spalanie 2.0crdi - sprawdzam po 10.000km

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
ronnie21
 

spalanie 2.0crdi - sprawdzam po 10.000km

20 lip 2008 23:41

Witam wszystkich,

Jakiś czas temu ubolewałem nad moja proKijanka na temat spalania. W trybie mieszanym z przewagą miasta wychodziło 8,5-9,5l/100km. Po przejechaniu 11kkm nic sie nie zmieniło i strasznie mnie to irytuje. Nawet przy oszczędnej jeździe chwilowe spalanie mam na poziomie 8 litrów. W innych samochodach z 2 litrowymi dieslami potrafie zejść sporo niżej - pytanie czy ten typ tak jednak ma, czy powinienem coś poczynić - zmiana softu, doszukiwanie się jakiejś awarii??

Z góry dzięki i pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

21 lip 2008 07:05

Podjedz do aso niechc sprawdza mieszanke i ilość podawanego paliwa :)

I takei pytanie nie dymi ci nadmiernie ??? jak by dostawał za duzo paliwa to powinien dymić :)

AUTOR WĄTKU
Dynamic
 

21 lip 2008 08:12

wczoraj w trasie, 4 osoby z bagazem i deptanie non stop 140 - 160 (nawet 200 sie pojawilo) z włączona klima non stop srednia 7,1 (licznik wykasowany rano). Wiec cos masz chyba nie tak. lepiej to sprawdz. (przebieg mam 5kkm).

Pozdr

AUTOR WĄTKU
ronnie21
 

21 lip 2008 08:18

<span>Grzech</span> napisał(a):nie dymi ci nadmiernie ???


nic a nic nie dymi.

trasa wrocław-myślenice-wrocław (autostrada+ DK44) spalanie 8.1 l/100km

i wszyscy mi mowia, ze to tak być nie może. wcześniej jeździłem TDI i na początku też troche lubił wypić, ale po kilku tysiącach km się uspokoił i teraz faktycznie jest bardzo oszczędny.

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

21 lip 2008 08:27

Ja tak samo mam problerm ze spalaniem ale w benzynce :( mam 1,4 i pali mi w mieście ponad 10 a na trasie 8,3 trasa ok ale miasto to zabojstwo dla portfela :(

Ale puki sie nie pali kontrolka silnika to w ASO twierdz ze jest ok :(

AUTOR WĄTKU
novee
 

21 lip 2008 11:50

ronnie21 - masz normalne spalanie, mnie wciąż pali 6,5-7 przy turlaniu w trasie, autostrada to okolice 8-9litrów, a Dynamic ma zepsute auto :lol:

Poza tym mam WRC (warcy, rycy, cescy), odpadają mi części, a ASO bohatersko stoi na swoim że żadnej usterki nie stwierdzono. Mam to na piśmie, sprawa jest u moich prawników i rzeczoznawcy, bo moja cierpliwość się skończyła.

AUTOR WĄTKU
ronnie21
 

21 lip 2008 12:29

<span>novee</span> napisał(a):masz normalne spalanie, mnie wciąż pali 6,5-7 przy turlaniu w trasie, autostrada to okolice 8-9litrów, a Dynamic ma zepsute auto


pocieszyłeś mnie, nie ma co:) szczególnie tym Dynamic'iem:)

jak będę miał chwile to może podjadę do GAM'a we wrocku i niech coś popatrzą - w sumie to jeszcze nie byłem w aso więc należy mi się jedna wizyta na 10kkm:)

pozdro

AUTOR WĄTKU
potok
 

21 lip 2008 15:43

Ja chyba też mam zepsute bo dzisiaj zatankowałem 49 litrów i z kalkulatora wyszło mi 7,1 a z komputera samoch. 6,9 l/100km w tym 90 % jazdy miejskiej z odcinkami po ok. 10 km od startu do zatrzymania.

AUTOR WĄTKU
novee
 

21 lip 2008 16:04

<span>Dynamic</span> napisał(a):4 osoby z bagazem i deptanie non stop 140 - 160 (nawet 200 sie pojawilo) z włączona klima non stop
- potok przy takiej jeździe Ci tyle wyszło?

AUTOR WĄTKU
potok
 

21 lip 2008 18:01

novee napisał(a):
<span>Dynamic</span> napisał(a):4 osoby z bagazem i deptanie non stop 140 - 160 (nawet 200 sie pojawilo) z włączona klima non stop
- potok przy takiej jeździe Ci tyle wyszło?


No nie przy takiej, bo ja głównie sam jeżdżę ale na trasie przy zmiennych prędkościach tak 100 do 180 wychodziło poniżej 7 litrów, dodam jeszcze, że na płaskich odcinkach przy podtrzymywaniu prędkości 115-120 km/h na 6 biegu, komputer wskazuje chwilowe zużycie 3,9 - 4,3 l/100km.

AUTOR WĄTKU
novee
 

21 lip 2008 18:28

no to normalne, ale między 100 a 180 to duzy przedział, bo przy 115 będzie 4l, a przy 150 juz 8-8,5litra przy stałym trzymaniu prędkości. A przy ostrym deptaniu czyli gaz-wyprzedzanie-hamulec i jeździe +-140km/h to juz w ogóle inna bajka...

AUTOR WĄTKU
potok
 

22 lip 2008 07:47

masz rację ale z tym "deptaniem" bywa różnie - co innego ono znaczy dla byłego użytkownika Matiza albo jeszcze słabszego samochodu, co innego natomiast dla osób eksploatujących pojazdy z silnikami o mocy powyżej 100 KM :wink: Dlatego wg mnie nie warto się sugerować jakimiś rewelacyjnymi wynikami osiąganymi na krótkiej trasie, lecz podawać zużycie np. po wyjeżdżeniu pałnego baku. A tak na marginesie zatankowałem wczoraj w tej samej stacji Neste i silnik jest znacznie cichszy i mocniejszy :?:

AUTOR WĄTKU
bns
 

22 lip 2008 11:24

potok napisał(a): A tak na marginesie zatankowałem wczoraj w tej samej stacji Neste i silnik jest znacznie cichszy i mocniejszy :?:


Ja jak umyje auto, to ma z 15-20 KM wiecej...
Albo jak wsiade do swojego po jezdzie slabszym, tak samo..
albo jak dlugo siedze za biurkiem a pozniej jade..
Umowmy sie, ze nawet jesli paliwo, ma jakis znikomy wplyw na osiagi, to nie jest to mozliwe do odczucia..

a tak na powaznie, to powyzej 7,5 l to na trasie mi nigdy nie spalil, nawet jadac 160km/h po ekspresowych i autostradach stale (wiadomo, ze czasem trzeba na chwile zwolnic)

AUTOR WĄTKU
novee
 

22 lip 2008 11:36

<span>bns</span> napisał(a):powyzej 7,5 l to na trasie mi nigdy nie spalil, nawet jadac 160km/h po ekspresowych i autostradach
- tzn. trzymając 160 i tylko zwalniając kiedy to konieczne? Trasa Łódź-Poznań i cały czas A2 przy tempie 160-170 spala równo 9 litrów, 150-160 8-8,5. Pisze o jeździe długotrwałej z takimi prędkościami na luźnych odcinkach, a nie dwu- czy trzyminutowej jeździe 170 na całej trasie.
bns -wyzeruj przed trasą średnie spalanie i średnią prędkość, jak Ci wyjdzie spalanie 7,5l przy sredniej ok. 120 to będzie nieźle.

AUTOR WĄTKU
bns
 

22 lip 2008 12:04

No jechalem z Łodzi do Krakowa, nad ranem. Jak ktos sie nawinal na lewym pasie to na chwile odpuszczalem noge z gazu, predkosc spada do 140km/h 120km/h zanim nie zjechal, pozniej bez redukcji z 6 biegu przyspieszam na tyle dynamicznie na ile sie da z 6 ;) Czasem zlapia swiatla, to trzeba sie zatrzymac. Fotoradar- zwolnic, bramki na a4 zwolnic itd.. w kazdym razie, wiekszosc czasu podrozuje sie z predkoscia 160km/h- spala wg kompa 7,5 l

Inny przyklad, Kraków- Hel tez nad ranem, 6.6 l, srednia predkosci mierzona z kompa wyniosła 98km/h (!)wiadomo, ze czesc miast nie ma obwodnic, takze srednia predkosci radykalnie sie obniza jak stoisz na swiatlach... co jednoczesnie wcale nie obniza jakos spalania.. (jazda od swiatel do swiatel) + wyprzedzanie przy predkosciach rzedu 80km/h-120km/h ale wysokich obrotach, tez duzo pije;)

AUTOR WĄTKU
Ziemek
 

22 lip 2008 13:35

Mi w trasie dośc pagórkowatej w 3 sporych chłopa z 3 rowerami na dachu i zapakowanym kufrem pali w okolicach 7L. Jak sie staram w cyklu mieszanym tez jestem w stanie tyle osiagnąć. Dla ciekawych cała rozpiska spalania w moim podpisie :)

AUTOR WĄTKU
potok
 

22 lip 2008 15:09

bns napisał(a):
potok napisał(a): A tak na marginesie zatankowałem wczoraj w tej samej stacji Neste i silnik jest znacznie cichszy i mocniejszy :?:


Ja jak umyje auto, to ma z 15-20 KM wiecej...
Albo jak wsiade do swojego po jezdzie slabszym, tak samo..
albo jak dlugo siedze za biurkiem a pozniej jade..

Umowmy sie, ze nawet jesli paliwo, ma jakis znikomy wplyw na osiagi, to nie jest to mozliwe do odczucia..


Umówmy się, że jesteś bardzo podatny na autosugestię i bardzo nieczuły na jakość paliwa :D

Ja, podobnie jak chyba większość kierowców z dużym stażem, odczuwam różnice w jakości paliw, a w tym konkretnym przypadku chciałem zwrócić uwagę na różnicę występującą na tej samej stacji i to w sieci szczycącej się dbałością o jakość paliw.

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl