Numer z szybami...

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
mac04
 

Numer z szybami...

29 wrz 2007 15:43

Witajcie,

i w końcu jest :)

odebrałem Ceed'a 1,6 benzyna w wersji O w kolorze black pearl i... po 280 km niezły numer. Szyba pasażera po prostu przestała działać. Zadzwoniłem ci ja do assistance, a tam nieuprzejma pani mówi mi, że mogę... zostawić auto do poniedziałku w Warszawie :/ a byłem własnie w trasie.

na szczęście po zatrzymaniu, zamknięciu i otwarciu auta z pilota szyba zaczęła działać. czary jakie, czy co? :D

pozdro dla wszystkich, może ktos miał podobna historię???

Avatar użytkownika
Ibanezq
Kierownik zmiany
 
Posty: 157
Dołączył(a): 18 lip 2007 18:49
Lokalizacja: Warszawa/Siedlce

30 wrz 2007 15:32

No rzeczywiście ciekawostka. Oby tylko to sie nie powtórzyło.

AUTOR WĄTKU
cyberstorm
 

30 wrz 2007 19:24

Mam nadzieję, że mi się taki numer nie przytrafi. Dobrze, że skończyło się tylko na zamknięciu i ponownym otwarciu centralnego zamka i to pomogło.
Natomiast sytuacja z telefonem do assistance nie przedstawia się już tak ciekawie jak rozwiązanie tego problemu :| .

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 14 paź 2007 11:54 przez cyberstorm, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
mac04
 

30 wrz 2007 19:41

Szyba jak na razie działa bez zarzutu. 8) Ale co do assistance zdanie mam jak najgorsze - Pani po prostu nie wykazała chęci pomocy... :evil: Na początku była uprzejma stwierdzić, Ĺźe nie ma w wykazie godzin pracy serwisów w Warszawie i moge sobie sam podzwonić (była sobota). Na moja reakcję, Ĺźe to chyba Ĺźart dopiero podjęła sie akcji sprawdzenia, gdzie mogą mi pomóc. Potem było odrobinę lepiej, ale niestety Pani nie uznała za stosowne poinformowac mnie o tym, jakie mam mozliwości tylko zachowywała się - hm, profesjonalnie, tj. na zasadzie strajku włoskiego - wszystko zgodnie z procedurą, ale nie z moją potrzebą szybkiej pomocy. Teoretycznie więc niby niewiele mógłbym jej zarzucić... poza kompletnym brakiem ludzkości w obsłudze. :!: i obym więcej z nich nigdy nie korzystał :wink:

AUTOR WĄTKU
reni
 

30 wrz 2007 19:55

Ja kiedys kozystalem z assistance w Toyocie.. i zachowali sie podobnie. Mialem wypadek, samochod skasowany (przod i tyl) po 7 dniach od kupienia a ta wypytuje mnie o dane z dowodu rejestracyjnego i nawet nie zapytala czy dobrze sie czuje i czy przypadkiem nie umieram :( musze powiedziec ze oni mnie rozbrajaja..
reni

AUTOR WĄTKU
cyberstorm
 

30 wrz 2007 19:58

A tak wogóle to assistance w Kia jest realizowane przez samą Kię czy przez ubezpieczyciela (w tym przypadku Allianz - jeśli ktoś oczywiście z tego pakietu skorzysta?)?
Ostatnio edytowano 14 paź 2007 11:55 przez cyberstorm, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
mac04
 

30 wrz 2007 20:00

spójrz w książkę serwisową - PZM- KIA assistance... :wink:

AUTOR WĄTKU
cyberstorm
 

30 wrz 2007 20:05

Nie mam jeszcze auta więc nie mam gdzie spojrzeć :| .

AUTOR WĄTKU
falco83
 

04 gru 2008 10:05

to jest chore... płaci się kupe kasy a oni zachowują się bezczelnie!!!!

AUTOR WĄTKU
abes
 

04 gru 2008 11:10

W przypadku "samoistnej" awarii, korzystamy z assistance KIA. Natomiast w przypadku uszkodenia pojazdu wskutek np. kolizji, korzystamy z assistance ubezpieczyciela. Są to dwie kompletnie inne usługi.

AUTOR WĄTKU
tede_w
 

04 gru 2008 17:21

abes napisał(a):W przypadku "samoistnej" awarii, korzystamy z assistance KIA. Natomiast w przypadku uszkodenia pojazdu wskutek np. kolizji, korzystamy z assistance ubezpieczyciela. Są to dwie kompletnie inne usługi.


No ja akurat z tym się nie zgodzę.
Jak rozwaliłem Ceeda to zadzwoniłem do KIA Assistance i bezpłatnie odcholowali auto i to do serwisu który ma autoryzację KIA a nie do pierwszego lepszego.
Jakbyś wezwał od ubezpieczyciela to zawiózł by Ci auto rozwalone do pierwszego lepszego zakładu naprawczego i tam zostawił.
A potem byś miał jaja nie z tej ziemi : albo by Ci ten warsztat rok naprawiał auto bo nie miałby szybkiej dostępności części, albo wogóle by Ci nie naprawili i byś musiał na własną rękę (na własny koszt) zamawiać lawetę i zawieść auto do autoryzowanej stacji naprawczej.

To tyle w tym temacie... KIA Assistance jest od począwszy zmiany opony w aucie aż po odholowanie rozwalonego w drobny mak samochodu.

Avatar użytkownika
acieslin
Nadworny babiszon
 
Posty: 821
Dołączył(a): 25 cze 2008 07:38
Lokalizacja: Sulejówek
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Toyota Auris TS 2015
Peugeot 308 SW 2019

04 gru 2008 21:31

no to ja w temacie szyb:) na początku miałam tak że automatycznie szyby tylko jechały w dół a do góry nie chciały tylko trzeba było trzymać cały czas ten dzinks od podnoszenia. Już miałam jechać do ASO aż się nagle poprawiło (po kilku "użyciach") i działa do tej pory bez zarzutu. Fafuśne - co :)
Fiat UNO 1,0 Fire 1994 - czerwona rakieta
Daewoo Lanos 1,4 1999
CEE'D 1.4 C+ w kolorze blue 2008 - RIP 2013
Honda Civic UFO 1,4 2007
Aktualnie: Toyota Auris TS 2015 & Peugeot 308 SW 2019

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6537
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

04 gru 2008 22:16

No to trzeba było poczytać choćby tu http://mojaceed.pl/forum/viewtopic.php?t=1349 i byś wiedziała że to nie cuda tylko niechcący zrobiłaś to co należy czyli zaprogramowałaś podnośnik szyby ... :D
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
abes
 

04 gru 2008 22:43

tede_w

Nie będę się sprzeczał, bo jeszcze nie miałem okazji - na szczęście - korzystać z któregokolwiek assistance i niech tak pozostanie :) Natomiast odbierając auto miła Pani od ubezpieczeń wyraźnie poinformowała mnie o tym, kiedy należy korzystać z poszczególnego assistance.
A co do odwożenia auta do pierwszego lepszego warsztatu przy korzystaniu z assistance ubezpieczyciela, to teraz ja nie zgodzę się z Tobą :D Otóż, jeśli ubezpieczony korzysta z assistance Alianz, to może być pewien, że jego kijanka zostanie odholowana do ASO KIA. I od razu uprzedę, że w praktyce tego nie sprawdzałem 8-)

AUTOR WĄTKU
Grzechu
 

04 gru 2008 22:56

Asistance w razie wypadku zawiezie auto do serwisu ktory ty sobie zazyczysz, na koszt ubezpieczyciela.
W razie usterki też zawiezie ale na koszt KIA.
Asistance to nie pogotowie ratunkowe zeby sie pytało o zdrowie tylko usługa serwisowa..
Jeżeli chodzi o KIA Assistance to jest to zwykłą pomoc drogowa na zlecenie KIA. Miałęm okazje korzystać dwa razy. raz po stłuczce, raz po wyładowaniu AKU 600 km od domu. Spisali się wzorowo!
No bez przesady panowie.

Jeżeli chodzi o szyby. Też miałem raz taki myk że nie reagował na przyciski. Pożniej załapał jak po nocy wrociłem do auta i ponad poł roku nie powtorzyło się to.

Avatar użytkownika
acieslin
Nadworny babiszon
 
Posty: 821
Dołączył(a): 25 cze 2008 07:38
Lokalizacja: Sulejówek
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Toyota Auris TS 2015
Peugeot 308 SW 2019

05 gru 2008 14:08

pioter napisał(a):No to trzeba było poczytać choćby tu http://mojaceed.pl/forum/viewtopic.php?t=1349 i byś wiedziała że to nie cuda tylko niechcący zrobiłaś to co należy czyli zaprogramowałaś podnośnik szyby ... :D

no proszę a ja tu w błogiej nieświadomości żyję....
nawet forum nie przeglądałam pod tym kątem bo się samo naprawiło a tu się okazuje że to normalka - hahahaha :) jedna KIA ciągle mnie zaskakuje :)
Fiat UNO 1,0 Fire 1994 - czerwona rakieta
Daewoo Lanos 1,4 1999
CEE'D 1.4 C+ w kolorze blue 2008 - RIP 2013
Honda Civic UFO 1,4 2007
Aktualnie: Toyota Auris TS 2015 & Peugeot 308 SW 2019

AUTOR WĄTKU
StaszekN
 

Szyba

09 gru 2008 14:18

Miałem podobny przypadek będąc na Słowacji. Gdy była opuszczona szyba pasażera wyłączyłem silnik. Po włączeniu silnika nie mogłem szyby zamknąć. Nie pamiętam co zrobiłem ale prawdopodobnie dopiero po ponownym uruchomieniu silnika wszystko wróciło do normy.

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl