Turbokamera w TVN Turbo

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Robson23
 

Turbokamera w TVN Turbo

16 maja 2010 23:45

Właśnie widziałem zapowiedź, że w poniedziałek o 22:00 będzie odcinek Turbokamery poświęcony ceedowi (zalanemu niewłaściwym olejem, z tego co zrozumiałem).
Może kogoś zainteresuje :)

AUTOR WĄTKU
bociek
 

Re: Turbokamera w TVN Turbo

18 maja 2010 11:09

Oglądał ktoś?

AUTOR WĄTKU
rafostry
 

Re: Turbokamera w TVN Turbo

18 maja 2010 11:25

Tak, ale nie od początku

AUTOR WĄTKU
bociek
 

Re: Turbokamera w TVN Turbo

18 maja 2010 12:21

rafostry napisał(a):Tak, ale nie od początku


Toś udzielił informacji co było w TK

AUTOR WĄTKU
elektor
 

Re: Turbokamera w TVN Turbo

18 maja 2010 12:30

W skrócie :

W ASO w Polsce zalano silnik 1.6 CDRI olejem Castrol 0w60 wobec zalecanego 0w50. Właściciel samochodu pojechał do Austrii, gdzie auto przestało palić. Pojechał do ASO austriackiego, gdzie stwierdzono nieprawidłowy olej i odmówiono naprawy gwarancyjnej . Rozpoczęły się przepychanki, ponieważ za wydanie auta ASO w Austrii zażądało kilkaset euro. ASO Polskie twierdziło że jest olej OK - austriackie, że nie. A w środku zabawy właściciel bez auta.
Końcowy efekt po nagraniu to okazało się, że poszedł wtryskiwacz, a tamtejsze ASO wzięło nieprawidłowy olej jako pretekst.

AUTOR WĄTKU
bociek
 

Re: Turbokamera w TVN Turbo

18 maja 2010 12:43

Dzięki za info. Obejrzę jak się pojawi w TvnT

AUTOR WĄTKU
rafostry
 

Re: Turbokamera w TVN Turbo

18 maja 2010 13:36

bociek napisał(a):
rafostry napisał(a):Tak, ale nie od początku


Toś udzielił informacji co było w TK


Pytanie było "Oglądał ktoś??" więc odpowiedziałem na pytanie :P

Niedawno (zeszły tydzień) oglądałem stare odcinki TK na http://vod.onet.pl

PS. Chyba serwis teraz nie działa, mam nadzieję że chwilowo...

AUTOR WĄTKU
Robson23
 

Re: Turbokamera w TVN Turbo

19 maja 2010 23:21

Najbliższa emisja ma być bodajże w czwartek (czyli już dzisiaj) o 23:20, a następna w piątek o 20:15
(nie wiem tylko do kiedy będą pokazywać ten konkretny odcinek)

AUTOR WĄTKU
mjrPit
 

Re: Turbokamera w TVN Turbo

05 cze 2010 07:35

a dla fanów Subaru (cześć Bociek :lol: ) w najbliższym odcinku problemy użytkowników nowych subaru z palącym się sprzęgłem - brzmi jakoś znajomo :wink:

AUTOR WĄTKU
Woody
 

Re: Turbokamera w TVN Turbo

05 cze 2010 21:34

Z tego co pamietam to juz byla sprawa z subaru i sprzeglem i dotyczylo to egzemplarza z silnikiem diesla i manualna skrzynia biegów, i pani wymieniala go na taki sam egzemplarz ale w bezynie.

AUTOR WĄTKU
JHartman
 

Re: Turbokamera w TVN Turbo

06 cze 2010 19:51

Woody napisał(a):(...) ale w bezynie.


... i z automatyczną skrzynią biegów. Dzięki temu problem "dziwnie" biorącego sprzęgła (które miało tendencję do palenia się) rozwiązał się.

AUTOR WĄTKU
Woody
 

Re: Turbokamera w TVN Turbo

06 cze 2010 21:52

Dokładnie z automatem wzieła, ale ja osobiscie bym wzial z dieslem i z automatem i problemu by nie bylo :D

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Re: Turbokamera w TVN Turbo

07 cze 2010 21:30

No i znowu wyszło, że kierowcy to głąby i trzeba ich uczyć jazdy "tak specyficznym autem jak diesel z manualem" clapping
Muszę przyznać, że szef subaru na Polskę jest jeszcze lepszym talencikiem do ironii niż nasz "znajomy" Pan Szyszko z KMP.
Swoją drogą nie rozumiem dlaczego nie można połaczyć dieselka z automatem (bo zrozumiałem z wypowiedzi, że nie ma takiej opcji) :? :?
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

AUTOR WĄTKU
bociek
 

Re: Turbokamera w TVN Turbo

08 cze 2010 12:21

zucio1 napisał(a):No i znowu wyszło, że kierowcy to głąby i trzeba ich uczyć jazdy "tak specyficznym autem jak diesel z manualem" clapping
Muszę przyznać, że szef subaru na Polskę jest jeszcze lepszym talencikiem do ironii niż nasz "znajomy" Pan Szyszko z KMP.
Swoją drogą nie rozumiem dlaczego nie można połaczyć dieselka z automatem (bo zrozumiałem z wypowiedzi, że nie ma takiej opcji) :? :?


Że ja tego nie widziałem.
Czyżby pan Rogalski namieszał?

Avatar użytkownika
N_Jay
Dyrektor
 
Posty: 701
Dołączył(a): 28 cze 2008 02:29
Lokalizacja: W-M
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 126KM
2010

Re: Turbokamera w TVN Turbo

08 cze 2010 13:52

bociek napisał(a):Że ja tego nie widziałem.
Czyżby pan Rogalski namieszał?

To mało powiedziane.
Do programu zgłosiło się kilkunastu posiadaczy różnych modeli Subaru wyposażonych w silnik wysokoprężny którym po dwudziestu paru tysiącach przebiegu popaliły się sprzęgła. Koszt wymiany to ok. 5 - 6 tys pln na koszt właściciela samochodu. Pan Prezes twierdzi, że samochody są O.K. tylko ludzie nie umieją nimi jeździć, po czym zaproponował bezpłatne kursy jazdy. Twierdził też, że skrzynia automatyczna rozwiązałaby problem ale firma nie montuje takich skrzyń do samochodów z dizlem ponieważ automaty sprzedają się głównie w USA a tam zamawiają silniki benzynowe.

Niezależni specjaliści określili, że te sprzęgła są za słabe do tych silników - co potwierdził również Adam Kornacki - i będą nadal się palić, zwłaszcza w ruchu miejskim. Czyli jest to błąd konstrukcyjny.

To mniej więcej tyle. Radziłbym obejrzeć gdzieś ten odcinek aby obejrzeć ironiczne uśmieszki Pana Prezesa i wysłuchać jego "niezbyt mądrych" uwag na temat własnych klientów.
Ceed HB 1.6 Opti + ESP, po FL - od 04/2010
Ceed HB 1.4 OptiPlus, So-Red - do 04/2010

AUTOR WĄTKU
rafostry
 

Re: Turbokamera w TVN Turbo

09 cze 2010 07:25

Tutaj można sobie obejrzeć archiwalne Turbokamery. -> http://vod.onet.pl/turbo-kamera,567,serial.html
Nie wiem tylko czy jest już interesujący was odcinek.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6542
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Turbokamera w TVN Turbo

12 cze 2010 08:50

Właśnie obejrzałem Turbo Kamerę z palącymiu się sprzęgłami w Subaru i wypowiedzi pana Rogalskiego (Prezes SIP). Powiem tak - szacunek przed Panem Szyszką - ten się plątał, ale chociaż nie drwił z użytkowników Kii. Wielu użytkowników 2 litrowego diesla, problem ten sam - a pan Rogalski swoje, że kierowcy nie dorośli do takiego cuda jak manual z dieslowskim boxerem. Zapomniał skomentować, że jedną sprawę w sądzie już błyskawicznie przegrali po opiniach rzeczoznawcy i sąd nakazał zwrócić właścicielowi koszt naprawy.
Powiem tak - Ż E N U A :oops:
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
Piotr13
 

Re: Turbokamera w TVN Turbo

22 lip 2010 11:10

Coś z archiwum Turbo Kamery: http://vod.onet.pl/turbo-kamera,turbo-kamera,567,5,1407,odcinek.html. Materiał od 7:20 (siódmej minuty i 20 sekund).
Wymagana instalacje dodatku SilverLight. Można go pobrać stąd: http://www.dobreprogramy.pl/Silverlight,Program,Windows,17716.html.

AUTOR WĄTKU
Robson23
 

Re: Turbokamera w TVN Turbo

19 lis 2010 13:51

Może ktoś nie widział, a zainteresuje go ze względu na pokrewieństwo marek:

Wczoraj widziałem odcinek poświęcony Bratu-Hultajowi, a konkretnie modelowi H1.
Niektórym właścicielom tych samochodów coś nie chciało się wierzyć, że pomimo 2,5-litrowego silnika i deklarowanej w specyfikacji samochodu 170 KM, ich odczucia co do uzyskiwanych osiągów są jednak nieco inne i postanowili zmierzyć wszystko na hamowni.
Okazało się, że mają... 102 konie (momentów nie pamiętam), czyli dużo mniej, niż można by przyjąć za "normalne" odstępstwo.
Serwis, "o dziwo", nie miał z tym problemu i twierdził, że wszystko jest ok, dopiero wyniki z hamowni, dały im mocno do myślenia.

No i się wyjaśniło: w sprzedaży były egzemplarze z silnikami 2,5 litra, tylko niektóre oferowały z tej pojemności 170 koni, a niektóre niewiele ponad 100, no i pech chciał, że niektórzy kupili i dostali kwity na wersję 170 koni, podczas gdy silnik w ich samochodzie był z tych słabszych. :szok Jak to tłumaczy Hyundai - "błąd logistyczny", no dzięki!
Jako, że to ten sam koncern, to strach pomyśleć...
Na koniec klienci dostali wybór: albo zwrot różnicy w cenie między silnikami albo modyfikacja ustawień silnika - tyle, że nawet wtedy ta moc nie była taka, jak trzeba (o ile pamiętam, to chyba wyszło coś ponad 150 koni, a i to wiadomo tylko dlatego, że właściciele robili ponownie na swój koszt :! pomiary na hamowni, bo dla serwisu, chyba znowu tak "na oko", wszystko było ok).

Avatar użytkownika
Marco
Asystent Kierownika
 
Posty: 338
Dołączył(a): 20 kwi 2008 10:54
Lokalizacja: GTC
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 T-GDI Pb 160KM
2021, GTLine Deluxe White + Premium+AEB+7DCT

Re: Turbokamera w TVN Turbo

19 lis 2010 14:58

Obejrzałem ten program i strach się bać :szok
Jest Ceed SW 1.5 T-GDI 160KM 7DCT GT Line Deluxe White+Premium+AEB 2021
Był Cee'd SW L Business Line 1.6 GDI 135 2016
Cee'd SW C+ 1.6 CRDI 115 2008

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl