Świecący AIRBAG

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
zieloch
 

Kontrolka od poduszki

30 gru 2007 10:41

Po włączeniu silnika nie gaśnie kontrolka od poduszki(Airbag) Co robić?

AUTOR WĄTKU
kris
 

30 gru 2007 10:41

zajrzeć do instukcji :)

AUTOR WĄTKU
AndrzejM
 

30 gru 2007 15:47

która kontrolka kierowcy ,pasażera jak pasażera to może być wyłączona

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6534
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

03 sty 2008 13:46

Polecam telefon do przyjaciela (czyli ASO). Noi chyba że to przez wyłaczoną poduszkę pasażera (otwórz drzwi pasażera, w okolicy zawiasów jest włacznik/wyłącznik ustawiany kluczykiem)
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

03 sty 2008 17:11

może wiązka pod siedzeniem została uszkodzona(często się to zdarza) a w zasadzie wtyk/połaczenie od napinaczy
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
Boski
 

03 sty 2008 17:44

ja od razu jechałbym do aso w końcu od tego chyba sa

AUTOR WĄTKU
bob
 

04 sty 2008 16:10

to zbyt poważna sprawa żeby dywagować - jedź do ASO, no i po wszystkim podziel się co to było :)

AUTOR WĄTKU
surtoip
 

04 sty 2008 17:29

a ja bym sprobowal zresetowac komputer Moze ktos to juz z was zrobil? Odlacza sie akumulator i zostawia na ok 10 minut. Jezeli to blad komputera to wszystko wroci do normy! Należy pamiętać, że przy podłączaniu akumulatora najpierw zakładamy końcówkę przewodu dodatniego, a następnie ujemnego.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6534
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

04 sty 2008 17:31

Surtoip - to poduszki, ja bym tam nic nie restetował tylko zasuwał do ASO - bo jak tfu tfu odpukać przydzwonię w coś a poduchy nie odpalą to sam się zresetuję - na amen diabloo
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
surtoip
 

04 sty 2008 17:35

pioter napisał(a):Surtoip - to poduszki, ja bym tam nic nie restetował tylko zasuwał do ASO - bo jak tfu tfu odpukać przydzwonię w coś a poduchy nie odpalą to sam się zresetuję - na amen diabloo


Nie no masz racje absolutnie Ale to jest rada jabys gdzies pojechal bardzo daleko od ASO a trzeba by cos zrobic by droga do ASO byla bezpieczniejsza. Czasem pomaga.

JEDZ DO SERWISU:)

AUTOR WĄTKU
zieloch
 

04 sty 2008 17:35

Byłem w serwisie, coś sprawdzali, podłaczyli komputer i wyszedł im jakiś kod błędu. Pan w serwisie nie był w stanie mi wyjaśnić o co chodzi. Wziął numer telefonu i ma dzwonić do mnie

AUTOR WĄTKU
surtoip
 

04 sty 2008 17:39

zieloch napisał(a):Byłem w serwisie, coś sprawdzali, podłaczyli komputer i wyszedł im jakiś kod błędu. Pan w serwisie nie był w stanie mi wyjaśnić o co chodzi. Wziął numer telefonu i ma dzwonić do mnie


Czyli to nie komputer tylko pewnie ktorys z czujnikow zglasza blad i dlatego odcina system. Pewnie zamowia nowy i zadzwonia zeby go zamontowac.

Dlatego warto przez ten czas jezdzic bardzo bardzo ostroznie!

A w sumie ciekawe jak wyglada odpowiedzialnosc prawna w momencie kiedy nie daj Bog nikomu by doszlo do wypadku? A przeciez samochod na gwarancji i usterka zgloszona

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6534
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

04 sty 2008 17:46

Przeproszą i dadzą w ramach zadośćuczynienia kasę na dębową jesionkę diabloo :wink:
Ja tam bym zażyczył sobie nie oczekiwania na telefon ale pisemnej informacji, czy mogę bezpiecznie użytkować auto. Bo mają kod błedu tylko nie wiedzą gamonie co on oznacza - a może to jest tak że w razie tfu tfu odpukac dzwonka poduchy nie odpalą? No to chyba w tej kwestii powinni auto zabrać i dać zastępczy, to nie jest zawieszone radio żeby spokojnie jeździć diabloo diabloo diabloo
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
surtoip
 

04 sty 2008 17:50

pioter napisał(a):Przeproszą i dadzą w ramach zadośćuczynienia kasę na dębową jesionkę diabloo :wink:
Ja tam bym zażyczył sobie nie oczekiwania na telefon ale pisemnej informacji, czy mogę bezpiecznie użytkować auto. Bo mają kod błedu tylko nie wiedzą gamonie co on oznacza - a może to jest tak że w razie tfu tfu odpukac dzwonka poduchy nie odpalą? No to chyba w tej kwestii powinni auto zabrać i dać zastępczy, to nie jest zawieszone radio żeby spokojnie jeździć diabloo diabloo diabloo


Jak swieci kontrolka to odlaczone sa poduchy wiec nie odpala. Radze postapic tak jak kolega wyzej mowi Na pismie gwarancje albo samochod zastepczy.

A moze mowili jaki to kod to bysmy sprawdzili w stronie serwisowej (byl link gdzies na forum)

AUTOR WĄTKU
zieloch
 

04 sty 2008 19:12

Niestety nie chciał powiedzieć

Avatar użytkownika
linsky
Kierownik zmiany
 
Posty: 177
Dołączył(a): 04 cze 2008 08:23
Lokalizacja: Małkinia Górna

Świecący AIRBAG

06 sie 2009 13:48

No to mam pierwszą usterkę w moim Ceedku
Jadąc sobie nad morze przed Gdańskiem zapaliła mi się kontrolka Airbag i tak sobie świeci :(
Miał może już ktoś taki problem?
Bo gdy dzwoniłem do serwisu, powiedzieli mi, że jeszcze nigdy nie mieli takiego przypadku, więc trochę się boję o czas jaki będą musieli poświęcić magicy z ASO na zdiagnozowanie tego czego9ś :( :cry:
Żyj i pozwól żyć innym!!!

AUTOR WĄTKU
szady
 

Re: Świecący AIRBAG

06 sie 2009 13:54

wiesz kolego tutaj troszeczke cos było o tym ale niewiele viewtopic.php?f=38&t=805&hilit=airbag

sam kiedys miałem problem z kontrolką od poduszki ale akurat wypadał mi przegląd i tylko to zgłosiłem jako usterkę
i jak na razie mam spokój.

AUTOR WĄTKU
kociol
 

Re: Świecący AIRBAG

07 sie 2009 06:11

Tez mialem taki problem. Zresetowali kompa na poczatku, ale problem wrocil. Jak sie okazalo to czujnik uderzeniowy (pod zderzakiem) mial skorodowane polaczenie i przy sprawdzeniu systemu nie "meldowal" sie. Zostal wymieniony (po ponad trzech tygodniach jazdy z ta usterka i wielkich przejsciach w niemieckim serwisie). Odpukac juz nic zlego sie nie dzieje.

Avatar użytkownika
linsky
Kierownik zmiany
 
Posty: 177
Dołączył(a): 04 cze 2008 08:23
Lokalizacja: Małkinia Górna

Re: Świecący AIRBAG

11 sie 2009 14:20

Byłem w serwisie stwierdzono uszkodzenie modułu Airbag, jutro jadę na wymianę na nowy.
Aby to było na pewno to :)
Żyj i pozwól żyć innym!!!

AUTOR WĄTKU
grzegorz25
 

Re: Świecący AIRBAG

18 sie 2009 15:43

Kilka razy kasowali bład- bez efektow.Wymiana wiązki elektrycznej pomogła. Na tydzień.Ciekawe co teraz wymienią i z jakim efektem?

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl