Trzeszczące plastiki.

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
Ibanezq
Kierownik zmiany
 
Posty: 157
Dołączył(a): 18 lip 2007 18:49
Lokalizacja: Warszawa/Siedlce

Trzeszczące plastiki.

02 lut 2010 12:23

W wyszukiwarce znalazłem, że często ludzie narzekają na to. Ja też mam taki problem, że deska lubi czasem trzeszczeć.
Moje pytanie jest takie: czy ktoś zna jakiś serwis w którym uporają się z tym problemem?
Ja byłem w jednym to mi psikali silikonem co praktycznie nic nie dało a potem gadali bajki, że plastiki te są z materiału po recyclingu i dlatego tak trzeszczy co dla mnie nie jest żadnym wytłumaczeniem.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Trzeszczące plastiki.

02 lut 2010 19:15

W moim przypadku trzeszczało( jak na razie) tylko lusterko wsteczne...ale to już historia :D
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

SebolE
Nadworny fotograf
 
Posty: 330
Dołączył(a): 25 sie 2007 17:48
Lokalizacja: Gdañsk,Sopot,Gdynia,W-wa

Re: Trzeszczące plastiki.

02 lut 2010 21:43

Ibanezq napisał(a):W wyszukiwarce znalazłem, że często ludzie narzekają na to. Ja też mam taki problem, że deska lubi czasem trzeszczeć.
Moje pytanie jest takie: czy ktoś zna jakiś serwis w którym uporają się z tym problemem?
Ja byłem w jednym to mi psikali silikonem co praktycznie nic nie dało a potem gadali bajki, że plastiki te są z materiału po recyclingu i dlatego tak trzeszczy co dla mnie nie jest żadnym wytłumaczeniem.

Ja się już przyzwyczaiłem. Tak naprawdę w każdej marce plastiki skrzypią. Przejechałem się nowym VW Pasatem, Toyota Avensis i też tu skrzypnie tu puknie.A przy tych temperaturach to nie ma bata co by była cisza.To już nie te czasy jak stare Mercedesy jeżdżące kanapy i cisza w środku.
KIA CEED SW 1.6 CRDI 115KM
Pozdrawiam
:)
Obrazek

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
Ibanezq
Kierownik zmiany
 
Posty: 157
Dołączył(a): 18 lip 2007 18:49
Lokalizacja: Warszawa/Siedlce

Re: Trzeszczące plastiki.

02 lut 2010 21:58

To mam sobie raczej odpuścić? Strasznie mnie to trzeszczenie wkur**a :|

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Trzeszczące plastiki.

02 lut 2010 22:07

Postaraj się zlokalizować w którym miejscu Ci trzeszczy i jedź do innego ASO np do Malibu
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

mjrPit
 

Re: Trzeszczące plastiki.

02 lut 2010 22:12

Ibanezq napisał(a):To mam sobie raczej odpuścić? Strasznie mnie to trzeszczenie wkur**a :|

Kolega z gitarą to pewnie słuch ma czuły, ja po latach na strzelnicy mam przytępiony, więc pewnie wielu uciążliwych dźwięków nie słyszę :P
Wracając do meritum, zależy co i gdzie trzeszczy. U mnie najbardziej słychać roletę bagażnika, ale skutecznie zagłusza ją... fotelik dziecka :P Na ost. mrozach odzywa coś w podszybiu, chyba prawy cycek, ale podczas jazdy nie sięgam żeby sprawdzić. Temat skrzypienia gdzieś był kiedyś mocno wałkowany, trza by poszukać, jest nawet tam podany sprawdzony serwis, który dał radę wyeliminować trzaski - pytanie jak daleko masz do niego :)

Piotr13
 

Re: Trzeszczące plastiki.

03 lut 2010 08:34

Mnie też trzeszczało, ale na mrozach przestało a w zamian zaczęło coś innego :P
Tego nie przezwyciężysz więc należy się przyzwyczaić.
Gizmo dobrze radzi - zlokalizuj skąd dokładnie pochodzi ów wkur***jący dźwięk i jedź do ASO.
mjrPit napisał(a):...Na ost. mrozach odzywa coś w podszybiu, chyba prawy cycek...

Proponuję pokremować i to oba, oraz cieplej się ubierać bo o odmrożenia nietrudno :wink: :lol:
Tak na poważnie, to kiedy zacznie brzęczeć przytrzymaj cyngiel służący do zmiany z dziennego na nocne przy lusterku wstecznym - powinno pomóc.
Jak mnie się zdawało, że w podszybiu trzeszczy to się jednak okazało, że to lusterko wsteczne. ASO zaradziło i jak dotąd cisza.

mjrPit
 

Re: Trzeszczące plastiki.

03 lut 2010 10:17

Piotr13 napisał(a):Tak na poważnie, to kiedy zacznie brzęczeć przytrzymaj cyngiel służący do zmiany z dziennego na nocne przy lusterku wstecznym - powinno pomóc.
Jak mnie się zdawało, że w podszybiu trzeszczy to się jednak okazało, że to lusterko wsteczne. ASO zaradziło i jak dotąd cisza.
Sprawę lusterka wyprostowałem zanim przeleciał pierwszy tysiąc km więc to nie to ale dzięki :P Pomacałem tego "cycka" na postoju i jest luźny, więc obstawiam, że to on jest źródłem stuków, nie odzywa się zbyt często więc do wiosny i przeglądu wytrzymam :)

lalas
 

Re: Trzeszczące plastiki.

19 lut 2010 12:31

U mnie właśnie listwa podszybia najbardziej trzeszczy, problem występuje szczególnie w ciepłe dni latem, także muszą coś z tym zrobić. Czasami też słychać trzask najprawdopodobniej w prawym słupku, niestety 2 serwisy rozbierały i składały ten słupek i bez rezultatu :(

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 77 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl