Czy ktoś przejechał Ceedem > niż 50kkm i jest dalej happy

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Ile przejechaliście kkm swoim ceedem?

Przejechałem tylko 10kkm
54
25%
Przejechałem tylko 20kkm
54
25%
Przejechałem tylko 30kkm
46
21%
Przejechałem tylko 40kkm
23
11%
Przejechałem już 50kkm
39
18%
Przejechałem już 100kkm
2
1%
 
Liczba głosów : 218
AUTOR WĄTKU
darekt
 

Czy ktoś przejechał Ceedem > niż 50kkm i jest dalej happy

18 kwi 2009 19:56

Czy ktoś przejechał Ceedem więcej niż 50kkm i jest dalej z niej zadowolony??? "Novee" obiecał na forum flaszkę dla szczęśliwca.....który przejechał ponad 50kkm.

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

18 kwi 2009 20:14

novee napisał(a):Tylko nie uwierzę, że ktoś mi pokaże Cee'da z przebiegiem ponad 50 kkm, normalnie eksploatowanego w którym nic nie stuka, puka, trzeszczy i nie ma żadnej z usterek opisanych na forum, a do tego ma ASO cud miód malina. Jak zobaczę takiego Cee'da to fundnę rosyjską wódkę właścicielowi i poproszę żeby mi skreślił numery Totka na najbliższe losowanie.

łatwo nie będzie jej wygrać :P

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

18 kwi 2009 20:18

Przejechane ponad 45 kkm.
W tym również trasy 400 - 900 km. i jedna prawie 1800 km
Za dwa m-ce wysłyłam PW do Novee aby umówić się na kontrolę auta i odbiór flaszki. :P
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

AUTOR WĄTKU
novee
 

18 kwi 2009 20:24

Chwila, czytać co tam napisałem :D
Właściciel ma być zadowolony i w Cee'dzie ma nic nie stukać, skrzypieć, trzeszczeć, ściągać itd. Zrobimy test na podłódzkich drogach i jak wyjdzie lux, to Russkowo Standarda postawię. A zaraz potem pojadę do ASO i pokażę filozofom że nie: wszystkie tak mają i TTTM :P
Za przeproszeniem ale zgłoszenia przygłuchego właściciela Cee'da, który się przesiadł z muzealnego Poloneza i jest happy nie bedą uznawane :D

AUTOR WĄTKU
arturex2
 

18 kwi 2009 21:55

Ja przejechałem 105 tysięcy i jak na razie wymieniłem turbo na gwarancji. Tak poza tym wlewam ropę i jadę. :)

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

18 kwi 2009 22:15

<span>arturex2</span> napisał(a):jak na razie wymieniłem turbo na gwarancji


Witaj w Naszym Klubie.

Może o wymianie T napiszesz w tym wątku:
http://mojaceed.pl/forum/viewtopic.php?t=2674&start=40

Pozdrawiam
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

AUTOR WĄTKU
falco83
 

19 kwi 2009 08:39

właśnie, ja czytałem jak pewien forumowicz opijał już 100tyś. gdzieś za granicą na stacji paliw...szampana kupił....coś tak kojarze.... :wink:

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6539
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

19 kwi 2009 09:36

Ja 35 kkm, trochę lakierowania, parę rzeczy wymienione - ale jestem happy :D :wink:
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
darekt
 

19 kwi 2009 09:37

arturex2 napisał(a):Ja przejechałem 105 tysięcy i jak na razie wymieniłem turbo na gwarancji. Tak poza tym wlewam ropę i jadę. :)


Tylko pozazdrościć, u mnie na liczniku tylko 38kkm ale jeżdżę benzynką.

Avatar użytkownika
acieslin
Nadworny babiszon
 
Posty: 821
Dołączył(a): 25 cze 2008 07:38
Lokalizacja: Sulejówek
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Toyota Auris TS 2015
Peugeot 308 SW 2019

19 kwi 2009 10:37

ja mam 13 kkm za jakiś miesiąc będzie przeglądzik. Poza dziurą w mieszku, którą mam nadzieję zlikwidują przy przeglądzie, wszystko ok. Oby tak dalej :) Patrząc na moje średnie przebiegi roczne 50 kkm będzie po jakichś 2,5 roku czyli jeszcze kawał czasu (w lipcu będzie pierwszy rok)
Fiat UNO 1,0 Fire 1994 - czerwona rakieta
Daewoo Lanos 1,4 1999
CEE'D 1.4 C+ w kolorze blue 2008 - RIP 2013
Honda Civic UFO 1,4 2007
Aktualnie: Toyota Auris TS 2015 & Peugeot 308 SW 2019

AUTOR WĄTKU
Darek_Korbik
 

Ja przejechałem już 66.700 km

19 kwi 2009 10:38

Witam,
Ja przejechałem przez 1,5 roku - 66.700 km i wielkich problemow do tej pory nie było. Głównie upierdliwe są stuki zawieszenia i trzaski deski rozdzielczej. Teraz bedzie klapa do malowania bo rdza wyskoczyła. Poza tym średnie spalanie w CRDI - 5,3 l ON / 100 km.

Oby tak dalej.
:mrgreen: :mrgreen:
Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
dankat
 

19 kwi 2009 10:50

Witam
U mnie 92kkm. Jak na razie łącznik stabilizatora x2, nowy soft, rodzina świerszczy w desce rozdzielczej i to tyle.

AUTOR WĄTKU
sko_fild
 

19 kwi 2009 15:10

U mnie 6 tys i tylko skrzypiące lusterko wewnętrzne. Oby tak dalej 8-)

AUTOR WĄTKU
lancer
 

19 kwi 2009 15:38

U mnie 3530 Km na liczniku i wszystko jest ok :)

AUTOR WĄTKU
escees
 

19 kwi 2009 15:47

A u mnie prawie 5000 km i jest :D :mrgreen:

AUTOR WĄTKU
szady
 

19 kwi 2009 15:54

u mnie 40kkm i wymieniono lub naprawiono:
-przewód od turbiny
-naprawiono instalacje przy smoku
-naprawiono zatrzymujące się wycieraczki

pozostało do zrobienie przez ASO:
-zaparowana lekko lampa przednia


ale tak poza tym to uważam że i tak to są tylko
kosmetyczne zabiegi i jestem zadowolony z KIA :P

AUTOR WĄTKU
moon
 

20 kwi 2009 12:26

Właściciel ma być zadowolony i w Cee'dzie ma nic nie stukać, skrzypieć, trzeszczeć, ściągać itd. Zrobimy test na podłódzkich drogach i jak wyjdzie lux, to Russkowo Standarda postawię.



Obwarowane jak gwarancja na auto.
Novee- ocena auta, w podanym przez Ciebie zakresie, zawsze będzie subiektywna.
To jakbym napisała, że postawię litr miodówki na bimbrze pędzonym na zdrowej, jurajskiej wodzie, użytkownikowi Civica, jeżeli po roku nie krzywi mu się twarz na widok facjaty tego auta i tandeciarskiego wnętrza. Sobie zaś pozostawię ocenę, czy twarz się skrzywiła, czy nie. Wszak po mojemu powinna się krzywić bo auto jest co najmniej odrażające, a osoba, która je projektowała, raz bez gustu była, dwa pijana chyba. Tyle tylko, że to wszystko subiektywne jest strasznie.

Reasumując- dobrze, że nie piję wódki ze sklepu, oczywiście ze względów tyleż zdrowotnych co i z ideowych, bo wygrać i tak nikt nie wygra.

AUTOR WĄTKU
novee
 

20 kwi 2009 12:36

<span>moon</span> napisał(a):użytkownikowi Civica, jeżeli po roku nie krzywi mu się twarz na widok facjaty tego auta i tandeciarskiego wnętrza.

mnie tam się Civic dalej podoba, no ale ja zawsze pilotem chciałem być :P

A moje kryteria nie są takie subiektywne, tzn. zadowolenie właściciela jedna rzecz, ale bardziej mi chodzi o stuki, trzeszczenia itd. i brak napraw od nowości, nie takie coś jak tu:
<span>arturex2</span> napisał(a):przejechałem 105 tysięcy i jak na razie wymieniłem turbo na gwarancji. Tak poza tym wlewam ropę i jadę.


moon, a Ty swojego serwisujesz jeszcze w ASO czy już w ogóle olałaś gwarancję i obsługę firmową?

AUTOR WĄTKU
Berger
 

20 kwi 2009 13:23

54kkm i tylko przełącznik kierunkowskazu i mam 1 świerszcza przy przednim słupku.

Generalnie zadowolony.

AUTOR WĄTKU
moon
 

20 kwi 2009 14:52

A moje kryteria nie są takie subiektywne, tzn. zadowolenie właściciela jedna rzecz, ale bardziej mi chodzi o stuki, trzeszczenia itd. i brak napraw od nowości,


Stuki to też kwestia subiektywna. Przeczytaj wątek o 17 calowych felgach. Niektórym nie stukają i już. Mnie stukają natomiast 16-stki w porównaniu z 15-stakimi i też już.
To jest kwestia subiektywna- zaręczam Ci, że ktoś jeżdżący ciągle Lexusem 'terenowym' po przejechaniu się Civiciem stwierdzi 'ależ to to stuka, puka i skrzypi'. Kwestia odniesienia.
Dlatego frazę o Polonezie uważam za nietrafioną. Bo przecież właśnie o to chodzi- aby właściciel był zadowolony. No, chyba, że się mylę?

Oki- turbo powinno pracować dłużej niż 100tys. , ale z drugiej strony kupiłam prawie równocześnie nowego Fiata i w nim do 30tys. - padło kolejno - uszczelnienie miski olejowej, turbo, znów turbo, stabilizator, lusterka elektryczne, pala się na przemian żarówki- poszło już kilka kompletów. Zresztą- aktualnie nie marki, w której nie padałoby turbo.


A na Twoje drugie pytanie- oczywiście, że serwisuje. Wszak KIA dało mi 7 lat gwarancji. Żal nie skorzystać z takiej super oferty- no nie?:)

Ja uwidzisz sobie, mam rezerwę do świata. Gdyby było normalnie, np. tak jak w średniowieczu na Śląsku, zajechałabym do Moto Spółka Zoo i wywaliła bełta z kuszy spólnikom ze spółki i spaliła im chałupy. Ale podobno teraz tak nie wolno. Do więzienia wsadzają czy cóś, a skryć się nie bardzo da w górach bo te się wyimaginuj sobie, małe zrobiły. Toteż podchodzę ze stoickim spokojem do stuków. Czasem myślę o przeprowadzce do Afganistanu- tam konie ładne są i jakieś relacje takiej bardziej ludzkie pomiędzy mieszkańcami.


Pożartowaliśmy, a konkluzja taka, że pewnie nici z tej wódki- no nie?

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl