Test Ceed`a na 100 000 km w Auto Motor i Sport

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
wgerwat
 

Test Ceed`a na 100 000 km w Auto Motor i Sport

27 lip 2008 01:24


AUTOR WĄTKU
Woody
 

27 lip 2008 07:33

byle tak dalej sie spisywal:) :D

AUTOR WĄTKU
darekt
 

27 lip 2008 19:17

Jak widać na "świerszcze" i inne pierdoły nie narzekają. clapping

AUTOR WĄTKU
misiek1
 

27 lip 2008 19:48

Mnie zastanawia to, że napisali że Ceed ma precyzyjny układ kierowniczy. Może to zasługa opon o rozmiarze 205? Bo moim zdaniem Focus i Astra mają układy kierownicze dużo lepsze(Astra jeżdżę obecnie, a Focusa miałem służbowego)
Podobnie kręcą z elastycznością-Najpierw piszą, że nie ma problemu z przyspieszaniem z niskich obrotów, a następnie, że silnik 1,6 ma podobną elastyczność do silnika 1,4 co nie przynosi mu chluby. :!:
Moja Ceed 1,4 na niskich obrotach przyspieszała wyjątkowo słabo, na średnich wcale nie lepiej. Ceedem z silnikiem 1,6 jeździłem na jazdach testowych i mimo,że to nie diesel, fajnie się zbierał już od niskich obrotów. Moim zdaniem między tymi silnikami jest duża różnica w elastyczności

AUTOR WĄTKU
Boski
 

27 lip 2008 21:05

to ja dorzucę łyżkę dziekciu:). U mnie po 60kkm wystąpiły następujące usterki. Wymienione 2 łączniki stabilizatora, kolumna kierownicy, spalone zarówki oświetlenia rejestracji oraz prawego światła mijania, zardzewiała w dwóch miejscach tylna klapa( malowanie) pukanie deski rozdzielczej ( wymiana jednego z jej elemetów ,samochód 4 dni w serwisie bez auta zastępczego) ale wreszcie w samochodzie jest totalnie cicho bez 1 świerszcza:) W tym miejscu wielkie brawa i podziękowania dla pana Andrzeja Sajdyka za zaangażowanie zrozumienie i chęc pomocy. Finito aha nadal jezdze na tym samym komplecie klocków i tarcz hamulcowych:) nie wymagają wymiany[/code]

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

28 lip 2008 06:19

CO WYMIENIONO W TEJ PUKAJĄCEJ DESCE ?????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

help
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
AdamB
 

28 lip 2008 10:42

Panowie to są testy przeprowadzone w Niemczech,więc nie ma co się podniecać :D . Tam wiecie jakie są drogi :D. Także testy tych samochodów odbiegają znacznie od naszych opinii, czyli kierowców jeżdżących po Polskich drogach. Problemy z zawieszeniem czy skrzypiącymi plastykami są spowodowane jakością naszych dróg. U jednego wcześniej u drugiego później zacznie zawieszenie się tłuc, plastyki trzeszczeć. Kwestia czasu i dróg jakimi jeździmy.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

28 lip 2008 11:01

'byzyduraaaaaaaaa' do tej pory auta mi nie trzeszczały i skrzypiały


i to jest wina montażu ceeda ciekawe że kilak świarszczy mi już zlikwidowano a czesć usunięto przez wymianę deski

AUTOR WĄTKU
wladz
 

28 lip 2008 11:31

Już drugi raz bez rezultatu raz próbowano zlikwidować świerszcze.

Tłumaczenia że niestety muszę się pogodzić nie przyjmuję.

sensor czy wymianę deski wymusiłeś czy sami zaproponowali?

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

28 lip 2008 12:43

męczyłem świerszcze a przy okazji na desce pojawiły się bąbelki po kilku oglądaniach tego i robieniu fotek -okazało sie że trafiłem na Pana z ASo który czytał na meilu wew KIA że jest problem z rozwarstwianiem się desek i ze do wymiany zlikwidowano trzeszczenia i piszczenie po jeszcze kilku dodatkowych wizytach wczęsniej i później


teraz coś puka w desce - ale myślę ze to raczej coś pod deską jest nieodokręcone i sobie barabani

AUTOR WĄTKU
Boski
 

28 lip 2008 15:54

semsor nie wiem niestety co to za cżęśc bo jak odbierałem samochód nie było osoby która się tym zajmowała wiem tylko ze czekali 2 dni na jakąś część deske mi totalnie całą rozebrali i po 4 dniach w samochodzie jest wreszczie totalna Cisza. NO ale ja i tak już ceeda przekazałęm małżonce a sam przesiadłem się na leona i tak po ok 20kkm pokusze się o pierwsze porównanie

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

29 lip 2008 07:34

<span>AdamB</span> napisał(a):Problemy z zawieszeniem czy skrzypiącymi plastykami są spowodowane jakością naszych dróg. U jednego wcześniej u drugiego później zacznie zawieszenie się tłuc, plastyki trzeszczeć. Kwestia czasu i dróg jakimi jeździmy.



to dziwne miałem 11 letnie AUDI i nic w nim nie trzeszczało 6 lat jazdy po polskich drogach i ponad 100kkm nic nie trzeszczało, jezeli chodzi o zawias to racja na naszych drogach nie trudno o awarie

AUTOR WĄTKU
Sajmon
 

29 lip 2008 12:05

To już trzeci artykułw którym testujący stwierdził, że nie ma olbrzymiej różnicy w osiągach pomiędzy 1.4 a 1.6-a już mi sie wydawało, że to tylko ja nie widzę różnicy. I potwierdziło się, że zawieszenie jest z tych głośniejszych-zresztą to chyba domena wszystkich nowoczesnych koreańczyków-jeździłem Sonatą 2,4 z 2006 i tam zawieszenie również hałasuje

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

29 lip 2008 13:26

rżónica w pojemności mówiłem załadować auto + klima+ trasa

nie wiem jak zawieszenie ale jako cąłe auto jest głośny i to bardzo
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl