Co kupić Ceeda SW opt CRDI 115 czy i30 CW confort CRDI 115

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
lancer
 

Co kupić Ceeda SW opt CRDI 115 czy i30 CW confort CRDI 115

25 sie 2008 10:45

Witam,koledzy decyzja o kupnie nowego auta tuz tuż myślę ze zamówienie złoże we wrzesniu ale mam dylemat co kupić Ceeda SW optimum CRDI 115 czy i30 CW confort CRDI 115??? Cena aut podobna wyglad ( przod= grill ) i30CW ma moim zdaniem lepszyale za to bagażnik Ceeda jest wiekszy. A środek + zegary niebieskie to też mnie ujeło w I30 CW.Widzicie trudny wybór!!! Czekam na Wasze opinie w tej sprawie??? Co byście kupili którego z bliźniaków i dlaczego???Myślę że wasza opinia momoże mi w wybarze....

Avatar użytkownika
cisco
Dyrektor
 
Posty: 616
Dołączył(a): 14 paź 2007 19:55
Lokalizacja: okolice Wawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, Business Line

25 sie 2008 11:00

kwestia gustu, ilu bedzie uzytkownikow tyle opinii :P
mnie bardziej podoba sie ceed, ogolnie bryla nadwozia i srodek :D
trudny wybor, ale nalezy do Ciebie :wink:
pozdrawiam
CEED SW 1,6 Crdi 7DCT 2016 Business Line - Black Pearl :yah:

AUTOR WĄTKU
adam08
 

Re: Co kupić Ceeda SW opt CRDI 115 czy i30 CW confort CRDI 1

25 sie 2008 11:12

lancer napisał(a):za to bagażnik Ceeda jest wiekszy.


dla mnie byłaby to podstawowa w kwestia jeżeli wybierałbym kombi.

AUTOR WĄTKU
lancer
 

25 sie 2008 11:23

wiesz co bażnik jest dla mnie ważny bo czasem muszę przewiść wóżek dla mojego syna ale myślę że do i30CW też sie zmiesci- musze to sprawdzic!! Czekam na dalsze opinie

AUTOR WĄTKU
Daru
 

25 sie 2008 11:31

Też miałem podobny dylemat - wygrał ładniejszy wygląd ceed - wg mnie oczywiście - i lepsza o dwa lata gwarancja. Szczegóły typu podswietlenie - tez wg mnie ładniejsze w i30 nie przeważyło na jego korzyść. Aha i30 ma znacznie gorsze opony.

AUTOR WĄTKU
lancer
 

25 sie 2008 12:56

Co to znaczy wg Ciebie gorsze opony?

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

25 sie 2008 13:23

W hyundaiu montuja jakies koreańskie gumy. Kumho?

AUTOR WĄTKU
lancer
 

25 sie 2008 13:27

a ty co byś wybrał gdybys jeszcze raz kupował SW czy i30CW?

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

25 sie 2008 13:36

Ja ze względów estetycznych nie brałem w ogóle pod uwagę i30. Nie twierdze ze jest brzydki - po prostu nie trafia w mój gust.

pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
MORTEN
 

25 sie 2008 14:05

zdecydowanie I30

lepsza jakość wykonania

AUTOR WĄTKU
Krajc
 

cee'd

25 sie 2008 16:09

Hyundai gorzej zachowuje siĂŞ na zakrĂŞtach. cee'd duzol lepiej siĂŞ czyma drogi. SkÂąd to wiem? Z prasy . Przedostatni numer top gear np. Pisano tam Âże hultai duÂżo musi siĂŞ jeszcze nauczyĂŚ od cee'da.

AUTOR WĄTKU
krisder
 

25 sie 2008 16:18

Miałem podobny dylemat ale pomijając kwestie wyglądu, tu wnętrze może podobało mi się bardziej, zadecydował bagażnik. Mój poprzedni samochód nie był jeszcze taki zajechany (75tyś. km) ale pojawił się nowy członek rodziny i dotychczasowy samochód stał się za mały. Wiadomo że małe dziecko ma więcej bagaży niż ja. Nie zdecydowałem się na kombi z bagażnikiem o pojemności dobrego hatchbaka (Citroen xsara). Poza tym odbyłem jazdy próbne i ceedem i i30. Większy o 5cm rozstaw osi nic nie daje jeżeli chodzi o prowadzenie, przeciwnie po nierównościach i30 zachowywał się mniej stabilne.
Do i30 wózek wejdzie bez problemu ale nic poza tym. Chyba że jakieś drobiazgi. Zwróć uwagę jak zamontowane są w i30 zagłówki przednie. Jazda próbna trwa parę minut a jak na co dzień wytrzymać kilkaset kilometrów z pochyloną głową? Problem można usunąć odchylając do tyłu oparcie siedzenia ,ale wówczas górna część pleców nie ma podparcia w czasie manewrów kierownicą i obsługi przyrządów na desce.

AUTOR WĄTKU
lancer
 

25 sie 2008 16:33

dzieki za cenne uwagi napewno je wykorzystam czekam na kolejne opinie

AUTOR WĄTKU
msiem2
 

25 sie 2008 17:10

no i chyba podstawowa sprawa: ceed ma pięć gwiazdek bezpieczeństwa a i30 cztery. a przy naszych statystykach wypadkowych to ma znaczenie.

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

25 sie 2008 17:37

<span>msiem2</span> napisał(a):no i chyba podstawowa sprawa: ceed ma pięć gwiazdek bezpieczeństwa a i30 cztery. a przy naszych statystykach wypadkowych to ma znaczenie.


ten temat zostawmy, bo roznica punktowa wyniosla 1 (słownie 1 punkt), ale 5 gwiazdek zawsze lepiej wyglada.

a co do wyboru - sam zdecydujesz, niemniej 100 litrów bagażnika to jakies 2 torby lub kilka "traktorków" dla dziecka :)

a gdybym mial wybierac ceed/i30, to bym wybral .... carnivala :twisted:

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
potok
 

25 sie 2008 18:05

(słownie 1 punkt) to w tym przypadku 20% :D ale "traktorki" rządzą :P szkoda tylko, że Carnival ma taki zachowawczy wygląd :(

AUTOR WĄTKU
KZ
 

25 sie 2008 18:19

potok napisał(a):(słownie 1 punkt) to w tym przypadku 20% :D ale "traktorki" rządzą :P szkoda tylko, że Carnival ma taki zachowawczy wygląd :(


34 vs 33 punkty to raczej 20% nie jest...

http://www.euroncap.com/tests/Kia_Cee%27d_2007/297.aspx
http://www.euroncap.com/tests/hyundai_i30_2007/302.aspx

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

25 sie 2008 18:50

potok - na gwiazdke sk³ada siê okreœlona iloœÌ punktów, i przy analizie wyników trzeba na nie patrzec, a nie tylko sugerowaÌ siê gwiazdkami. Patrz¹c na to inaczej

i30 ma mocne 4 gwiazdki, a cee'd sÂłabe 5 gwiazdek :P

Ale koniec koùców gwiazdki weryfikuje rzeczywistoœÌ, czego nikomu nie ¿yczê.

Za³ó¿my, ze o ile bezpieczeùstwo jest na porównywalnym poziomie, to iloœÌ traktorków juz nie :wink:

Dodatkowo, i30 ma kiepskie opony, za ktĂłre niezle juz dostal w wiekszosci testĂłw, czyli juz na wejsciu (jezeli ktos o to dba), jest droÂższy o komplet opon.

Co jeszcze - popatrz dok³adnie na liste wyposa¿enia. ESP w i30 dostaniesz wy³¹cznie w najdro¿szej wersji (oko³o 80 tys.), w ceedzie dokupisz ESP do ka¿dego auta, za 45 i za 80 tys. A niebieski kolor podœwietlenia zrobi ci w ostatecznoœci kolega Topic :twisted:

pzdr
pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
novee
 

25 sie 2008 19:53

lancer Ty się lepiej przejedź po ASO Kia w swojej okolicy, poczytaj na forum, na innych stronach o autach i sprawdź jakie masz serwisy które będą się opiekować Twoim autem.
Jak ASO masz takie bardziej przeciętne, to kup sobie auto jakiejś normalnej marki z normalnym serwisem. Ja się skusiłem na egzotykę i więcej nie chcę, wk****a mnie jak za moje pieniądze ktoś nie ma pojęcia o serwisowaniu albo leje na to sikiem parabolicznym.

Czekam na część i info od ASO od 4 lipca... mybomb

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

25 sie 2008 20:27

<span>novee</span> napisał(a):sprawdź jakie masz serwisy które będą się opiekować Twoim autem.


dużego wyboru nie będzie miał jezeli chodzi i KIJA :twisted: chociaż z hultajem też nielepiej

w jednym się czasem postarają, do drugiego nie zagladam chociaz daleko nie mam, bo sie na wejsciu zrazilem

:roll:
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 83 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl