cee'd vs C4 dzis na TVN turbo

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
surtoip
 

cee'd vs C4 dzis na TVN turbo

18 lip 2008 09:23

Serdecznie zapraszam do ogladania testu cee'da vs C4 na dystansie 300 km dzis na tvn turbo o 20.30.

Avatar użytkownika
wroceed
Kierownik
 
Posty: 580
Dołączył(a): 02 kwi 2008 12:59
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2019, L+BL2+AEB

18 lip 2008 09:44

widzialem w marcu....jak na moje oko wygrał ceed

AUTOR WĄTKU
adam08
 

09 sie 2008 13:31

Ja też to obejrzałem niestety nie od poczatku.
Ogólnie porównanie wydawało mi się obiektywne chociaż nie pojmuję jenego drobiazgu. Najpierw pan Kornacki powiedział, że ceed jest obszerniejszy i wygodniejszy, szczególnie dla pasażerów siedzących z tyłu, a komfort jazdy w trasie ocenił lepiej w C4. Jak dla mnie to trochę przeczy samo sobie :?:

AUTOR WĄTKU
_alek_
 

09 sie 2008 14:01

Też to widziałem.Teraz wakacje więc puszczają powtórki..

AUTOR WĄTKU
novee
 

09 sie 2008 17:09

<span>adam08</span> napisał(a):Najpierw pan Kornacki powiedziaÂł, Âże ceed jest obszerniejszy i wygodniejszy, szczegĂłlnie dla pasaÂżerĂłw siedzÂących z tyÂłu, a komfort jazdy w trasie oceniÂł lepiej w C4. Jak dla mnie to trochĂŞ przeczy samo sobie
- pomijajÂąc mojÂą ocenĂŞ poziomu fachowoÂści i wypowiedzi p. Kornackiego, to ja nie widzĂŞ sprzecznoÂści.
Cee'd mo¿e byÌ obszerniejszy i wygodniejszy (np. fotele), ale w czasie jazdy do tego dochodzi komfort pracy zawieszenia (ha³as, dobijanie) jakoœÌ wybierania nierównoœci, ogólny poziom szumów i ha³asu od silnika, wydechu, op³ywaj¹cego powietrza. W Cee'dzie np. zawieszenie jest IMO doœÌ twarde i ha³aœliwe.

AUTOR WĄTKU
adam08
 

09 sie 2008 19:17

skoro tak twierdzisz to może tak jest. Ja osobiście nigdy C4 nie jechałem.

AUTOR WĄTKU
xabeman
 

09 sie 2008 19:36

Znam osobiœcie C4, mo¿e nawet lepiej ni¿ Cee'da (pracowa³em w dwóch ASO Citroena wczeœniej). Jest bardziej wyrafinowany, ale g³ównie pod k¹tem szczegó³ów, które a¿ tak bardzo nie s¹ istotne dla u¿ytecznoœci, za to dla "stylu". Pod wzglêdem awaryjnoœci i trwa³oœci, póki co to Cee'd okazuje siê na podobnym poziomie. Typowe usterki w Ceedzie to: 1. Radio (modele 2006-2007), 2. £¹czniki stabilizatora. Problem z korozj¹ to na razie incydentalna sprawa.

W C4 zdarza³y siê problemy z osprzêtem silnika, trwa³oœÌ klocków i tarcz ham. podobna jak w KIA, albo nawet gorzej...

AUTOR WĄTKU
wik
 

10 sie 2008 06:53

<span>adam08</span> napisał(a):nie pojmuję jenego drobiazgu. Najpierw pan Kornacki powiedział, że ceed jest obszerniejszy i wygodniejszy, szczególnie dla pasażerów siedzących z tyłu, a komfort jazdy w trasie ocenił lepiej w C4. Jak dla mnie to trochę przeczy samo sobie


Nie zaprzeczył za bardzo. Citroeny są znane z doskonałych zawieszeń. Płynnie jeżdżą, bez niepokojących stuków. Zdarzało mi się nimi jeździć, a w XM czułem się wręcz komfortowo, jeśli chodzi o nierówności drogi. A do Ceeda jak pierwszy raz wsiadłem na testowej jeździe, to myślałem, że ma om zawieszenie sportowe i niskoprofilowe opony - tak trzęsło. Tak że Kornacki nie przesadził.
...Ale i tak wybrałbym Ceeda, co też zrobiłem.. good

AUTOR WĄTKU
xabeman
 

10 sie 2008 08:04

wik napisał(a):
<span>adam08</span> napisał(a):nie pojmuję jenego drobiazgu. Najpierw pan Kornacki powiedział, że ceed jest obszerniejszy i wygodniejszy, szczególnie dla pasażerów siedzących z tyłu, a komfort jazdy w trasie ocenił lepiej w C4. Jak dla mnie to trochę przeczy samo sobie


Nie zaprzeczył za bardzo. Citroeny są znane z doskonałych zawieszeń. Płynnie jeżdżą, bez niepokojących stuków. Zdarzało mi się nimi jeździć, a w XM czułem się wręcz komfortowo, jeśli chodzi o nierówności drogi. A do Ceeda jak pierwszy raz wsiadłem na testowej jeździe, to myślałem, że ma om zawieszenie sportowe i niskoprofilowe opony - tak trzęsło. Tak że Kornacki nie przesadził.
...Ale i tak wybrałbym Ceeda, co też zrobiłem.. good



Wszystko fajnie, z tym że C4 ma dość twardo zestrojone zawieszenie jak na Citroena. Niemniej sam komfort jazdy przyzwoity jak na swoją klasę. Jeździłem C6, to był dopiero komfort.... No ale cena sprowadza do parteru.

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 43 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl