CEED 1,6 DOCH po przejechaniu całej Europy Środkowej

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
07Pasikonik
 

CEED 1,6 DOCH po przejechaniu całej Europy ÂŚrodkowej

18 wrz 2008 15:30

Witam Wszystkich Forumowiczów.
Jestem szczęśliwym posiadaczem CEED-ka od stycznia tego roku. No i przyszła pora na napisanie czegoś o moim autku.
Benzyna 1,6 DOCH wersja C+. Obecny przebieg 9724 km.
We wrześniu miałem okazję przetestować swój samochód na trasie z Warszawy do Budvy w Czarnogórze, tam jazda po górach i z powrotem. Razem coś około 4500 km. Oczywiście nie obeszło się bez przygód, ale o tym później.
Trasa: Z Warszawy oczywiście Gierkówką, przejazd przez przejście graniczne w Zwardoniu, potem autostrada przez Słowacje do Bratysławy, następnie Austria, Węgry i Chorwacja z jednodniowym postojem w Plitwicach, dalej bocznymi drogami. Na autostradzie prędkość około 140-160, a na pozostałych drogach o wiele wolniej z uwagi na różnice wzniesień i bardzo ostre zakręty. Ale wrażenia niezapomniane. Średnie spalanie na trasie do Czarnogóry to 6,6 l/100 km. Wydaje mi się to całkiem niezłym wynikiem. Następnie wycieczka po Czarnogórze „czerwonymi drogami” (już nigdy nie powiem złego słowa o stanie i oznakowaniu Polskich dróg :wink: ), spalenie 6,6. Powrót z Czarnogóry przez Dubrownik, potem całość autostradą w Chorwacji do Rijeki, następnie wycieczka bocznymi drogami przez Słowenię. Następnie wjazd na autostradę przed Villach i do Wiednia autostradą, Czechy – autostrada, przez Cieszyn do Gierkówki i Warszawa. Tu spalanie 7,1 l/100 km. Na autostradach 140-160 km/h. Na Gierkówce 80-100 km/h. Ogólnie srednie spalanie na całej trasie to 6,8 l/100 km.
I moje wrażenia: Samochód bardzo wygodny na długie trasy. Mam porównanie z OPLEM VECTRA, czy też PEUGEOT 306 i 406 i SKODA SUPERB. Kijanka nie ma się czego powstydzić. Nawet można w nim przenocować.
Pod popielniczką leżały cały czas telefony komórkowe i nic się w samochodzie nie zawieszało nic nie przygasało, cała elektronika samochodu bez zarzutów. Radio włączone po kilkanaście godzin na dobę, odtwarzanie płyt CD – zero zwieszeń. Żadnego trzeszczenia plastyków. Klima działa super. :)
Wady: Powyżej 120 km/h hałas w kabinie ale taki kształt samochodu. Brak VI biegu. :(
Sprzęgło. :( Niestety na wąskich i krętych uliczkach Dubrownika musiałem wycofać samochód na wzniesieniu około 16% przez jakieś 50-60 metrów. No i niestety przykatowałem trochę sprzęgło, aż poszedł biały dymek. Ale rzecz ciekawa o tamtego momentu przejechałem jeszcze 1000 km, między innymi też już po Warszawie i innych miastach i nie słyszę żadnych dziwnych dźwięków, biegi wchodzą tak jak wchodziły, więc raczej przyjaranie nie było poważne. :) Jednak zdziwiło mnie takie zachowanie sprzęgła z uwagi na fakt, że w innych samochodach przy podobnych manewrach takich sytuacji nie miałem wcześniej.
Zbyt niskie zawieszenie. Trzeba uważać. Przydałaby się wysokość zawieszenia jaka jest w ASTRZE III.
Ogólnie samochód w 6 stopniowej skali mogę ocenic na 5-. :)

Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
adam08
 

18 wrz 2008 15:53

No proszĂŞ, nie taki zÂły ten cee'dek :wink:
jak rozumiem do³¹czasz do grona zadowolonych u¿ytkowników?

ps nazwa silnika to DOHC :oops:

AUTOR WĄTKU
07Pasikonik
 

18 wrz 2008 15:55

Oczywiscie moim zdaniem to całkiem niezły samochód :wink:

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

18 wrz 2008 16:10

to Wam opowiem
byłem Norwegia -Szwecja ostanio widziałem kilkadziesią t ceedów i WSZYSTKIE BYŁY KOMBI!!!!!!!!!!!!! aż tu patrze pod Oslo jest 5 drzwiowy -ale miał polskie tablice


ot taka ciekawostka -może tam tylko sw sprzedają?
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
linsky
Kierownik zmiany
 
Posty: 177
Dołączył(a): 04 cze 2008 08:23
Lokalizacja: Małkinia Górna

18 wrz 2008 16:58

Bo SW jest lepsze :twisted: :mrgreen:
Żyj i pozwól żyć innym!!!

Avatar użytkownika
arturo
Kierownik
 
Posty: 545
Dołączył(a): 09 lip 2008 09:57
Lokalizacja: Kaźmierz
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 100KM
2020, m classic

18 wrz 2008 19:09

Nie do konca. HB gora. clapping

AUTOR WĄTKU
teon
 

18 wrz 2008 19:15

I tak was wszystkich z Procy powystrzelam.

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl