Akcja serwisowa - Cee'd SW

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
grafo
 

Akcja serwisowa - Cee'd SW

19 sie 2008 12:40

Jeżeli ktoś ma problem ze stukami odczuwalnymi w kierownicy (np. na przejeździe kolejowym) to informuję że odebrałem dziś samochód gdzie wymieniono mi Łącznik (nie wiem co to). Naprawa ta zatytułowana jest "Akcja serwisowa". Stuki ucichły, jest ok. :)

AUTOR WĄTKU
Puhaal
 

Re: Akcja serwisowa - Cee'd SW

19 sie 2008 12:47

grafo napisał(a):Jeżeli ktoś ma problem ze stukami odczuwalnymi w kierownicy (np. na przejeździe kolejowym) to informuję że odebrałem dziś samochód gdzie wymieniono mi Łącznik (nie wiem co to). Naprawa ta zatytułowana jest "Akcja serwisowa". Stuki ucichły, jest ok. :)


Masz na to jakiś papier z serwisu, możesz zeskanować lub dać linka ?
U mnie już dwa razy grzebali w kolumnie i jak stukało tak stuka nadal.

dzięki i pzdr.

AUTOR WĄTKU
novee
 

19 sie 2008 13:33

u mnie też, u mnie ŧeż!!! :mrgreen: clapping ...i stuka coraz mocniej :P

...chyba wchodzę w ostatnie stadium :? przestaję się wkur...ć, a czuję się jak w komedii Barei. BTW. na urwaną przeciwwagę od skrzyni biegów czekam od 4 Lipca... Jaki jest przepis na okres naprawy gwarancyjnej?

Avatar użytkownika
N_Jay
Dyrektor
 
Posty: 701
Dołączył(a): 28 cze 2008 02:29
Lokalizacja: W-M
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 126KM
2010

19 sie 2008 13:49

A ja jutro jadę na wymianę elementu w przekładni kierowniczej. Był tu kiedyś jakiś link do biuletynu technicznego dotyczącego wadliwości jednej z części. Spytam przy okazji o te łączniki. Dam znać, czy coś pomogło.

AUTOR WĄTKU
grafo
 

Akcja serwisowa - Cee'd SW

19 sie 2008 14:02

Prawdopodobnie to jest ta część z układu kierowniczego, o którym pisze N_Jay. Była opcja że serwis wymienia całą przekładnię kierowniczą ale zakończyło się tylko na tym łączniku.

Link: http://mojaceed.pl/forum/album_pic.php?pic_id=1084

AUTOR WĄTKU
lalas
 

19 sie 2008 16:02

No w końcu coś się dzieje, czy ta akcja ma coś współnego z krzyzakiem, który kiedys skręcali?
Tydzień po skręceniu stuki znów się pojawiły :evil:

AUTOR WĄTKU
adam08
 

19 sie 2008 16:27

Problem z ³¹cznikami stabilizatora. Jest trochê o tym na forum. Ktoœ ju¿ chyba nawet pisa³ o tym, ¿e wymieniaj¹ w ramach akcji serwisowej bo te, które w cee'dkach mamy sa za s³abe. Niestety nie mogê tego znaleŸÌ bo zarzuci³bym linka.

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

19 sie 2008 17:05

Wg mojej wiedzy istnieje problem z jednym z elementów w ukł. kierowniczego. Do wymiany jest coś co wygląda jak podkładka w kształcie gwiazdki. Siedzi toto głęboko w kolumnie kierowniczej. Praktycznie rozbiórka z góry na dół. We wspomnianym wyżej biuletynie właśnie o tym napisano. Nawięcej tych ściąg z biuletynu serwisowego jest na forum rosyjskim.

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

19 sie 2008 20:51

mam ten biuletyn, ktoś na forum zapodawał link do niego, ale znaleźć nie moge. Ale dokładnie - gwiazdzista gumowa wkładka, do rozłożenia praktycznie cały układ kierowniczy.

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
topic
 

20 sie 2008 08:59

gbear napisał(a):mam ten biuletyn, ktoś na forum zapodawał link do niego, ale znaleźć nie moge. Ale dokładnie - gwiazdzista gumowa wkładka, do rozłożenia praktycznie cały układ kierowniczy.

pzdr



...link został usunięty, ja też już mam wymienione, po tym jak dałem w serwisie pdf z TSB, chodzi dokładnie o wymiane części gumowej sprzegła kłowego w układzie kierowniczym. Odczucia po wymianie, duża poprawa.

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

20 sie 2008 09:36

<span>grafo</span> napisał(a):informuję że odebrałem dziś samochód gdzie wymieniono mi Łącznik


<span>adam08</span> napisał(a):Problem z łącznikami stabilizatora. Jest trochę o tym na forum. Ktoś już chyba nawet pisał o tym, że wymieniają w ramach akcji serwisowej


<span>topic</span> napisał(a):chodzi dokładnie o wymiane części gumowej sprzegła kłowego w układzie kierowniczym


to już nie wiem czego dotyczy ta akcja serwisowa...
a dotyczy to wszystkich ceedów czy tylko tych z początku produkcji?

AUTOR WĄTKU
topic
 

20 sie 2008 09:46

<span>e2rdo</span> napisał(a):to juÂż nie wiem czego dotyczy ta akcja serwisowa...
a dotyczy to wszystkich ceedĂłw czy tylko tych z poczÂątku produkcji?


Podaje nowy link... wymiana elementu o numerze 56315-2H000FFF

http://ceedclub.ru/forums/index.php?act ... tach=17876

trochĂŞ maja do roboty bo to dotyczy produkcji..

■  Model: cee’d(ED)
■  Applicable vehicle production date range : Produced from JOB#1 to Apr. 30, 2008
■  Applicable VIN range :
    - cee'd SW: Produced from JOB#1 to U5YFF52128L 055504
    - pro cee'd: Produced from JOB#1 to U5YFF23428L 016898
    - cee'd 5Door: Produced from JOB#1 to U5YFF24528L 116526
■  Area : Europe

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

20 sie 2008 09:56

Kurde, strasznie duzo roboty zeby ten dynks wymienic - strach troche, ze przy wymianie serwis wiecej pospuje niz naprawi ;-)

AUTOR WĄTKU
Kojot
 

20 sie 2008 09:57

Rozkładania jak nie wiem co :)
Do tego taka wymiana jest w 90% autek wyprodukowanych? :]

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

20 sie 2008 10:20

<span>topic</span> napisał(a):■ Applicable vehicle production date range : Produced from JOB#1 to Apr. 30, 2008
■ Applicable VIN range :
- cee'd SW: Produced from JOB#1 to U5YFF52128L 055504
- pro cee'd: Produced from JOB#1 to U5YFF23428L 016898
- cee'd 5Door: Produced from JOB#1 to U5YFF24528L 116526


czyli po polsku znaczy tyle Âże wszystkie modele wyprodukowane do koĂąca kwietnia 2008 z numerami VIN niÂższymi niÂż te co sÂą podane?

AUTOR WĄTKU
Arti
 

20 sie 2008 10:22

no to trzeba się przysłuchać czy u mnie nic nie stuka, ostatnio mam przyjemność jeździć głównie dobrymi drogami :) - praktycznie większość miała zmienioną nawierzchnie :)

Avatar użytkownika
N_Jay
Dyrektor
 
Posty: 701
Dołączył(a): 28 cze 2008 02:29
Lokalizacja: W-M
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 126KM
2010

20 sie 2008 22:24

No więc odwiedziłem sobie dzisiaj serwis w celu wymiany tej "gwiazdki" na nową. Odstawilem samochód o 9.30 a odebrałem o 16.30 (czyżby 7 godzin roboty???). Ale koniec końców wymiana nic nie dała.

Mało tego. Teraz stuka mi mocniej niż przed naprawą. Powiedzieli mi, że muszą zmienić kompletną przekładnię kierownicy na nową. Podobno mam tydzień czekać...

Jakby tego było mało to jeszcze krzywo założyli mi koło kierownicy. Teraz jadąc prosto kierownicę mam trochę na lewo...

A tak w ogóle to mam wrażenie, że trochę benzyny mi "wyparowało" ze zbiornika, jakieś 2-3 litry...

Miejsce akcji: Solix Olsztyn.

Niestety to nie film tylko rzeczywistość.
Jutro do nich zadzwonię to sobie pogadamy.

AUTOR WĄTKU
topic
 

21 sie 2008 12:19

<span>N_Jay</span> napisał(a):Jakby tego było mało to jeszcze krzywo założyli mi koło kierownicy. Teraz jadąc prosto kierownicę mam trochę na lewo...


... dobre, dokładnie tak jak u mnie żle założyli kierownice, tylko że umnie jest trochę na prawo :D ,

Avatar użytkownika
wroceed
Kierownik
 
Posty: 580
Dołączył(a): 02 kwi 2008 12:59
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2019, L+BL2+AEB

21 sie 2008 12:32

aż strach jechac do serwisu bo to strata czasu i okaże się koniec końców, że nic nie poprawili a jeszcze bardziej zepsuli....poracha....no nic na razie nie będę się tym zajmował

Avatar użytkownika
wroceed
Kierownik
 
Posty: 580
Dołączył(a): 02 kwi 2008 12:59
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2019, L+BL2+AEB

21 sie 2008 12:39

jak cała kwestia ogranicza się do stuków to jakoś to wytrzymam i będę jeździł dalej :)

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl