PLANUJE ZAKUP KIA PRO Cee`d 1.6 benzyna w automacie

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
radekarc
 

PLANUJE ZAKUP KIA PRO Cee`d 1.6 benzyna w automacie

30 wrz 2008 19:24

Witam, planuje zakup autka wymienionego w temacie, czy ktoś z Was takowe posiada? Czy macie z nim jakieś problemy? Proszę o pomoc. Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
KAMILKASZLAK
 

30 wrz 2008 19:37

siemanko.powiem tak nie ma sie co zastanawiac tylko kupowac.ja mam takiego solid red i goraco polecam dokładnie nw takim kolorze tylko jedno ale-dlaczego w automacie?ten w ceedzie nie jest najnowocześniejszy ma tylko 4 biegi i jeszcze mogę powiedzieć ze jezeli mozesz to zastanów się nad 2,0 bo jeżeli chodzi o osiągi to 1,6 to absolutne minimum

AUTOR WĄTKU
surtoip
 

30 wrz 2008 19:53

Jezeli duzo jezdzisz po miescie to automat super, ale na trasy nie jest najekonomiczniejszy.

Co do silnika to ja bym jednak wybieral 1,6 - mam taki w automacie i smiga bardzo ladnie
A ten 2.0 jest starej konstrukcji i przy sporym wzroscie spalania nie ma az tak dobrych osiagow.

A moze wybierzesz 1,6 i CRDi

Avatar użytkownika
CEEDEEROM
Żandarmeria
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 18 mar 2008 19:53
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, BL3, 7DCT

30 wrz 2008 20:11

Ja mam takiego - no prawie. Nie PRO. Tylko 3 KM mniej.
Jestem baaardzo zadowolony. Ogromna wygoda w mieście. Ja nie mam żadnych problemów z moim autkiem. Serwisu jeszcze nie doświadczyłem - brakuje mi 4 tys.km.
Skoro myślisz o Pro, to chyba jesteś młody i jeszcze niewyżyty :wink: więc może jednak manual...
Co do ekonomiki - samochód to zawsze jest droga zabawka. Na szczęście są jeszcze rowery :D

P.S.

<span>KAMILKASZLAK</span> napisał(a):dlaczego w automacie?ten w ceedzie nie jest najnowocześniejszy ma tylko 4 biegi

Ale jeszcze nikomu na forum taka skrzynia się nie rozleciała a manual owszem :roll:
Robert M / Ceed III BL3, 1,4 GDI, oczywiście automat 7DCT, Cosmo Blue, mój od 11 maja 2020

AUTOR WĄTKU
KAMILKASZLAK
 

30 wrz 2008 20:27

Ja zamiast automatu wział bym 2.0 a jeśli jeszcze o skrzyni to to ze się nie psują nie znaczy jeszcze ze to dobra rozwiązanie.
PS.
Ciekawe jaki procent ceedów jeździ z automatem

AUTOR WĄTKU
PrzemekK
 

30 wrz 2008 20:49

CEEDEEROM napisał(a):Skoro myślisz o Pro, to chyba jesteś młody i jeszcze niewyżyty :wink: więc może jednak manual...


Procek jest dobry nie tylko dla młodych i niewyżytych, to może być dobre rozwiązanie dla niepełnosprawnych z wózkiem lub inna niepełnosprawnością (niekiedy potrzeba szerokiego otworu drzwiowego).

A własnie KMP uruchomiła program zniżek dla niepełnosprawnych, ponoć dają każdemu niepełnosprawnemu 2% rabatu od cen z cennika.

Tak więc koleżanki i koledzy należy kupować autka na dziadka i babcie ;) łatwiej tez będzie sprzedać bo "dziadek z babcią" u nas podobnie jak w niemczech tylko do kościoła jeżdżą i nie szaleją na drogach ;)

Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
teon
 

30 wrz 2008 21:04

Witam, widocznie kolega chce akurat automat. 4 biegowy nie oznacza, ¿e z³y. Co do po³¹czenia silnika 1.6 + automat to siê nie wypowiadam bo mam diesla. Mogê jedynie powiedzieÌ co mi siê wydaje. Myœlê ¿e je¿eli jeŸdzisz wiêcej w trasie to lepiej 2.0 benzyna lub 1.6 diesel. Ja mam porównanie do Peugeota 307 2.0 138 KM 4 biegowy A/T, którym zrobi³em kilkanaœcie tysiêcy kilometrów, to stwierdzam ¿e skrzynia peugeota jest prawdziwa pora¿ka (mimo ¿e zwie siê Tiptronic Porsche) oraz ¿e lepiej siê jeŸdzi moim pro z a/t i dieslem pod mask¹. Dodam, ¿e jak ostatnio przejecha³em siê peugeotem po kilku miesiêcznej przerwie to by³em przekonany ¿e coœ uleg³o awarii, bo auto jakby straci³o moc i jest strasznie mu³owate, ale okaza³o siê ¿e to tylko gorsza charakterystyka silnika bez turbo. Nawet gdyby w ceedzie by³a oferowana skrzynia typu DSG to i tak ten kto nie chce auta z automatem bo woli mieszaÌ nie zdecyduje siê na tak¹ wersjê. Tego trzeba chcieÌ, to trzeba wiedzieÌ, do tego trzeba byÌ przekonanym. Ja jestem do automatów przekonany, wiedzia³em ¿e moje auto musi mieÌ automat, i chcia³em w³aœnie proceeda w takiej wersji bo mi siê podoba³ i jest stosunkowo tani. Nie zamierzam kogoœ kto nie szuka auta z automatem na si³ê przekonywaÌ bo to jest tak jak z w¹tkiem na temat t.diesel vs benzyna, nie koùcz¹ca siê opowieœÌ. Wszystko ma swoje wady i zalety. Wybór nale¿y do Ciebie. Swoj¹ drog¹ ostatnio na forum wzros³a iloœÌ osób maj¹cych/zamawiaj¹cych/pytaj¹cych o Cee'da w automacie.

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl