Alarm-dziwny problem

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
kafar
 

Alarm-dziwny problem

06 sty 2009 14:19

Witam.

Oto mój problem: Kiedyś jak otwierałem i zamykałem drzwi z pilota alarm (światła awaryjne) mrugały.
Teraz jak otwieram - awaryjne mrugną, a jak zamykam nie ma żadnego mrugnięcia. Zamek centralny działa bez problemu, tylko brak mi tego mrugnięcia przy zamykaniu.

Czy ktoś wie dlaczego???

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

06 sty 2009 14:27

sprawdź czy alarm się uzbraja. Po zamknięciu odczekaj 30 sek. i spróbuj otworzyć z kluczyka. Jak zawyje to znaczy że nie masz sygnalizacji ale alarm działa. Gorzej jak nie zawyje :?
Albo spróbuj na "twardo". Jak masz zamontowane czujniki ruchu, zamknij z pilota i po odczekaniu ok. 30 sek. zatańcz na siedzeniu. Jak zawyje to działa.
Tak czy inaczej odwiedziny wskazane w ASO
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
Wojtek321
 

06 sty 2009 15:14

George napisał(a):Jak masz zamontowane czujniki ruchu....


Czesc,
poniewaz wspomniales o czujnikach ruchu, chcialbym sie dowiedziec
jak moge stwierdzic czy są one u mnie zamontowane.
Mam wrazenie ze ich nie ma , bo uzbrojonym autem mozna solidnie zakolosyac i nic.
Ale chodzi mi o to czy jest to jakos explicite wyliczone w tej ksiazeczce
opisujacej alarm którą dostalem.
Zauwazylem ze tam są opisane jakies 3 alarmy,
ale ktory z nich jest u mnie nie wiem. W ogole to wydaje mi sie ze w tej książeczka nie jest zbyt przystępnie opisana obsluga alarmu

pozdrawiam
Wojtek

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

06 sty 2009 15:23

wersja alarmu powinna być podana w dokumentach. Jest na to gwarancja.
Czujniki ruchu widać na słupkach od środka na wysokości głowy. Ze słupków wystają czarne czujniki.
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
bns
 

06 sty 2009 17:22

Wojtek321 napisał(a):
George napisał(a):Jak masz zamontowane czujniki ruchu....


Czesc,
poniewaz wspomniales o czujnikach ruchu, chcialbym sie dowiedziec
jak moge stwierdzic czy są one u mnie zamontowane.
Mam wrazenie ze ich nie ma , bo uzbrojonym autem mozna solidnie zakolosyac i nic.
Ale chodzi mi o to czy jest to jakos explicite wyliczone w tej ksiazeczce
opisujacej alarm którą dostalem.
Zauwazylem ze tam są opisane jakies 3 alarmy,
ale ktory z nich jest u mnie nie wiem. W ogole to wydaje mi sie ze w tej książeczka nie jest zbyt przystępnie opisana obsluga alarmu

pozdrawiam
Wojtek


Nie chodzi o kołysanie autem z zewnątrz, tylko czujniki ruchu wewnątrz samochodu. Pod sufitem "wychodzą" ze słupków. Wyglądają jak mini mikrofon, taki do komputera...

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

06 sty 2009 18:16

<span>George</span> napisał(a):Czujniki ruchu widać na słupkach od środka na wysokości głowy. Ze słupków wystają czarne czujniki.

takie dwa mikrofoniki z lewej i prawej strony
u mnie są np na dole słupków ;)
ale ich działanie jest SŁABE
trzeba tańczyć oberka aby alarm zaczął wyć...

AUTOR WĄTKU
Zeli
 

06 sty 2009 18:41

Nazwa "czujnik ruchu" jest b³êdna - urz¹dzenie powinno nazywaÌ siê detektor ultradŸwiêkowy. Reaguje na pasmo czêstotliwoœci nie s³yszalnego dla cz³owieka (powy¿ej 20kHz).
Jego g³ównym zadaniem jest zaalarmowanie gdy ktoœ szybê rozbije w aucie, ma³o prawdopodobnie ¿eby siê uruchomi³ gdy siê autem ko³ysze.

A alarm w Ceed'ach uzbraja siĂŞ po ok. 8 sekundach.
Po 30 sekundach to on siê uzbraja przy przypadkowym wy³¹czeniu alarmu (gdy u¿ytkownik w ci¹gu tego czasu nie otworzy ¿adnych drzwi samochodu)

kafar moÂże Ci siĂŞ jakiÂś kabelek obluzowaÂł w centralce alarmu wyzwalajÂący migacze przy zamykaniu.

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

06 sty 2009 19:46

zamykanie samochodu nie nazwałbym przypadkowym włączeniem / wyłączeniem alarmu. U mnie trwa to ok. 30 sek zanim dioda zacznie wskazywać pracę alarmu. Przez ten czas świeci ciągle a po 30 s. zaczyna pulsować.
Nie wiem jak to działa ale po włożeniu ręki przez otwartą szybę po uzbrojeniu alarmu alarm zaczyna swoją głośną pracę. A więc ultradźwięki ? Chyba nie.
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
Zeli
 

06 sty 2009 21:44

George nawet w instrukcji do alarmu masz napisane że samochód się zamknie samoczynnie gdy otworzysz go przypadkowo z pilota (bezwiednie). Np. masz ciasną kieszeń i się przycisk sam naciśnie i alarm się rozbroi bez Twojej wiedzy. I gdy nie otworzysz drzwi alarm potraktuje to jako przypadek i zamknie auto ponownie - wypróbuj sobie. Wyłącz alarm i nie dotykaj auta to powinno się po 30 sek. samo zamknąć.
A ruszanie ręką wewnątrz auta też może wytwarzać świst powietrza nie słyszalny dla ludzkiego ucha w ultradźwiękach.
Jednak żeby rozwiać wątpliwości najlepiej byłoby włożyć do auta głośniczek podłączony do generatora częstotliwości. Kabelki przytrzasnąć drzwiami i z zewnątrz potencjometrem zwiększać częstotliwość, wówczas okazałoby się czy alarm zacznie wyć jak głośniczek będzie generował powyżej 20kHz :)
Jak komuś się chce bawić to niech sprawdzi :wink:

AUTOR WĄTKU
bociek
 

06 sty 2009 21:50

<span>Żeli</span> napisał(a):Jak komuś się chce bawić to niech sprawdzi Wink



Sprawdzone. Co prawda za głośnik robił pies w bagażniku ale Żeli ma rację.

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

06 sty 2009 22:15

Żeli ja pisałem o zamykaniu z pilota. Sprawdźcie proszę po jakim czasie dioda zaczyna pulsować ( dla pewności chodzi o tą na podszybiu ). Pytam już z ciekawości bo to pewnie zależy od wersji alarmu. U mnie alarm uzbraja się ok. 30 sek. i po tym czasie pulsuje. A to że zamyka się po " przypadkowym otwarciu " to sprawdzałem wielokrotnie :wink:


Co do ultradźwięków to się nie upieram. A czy działa na ruch sprawdzać nie muszę. Moje łapsko było dyskretne jak u złodzieja :P
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
Zeli
 

06 sty 2009 23:59

MoÂże i jest kilka wersji alarmĂłw w cee'dach, moja dioda jest na gĂłrnej plastikowej osÂłonie kierownicy, ale zamontowanie diody przez "specjalistĂłw" o niczym jeszcze nie Âświadczy.

Napisa³em o czujnikach kilka s³ów bo pewn¹ wiedzê na ten temat mam, a co do reszty dzia³ania uk³adu to jest pewnie jeszcze tak: w chinach gdzie za pewne by³y robione te alarmy, nie grzesz¹ z trzymaniem siê dokumentacji technicznej i pewnie st¹d siê bior¹ te ró¿ne wartoœci czasowe co do uzbrajania i reszty parametrów.

Avatar użytkownika
wpiszczek
Nadworny Informatyk
 
Posty: 510
Dołączył(a): 23 sty 2008 12:14
Lokalizacja: PZ

07 sty 2009 01:05

Panowie, na podszybiu, to mruga dioda od immobilisera. Immobiliser aktywuje się z pewnym opóźnieniem. Natomiast dioda od alarmu, to może być w różnych miejscach, w zależności od fantazji montażysty i powinna wykazywać uzbrojenie alarmu natychmiast.
Wojtek Piszczek

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

07 sty 2009 09:48

dzięki wpiszczek za info. Sugerowałem się nie tą co trzeba.
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl