 km do nastepnego tankowania przjechałem może max. 3 km i wskazał 665 km. Innym razem miałem 175 km przejechałem może 30 km i zaswiecila sie kontrolka braku pliwa, a na wyswietlaczu ze zostało do tankowania 60 km.... to nie był błąd samego komputera, czy jego metody obliczeniowej rzeczywiscie tyle spalił paliwa. Oprócz sondy lambda nic mi nie przychodzi na myśl, ale czy wtedy nie powinna zapalic sie kontrolka silnika.?

AUTOR WĄTKU
slavo1972
 

Re: DUŻE SPALANIE

02 wrz 2010 09:25

Jedyną miarodajną metodą sprawdzenia zużycia paliwa jest własne obliczanie średniej przy tankowaniu do pełna.Jeszcze nigdy komputer w ceedzie nie pokazał prawidłowego zużycia.U mnie myli się w zakresie od 0,5 do 1 l/100

AUTOR WĄTKU
Borys
 

Re: DUŻE SPALANIE

02 wrz 2010 09:42

Ahoj!
Nie przejmuj się tym, co komputer pokazuje. Ja np. miałem średnie spalanie 12,5 ...
Przyjmij, że po mieście palisz 9l, a za miastem 7,5l i śpij spokojnie.
Borys

AUTOR WĄTKU
outro
 

Re: DUŻE SPALANIE

02 wrz 2010 10:05

Zgodzę się z tym , że wskazania komputera odbiegają od rzeczywistych wartości średniego spalania. Ale przynajmniej w moim przypadku jest tak , że nie odbiegają od nich znacznie. Z tego co pisze maestro wynika , że faktycznie ubywa mu tyle paliwa. Tak wiedz wskazania komputera są w miarę prawidłowe. Proponuje tak jak slavo 1972 samodzielnie przeliczyć spalanie przy tankowaniu do pełna. Jeśli okaże się , że spalanie jest takie jak mówisz , to pozostaje wizyta w serwisie.

AUTOR WĄTKU
maestro
 

Re: DUŻE SPALANIE

02 wrz 2010 16:02

Dzięki za rady.
Do tej pory, komputer pokazywał mi raczej prawidłowo.
A co najdziwniejsze... wyjechałem dzis poza miasto i w trasie mam mniej wiecej spalanie jakie miałem wczesniej. Po miescie jednak drastycznie wzrasta... właczyłem spalanie chwilowe.... w czasie przyspieszania skacze mocno w gore, znacznie bardziej niz wczesniej, na dwojce wyskakuje 18 a czasem nawet 25 l/100 km. Nigdy wczesniej nie widziałem takich wartości...
Od poniedziałku zrobiłem 74 km.... wedlug przelicznika komputera.... ok 190 km, w miedzy czasie tankowałem teraz mam do tankowania 610 km... stosujac taki sam przelicznik w rzeczywistosci nie zrobie pewnie wiecej jak 250 km ... Zobaczymy.
Jak tak się stanie do nic innego nie pozostanie jak udać się do ASO.

AUTOR WĄTKU
DECHA
 

Re: DUŻE SPALANIE

02 wrz 2010 21:08

maestro, daj sobie spokoj. Ja mam sw 1.6 PB i chwilowe jak depne to i do 40 skacze bez problemu. Mierzenie komputerem czy jakkolwiek spalania na dystansie 3km mija sie z celem. Ja mam od stacji do domu ok 1,5km i raz srednie na tej drodze moge miec 9,5, a raz 14. Od roznych czynnikow to zalezy. A to ile zostalo do przejechania na posiadanym paliwie to jest takie zaokraglenie jak powiedzenie ze piatek to juz prawie poniedzialek. Moj komp w srednim raz zaniza, raz zawyza, a czasem pokazuje dobrze. To tylko dane orientacyjne.
Mowie raz jeszcze, olej ten komp i spij dobrze.

Pozdro!

AUTOR WĄTKU
slavo1972
 

Re: DUŻE SPALANIE

03 wrz 2010 08:20

Maestro.Zatankuj do pełna.Po przejechaniu conajmniej 100 km zatankuj ponownie do pełna i samodzielnie oblicz średnie zużycie.Przy pierwszym tankowaniu wyzeruj wskazania komputera i do następnego tankowania nie patrz na niego bo szkoda nerwów :wink: Jeśli rozbieżności we wskazaniach komputera po ponownym tankowaniu będą duże przy faktycznym zużyciu na normalnym poziomie to wina leży po stronie komputera albo któregoś z czujników na podstawie których wylicza on średnie zużycie.Jeśli wysokie wskazanie komputera będzie się pokrywało z twoimi obliczeniami to jedż do serwisu bo zbyt bogata mieszanka paliwa szkodzi silnikowi(rozrzedza olej-czy jego poziom nie wzrósł?)
Ps.Czy przypadkiem nie masz mocno zabrudzonego filtra powietrza?.45 tys. km między wymianami to zależnie od warunków zewnętrznych może być zbyt długi okres czasu.

AUTOR WĄTKU
Rysiek22
 

Re: DUŻE SPALANIE

03 wrz 2010 08:48

maestro napisał(a):...Od kilku dni przy dwkukrotnym kasowaniu komputera mam srednio w granicach 10-11 l. /100 km. Próbuje póki co wytłumaczyć to sobie niższą temperaturą zewnętrzną i że może coś z paliwem było nie tak, ale raczej to jest niemożliwe aby tak wzrosło średnie spalanie.

A nie założyłeś czasem bagażnika dachowego???
Ja całą zimę jeździłem z bagażnikiem dachowym + uchwyt na narty. Zima się skończyła, zdjąłem uchwyt na narty i miałem zamontować uchwyt rowerowy ale tego nie zrobiłem i jeździłem przez dwa miesiące z samym bagażnikiem dachowym. Zdziwiłem sie pewnego razu jak popatrzyłem na średnie spalanie że było wyższe o niecałe 2l/100 km niż zazwyczaj. Ponieważ zimy juz nie było, zacząłem się zastanawiać czy to nie jakiś problem z samochodem no i wymyśliłem żeby ściągnąć bagażnik iiiiii.... i jak ręką odjął spalanie wróciło do normalnego poziomu :)

AUTOR WĄTKU
maestro
 

Re: DUŻE SPALANIE

03 wrz 2010 09:16

slavo1972 napisał(a):Czy przypadkiem nie masz mocno zabrudzonego filtra powietrza?.45 tys. km między wymianami to zależnie od warunków zewnętrznych może być zbyt długi okres czasu.

Wydaje mi się, że filtr powietrza wymienia się cześciej niż co 45 tys. km, w czasie przeglądów miałem chyba wymieniany co 15 tys. ale ręki nie dam sobie uciąć.

Rysiek22 napisał(a):A nie założyłeś czasem bagażnika dachowego???

Nie.

Śpię póki co spokojnie:)
Macie racje że powinienem pojeździć troche i sprawdzić jak jest w rzeczywistości tankujac 2 razy do pełna i mieć 100 % pewność.
Tak zrobię.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5407
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: DUŻE SPALANIE

03 wrz 2010 09:19

Rysiek22 napisał(a):?
Zdziwiłem sie pewnego razu jak popatrzyłem na średnie spalanie że było wyższe o niecałe 2l/100 km niż zazwyczaj. Ponieważ zimy juz nie było, zacząłem się zastanawiać czy to nie jakiś problem z samochodem no i wymyśliłem żeby ściągnąć bagażnik iiiiii.... i jak ręką odjął spalanie wróciło do normalnego poziomu :)

To ja śmigałem z boxem przez zimę a spalanie było większe o ok 0,6l/100km Dziwne te Wasze pomary :?
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
Rysiek22
 

Re: DUŻE SPALANIE

03 wrz 2010 12:46

Gizmo121 napisał(a):To ja śmigałem z boxem przez zimę a spalanie było większe o ok 0,6l/100km Dziwne te Wasze pomary :?

A ten box woziłeś na dachu czy w środku? (oczywiście żart :D )
Ja opieram sie o średnich z komputera i jak pokazywał ok 10l/100 km tak po ściągnięciu bagażnika teraz jest 8.3 i tyle miałem przed sezonem zimowym. A kwestia o ile zwiekszy się spalanie zależy też od prędkości jakie rozwijasz z dodatkami na dachu więc każdy będzie miał inny wzrost spalania.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5407
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: DUŻE SPALANIE

03 wrz 2010 14:13

Rysiek22 napisał(a): A kwestia o ile zwiekszy się spalanie zależy też od prędkości jakie rozwijasz z dodatkami na dachu więc każdy będzie miał inny wzrost spalania.

Odpowiem Ci tak: Z tym boxem prędkość maxymalna to 140km/h
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
maestro
 

Re: DUŻE SPALANIE

09 wrz 2010 10:35

Komputer już nie szaleje... mam maksymalnie przy tych samych trasach 8,5l., chwilowe spalanie też nie skacze. Nie wiem, może się coś samo popsuło i naprawiło albo krasnoludki maczały w tym palce. Nawet nie zdążyłem sprawdzić ile mi spalił w rzeczywistości i jak to się ma do spalania pokazywanego przez komputer. Ciekawe...

Avatar użytkownika
zelu
Dyrektor
 
Posty: 906
Dołączył(a): 23 lis 2011 23:31
Lokalizacja: Łódź / Rożenek GRUPA ŁÓDZKA
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 GDI, 6MT Pb 135KM
2018, L + Business Line, kolor KCS

Re: DUŻE SPALANIE

18 lut 2014 00:39

Panowie odświeżę trochę wątek. Nie wiem Maestro jak zakończyła się ta twoja historia ze zwiększonym spalaniem, ale ja w swoim zauważyłem to samo. wziąłem to na karb zimy, grzanie samochodu na postoju itd itp. Latem zgodnie ze wskazaniami komputera i Motostatu różnice były ok 0,5l na setkę. Zimą różnica zrobiła się nawet ponad 1,5l na setkę. Oczywiście na niekorzyść. Tłumaczyłem to sobie jazdą w korkach, niską temperaturą, ale doszło do tego, że zmierzone przy tankowaniach zużycie paliwa wyszło 10,64 na setkę. W piątek byłem na przeglądzie i wszystko było ok a w niedzielę zapaliła się magiczna kontrolka "pomarańczowego silniczka". Cały w trwodze podjechałem do serwisu podłączyli go pod komputer i co wykazało - ZBYT BOGATA MIESZANKA. No i nie dziwota że spalanie było większe tylko czemu dopiero teraz się zaświeciła. Po skasowaniu tego błędu nawet komputer pokazuje chwilowe spalanie mniejsze niż pokazywał dotychczas. Miał ktoś z was taką sytuację, co to może być. W serwisie jeden mechanik powiedział, że miał podobną sytuację ze wskazaniem zbyt bogatej mieszanki i po wymianie pompy paliwa uspokoiło się. Wg mnie to dziwne.
KIA Cee'd SW, 1,6 GDI, 135 KM, 6MT, kolor KCS, wersja L + Business Line
KIA Stonic, 1,4 , 100KM 6MT, kolor EU3, wersja L+STY
Obrazek
Ceed - "Community of Europe with European Design"

AUTOR WĄTKU
maestro
 

Re: DUŻE SPALANIE

18 lut 2014 08:02

Moja historia skończyła się tak, jak napisałem we wcześniejszym poście, problem nagle znikł. Póki co nic się nie dzieje, a minęło niemal 3,5 roku i przybyło 50 tys. km. Auto wtedy raczej na 100 % paliło więcej niż zwykle. Żadna kontrolka mi się jednak nigdy nie zaświeciła.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6885
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: DUŻE SPALANIE

18 lut 2014 13:24

zelu napisał(a):ZBYT BOGATA MIESZANKA. (...) Po skasowaniu tego błędu nawet komputer pokazuje chwilowe spalanie mniejsze niż pokazywał dotychczas.


No dobra, ale skasowanie błędu to nie jest rozwiązanie problemu!!!! czy poza tym coś zrobili?? To tak jakbyś poszedł z bolącym zębem do dentysty a ten dał Ci APAP zamiast wyleczyć zęba.... :evil:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
zelu
Dyrektor
 
Posty: 906
Dołączył(a): 23 lis 2011 23:31
Lokalizacja: Łódź / Rożenek GRUPA ŁÓDZKA
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 GDI, 6MT Pb 135KM
2018, L + Business Line, kolor KCS

Re: DUŻE SPALANIE

18 lut 2014 19:51

Ryba4 napisał(a): czy poza tym coś zrobili?? To tak jakbyś poszedł z bolącym zębem do dentysty a ten dał Ci APAP zamiast wyleczyć zęba.... :evil:


Otóż dostałem APAP sory IBUPROM bo APAP na mnie nie działa :ha
Powiedzieli żeby jeździć dalej jak się powtórzy to wtedy będą główkować :szok
Fakt wciąłem im się trochę na krzywy ryj bo mieli od groma roboty, ale zależało mi by sprawdzić błąd. No i jak na razie nic się nie dzieje - może będzie tak jak u kolegi "maestro" że więcej się nie powtórzy :good
KIA Cee'd SW, 1,6 GDI, 135 KM, 6MT, kolor KCS, wersja L + Business Line
KIA Stonic, 1,4 , 100KM 6MT, kolor EU3, wersja L+STY
Obrazek
Ceed - "Community of Europe with European Design"

kokosz1981
Kierownik zmiany
 
Posty: 126
Dołączył(a): 29 mar 2013 22:09
Lokalizacja: Crawley, UK
Grupa: Łódzka

Re: DUŻE SPALANIE

19 lut 2014 09:39

Panie, teraz to wszystko możliwe jest; ostatnio czytałem o kilku sprinterach klekotach 2.7 gdzie włączenie obiegu wewnętrzengo powietrza powodowało utratę połowy mocy silnika :szok
były:
Corolla E12 2005 1.4vvti
Vectra C SRi 2005 1.9cdti 120KM
Laguna 1999 1.8 16V
Obrazek

Avatar użytkownika
zelu
Dyrektor
 
Posty: 906
Dołączył(a): 23 lis 2011 23:31
Lokalizacja: Łódź / Rożenek GRUPA ŁÓDZKA
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 GDI, 6MT Pb 135KM
2018, L + Business Line, kolor KCS

Re: DUŻE SPALANIE

20 lut 2014 22:15

dzisiaj kolejny raz zapaliła się pomarańczowa latarnia :ha
Wizyta w serwisie i odczyt na kompie P0173 system za bogaty - diagnoza, pierwsza sonda lambda do wymiany. Zamówili zobaczymy co będzie po wymianie, na razie błąd po raz kolejny skasowany i jeszcze się nie zaświeciło.
KIA Cee'd SW, 1,6 GDI, 135 KM, 6MT, kolor KCS, wersja L + Business Line
KIA Stonic, 1,4 , 100KM 6MT, kolor EU3, wersja L+STY
Obrazek
Ceed - "Community of Europe with European Design"

kokosz1981
Kierownik zmiany
 
Posty: 126
Dołączył(a): 29 mar 2013 22:09
Lokalizacja: Crawley, UK
Grupa: Łódzka

Re: DUŻE SPALANIE

21 lut 2014 08:15

Lambdę idzie przetestować mając zwykły skaner elm237 za 50zł i soft (np. prosty torque na androida) - są ładne wykresy z jej działania.
Poza spalaniem powinny być jeszcze krzaczki z odpalaniem i mocą silnika.
były:
Corolla E12 2005 1.4vvti
Vectra C SRi 2005 1.9cdti 120KM
Laguna 1999 1.8 16V
Obrazek

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl