Chłodnica klimatyzacji . Sprawdźcie...

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
slavo1972
 

Re: Chłodnica klimatyzacji . Sprawdźcie...

12 wrz 2011 22:27

rawemon napisał(a):.Ponieważ jego samochód ma już ponad 3 lata za naprawę musiał zapłacić (nie wiem ile).

To 3 lata temu Hyundai nie miał jeszcze 5 letniej gwarancji? Bo jeśli miał to traktują swoich klientów gorzej od Kia.Jak pisałem 2 posty wyżej w moim 3,5 letnim ceedzie bez problemu wymieniono skraplacz na gwarancji.

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Chłodnica klimatyzacji . Sprawdźcie...

13 wrz 2011 18:48

W hyundaiu było 5 lat na układ napędowy, 3 lata na resztę.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Chłodnica klimatyzacji . Sprawdźcie...

19 wrz 2011 08:09

UWAGA UWAGA

pooglądałem sobie moją nowa chłodnicę przy okazji wymiany klocków i ma wzmocnienie od dołu!!!!!!!!!!! czyli poszedł ktoś po rozum do głowy
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
studzio
Asystent Kierownika
 
Posty: 235
Dołączył(a): 07 sty 2008 18:32
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Chłodnica klimatyzacji . Sprawdźcie...

19 wrz 2011 16:11

Krótka i rzeczowa wizyta w Kia Malibu.Diagnoza,brak trzech dolnych pasków lameli.Chłodnica zamówiona. Z braku czasu wymiana dopiero w piątek oczywiście na gwarancji.

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Chłodnica klimatyzacji . Sprawdźcie...

19 wrz 2011 18:08

U mnie dziś chłodnica wymieniona w Kia Plaza.

Avatar użytkownika
studzio
Asystent Kierownika
 
Posty: 235
Dołączył(a): 07 sty 2008 18:32
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Chłodnica klimatyzacji . Sprawdźcie...

30 wrz 2011 15:55

Wizyta w Kia Malibu i po sprawie.Po godzinie nowa chłodnica na swoim miejscu.

AUTOR WĄTKU
minister
 

Re: Chłodnica klimatyzacji . Sprawdźcie...

19 mar 2012 13:08

Mam pytanie do osób po operacji wymiany chłodnicy klimy i do osób które się klimą zawodowo zajmują - czy podczas takiej wymiany dochodzi do rozszczelnienia całego układu i czy aso uzupełnia ubytek czynnika chłodzacego w układzie?

AUTOR WĄTKU
leonkilla
 

Re: Chłodnica klimatyzacji . Sprawdźcie...

19 mar 2012 23:57

Tak, Dochodzi do roszczelnienia ukladu i ASO musi uzupelnic czynnik chlodniczy w ukladzie. Oczywiscie jezeli nie bylo wczesniej grzebane, przy klimie, przez osoby trzecie.

AUTOR WĄTKU
steel
 

Re: Chłodnica klimatyzacji . Sprawdźcie...

21 mar 2012 21:00

Właśnie wylazłem z kanału pod autem... w piątek wizyta w serwisie na przeglądzie gwarancyjnym wiec chciałem sprawdzić jak auto wygląda od spodu. Bo wczoraj oglądałem od zewnątrz i od razu pierwsze co sprawdziłem to chłodnica klimatyzacji. Oczywiście nie wyglądała najgorzej jak na auto 5 lat jeżdżące i parkujące pod chmurka (a może właśnie dlatego) jednak dwa dolne rzędy lamelek są prawie całkiem wykruszone a kolejny się zaczyna rozpadać.

Jeśli ktoś nie wie na co patrzeć bądź wcześniej zamieszczone fotki niewiele mu mówiły To może moje fotki dadzą jakiś obraz sytuacji :)
http://imageshack.us/g/194/img0514tzx.jpg/

Co ciekawe przy umawianiu się na wizytę w ASO Soley Kia Radlin (niejako z sentymentu, bo mieszkam już w Mysłowicach ale bywam u rodziców wiec przy okazji i by nie dać się zedrzeć Euro Kasowi :) ) wspomniałem o urwanej gąbce chłodnicy klimy i kruszących się lamelkach i chęci wymiany rzeczonej chłodnicy na gwarancji, na co drugi z panów z obsługi (nie pan Ariel z którym zawsze jest ok rozmowa i nie sili się na dziwne wymysły) powiedział ze pewnie na coś najechałem "może jakąś zaspę bądź grudę zmarzniętego śniegu"! Aż mnie prawie zatkało! bo różnica miedzy chłodnicą a listwa pod zderzakiem to prawie 10cm! Poza tym jest tam tez plastik osłaniający od którego jest ze 3 cm różnicy wysokości! Na wspomnienie naprawy gwarancyjnej powiedział, że zrobią zdjęcia i wtedy się zobaczy. Na co mu odpowiedziałem, że z powodu wykruszanych lamelek inne serwisy wymieniają na gwarancji bez gadania... a on mi bezczelnie na to "to niech se pan znajdzie inny który to zrobi"! A wystarczyło powiedzieć, że "zobaczymy co da się, zrobić by był pan zadowolony!"
No cóż widok chłodnicy jak na załączonych w linku fotkach... wiec raczej do wymiany się kwalifikuje...
Pewnie napiszę w piątek po powrocie z serwisu co i jak... mam nadzieję, że staną na wysokości zadania...

AUTOR WĄTKU
steel
 

Re: Chłodnica klimatyzacji . Sprawdźcie...

23 mar 2012 16:40

No i kiszka... za tydzień będzie wymiana gwarancyjna na wersje chłodnicy wzmocnioną bo na dziś czy jutro nie daliby rady sprowadzić (choć mogliby sprowadzić wersje którą miałem juz zamontowaną)
Więc jesli ktoś jedzie na przegląd to warto wskoczyć na chwile pod auto i zobaczyć czy nie wykruszają sie lamelki i poprosić o wersje poprawioną!

AUTOR WĄTKU
vero
 

Re: Chłodnica klimatyzacji . Sprawdźcie...

12 maja 2012 16:07

U mnie również odpadła gąbka z lamelkami od chłodnicy klimatyzacji. Zgłosiłem to przy okazji przeglądu po 60 tys. u Pateckiego w Krakowie i bez najmniejszych problemów zakwalifikowali chłodnicę do wymiany. Nie mieli chłodnicy na stanie, mam dzwonić za jakieś 2-3 tygodnie i umówić się na wymianę. Fakt, że dzięki temu wątkowi przygotowałem się i oczekiwałem batalii z serwisem, a tu miłe zaskoczenie :) No może żeby nie zapeszać to jeszcze zrobię powtórną ocenę po wymianie :)

AUTOR WĄTKU
toomas
 

Re: Chłodnica klimatyzacji . Sprawdźcie...

12 maja 2012 21:21

U mnie najpierw stwierdzili, że ta gąbka to niepotrzebna i jak odpadła to można bez niej jeździć. Trzeba było podyskutować ale suma summarum chłodnica zamówiona i czekam jak przyjdzie to będzie wymiana.

john78
Koordynator Regionalny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 10 sie 2008 13:08
Lokalizacja: podkarpacie
Grupa: GOP- Górny Śląsk

Re: Chłodnica klimatyzacji . Sprawdźcie...

13 maja 2012 09:57

toomas napisał(a):U mnie najpierw stwierdzili, że ta gąbka to niepotrzebna i jak odpadła to można bez niej jeździć. Trzeba było podyskutować ale suma summarum chłodnica zamówiona i czekam jak przyjdzie to będzie wymiana.

toomas a nie czepiali się że masz lpg?
uyyuyu

AUTOR WĄTKU
toomas
 

Re: Chłodnica klimatyzacji . Sprawdźcie...

13 maja 2012 19:29

Nie nie było żadnych uwag. Musiałem jedynie ich zmusić do oglądnięcia chłodnicy i poinformowałem, że wiem, że KIA wymienia chłodnice z tego powodu na gwarancji. Z pewnym ociąganiem Panowie wjechali na podnośnik, pooglądali, i wypisali zlecenie naprawy gwarancyjnej.

AUTOR WĄTKU
ryli1
 

Re: Chłodnica klimatyzacji . Sprawdźcie...

14 maja 2012 14:29

Tez mam do wymiany. Problem w tym, że chłodnic brak. Czekam już trzeci tydzień.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Chłodnica klimatyzacji . Sprawdźcie...

14 maja 2012 16:36

A u mnie pomimo 57 tys km na budziku gąbka się trzyma :) Można to potraktować jako kolejny dowód na to ze auto jeździ w "komfortowych" warunkach, bo ASO się kłóci że wszystkie dolegliwości mojej kijanki są spowodowane kiepskimi drogami w PL, chociaż takowych to auto nie widzi... :evil:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
toomas
 

Re: Chłodnica klimatyzacji . Sprawdźcie...

15 maja 2012 12:20

U mnie dzisiaj wymieniają bo wczoraj była dostawa chłodnicy :)

AUTOR WĄTKU
sherkan
 

Re: Chłodnica klimatyzacji . Sprawdźcie...

28 maja 2012 12:38

U mnie też wymiana chłodnicy klimatyzacji. Z tego co się dowiedziałem to jest jakaś "akcja gwarancyjna" czekam juz ponad miesiąc na tą chłodnice. W serwisie powiedzieli mi że na magazynie jest 2 tys sztuk ale nie mogą ich montować w ramach wymiany gwarancyjnej bo jakieś nowe płyną po morzach i oceanach :)

AUTOR WĄTKU
toomas
 

Re: Chłodnica klimatyzacji . Sprawdźcie...

28 maja 2012 19:12

MI powiedzieli, że w Europie brak chłodnic i, że płyną z Koreii.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Chłodnica klimatyzacji . Sprawdźcie...

28 maja 2012 22:20

Hah... Płyną z Korei, a są z Valeo które tam nie produkuje...
Cóż - widać kiepskie to zrobili. Lepiej niech zrobią jakieś wzmocnione... Ja jeszcze poczekam, zgłoszę na przeglądzie, że gąbka odpłynęła. Może mają takie to ja dołożą.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 114 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl